NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - kret ludojad - 27-05-2013

a dlaczego nie zadzwonisz do źródła,czyli do Alviki?rok temu własnie pewne sklepy robiły sobie jaja-sprowadziły sandały source poza oficjalną dystrybucją z niewiadomego źródła,być może podróbki...no i pewnie do takich dzwoniłeś.
-------------------------------------------
kret ludojad




RE:[Obuwie] Sandały - czyx78 - 28-05-2013

Dzwoniłem do Alviki jest dostępność sandałów pełna rozmiarówka teraz jeszcze pytanie odnośnie rozmiarówki chciałbym się dowiedzieć w alvice mi powiedzieli nr.42 27 cm wkładka ja osobiście kupuję dł.wkładki 27,5 są idealne w sklepie adventuare squad nr.43 długość wkładki 28,8 trochę ta rozmiarówka dziwna chciałbym się zapytać jak jest u osób posiadających ww sandały a odnośnie dystrybucji dzwoniłem do 8a.pl powiedzieli mi że nie ma opcji aby były dostępne weld.pl to samo raczej sklepy które są wiarygodnym źródłem




RE:[Obuwie] Sandały - Tux_63 - 28-05-2013

Source Stream w roz. 43 posiadałem 1 dzień
(bo roz 44 w sklepach nie mieli) i wymieniłem na model Gobi roz 43,
są większe od Stream, a też noszę długości 27,5 cm

info:
http://sourceoutdoor.com/backpacking-gear/plugins/datasheets/index.php?iframe& amp;page=sandal-sizing

Stream dł. całk. 28 cm = roz. 44
Gobi dł. całk. 28 cm = roz. 43
---
Edytowany: 2013-05-28 20:31:01
-------------------------------------------
Tux




RE:[Obuwie] Sandały - czyx78 - 28-05-2013

Widziałem tą rozmiarówkę ale to ni jak ma się do rzeczywistości sam osobiście nie mam możliwości przymiarki tylko mogę zamówić przez neta dlatego pytam osoby posiadające podobne parametry do moich posiadam himountain telde w rozmiarze 42 długość sandała 28 cm i są idealne ehh zamawianie przez neta aczkolwiek można zwrócić wymienić ale sandałki za 280 zeta wolałbym mieć dopasowane




RE:[Obuwie] Sandały - Krakus - 28-05-2013

Sandały 100 Czarne M TRIBORD Wg Deca: średnia waga: 170 g w rozm. 42/43.

Czy ktoś to weryfikował?

Mam polecane na forum klapki KUBOTA, rozmiar 43, waga 130 gramów i byłbym skłonny dzwigać 40 gramów więcej.

Ups... Doczytałem: 170 gramów/szt, czyli 340 gramów para.
---
Edytowany: 2013-05-28 19:36:37




RE:[Obuwie] Sandały - kret ludojad - 28-05-2013

generalnie source ma rozmiarówkę przesuniętą o jeden w górę,czyli 42 source to jak 41 innej firmy,jak masz rozmiar stopy 42 to z source trzeba 43
-------------------------------------------
kret ludojad




RE:[Obuwie] Sandały - sebastian_ck - 28-05-2013

Raczej odwrotnie.Większość normalnych butów mam rozmiar 43 a SOURCE 42 i nie są za małe.
-------------------------------------------
Nie ma dublera dla sapera




RE:[Obuwie] Sandały - facet - 28-05-2013

Ok. Odpiszę Ci jako użytkownik source stream już 3 sezon. Stopa na boso wieczorem nie więcej niż 27,5 cm., Rozmiar 44 nieco za duży. Nie przeszkadza w chodzeniu, ale gorzej jest z paskami. Te muszę zaciągać maksymalnie. Idealnie leży rozmiar 43.
-------------------------------------------
facet




RE:[Obuwie] Sandały - GISman - 02-06-2013

Zaczynając 11 [jedenasty!] sezon użytkowania Streamów postanowiłem przeznaczyć je już wyłącznie do miasta. Na skale i pokładzie bywało już nieśmiesznie, mokre rzepy już nie trzymają, pod palcami i na piętach guma starta na gładko - ale pod śródstopiem nadal regularne piramidki :)
Dwa dni temu od Hudego przyszły Stream Sport. Lepiej leżą, można je fajniej dopasować, ale zamiast zapaszku wanilii już tylko capi gumą jak zwykła opona. Innych różnic jakościowych na razie nie widać, ale czy te również wytrzymają 10 lat? [W sandałach chodzę, zależnie od temperatury, od maja do października ''w nonstopie''].
Rozmiarówka u Source jest trudna do zweryfikowania. Streamy kupiłem 45 - zbyt duże, ale w Podróżniku nie było wtedy innych - ale przynajmniej nigdy nie stłukłem paluchów. Sporty są 44 i to je ono - ale do czego to odnieść? Posiadam treki, w zależności od przeznaczenia i firmy, w rozmiarach od 43 do 45,5 - i wszystkie są dobre ;)




