NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - Marta - 19-07-2008

a czy któraś z Pań jest może w stanie wypowiedzieć się na temat sandałów Teva Pretty Rugged 2?
Przymierzam się właśnie do zakupu sandałów do chodzenia po mieście jak i na dłuższe piesze wycieczki, a że nie mam w pobliżu żadnego sklepu oferującego porządne sandały i jestem zmuszona zamawiać przez internet, byłabym wdzięczna za opinie ewnenutalnie porady :)




RE:[Obuwie] Sandały - mizer - 19-07-2008

~rwąca rzeka
ja w zeszłym roku przeszedłem z wawy do częstochowy w source stream i było ok. ważne, aby je wcześniej trochę rozchodzić, bo np. plastikowe łączenia mogą uwierać w kostki, ale potem już noga się przytarła na wymiar i nic nie bolało. podeszwa nie pozwala odczuć asfaltu, dobre na deszcz bo szybko schną, można sobie też chłodzić stopy w kałużach, co często daje ogromną ulgę :) a zielona kropeczka zniknęła w baaardzo małym procencie




RE:[Obuwie] Sandały - nikt - 28-07-2008

source stream czy mojave ?

Stream przymierzalam i są ok ale mam atrakcyjna cene na mojave i się wacham..




RE:[Obuwie] Sandały - mikol - 28-07-2008

Ja bym wybrał Stream po pierwsze mają przewlekane paski dookoła podeszwy i nie odklejają się w nich te wklejki w innym kolorze ,które mają mojave.
-------------------------------------------
leśne sprawy




RE:[Obuwie] Sandały - wojtekB - 28-07-2008

chcę zamówic w internecie sandałki source stream, i mam wątpliwosci co do rozmiarówki. Normalnie rozmiar buta to nosze 42-43, a jaki rozmiar wybrac do sandałków.
-------------------------------------------
wojtekB




RE:[Obuwie] Sandały - Ruda grappa.pl - 29-07-2008

W dziewięciu przypadkach na dziesięć Source Stream i Classic są wybierane o numer większe, niż zwykle noszone buty. Jeżeli masz stópkę 42 - zamawiaj 43.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w Krakowie




RE:[Obuwie] Sandały - Yanas - 29-07-2008

ja bym radził spojrzeć na długość stopy i sandała po prostu.sam zamówiłem rozmiar 41 o długości 27cm na stopę długości 25.5cm i są w sam raz,nawet może ciut (0.5cm) za duże




RE:[Obuwie] Sandały - sasq pajak/grappa.pl - 29-07-2008

wojtek B mam tak jak ty ze stopami i:
clasic & stream wychodzi mi 43
Mojave & Gobi wychodzi 42

Przy okazji pozdrawiam imiennika
---
Edytowany: 2008-07-29 10:49:05
-------------------------------------------
właściciel 4 okien i wielu ścian




RE:[Obuwie] Sandały - manius - 29-07-2008

A co myślicie o Jack Wolfskin? A konkretnie model STONEY CREEK MEN.
Mam na nie chrapkę.




RE:[Obuwie] Sandały - devilll - 29-07-2008

Nareszcie kupiłem sandały są wygodne podeszwa się nie ślizga nawet będąc mokra ,firma Divers koszt ze 139-49zł jestem w 100% zadowolony bo to pierwsze sandały a więcej do szczęsica niż takie jednak mi nie potrzeba do takich najzwyklejszych tez da sie przyzwyczaic z braku laku.




RE:[Obuwie] Sandały - wojtekB - 29-07-2008

dzieki za pomoc, teraz zostało mi tylko poszukac odpowiedni rozmiar i cos nieco zamówic ;-)

i ja pozdrawiam imienników :-)

pozdrawiam
-------------------------------------------
wojtekB




RE:[Obuwie] Sandały - mama Samiego - 06-08-2008

Marta ja właśnie kupiłam Teva Pretty Rugged 2 kolor Hikone Mauve na http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=735&kat=2&podkat=56&subkat=
Mam je od wczoraj - podobają mi się. Ja wcześniej przymierzałam je w Częstochowie w Campusie - ponad 100 zł droższe, ale nie mieli nawet numeru 36 nie mówiąc o wyborze kolorów pasków. Co do trwałości i wygody nie wypowiem się jeszcze. Trzeba troche odczekać




RE:[Obuwie] Sandały - Gość - 06-08-2008

witam,
...żeby nie zanudzać przechodzę od razu do rzeczy

czego szukam:
- maksymalna prostota (konstrukcja typu: wytrzymałe paski + podeszwa)
- podeszwa gumowa / z tworzywa sztucznego (bez gąbek, pianek, skórek, itp wynalazków wewnątrz pod stopą)
- zapinane najlepiej na rzepy
- wysoka wytrzymałość (paski najlepiej dookoła podeszwy)
- cena do 200zł

przeznaczenie:
- spływy / żagle (chodzenie w wodzie, błocie, po łąkach i dróżkach)
- wyjście z domu w gorący dzień ;)

