NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - tachi. - 01-08-2009

Cześć,
Oglądałem we czwartek sandały source, piekna sprawa ale jest mały problem. Mam rozmiar 13 E, czy ktoś może polecic sandały o podobnej do wyżej wymienionych filozofii w mojej wielkości.
wyszukiwarka na forum wypluła duże nic: ) na ten temat
Pozdro




RE:[Obuwie] Sandały - Kub@ - 01-08-2009

Już zdecydowałem, że na pewno nie wybiorę Tevy...
Może i wygodne, i trwałe, ale śmierdzące!

Jestem na 90% przekonany, po przeczytaniu komentarzy i postów na sandały SOURCE.

Tylko nie wiem, który model wybrać, proszę pomóżcie!
http://www.alvika.com.pl/index.php?id=prod_sandaly

- CLASSIC, STREAM czy STREAM SPORT?

Jak też te sandały prezentują się na nodze? Bo na zdjęciach to na najpiękniejsze nie wyglądają...

Ważne, żeby sandały były dostępne od ręki w Gdańsku albo Poznaniu (jeśli będą dostępne w Iławie lub Olsztynie także mnie to ucieszy) - w rozm. 28, 28,5 oraz 29cm

Proszę Was od razu o podanie, gdzie i w jakiej cenie je dostanę, bo boję się zakupów przez internet.

Bardzo Was proszę o pomoc i odpowiedzi
Pozdrawiam!
Kuba

@EDIT

Chyba zdecyduję się na CLASSIC'i albo STREAM'y

Tylko gdzie mógłbym je zobaczyć, przymierzyć i kupić w Poznaniu albo w Gdańsku?

Z tego co widzę, to niestety kolory dla mężczyzn są, jak dla mnie zbyt cukierkowe, ale mam nadzieję, że będzie jakiś normalny.

Pozdrawiam!
Kuba
---
Edytowany: 2009-08-02 11:38:11




RE:[Obuwie] Sandały - Smatek - 02-08-2009

jak ja kupowałem sandały, to miałem podobny problem jak Ty, Teva, czy Source. Już byłem zdecydowany na classic sourca, poszedłem do sklepu, przymierzyłem Tevy hurricane i source i .. wybrałem tevy. ;), Source to kawałek deski z paskiem, nie wiem jak wam jest w nich wygodnie ;P, może je trzeba jakos cholernie dużo rozchodzić, albo co




RE:[Obuwie] Sandały - marosis - 02-08-2009

Do Kub@: ja swoje Streamy zamawiałem przez net w sklepie Alpin, ale mają i sklep stacjonarny - Poznań,ul.Fredry 3. Do Smatek: na tym kawałku deski z paskiem polega cały bajer sandałów Source. Zakładasz...i idziesz. Są bardzo wygodne,swoją drogą nie bardzo wiem, w jaki sposób można rozchodzić owe sandały.
-------------------------------------------
marosis




RE:[Obuwie] Sandały - Cvbge - 02-08-2009

Mam Source Classic od około roku i niestety są dla mnie dość niewygodne - ocierają mnie paski i nie mogę ich wyregulować. Być może projektowane są na większą (grubszą) nogę, bo np. paski są za długie. Po mieście jeszcze da się chodzić, ale w góry bez skarpetek albo plastrów lepiej się nie ruszać. Do plusów mogę zaliczyć zapach i podeszwę.
---
Edytowany: 2009-08-02 22:03:54
---
Edytowany: 2009-08-02 22:04:29




RE:[Obuwie] Sandały - bbo - 03-08-2009

Zwróćcię uwagę też na to, że Source Stream Sport nie mają regulacji tylnego paska na pietę. Source Stream jest juz w pelni regulowany, pomimo tego, że jest to niższy model bez neoprenowej wyściolki na paskach jak Sport.
Co do porównania obu marek, to mam po egzemplarzu wyrobu każdej z firm. Są to Teva Terra Fi 2 oraz Source Stream. Co do wygody to dużo lepsze są Tevy. Podobnie jest z trzymaniem stopy. Teva jak dla mnie ustepuje Source jedynie higieną i być może trwalością. Struktura podeszwy (koliste rowki) w Tevie sprzyja gromadzeniu sie naskórka i generowaniu nieprzyjemnych zapachów. W source tego nie ma. Jest tylko wanilia. Poza tym Source są łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Nie wiem jak z trwałością Source, ale Tevy po 3 sezonie letnim trzymają się dobrze. Żeby nie było tak słodko, to paski w Tevie mają tendencje do mechacenia od początku a podeszwa od spodu lubi pękac na zgięciu palcow. Nie jest to groźne, bo nie postepuje to dalej. Co do Source, to przypuszczam, że mniejsza wygoda użytkowania będzie odkupiona wyższą trwalością.




