NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - Wiru - 08-06-2012

To może ugryzę temat z innej strony i podam swoje wymagania i ewentualne obawy. Potrzebuje takich:

- 200\300 zł max.
- szybkoschnące
- w miarę lekkie
- do chodzenia na długie dystanse z obciążeniem na plecach
- teren 75% prosta droga, 35% niskie góry
- nie wabiące zwierza
- wygodne

obawy:
- obcierające kostkę paski

Przeczytam spoko, po prostu chciałem opinii takiej luźnej, świeżej z marszu żeby porównać do tego co już zostało napisane. Pzdr




RE:[Obuwie] Sandały - boguś b - 08-06-2012

Czytałeś testy?
https://ngt.pl/thread-9398.html
Tak jak napisał piteros,większość w terenie lub w pracy,może odpiszą albo nikt nie ma nic nowego do dodania.
ps ja akurat siedzę w domu,aż mnie nosi :( (wylew krwawy do siatkówki oka) a sandały używam takie z deca i na krótkich dystansach




RE:[Obuwie] Sandały - Wiru - 08-06-2012

dzięki :) powrotu oka do zdrowia w takim razie życzę i prędkiego wypadu w teren ! :) sprawdzę wszystkie sandacze i przeczytam. pozdro




RE:[Obuwie] Sandały - de - 10-06-2012

jakieś nowe opinie na temat sandałów ecco?
jak dotąd powtarza się, że są wygodne i ogólnie polecane, choć opinii mało.




RE:[Obuwie] Sandały - Wiru - 25-06-2012

Nadal potrzebuję wsparcia w wyborze sandałów. Czytałem zgodnie z zaleceniami ten wątek. Widzę, że największą popularnością odznaczają się Source, Terra Fi i ewentualnie North Face. Ciekawe wydają się też Asolo. Nie wiem jednak, jakie modele poszczególnych firm wychodzą i jak zmieniają się parametry i technologia użytkowania na rynku. Np. te z firmy ''lipa'' z 2000 mogą przemakać i schnąć wolno, a tegoroczny model sandałów firmy ''lipa'' schnie szybko i ma jeszcze wmontowaną miniaturową lodówkę :d

poszukiwane cechy to:

- szybki czas schnięcia
- podeszwa, w której można chodzić we wszystkich typach naszych
polskich gór (fajnie gdyby to były Vibramy:)
- mile widziany system odciążający piętę (głównie ze względu na Achillesa)
- do codziennych 30-50 km spacerów (bardzo często polnymi drogami,
asfaltem)
- nie śmierdzące wanilią ani truskawkami, bo w górach to może być
niebezpieczne
- gdy mowa o długich codziennych wędrówkach trudno nie chcieć obuwia
wygodnego, niemęczącego i nie obcierającego przez paski

KTO MI COŚ DORADZI ? :) jak na tle Northów, Sourców i Terra wypadają Asolo ?




RE:[Obuwie] Sandały - kivak - 26-06-2012

Vibramy sa w Lizardach, o ile pamietam. Mialy tu dobre opinie. Teva robi wiecej sandalow niz wspomniane Terra Fi. Sam uzywam Source Stream juz szosty rok i nigdy sie nie spotkalem z niebezpieczenstwem wywolanym zapachem wanilii (co to wogole za pomysl?). Teva jest wygodniejsza na asfalt niz Source, Source lepsze w gory (subiektywna opinia wywolana miekkoscia/twardoscia podeszwy). Asolo nigdy nie widzialem, z TNF mam klapki i sa ok.

Wanilia niebezpieczna w gorach... Inwazja rabusiow slodyczy?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Obuwie] Sandały - bartolini - 26-06-2012

jestem piewcą source, ale bym się grubo zastanowił, czy chcę w tych sandałach przejść 50km ,dajmy na to w temperaturze dochodzącej do 30*C.




RE:[Obuwie] Sandały - Nemesis - 26-06-2012

kiwak - prędzej chodzi o niedźwiedzie




RE:[Obuwie] Sandały - kivak - 26-06-2012

Nemesis - ja zdaje sobie sprawe skad biora sie te pomysly.

