NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - mad33 - 05-06-2007

Witam mam pytanko czy ktoś może miał do czynienia z tymi sandałami i czy są one warte swojej ceny?
http://www.allegro.pl/item201794136_salomon_sandaly_durango_rozmiar_46_nowe_gwarancja.html

Mają być używane bardziej na codzień plus jakieś plażowanie w wakacje;)




RE:[Obuwie] Sandały - aldarik - 06-06-2007

Witam,
ja właśnie skuszony promocją zakupiłem alpinusy model aborigo.
Pierwsze wrażenie:
- podeszwa vibram - dosyć twarda, ale na pewno będzie dobrze znosić kamienie i niespodziewane szyszki na ścieżce.
- wkładka z pianki eva - na chwilę obecną jeszcze się do niej przyzwyczajam bo jest dość szczególnie wyprofilowana (posiada dosyć wysokie żłobienia), ale za to świetnie wentyluje spód stopy (czuję się jakbym miał wkładkę ortopedyczną)
- paski zapewniają dobrą regulację.

Napiszę później jak się sprawują.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
aldarik




RE:[Obuwie] Sandały - Zofija - 25-06-2007

a może ktoś posiada sandały Teva Karnali Wraptor i by się podzielił opinią na ich temat? czy śa warte swojej ceny? a może polecicie jakieś sandały w tym stylu?




RE:[Obuwie] Sandały - 2grosze - 25-06-2007

czy ktos slyszal o sandalach Keen Venice,albo newport, jak sie sprawuja?gdzie je kupic i za ile?




RE:[Obuwie] Sandały - quarol - 25-06-2007

jak sie sprawuja, to Ci nie powiem, bo nie mam. domyslam sie, ze daja rade b. dobrze.
obydwa modele wystepuja w dwu wersjach: leather i H2.
leather jest, jak nazwa wskazuje, ze skory i ma zamszowa wysciolke. H2 jest syntetyczny i wylozony jest guma. wersja H2, jak nazwa poniekad wskazuje, jest przeznaczona do czestego taplania sie w wodzie. podeszwa ma takie dziwne mikronaciecia, widoczne tylko, gdy sie buta zegnie. zwieksza to ponoc przyczepnosc np na mokrym pokladzie lodzi.
skora jest zaimpregnowana i nie chlonie wody, tak samo zreszta jak ten syntetyczny material. wszystkie Keeny mozna spokojnie myc przez zanurzenie w wodzie. nie pamietam teraz, ale mozliwe, ze sandaly mozna po prostu wrzucic do pralki.
roznica pomiedzy tymi modelami jest niewielka - Newport jest nieco bardziej zabudowany i tyle.
cen w Polsce nie znam. w UK to ok 65-70 funtow. na przeceny za bardzo bym nie liczyl, bo Keeny rzadko sie pojawiaja na przecenach.
gdybym potrzebowal nieco bardziej pancernych, zamknietych sandalow, bralbym Keeny bez wahania.
-------------------------------------------
karol




RE:[Obuwie] Sandały - 2grosze - 26-06-2007

quarol,dzieki...
zapytalem bo widzialem je na przecenie 50% na internecie. wg tego co piszesz to jestem gapa ze nie kupilem.....wlasnie przeczytalem ze sa dobre na szlak nawet kamienisty...w tevach jak ide to sie troche ludzie po glowie pukaja,ale maja przytrzepnosc ,poza tym co dla jednych jest gora ,to dla innych pagorkiem.
-------------------------------------------
inny by sie chwalil a ja tylko mowie




RE:[Obuwie] Sandały - quarol - 26-06-2007

czy jestes gapa, to ja nie wiem. moze to ja ich po prostu nie widzialem na przecenach, a tak faktycznie sie pojawiaja..
tak, sa dobre na szlak. trzymaja lepiej noge niz zwykle sandaly, no i maja palce zabudowane.
ja tez chodze tak czesto jak tylko moge w sandalach, a ze sie pukaja.. ja sie pukam, gdy widze latem ludzi w miescie w wysokich butach.
jesli je bedziesz kupowal, pamietaj tylko, by wziac pod uwage fakt, ze noga czy to w normalnym bucie, czy w sandale, zawsze przesunie sie do przodu podczas schodzenia, wiec zostaw sobie na to miejsce - inaczej poobijasz sobie palce.
-------------------------------------------
karol




RE:[Obuwie] Sandały - mouu - 28-06-2007

jak trzeba ten pasek w sandałach source clasic przełożyć, żeby było klapki?




RE:[Obuwie] Sandały - zygem - 02-07-2007

Przejrzałem temat ''sandały''. Interesują mnie opinie użytkowników sandałów lizard triton (w moim mieście w sklepie 159 zł). Na 4 stronie ngt było wspomniane, ale krótko. Proszę użykowników o opinie (trwałość, zapach, woda, używanie na rowerze).
-------------------------------------------
zygem




RE:[Obuwie] Sandały - zig zag - 02-07-2007

Source Stream Sport - klamra od tylnego paska wbija mi sie w kostke. Czy ktos mial juz taki problem ?? Czy to zalezy od dociagniecia paskow czy to moze z noga cos nie tak ?? Sandalki de lux wszystko cacy no ale jesli tak ma byc to czarno to widze.
-------------------------------------------
hihat




RE:[Obuwie] Sandały - Zofija - 05-07-2007

da się gdzieś w Lublinie kupić sandały source clasic?