RE:[Obuwie] Sandały - MateUsh - 11-08-2009

Siema, mam sandały firmy columbia, ale ostatnio mam problem związany z nimi.. mianowicie zaczęło z nich kąsać jak z worka na śmieci albo i gorzej. nie wiem co robić...


''jedna columbia uległa zniszczeniu 1 lutego 2003, ale na szczęście ja mam moje ciągle na stopach.''
-------------------------------------------
Seferyn




RE:[Obuwie] Sandały - rozczochrany - 11-08-2009

ja polecam sandały montrex mam je już 7lat i nie widac jakichś większych śladów użytkownia. rzepy stan dobry, podeszwa lekko starta, wygladają dalej estetyczne i naważniejsze nie śmierdzą. Zakupiłem na ten sezon sandały Meindl brasil, myślałem ze montrexy moga już szwankować, ale nic z tych rzeczy. Montrexy to dalej mój sandałowy nr 1. teraz mzna je kupić nawet za 185zł (mimo iż firma małoznana to w/g mnie godna polecenia).
reasumując - jakość wygląd wygoda tym chrakteryzują się sandały montrex




RE:[Obuwie] Sandały - Wojtek Tcz - 13-08-2009

Witam!!!

Po przewertowaniu 29 stron na temat sandałów mozna uwazac sie chyba za znawce:P ale poki co i tak mam cwieka...Wybraz Teve czy Source...Nie chcialem wydawac za duzo kasy i tak myslalem o Teva Hurricane III, ale zobaczylem, ze sa ponoc lepsze Teva Mavrik (o ktorych to, niestety nie ma zbyt wiele infomracji na forum:/). No i teraz mam dylemat, bo z tego co czytam wychodzi, ze Source Stream jest the besciak (najbardziej uniwersalny i przystepny cenowo). Nie ukrywam, ze te zastrzenia co do ''zapachu'' w Tevie sa odstraszajace.
Sam mam Bufo INCA od 2005 i zawsze mnie wkurzalo, ze po dlugim dniu biegania ''tu i tam'' trzeba bylo wywalac je na zewnatrz i myc. Choc pozatym sandalki rewelka i nic sie nie dzieje z nimi.
Ale dobra!!! Czy gdzies w 3-miescie, mozna podpatrzec Teve? Bo Source na pewno. Jednak boje sie troche kupowac przez net.
Znowu za pozno sie budze na zakup sandalkow ale co tam;) z gory dzieki za pomoc




RE:[Obuwie] Sandały - foks64 - 14-08-2009

mam i teva i source i co mogę napisać : o source niewiele bo kupiłem w zeszłym tgodniu w Skalniaku Wrocławskim przez internet (bardzo miła pani.Pozdrawiam:)).Co do tevy to katuje już kolejny sezon i jestem bardzo zadowolony.Jak piszę katuję to tak jest.Używam ich w pracy, od 6 rano do 17 ,pięć dni w tygodniu,przy rozbiórce drobiu. Szczegułów Wam oszczędze ale wierzcie mi że ich nie oszczędzam.co do nich wpada lepiej że nie wiecie.Zmechaciły się paski ale je przystrzygłem .Zaczęly się rozwarstwiać podeszwy,ale odrobina Butaprenu i po sprawie.Żadne inne buty nie wytrzymały tyle co te.a co do smrodu to nie zauważyłem.Moze jestem pozbawiony węchu? płukam je co wieczór bieżącą wodą i tyle.Nie wiem czy ma to znaczenie ale kupiłem je pare lat temu w niemieckim engelhornie w Manhaim A więc: moim zdaniem bardzo wytrzymałe i nie śmierdzą. o source mojawe napiszę za dwa lata