Musze jednak wszystkich obawiajacych sie wplywu zapachu wanilii na faune rozczarowac - czlowiek smierdzi potem. Jego stopy smierdza potem. Nawet w waniliowych Source'ach. Wanilia w Source sprawia, ze sandaly nie smierdza potem. Gdy sie je sciagnie. Wanilia w sandalach nie sprawia, ze nasze stopy przestaja sie pocic, nie sprawia nawet ze stopy przejmuja zapach wanilii. Stopy nadal sie poca, a pot nadal sie rozklada na stopach i nadal w subtelny sposob przekazujac okolicznej faunie wiadomosc gdzie jestesmy.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.




RE:[Obuwie] Sandały - boguś b - 26-06-2012

Może coś w tym stylu?przykład z deca
http://tiny.pl/hlxfq




RE:[Obuwie] Sandały - carlosmuz - 26-06-2012

Ja mam Arpenazy takie za 69 zł, w porównaniu do ecco za 349 zł, które po roku wyglądały jakby miały 10 lat, są super (reklamacja i zwrot kasy - 2 m-ce używane latem).
U mnie nie śmiedzą. Mają jakąś skóropodobną wyściółkę, na razie ok i cena bardzo fajna. Sandałów raczej nie kupuje się na lata, lepiej wydać 69 zł i za rok nowe, pachnące :-)
-------------------------------------------
Dać w ziemię nura – najlepsza to emerytura. JS




RE:[Obuwie] Sandały - Nemesis - 26-06-2012

Ale niedźwiedzie przyciąga w pierwszej kolejności zapach jedzenia a nie spoconego człowieka. Przecież tu nie chodzi o zapach Twoich stóp tylko sandałów i chyba o to chodziło Wiru




RE:[Obuwie] Sandały - Wiru - 26-06-2012

kivak i bartolini dzięki za wskazówki :) a propos wanilli to racja.. z czasem nawet wanillia śmierdzi potem i na to już nic nie poradzisz hehe :) tak - chodziło mi o misie ale to jest taki tam szczegół, które faktycznie tak jak pisze Kivak może nie mieć znaczenia.

Kivak - Lizardy zdają się solidne i lekkie co jest dość dość ważne przy 24 kg plecaku... sprawdzę test ! ! !

Boguś b - dzięki, przyznam, że te ''Qaczuchy'' wydają się być ciekawym rozwiązaniem :) są świetnie zabudowane, szczególnie podoba mi się ich tył. Testowałeś je na sobie ? Wydają się być solidne i chronić stopę od góry.. ze względu na mój guzek piętowy idealnie schowałby się w tej dziurze w pięcie sandała..

Bartolini - w sensie, że w source'ach jestem narażony na odparzenia ?

Ogólnie rzecz biorąc potrzeba laczków, w których będę chodził tak jak na pielgrzymce, czyli dzień w dzień po 30 km i co jakiś czas chcę wejść na szczyt to tu, to tam dlatego biorę na zmianę buty do kostki(w razie deszczu na szlaku - swoją drogą arcy wygodne Lomery na Vibramach) ale po zejściu tzn. na ''prostej'' pielgrzymka kontynuowana będzie w sandałach




RE:[Obuwie] Sandały - boguś b - 26-06-2012

Mierzyłem ,były wygodne pochodziłem w sklepie po rampie i tylko tyle mogę powiedzieć.




RE:[Obuwie] Sandały - bartolini - 26-06-2012

Wiru, source jest spoko. nawet na długie łażenie. jednak w ub. roku we Włoszech przy temperaturach powyżej 30stopni, miałem momentami ich dosyć. przyciężkawe, sztywne, czarna i twarda guma.




RE:[Obuwie] Sandały - Wiru - 26-06-2012

drogi Nemezisie, gwoli ścisłości uważam, że syntetyczny zapach wanilli w sandałach source stream nie jest tak intensywny aby zwabić niedźwiedzia :D (chociaż nie wiem nie miałem okazji wąchać..) ale zdaje się, że jest bardziej intensywny i atrakcyjny niż jakikolwiek efekt wydalniczy naszego organizmu (pot, mocz czy nawet sama kupa) ale to już niekoniecznie jest wątek obuwniczy hehe :d

a co do sandałów waham się pomiędzy

- Lizardami Super Hike,
- Asolo Scramblerami,
- Source Streamami(chociaż.. 1. mogę mieć problem z dopasowaniem
stopy przez wystające guzki piętowe.. 2. widzę, że nie są tak przyczepne
jak Lizardy czy Asolo)
- i jakimiś ''Qaczuchami'' z ochroną palców.. (fajne paputy ale nie wiem czy
ma to sens skoro biorę zapasowe do kostki)




