NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - Climber - 23-06-2008

Nabyłem w drodze kupna Chaco Z/1 na Vibramie. Sandały są po prostu niesamowite. Są bardzo wygodne - na maxa wyprofilowane, do tego zapewniają dużą stabilność stopy.

Przetestowałem je w górach - podeszwa praktycznie w ogóle się nie ślizgała, nawet na wilgotnych kamieniach. Jej przyczepność była porównywalna z krytymi butami górskimi. Oczywiście odpadają na śniegu :).

Jeśli ktoś może pozwolić sobie na wydatek rzędu 299 PLN - polecam, myślę że te sandały są warte swojej ceny. Zastanawiam się czy z/2 nie byłyby jeszcze lepsze.
W modelach tego sezonu odchudzili piankę - sandał jest lżejszy, wprowadzili też nową bardzo przyczepną podeszwę - stealth, tyle że jest to marking sole - może zostawiać czarne ślady. Jedyny problem to ich słaba dostępność na polskim rynku.

Pozdro,

Climber
-------------------------------------------
Climber




RE:[Obuwie] Sandały - Victus - 23-06-2008

azja>
jeżeli chodzi o Hurricane III Tevy to osobiście polecałabym dołożyć parę groszy i kupić Terra Fi 2. Są dużo wygodniejsze niż Hurricane, podeszwa bardziej twarda, paski podklejone, ogólnie rzecz biorąc bardzo wygodne sandały.

Twardość podeszwy miała by dla mnie większe znaczenie gdybym planował w nich większą turystykę górską. A ponieważ będą to marginalne przypadki (w górach wolę jednak buty wyższe, lepiej trzymające się stopy) nie stanowi to dla mnie zbyt ważnego kryterium.
Jeśli chodzi o paski ... Source Classic ma z tego co się doczytałem ten problem bardzo dobrze rozwiązany. W momencie w który wiem że powłoka antybakteryjna nie zniszczy się (a przynajmniej nie powinna) po kilku miesiącach używania, mój wybór jest już 90% skierowany właśnie na ten model.
Poza tym Hurricane III i Source Classic, a Terra Fi 2 to jednak nie ta sama pólka cenowa. Na pierwsze sandały powyżej 130 PLN nie chce się kierować od razu w stronę 300, bo wiem że sam nie jestem na tyle świadomy wędrowcem by takie obuwie nosić.

Pozdrawiam




RE:[Obuwie] Sandały - bruner11 - 25-06-2008

A mial ktos moze do czynienia z sandalami MERRELL WATERPRO TORO bo osatnio troche sie ich pojawilo na allegro
http://allegro.pl/item383321420_merrell_waterpro_toro_rozm_44_nowe_gwarancja_.html
http://www.merrell.co.uk/en-GB/Shop/Product.aspx?AltNavID=MAF-G-SPS&PID=15686&GST=M
Technologicznie wydaja sie miec wszystko co potrzeba (vibram, srodek antybakteryjny),wyglad ok, pytanie tylko czy te bajery technologiczne nie sa jedynie teorią...




RE:[Obuwie] Sandały - V413 - 25-06-2008

Witam. Kupiłem sandały TEVA KARNALI WRAPTOR i sie bardzo niemile zaskoczyłem. Bardzo obcierają mi lewą piętę. Można temu jakoś zaradzić? Według opisów, dzięki swoim cudownym paskom miały nie obcierać no i do tego ich cena chyba zobowiązuje!
-------------------------------------------
V




RE:[Obuwie] Sandały - Vesemir - 25-06-2008

Witam!
Poszukuje sandałów które mógłbym używać na co dzień jak i na górskie wycieczki (Beskid wyspowy), w cenie do 200 zł. Znalazłem już pewną ofertę http://www.polarsport.pl/index.php/sklep_gorski/Sandaly/Sandaly_NATIVE_PLANET_GYRO/21412/root,1/ i byłbym wdzięczny za opinie i rady.