RE:[Obuwie] Sandały - Doczu - 03-06-2013

Potwierdzam na stopie 27,7 najlepiej lezą Streamy w rozmiarze 43.
Sam już używam 5 czy 6 sezon i z pewnością jeszcze pożyją :)
---
Edytowany: 2013-06-03 09:48:03




RE:[Obuwie] Sandały - WojtekS - 05-06-2013

Mam pytanie zamierzam kupić sandały i rozważam dwie propozycje Ecco Terra VG i Keen Newport i nie wie które wybrać, użytkowanie że się tak wyrażę wiejsko miejskie, czekam na jakieś podpowiedzi.
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Obuwie] Sandały - meledhel - 05-06-2013

A dlaczego akurat te 2 modele?

Z tego co widzę to szukasz bardziej zabudowanych sandałów.
Ja 2 lata chodziłem w Salomonach epic cabrio. Super wygodne, chodziłem w nich od wiosny do jesieni. Wiadomo, na upalne dni są zbyt zabudowane (ale tak samo te 2 modele, które Ty wybrałeś). Fajną sprawą jest możliwość złożenia pięty i chodzenia jak w klapkach. Niestety, kiedyś o coś chyba zahaczyłem i pękł mi jeden z pasków przy palcach (tak na 0,5 cm). W chodzeniu to nie przeszkadzało. Zniszczył się natomiast bardzo mocno ten wierzchni materiał, z którego są zrobione. Jest to coś w rodzaju zamszu. Po roku czasu czarny kolor strasznie wypłowiał. Ale być może spowodowane to było wodą morską.
W każdym bądź razie od roku śmigam w Salomonach Techamphibian. Budowę mają podobną ale na zewnątrz są bardziej plastikowe (coś ala ''softshell''). Dzięki temu nie widać po nich tak zużycia.




RE:[Obuwie] Sandały - WojtekS - 05-06-2013

Bo dokładnie ten model Salomona mam na nogach i po prostu chcę zmienić na inny model, te Salomony użytkuję 4 sezon od wiosny do jesieni, i nie chcę kupować drugi raz tego samego, dlatego pytam o te modele, dzięki za odpowiedź.
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Obuwie] Sandały - WojtekS - 07-06-2013

Widzę że można na was liczyć w doradzeniu :-(
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Obuwie] Sandały - Globers - 08-06-2013

Cześć.

Potrzebuje kupić sandały do długich wypadów podróżniczych. Teren każdy od asfaltu po góry, trawę błoto. Ważne by były wygodne, bo dziennie będę ok 50km robił. W wakacje też chce ruszyć pieszo z zakopanego na hel, więc też gdzies 50km dziennie.
Cały czas z dużym ciężarem na plecach.

Czytałem sporo, ale jestem w tym zielony i nic nie rozumiem. Tak myślę, że dobrze by było gdyby tylnym pasek był z gąbki czy miękkiego materiału, coby nogą się nie obcierala.

Moim faworytem są TEVA HURRICANE III, ale budżet tylko 140 zł max. Można trafić na promocję, gdzie za tyle można kupić ten model, się teraz nie widzę żadnej.
Rozmiar buta : 30cm. Stopa ma 29 i trochę.

Coś polecicie w tej cenie 140 zł max? .

Pozdrawiam serdecznie.




RE:[Obuwie] Sandały - glebolxxx - 08-06-2013

http://fit-24.pl/obuwie/187-sandaly-teva-hurricane-iii-rozne-kolory.html




RE:[Obuwie] Sandały - Globers - 09-06-2013

Widziałem tą ofertę, ale jak zmieniłem rozmiar, to i cena się zmieniała. Teraz jest już dobrze.
Dzięki.




RE:[Obuwie] Sandały - czyx78 - 10-06-2013

Streamy dotarły rozmiarówka jak dla mnie normalna tak jak wyżej pytałem a i wanilią czuć




RE:[Obuwie] Sandały - Globers - 11-06-2013

Czy ma ktoś jakiś kontakt do sklepu fit-24.pl?
Kupiłem u nich te sandały z lunku wyżej. Wysłałem pieniążki i w moim menu pisze ,brak towar,,. Pisałem przez komunikator, który jest na stronie, ale zero odzewu.
---
Edytowany: 2013-06-11 21:22:03




RE:[Obuwie] Sandały - WojtekS - 12-06-2013

W zakładce o nas masz nr telefonów.
-------------------------------------------
Wojtek