RE:[Obuwie] Sandały - kivak - 26-06-2012

Dlaczego Source Streamy nie sa przyczepne? Owszem, w glebokim blocie sie slizgaja, ale uzywam jako podejsciowek w lecie i na skale zachowuja sie dobrze. Na asfalt lepiej nada sie Teva - mam podobne do Bartoliniego doswiadczenia z dlugotrwalym ich uzywaniu w upale po asfalcie. Teva jest mieksza. Na skale, czy po dnie strumienia (gdzie dedykowane sa Streamy) Source Stream jest gut, ale na twardy plaski teren wolalbym mieksze obuwie. Co do paskow w Streamach, to ja sobie niezle kostki poobdzieralem; nie wiem co mnie napadlo, ale kupilem numer mniejszy niz normalnie. W normalnym numerze jakos palce mialem z tylu - polcam sie tym nie przejmowac i brac normalny rozmiar, guma z przodu osloni palce.
Jesli nie chcesz chodzic po wodzie, a raczej w upale, to moze warto wybrac jakis model wyscielany zamszopodobnym materialem?

Jesli Twoj efekt wydalniczy pachnie mniej intensywnie i - o zgrozo - mniej atrakcyjnie niz wanilia - to, obawiam sie, na to nikt tu juz nie poradzi ;)
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.




RE:[Obuwie] Sandały - bartolini - 26-06-2012

Source jest diablo przyczepny! też stosuję w skałach, Tatrach etc. nawet na mokrej powierzchni jest b. zadowalająco. problem, jak pisze Kivak, gdy jest błoto - lubi się przyklejać i zapychać żłobienia podeszwy.




RE:[Obuwie] Sandały - Wiru - 26-06-2012

Dzięki Panowie, dzięki ! Właśnie takie wskazówki są ideą tego forum ! :) czyli Streamy są przyczepne, można w nich chodzić na długich codziennych dystnsach, gorzej w błocie bo się zaklejają ale ogólnie nawet w terenie wysokim i mokrym sprawują się dobrze.

Jedyne moje wątpliwości dotyczą obtarć, które podobno są kwestią dopasowania pasków do stopy czy rozchodzenia przed wyjściem i dopasownia do kształtu stopy. Jak jest z tym na prawdę? Jeszcze zapytam o ciężar tj. o ich wagę i o szybkość schnięcia.

I jeszcze z innej beczki: podeszwy z vibramem vs. asfalt.. i czy Vibramowe podeszwy są bardziej przyczepne od podeszwy Streamów ? :)




RE:[Obuwie] Sandały - kivak - 26-06-2012

Schna bardzo szybko. Paski mnie juz nie uwieraja, albo sie dopasowaly, albo utyly mi kostki, albo pomoglo podpilowanie plastikow pilniczkiem. Po za tym to nie mam porownania, wczesniej nie chodzilem w sandalach. Z tym vibramem tylko to bym nie przesadzal. Producent po to wklada vibram, by zaoszczedzic na wlasnym Research&Design. Jak ktos sam opracowuje sobie gumy, to do vibrama nie musi pukac i od nich kupowac pomyslow. Ani Teva, ani Keen, ani Source nie uzywaja Vibrama, a zyja i maja sie dobrze na szczycie sandalowego rynku.

Pisalem o Tevie, bo straszysz tymi 30km po asfalcie. Z tego samego powodu wspominalem o Lizardach, bo pamietam, ze mialy dobre opinie (bylo to te szesc lat temu, gdy sam stalem przed dylematem, jakie sandaly kupic, w tym temacie moze byc nawet moj pierwszy wpis na ngt). Np. tutaj je chwala:
http://www.nakrancach.pl/

Jezeli chcesz sandaly w teren, ktorym nie straszna woda, skala i niedzwiedzie, to polecam Source Stream. Szosty rok nie potrafie ich zajechac, a chcialbym juz cos nowego na nogi wlozyc. W miescie twardawe.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.