NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - wcmcbz - 12-05-2009

Witam
gdzie można kupić Source albo Teva w kujawsko - pomorskim?




RE:[Obuwie] Sandały - sasq pajak/grappa.pl - 12-05-2009

Bo to ''trza umić'' szukać
http://www.alvika.com.pl/index.php?id=sklepy&woj=kujawsko-pomorskie




RE:[Obuwie] Sandały - zdoskoku - 12-05-2009

@dziobak

teva sa faktycznie lepsze niz source ale source maja tak dobry szeptany marketing w pl wsrod gawiedzi naszej ze nie ma bata na gorsza sprzedaz

nie wiem czemu noga mi sie poci w sandalach a w normalnych butach nic a nic

chocby z powodu notorcyznego wpadania duzych ilosci piachu i kurzu przez przod sandala wole cos co jest czesciowo zabudowane
-------------------------------------------
zdoskoku




RE:[Obuwie] Sandały - DTH - 12-05-2009

lol, a myślałem, że to tylko mi się stopa bardziej poci w sandałach niż w butach krytych:P Może to kwestia tego, że moje sandały są po prostu ''gumowe'' i stopa nie oddycha?




RE:[Obuwie] Sandały - Łukasz/Pietros/Tilak - 12-05-2009

zdoskoku, Twoja stopa na pewno także się poci:) Oczywiście możesz tego nie odczuwać dzięki nowoczesnym skarpetom, amortyzującym wkładkom i butom z wieloma dziurkami, które preferujesz. Ale dla mnie, nic nie daje takiej ulgi zmęczonym stopom po wielogodzinnej wędrówce, nawet w super dziurawych i ''bezmembranowych'' butach, jak założenie sandałów:) Nawet kiedy chodzę cały upalny dzień w sandałkach i stopa poci się tak, że podeszwa staje się mokra, subiektywny komfort i ''oddychalność'' są dla mnie o niebo lepsze niż w jakichkolwiek butach. Dlatego kiedy nie muszę korzystać z butów zakładam sandałki:)




RE:[Obuwie] Sandały - zdoskoku - 12-05-2009

ale jak nowoczesnym skarpeta ...zwykle czasem tanie bawelna z domieszkami, buty czesto zabudowane, ba zimna a dalej jest ok w sensie owszem noga sie poci ale ani sie pot nie leje nie klei sie a jest go tyle ze po 30sekundach skarpetka sucha do tego zero zapachu

w sandalach to ciagle myslalem o postojach zeby zrobic wietrzenie stopy i pozbywanie sie piasku a po dotarciu do domu odrazu wanna i szorowanie skory z calego syfu swiata, nie wiem dla mnie jedyne co to japonki bo sa lekkie w plecaku no i tanie ;)

zreszta http://imgur.com/K4VS.jpg
:)
-------------------------------------------
zdoskoku




RE:[Obuwie] Sandały - Łukasz/Pietros/Tilak - 12-05-2009

Niezła fotka:) Fakt, najtańsze są japonki dołączane do czasopism kobiecych latem - mam śliczne, czerwone, idealne pod prysznic za jedyne kilka złociszy:)




RE:[Obuwie] Sandały - wcmcbz - 17-05-2009

blondynka... dzięki, sasq pajak/grappa.pl :)




RE:[Obuwie] Sandały - kavron - 18-05-2009

witam mam pytanko, czy miał ktoś z was do czynienia z sandałami Teva Toachi? mają zabudowane palce a o to mi chodzi, cena taka jak za keen'a ale czy jakość i komfort noszenia ten sam?
-------------------------------------------
kavron




RE:[Obuwie] Sandały - muad - 23-05-2009

Witam,
niecały rok temu miałem okazje iść na dłuższy ''spacer'' po górach, dla moich dużych palców u nóg skończyło się to fatalnie, były odbite (czy jak to się mówi), spowodowane to było tym że szczególnie przy schodzeniu noga się zsuwała i palec udarzał o przód buta. Chcę sobie kupić teraz sandały i mam pytanie czy np. model TEVA Karnali Wraptor (lub podobne) dobrze trzymają stope? czy jest ona wystarczająco unieruchimiona? W tym modelu jest zabezpieczenie na palce (na którym mi zależy) ale chciałbym wiedzeć czy nie uszkodzi mi ono palców? Ewentualnie jakie inne sandały polecacie trzymające dobrze stopę?
-------------------------------------------
Rafał