RE:[Obuwie] Sandały - madda - 01-09-2009

witam,
właśnie stoje przed zakupem sandałów, wybrałam model teva hurricane III, chce zamówic sandały przez neta(nie mam mozliwosci przymiarki w moim małym miescie) i tak się zastanawiam nad rozmiarem, moze ktos się orientuje w rozmiarówce tevy? mają zaniżoną czy zawyżoną numeracje? z moim rozmiarem 37,5 zawsze ciężko jest dobrać rozmiar, a jeśli chodzi o source to trzy lata używałam wszędzie, w górach, w mieście, praktycznie całe lato dzien w dzien, są naprawdę wytrzymałe:):)




RE:[Obuwie] Sandały - Lislaw - 01-09-2009

@ Magdziu

Ja normalnie adidasy czy buty pod garnitur nosze 45. Obecnie zakupilem sandaly Teva Terra Fi 2 w rozm 44,5 i uwazam je ciut za duze po kilku dniach sadze ze 44 by byly idealne. Wydaje mi sie ze mogla bys wziasc 37 tutaj link do butow http://tiny.pl/hh3m7 i jak cos odeslac kurierem wymieniajac na wieksze mozna tak np zrobic w sklepie 8a do 10 dni od otrzymania paczki a oni odesla kase. Oczywiscie buty nie moga byc uzywane i nie moga miec obcietych metek czyli mierzysz i jak male odsylasz i wymieniasz na wieksze. Od siebie dodam ze zastanow sie nad tymi sandalami bo jak widzisz te miejsca laczenia tasm za pokmoca trojkatnych elementow nie sa niczym osloniete a element ten jest twardy i moze obcierac maly palec wiem bo mierzylem i bylo to dla mnie niewygodne. Niemal identyczne sandaly ale z oslonietymi tymi elementami to Terra Fi 2 Lady tutaj link http://tiny.pl/hh3md wydaje mi sie ze ze bezpieczniej miec pianke w newralgicznych miejscach




RE:[Obuwie] Sandały - PABLO - 01-09-2009

Co do rormiarówki tewy to potwierdzam słowa Lisława. Ja normalnie noszę buty rozmiar 40 a tevy huricany w rozmiarze 39 są idealne.




RE:[Obuwie] Sandały - foks64 - 01-09-2009

source mojave kupiłem 42 i mogły by być o pół nuneru mniejsze. teva rozmiar 8 są idealne




RE:[Obuwie] Sandały - drzazga - 01-09-2009

a ja ze swojej strony nie polecam sandalów F7 Tonga (jedynym ich plusem jest to że szybko schna).
-------------------------------------------
Wroclove




RE:[Obuwie] Sandały - hallotron - 02-09-2009

Witam, a w moich tevach (terra fi 2) po kilku miesiącahc normalnego użytkowania pękła podeszwa na pół- trochę poniżej palców (tam gdzie podeszwa się zgina od chodzenia). Poszły do reklamacji i teraz czekam na decyzję.




RE:[Obuwie] Sandały - bbo - 02-09-2009

hallotron
W moich terra fi 2 też pękła, ale mam je 3. sezon, więc są po gwarancji. Gdyby nie ta podeszwa, to nie mialbym powodów do narzekania.




RE:[Obuwie] Sandały - Arni - 02-09-2009

Sandały Alpinus Aborigo, ktoś ma lub używał? Obecnie jest na nie świetna promocja 50% ceny, Vibram itp.




RE:[Obuwie] Sandały - if - 02-09-2009

A ja jutro szturmuję sklep po Mavrik Lady Tevy, świadoma że będę Lady odoor zamiast outdoor - chociaż z drugiej strony mają w podeszwie mniej rowków niż Terra Fi 2 - może to wpłynie nieco na śmierdliwość (oczywiście nie zaniechawszy przy tym podstawowych zabiegów zwanych myciem stóp i butów) ;-) Zresztą pierwszy test już w piątek w 5 stawach - jeśli ktoś będzie tamtędy przechodził i poczuje - proszę o koment na forum :D




RE:[Obuwie] Sandały - Stefan - 13-02-2010

Mam pytanie do użytkowników sandałów Chaco - jak się sprawują z perspektywy dłuższego uzytkowania, nie ma problemu z przykrymi zapachami? Podeszwa dobrze trzyma stopę na boki?
Moje source classic powoli szykuja sie do wyzioniecia ducha i o ile gwarancja zielonego punktu nie zostanie uznana bede szukal czegos. W sumie nie miałbym problemu żeby kupić je drugi raz, ale może da sie jeszcze lepiej? :)