...jak więc widać nie zależy mi na bajerach tylko maksymalnej prostocie i wytrzymałości ...wcześniej miałem karrimor nevada, które przeżyły sporo lat (z sześć) i są najwytrzymalszym obuwiem jakie miałem (w brew opinią, że się paski urywają, że noga się ślizga), a moja stopa potrafi zniszczyć wszystko, w sumie nadal w nich można chodzić, chociaż są trochę wypłowiałe i wydeptane - lol ...gdyby były dostępne pewnie bym kupił, chociaż słyszałem, że od tamtego czasu firma się zepsuła :/ ...to jak, doradzicie?

pozdrawiam




RE:[Obuwie] Sandały - Mataj - 06-08-2008

Odpowiedz:
http://tnij.com/odpowiedz584
-------------------------------------------
TCU 69 proud owner




RE:[Obuwie] Sandały - sasq pajak/grappa.pl - 06-08-2008

eee tam

~~~
To co chcesz kupić tosandał ''klasic'' firmy ''source''
model niedo zajechania najdłuzej używana zanan mi para ma juz prawie 10 lat (i jest nadal w uzyciu)
-------------------------------------------
surowy otwarty za tydzień zamykamy :-D




RE:[Obuwie] Sandały - Gość - 06-08-2008

dobra odpowiedź ;) tylko wiesz, z grubsza prześledziłem już ten temat, przebiegłem się po sklepach w mieście i to co mnie dobiło to fakt, że jak trafiłem na coś względnie ciekawego to miało to zastosowaną pseudo piankę pod stopą (kamyk czy coś w tym stylu i jest ona cała poharatana, w kilku wypadkach była już sfatygowana od samego przymierzania) ...ze względu na częsty kontakt z wodą skóra odpada - jednym słowem: guma jest tym czego wymagam - miękka z góry, twarda od spodu (a na coś takiego w sklepie nie trafiłem, wybór przeważnie jest niewielki, a w internetowym ciężko ocenić jakość po fotce)

rozumie, że tego typu pytania dobijają - sam prowadzę inne forum i wkurza mnie jak mnożą się całe nowe tematy o tym samym... ale tu jest jeden zbiorowy temat, gdzie można zadać pytanie, a chyba sprecyzowałem je na tyle jasno, że dla kogoś obeznanego w zagadnieniu nie ma problemu, żeby odpisać: firma X model Y




RE:[Obuwie] Sandały - Gość - 06-08-2008

@sasq: dzięki, właśnie tego oczekiwałem :)




RE:[Obuwie] Sandały - Mataj - 06-08-2008

Widzisz i tutaj z Sasq sie nie zgodze, a bedzie to na poparcie tego co napisalem wyzej - mi source classic nie odpowiadaja do miasta zupelnie, bo sa zbyt twarde, sam kupilem Terra Hurricane 3. Juz mam do nich pare uwag, ale napewno sa dla mnie znacznie wygodniejsze od Classicow. Mimo, ze to wlasnie sandaly source mialem na poczatku kupic, bo opisywane byly jako wytrzymale. Stwierdzilem jednak, ze nie sama wytrzymaloscia czlowiek zyje, ale i wygoda jest istotna.
Source moim zdaniem nadaja sie na bardziej skaliste tereny niz Terra (twardosc podeszwy).

Edit: Nie wiem, czy bym drugi raz kupil Hurricane'y, ale Classicow chyba rowniez bym nie kupil.
---
Edytowany: 2008-08-06 16:30:53
-------------------------------------------
TCU 69 proud owner




RE:[Obuwie] Sandały - doc - 06-08-2008

może ktoś z Was używał sandałów The North Face Reventazo. Przymierzałem je w sklepie, fajnie leżą, wygodne. Tylko jestem ciekaw jak będzie z wytrzymałością i paskami - czy nie obcierają
-------------------------------------------
doc




RE:[Obuwie] Sandały - Pelos - 13-08-2008

Kupilem Teva Karnali - na Allegro. ok 200zl.
Ktos kupil z USA, ale nie pasowal mu rozmiar.
Rozmiarowka niby 42 ale troche przyciasnawe byly na poczatku.
Rozchodzily sie i poki co uwazam, ze bardzo wygodne sa. Nic nie obciera.
Ktos tu pisal, ze piete mu obciera.
Poprzednio mialem Terra-Fi 2 tez Tevy - po 2 latach katowania peka podeszwa na zgieciu palcow. Ale ja to 100kg facet jestem i np. Xapatany to mi na jeden sezon starczaly.
-------------------------------------------
Pelos