RE:[Obuwie] Sandały - idas - 24-05-2009

Kurde ja to zaluje, ze zaden producent nie wpadl na pomysl stworzenia sandal z wymienna wkladka, np. cala wkladka przylkejana na jakis silny rzep do podeszwy. Jak dla mnie sandaly po kilkumiesieczym uzytkowaniu sa juz mocno brudne i nie da sie podeszwy wyszorowac zadna szczota. Niestety taka wada, jak sie chodz w kurzu, blocie, deszczu, upale itp.

Z drugiej strony zastanawiam sie jak z uzytkowanie sandał troche bardziej obudowanych, np. Keen? Widziałem pare modeli i sie zastanawiam, czy nie zainwestowac w cos takiego. No i producent poleca pranie :)
-------------------------------------------
It's my way ;)




RE:[Obuwie] Sandały - erich8 - 24-05-2009

Chodzenie w sandałach, tak jak piszecie wiąże się z tym, że pod stopą zbiera się maź składająca się z potu u brudu. Wypróbowałem już różne kombinacje wkładka gumowa, skórzana, plastikowa, płócienna, plastikowa, sandały firmowe i takie z targu. Niestety smród pojawia się zawsze po dłuższym użytkowaniu, pomimo zapewnień firmy o antybakteryjnym działaniu. Taka maź to idealna pożywka dla bakterii .Chodząc na co dzień w sandałkach, zwykle mamy możliwość umycia nóg. Niestety w terenie nie zawsze się to udaje. Po drugie stopa przez większość roku schowana jest w bucie. Tylko latem wystawia się ją na słońce. Skutkuje to tym, że w miejscach gdzie nie ma pasków, skóra spieczona jest jak skórka od chleba - tylko stopy ułożone są prostopadle (prawie) do słońca. Na głowę zwykle ubieramy czapkę. Zastanawiam się, czy ktoś z użytkowników nie miał problemu z tego powodu.

Jakiś czas temu (pomimo, że wygląda to obciachowo) zacząłem wkładać skarpetki. Problem się minimalizuje. Skarpetka rozprowadza pot, który nie miesza się z brudem. Skóra nie nie spieka. Stopa nie ślizga się w sandale, itd. A że trendy to nie jest, no trudno hahaha.

A! Jeszcze jedno chodzenie w sandałkach, z ciężkim worem, po górach to porażka. Stopa nie trzymana ani nie chroniona przez but, ślizga się i obija strasznie.
-------------------------------------------
erich holtz




RE:[Obuwie] Sandały - dgim - 24-05-2009

sandaly z pelnym obciazeniem, fakt - nie jest to zbyt sprawne polaczenie... stopa lata na wszystkie strony, jedyny plus to wentylacja pelna




RE:[Obuwie] Sandały - piotr.r - 24-05-2009

ns - ja mam dwie pary butów marki Merrelle i obie sobie chwalę. Jedną kupiłem dwa lata temu tuż przed wyjazdem nad morze śródziemne i gdyby nie one to ten wyjazd uznałbym za katorgę. Model się nazywa Waterpro Ultra-Sport, ma podeszwę Vibram i super trzymają się podłoża nawet w wodzie, z góry mają siatkę i dość dobrze oddychają, i szybko schną ( przynajmniej moje). Oczywiście nie są to sandały, ale gdybym teraz miał wybrać między sandałami a tymi butami które posiadam, to pozostaję przy Merrellach. Oczywiście inne firmy oferują pewnie podobne modele, więc z wyborem nie będzie problemu.
---
Edytowany: 2009-05-24 15:25:44
---
Edytowany: 2009-05-24 15:26:18
-------------------------------------------
http://www.harmoszka.com/