RE:[Obuwie] Sandały - Kijus - 26-06-2008

Vesemir. Moim zdaniem lepszym wyborem będą source classic za 199 pln lub dołóż do modelu stream za 240 pln. Mam , katuje i polecam. Te z twojego linka nie podobają mi się ze względu na te szpary w stopie - które mają powodować lepszą wentylację, a w rzeczywistości po zmieszaniu sie piachu i potu robi się tam niezłe gó***

Tu masz lina do sklepu, wysyłka gratis , tabela rozmiarów zgodna. www.sklepturysty.pl
-------------------------------------------
Varsovia...semper invicta - semper heroica !




RE:[Obuwie] Sandały - ns - 26-06-2008

~Vesemir
Sandaly Source wydaje mi sie, ze lepiej kupic prosto ze strony producenta http://www.source-outdoors.com. Wychodzi taniej przy tym kursie dolara, a przesylka gratis przy zamowieniach >$40 wg tego co jest tam napisane. Tylko czy dotyczy to dostaw za granice to juz proponuje samemu sie dowiedziec :).
-------------------------------------------
Bartek




RE:[Obuwie] Sandały - ata_jg - 26-06-2008

~Vesemir mam te nativy i powiem ze nie jestem w 100% zadowolony, chodzi o te trójkątne łączenia, które nie są niczym zabezpieczone i ten róg potrafi sie nieźle wbijać w kostke, jak troche pochodzisz to efekt ''wbijania'' zmaleje ale i tak bedzie odczuwalny. przynajmniej u mnie tak jest
-------------------------------------------
ata_jg




RE:[Obuwie] Sandały - Kijus - 26-06-2008

No faktycznie, jeśli wysyłka gratis do Polski to za streamy wychodzi ok 160 pln, czyli 80 zostaje...

pozdrawiam
-------------------------------------------
Varsovia...semper invicta - semper heroica !




RE:[Obuwie] Sandały - Tsukurite - 29-06-2008

Ktoś próbował zamawiać bezpośrednio z ich strony? Wyślą do Polski? bo zastanawiam się nad kupnem Classic'ów i oszczędność kasy też by się przydała!

pozdrawiam
-------------------------------------------
NIN




RE:[Obuwie] Sandały - travnick - 04-07-2008

Hej, gdzie obecnie można w Gdańsku przymierzyć Source Stream /Stream Sport? Boję się kupować przez Internet, niezmierzywszy.

Z góry dzięki.

BTW: strona producenta nie bangla




RE:[Obuwie] Sandały - braavosi - 04-07-2008

dystrybutorem jest Alvika:
http://www.alvika.com.pl/index.php?id=sklepy&woj=pomorskie
spróbuj może w treku?
strona producenta:
http://www.source-vagabond.com/




RE:[Obuwie] Sandały - travnick - 04-07-2008

Dzięki za odpowiedź. Jak przeglądałem całkiem niedawno wcześniejsze posty, to widziałem, że jeśli chodzi o Gdańsk, to można dostać na Szerokiej. Nie wiem dlaczego uciekła mi nazwa Trek i skojarzyłem ulicę tylko ze sklepem HiM, gdzie, oczywiście Source'ów nie ma. Poza tym, przez parę lat mogło się pozmieniać :)

A jeśli chodzi o stronę, to miałem na myśli tę podaną przez ~ns, na której dokonywać można było zakupów online :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.




RE:[Obuwie] Sandały - rwąca rzeka - 04-07-2008

A ja mam takie pytanie; czy może mi ktoś polecić sandały odpowiednie na pielgrzymkę?
tzn takie, w których będę mogła isc przez ok 7 dni 25- 30 km dziennie asfaltem bez większego uszczerbku na zdrowiu stóp:)




RE:[Obuwie] Sandały - dgim - 04-07-2008

mysle, ze Source'y Stream Sport beda odpowiednie, ostatnio szedlem z pelnym obciazeniem z morskiego oka ta piekna droga asfaltowa wlasnie w nich, kilkanascie km i komfort byl OK, solidna podeszwa, dodatkowo wzmocniona, mysle, ze sie sprawdza - do tego opcja zapachowa tejze podeszwy spowoduje, iz po calodniowym marszu bedziesz mogla obcowac bez obaw z innymi ludzmi ;)