RE:[Obuwie] Sandały - Endrju - 05-07-2007

~Zofija przedstawicielem firmy Source jest Alvika, ktorej wyroby w Lublinie mozna spokojnie dostac w kilku sklepach. Ale czy te sklepy sprowadzaja sandaly nie mam pojecia. Zadzwon lub wyslij maila a wtedy odpowiedz przyjdzie sama.
-------------------------------------------
Gory sa jak kobieta




RE:[Obuwie] Sandały - zygem - 05-07-2007

W Lublinie sandały firmy source nie tak łatwo kupić. Dzwoniłem do Trapera na Chopina, K2 na Okopowej, Tramp na Świętoduskiej, Turysta na Lipowa róg Okopowej, Andy na Lubartowskiej. W żadnym sklepie nie było i nikt nie oferował się, że jest w stanie sprowadzić. Jestem spoza Lublina, w moim mieście widziałem Lizardy Triton ale tu na ngt nie ma opinii użytkownika, który używałby je dłuższy czas i wydał opinię.
-------------------------------------------
zygem




RE:[Obuwie] Sandały - Zofija - 05-07-2007

dzięki za odpowiedzi.. jeszcze Tramp w Olimpie został- jutro sprawdzę. szkoda, że nie ma tych sandałów w Lublinie, bo po opiniach byłam gotowa je kupić a jakoś mam opory przed kupowaniem obuwia bez mierzenia, przez internet i teraz muszę coś innego znaleźć.
jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam:)




RE:[Obuwie] Sandały - awo - 06-07-2007

A jakie polecacie sandaly przy duzym poziomie zapachowym stop przyszlego wlasciciela?

Wydaje sie ze guma powinna (w przeciwienstwie do naturalnych materialow) zwiekszac tylko zapachowosc... ale jak jest na prawde?
-------------------------------------------
awokado




RE:[Obuwie] Sandały - blues - 07-07-2007


Zygem

Tritony używam trzeci sezon na codzień w mieście i w górach w okresie maj-wrzesień non-stop.Ogólnie lepiej niz dobrze minusów chyba nie widzę może poza różną długością pasków między lewym a prawym .
Sandły wygodne paski nie obcierają,w największy upał nie palą stopy,zapachu nie ma,komfortowa amortyzacja[chodziłem w Małej Fatrze super wybierają drobne kamienie].
Trzymają znakomicie na każdym podłożu,szybko schną,nie zauważyłem jeszcze oznak zużycia podeszwy[warstwa utwardzona ale o różnym stopniu twardości].Jak jest na rowerze -nie wiem nie jeżdżę.To tak w dużym skrócie-powiem tylko że takie zakupy cieszą!




RE:[Obuwie] Sandały - zygem - 08-07-2007

Blues

Dzięki. Czytając opinie pozytywne o sourse stream nastawiłem się na nie, z tym, że trudno spotkać w sklepie żeby przymierzyć. Tritony przymierzałem i chyba zdecyduję się na Tritony.
Dzięki




RE:[Obuwie] Sandały - Mataj - 13-07-2007

Szukam sandalow damskich (z mozliwie waskimi paskami) glownie do chodzenia nie po gorach a po miescie - ale wygodnych, dobrze trzymajacych stope i trwalych. Orientacyjna cena to ok. 100pln. Ktos moze wie o jakis promocjach (bo chyba tylko w takiej opcji cos znajde w okolicy 100pln)? Czytalem watek i przedzialy cenowe to glownie ok 200pln. :/ Jakies sugestie? Pomysly?
-------------------------------------------
Quidquid latine dictum sit, altum videtur




RE:[Obuwie] Sandały - domurst - 14-07-2007

Ja polecam HiMountain Telde 3. Nie wiem czy istnieje wersja damska. Zdaje się, że to raczej unisex. Rok temu kosztowały bez żadnych promocji 99zł. Mam do dziś i nie ma śladów zużycia, do tego wygodne, zresztą jest sporo opinii na ich temat na forum więc poszukaj i sam zdecyduj czy ten model spełnia Twoje wymagania. Jest chyba nawet test, ale drugiej wersji różniącej się brakiem odpinanego zapiętka.




RE:[Obuwie] Sandały - FairFaX - 14-07-2007

Witam.
Przeszukalem forum i niestety nie znalazlem niczego odnosnie sandalow Karrimora model Kiwi, ktore sa niby nastepcami popularnej Nevady.
Moze ktos z was uzywa/uzywal takich sandalkow i moze mi powiedziec jak to wyglada z tymi paskami, czy sa one przeszyte od spodu, czy tak jak w innych modelach maja prawo sie powyrywac z podeszwy?