RE:[Obuwie] Sandały - kuron - 24-05-2009

Ja Was nie rozumie. Skad bierze sie opinia, ze sandaly i skarpety to obciach. Wazne jest spelnianie funkcji do jakiej but jest stworzony i wygoda, a nie trendy w modzie, czy inne bzdety. Ktos powie, no tak, ale stopa nie oddych w skarpecie. No bez jaj, skarpeta to nie kalosz i jesli mamy na niej sandaly to nie mamy prawa sie pocic; jest przyjemnie i nie czuc malo przyjemnej wilgoci pod stopa, jak to ma miejsce gdy idziesz bez skarpety.
Druga sprawa to to, ze pomimo, ze nie jestem wrazliwy, ale jak widze gola stope w miescie, sklepie, restauracji (na szlaku to mi nie przeszkadza, bo tam i tak czlowiek raczej porusza sie w mniejszym badz wiekszym brudzie/pocie itp) to jedyne z czym mi sie to kojarzy to z ''kulturalnymi'' ludzmi, ktorzy biegaja po miescie z klata na wierzchu. Nie obrazajac mieszkancow wsie, ale to jest nic innego jak wiesniactwo.




RE:[Obuwie] Sandały - Joanna - 16-06-2009

help, gdzie w warszawie można zobaczyć/przymierzyc klapki/sandały Tevy? mam wąską stopę i buty bez regulacji musze przymierzyć, jesli nie mam sie bawić w zwroty towarów :-)




RE:[Obuwie] Sandały - lalaith - 17-06-2009

Witam :)
Chcę sobie kupić sandały, chciałam porządne, ale takie bardziej delikatne w wyglądzie, kobiece, a nie typowo sportowe. Potrzebuję je do chodzenia po mieście, ale też zeby nie rozpadły mi się podczas deszczu, zeby były dobre na rower i wypad w małe górki, na łatwiejsze szlaki (w górach wysokich i tak chodzę w normalnych zabudowanych butrach). Trafiłam w sklepie na Teva hurricane, przymierzyłam, bo nie były takie potężne i cięzkie jak większość innych, a potem trafiłam na to forum, gdzie widzę Teva ma dobre opinie (wcześniej nie znałam firmy w ogóle). I zainteresowałam się bardziej tym rematem. No i znalazłam w sieci też inne sandały Tevy: Teva Ventura Cork 2. I te nie dość ze wydają się porządne, to do tego bardzo mi się podobają. Ale to jednak skóra i korek, pewnie mniej wytrzymałe materiały.
Proszę więc o radę: czy na moje potrzeby te sandały mogłyby być, czy też jednak uderzać w bardziej trekkingowe, sportowe, jak np. te hurricane? A moze jakieś inne propozycje, coś z wyglądu podobnego jak ventura cork, ale wytrzymałe jak hurricane?
-------------------------------------------
Lalaith




RE:[Obuwie] Sandały - iduna - 17-06-2009

lalaith - sandały Columbia Sun Light- niesamowicie wygodne, chodzę w nich kilometry po lasach, fjordach, mieście i niższych górkach i sprawdzają się świetnie! Do tego mają bardziej kobiecy wygląd :-)
Trudno mi powiedzieć coś bliżej na temat wytrzymałości, bo mam je dopiero 3 miesiące, ale przeszłam w nich już kilkaset km i nadal wyglądają jak nowe.
Cena: 169 plnów (w Cerro Torre)
A tu linka: http://www.columbia.com/Product/5/Footwear/52040/Sandals/9795/Sun-Light.aspx?viewAll=False
-------------------------------------------
przepięknie jest, tylko tlenu mniej...




RE:[Obuwie] Sandały - thrackan - 17-06-2009

Joanna - Tevy znajdziesz na pewno w Alpinsklepie przy Batorego.




RE:[Obuwie] Sandały - Joanmarie - 20-06-2009

Witam , poszukuje sandałów... czy ktoś mógłby mi doradzić? musze w nich przejść 1000 km... najpierw w upałach 35 stopni a póżniej w deszczu ... zależy mi bardzo na wyściółce skórzanej...ale takich w Gdańsku brak...przerabiałam już na 500 km... Tecnica ( najtańsze najlepsze ), Campusa, Alpinusa... lecz każde znich wytrzymaly tylko tyle... teraz musze cos lepszego... czy ktoś może mi doradzic ??? pozdrawiam ...
-------------------------------------------
Joanmarie