RE:[Obuwie] Sandały - Misza - 12-07-2008

Od ponad 10 lat mam sandały Reebok'a.nie zamienilbym ich na inne ani nie kupował nowych gdyby jakies rude lisy mi z przed domu nie ukradły..
1 sie znalazł drugi juz nie..Byc może trafiłm na dobra serie (chociaz mamie mowilem wtedy,ze jade kupic buty:))Jednego, który mi pozostał mam na nodze ..ehh..od ponad 10 lat niezawodne i super wygodne..
Gdzie szukac sandałów, które wytrzymaja nie 10 ale chociaz te 5 lat..wygodnie solidnie i przyjemnie..Proszę o podpowiedz.. tak do 250,-
-------------------------------------------
Misza




RE:[Obuwie] Sandały - Kijus - 12-07-2008

Misza a a przeczytałeś chociaż 3 strony tego wątku. Jeśli tak to spróbuj wyciągnąć jakieś wnioski.
-------------------------------------------
Varsovia... semper invicta - semper heroica !




RE:[Obuwie] Sandały - radek - 12-07-2008

Teva i wszystko jasne. Chodzę 3 rok w Hurrricane'ach i zero śladów zniszczenia poza lekko startą podeszwą. W góry na podejścia, zamiast klapków na wyjazdy, schną bardzo szybko. Czekam aż się popsują by Teva TeraFi sobie sprawić:)




RE:[Obuwie] Sandały - Yanas - 12-07-2008

Czy warto dopłacać 20zł do wersji Sport sandałów Source Stream??Czy te grubsze paski neoprenowe nie są bardziej podatne na łapanie smrodu i bakterii??




RE:[Obuwie] Sandały - Mataj - 12-07-2008

Kupilem Hurricane jakis miesiac temu prawie. Z uwag i komentarzy na szybko.
Podeszwa, w sklepie sprawiala wrazenie wygodnej, po wyjciu ze sklepu w sandalach stwierdzilem ''O zes do jasnej, co ja zrobilem''. Po 2-3 h w sandalach stwierdzilem ''Bladzic jest rzecza ludzka''. Bardzo wygodna, chociaz trzeba sie do niej jednak troszke przyzwyczaic.
Paski - schna szybko, jednak jak na moj gust brakuje im troszke dlugosci i przy mocniejszym scisnieciu stopy jednak troche pija. Jakbym sie mial do czegos czepnac to wlasnie nie do ich jakosci, ale do dlugosci (jestem przyzwyczajony, ze paski w sandalach sa troszke dluzsze) oraz szerokosci (lub tez wykladziny od strony skory).
Twardosc podeszwy - raczej na miasto niz w gory. Z pewnoscia starcza na delikatniejsze podloze, jednak przy wiekszej ilosci kamieni obawialbym sie tego, ze bede je czul na stopach. Jest twarda, ale nie wiem czy na tyle, by wytrzymala smiganie po kamieniach, a raczej czy moje stopy by to wytrzymaly... ;)
Co do wysciolki - faktycznie pillinguje skore na stopie, ale jak narazie jakichkolwiek zapachow brakuje (moze nie tyle mi ich brakuje ;P co naszczescie ich nie ma). Mysle, ze oblecenie szczotka raz na miesiac, nie jest mega wysilkiem, a zapewne wplynie na kompletne wyeliminowanie jakis zapachow.
W sklepie zastanawialem sie jeszcze nad Souce Classic, ale nie kupilem, bo sa dla mnei zwyczajnie zbyt twarde. Sprawiaja wrazenie jak przywiazane paskami do nogi deski. Byly tak twarde, ze nie jestem w stanie uwierzyc w to, ze sa wygodne. Napewno nadaja sie na chodzenie po skalach, ale nie rozumiem jaka mialoby to stanowic przyjemnosc, jesli chodzilibysmy w sandalach, ktore symulowac by mogly chodzenie boso po tychze skalach ;) To, czego ja szukalem to byly sandaly glownie na miasto, z mozliwoscia zastosowania w gorach na pewnych odcinkach, w lesie oraz zamiastapilyby duet sandalow i klapkow tak by obnizyc zarowno obietosc jak i mase bagazu. Narazie jestem zadowolony, zobaczymy co bedzie za co najmniej rok. Z pewnoscia pokusze sie o jakas recke pozniej, ale musze dokladniej je potestowac, a przede wszystkim czas rowniez bedzie tutaj testerem.
-------------------------------------------
OD fanatic