NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - saturator - 11-05-2007

sailor9 zzyrknij tu:www.amonit.pl
-------------------------------------------
<&**%#!@>




RE:[Obuwie] Sandały - adi - 11-05-2007

tym co szukaja sandalow o dobym stosunku cenu do jakosci to polecam czeskie buffo . Kiedys uzwalem b.b dlugo najprostszy (najtanszy) model buffo b. intensywnie chyba z 4 lata. Bardzo solidne. Jezeli kojarze to ceny ksztaltuja sie cos pomiedzy 70 a 120 zl. Kiedys byly w co 2 sklepie turystycznym
-------------------------------------------
adi




RE:[Obuwie] Sandały - Ewa - 23-05-2007

sailor9, sandały Source są w sklepie http://www.sherpa.pl




RE:[Obuwie] Sandały - simao - 23-05-2007

Mam pytanie do użytkowników sandałów Source. Jak jest z rozmiarówką tych sandałów? Niestety nie mam możliwości przymierzenia tych sandałów w żadnym sklepie w mojej okolicy, dlatego zdecydowałemsię zakupić je przez internet. Przed zakupem chciałbym dowiedzieć się jednak jaki rozmiar powinienem wybrać. Z reguły noszę buty w rozmiarze 43,5 czasami 43 i rzadko 44, a moja stopa ma długość około 28,5cm. Interesują mnie dokładnie modele Classic lub Stream. Czy ktoś z użytkowników Source mógłby wypowiedzieć się na ten temat?




RE:[Obuwie] Sandały - słomiany - 23-05-2007

a co powiecie o tych sandałach http://www.e-horyzont.pl/site/?mod=offers&kat=&prod=486




RE:[Obuwie] Sandały - sasq pajak/grappa.pl - 23-05-2007

tanie
niezłe
ciężkie

ja zostaje przy source ale ytylko tych najprostszych modelach :-)




RE:[Obuwie] Sandały - słomiany - 23-05-2007

a znasz wagę - powiedzmy rozm...42
????




RE:[Obuwie] Sandały - sasq pajak/grappa.pl - 23-05-2007

niestey tylko wrażenia organolwptyczne z pobytu w sklepie




RE:[Obuwie] Sandały - piotrrr - 23-05-2007

Z tanich sandałów to ja polecam HiMountain Telde 3, które można kupić za 99zł. Póki co wytrzymałe, wygodne i lekkie. Nie miałem ich jeszcze w górach, ale na równinie spisują się bez zarzutu.
-------------------------------------------
piotrrr




RE:[Obuwie] Sandały - domurst - 23-05-2007

Co do Telde 3 to używam ich już ponad rok. Kupiłem z przeznaczeniem przemierzania Półwyspu Iberyjskiego w ramach Camino de Santiago - sprawdziły się świetnie. Z początku miałem obawy co do chodzenia w sandałach bo momentami bywało stromo, sporo kamieni, no ogólnie góry. Jednak po paru dniach chodzenia w trekingach w upałach rzędu 40 stopni, kiedy stopa dosłownie się gotowała w bucie, odrzuciłem swoje uprzedzenia i zacząłem chodzić w Telde nie tylko po dojściu do celu danego dnia w obrębie schronisk. Później większość trasy przeszedłem już w sandałach. Podeszwa jest na tyle twarda, że z trudniejszymi kawałkami nie było problemów. Co do trwałości to naprawdę jest ok - sandały wyglądają tak jak wtedy gdy je kupowałem - żadnych odkształceń, żadnych urwanych pasków, żadnych odklejonych elementów - wszystko na swoim miejscu. Mimo braku substancji antybakteryjnych to sandały nie złapały zapachu - po każdej dłuższej wycieczce wystarczy szczoteczka i trochę mydła żeby doprowadzić je do czystości i utrzymać w należytej higienie. Na tą chwilę używam sandałów ''nacodzień'' jak i podczas wycieczek w okoliczne góry (Karkonosze, Sudety, Rudawy). Ogromnym plusem jest materiał z jakiego są wykonane - można śmiało wchodzić w nich pod prysznic używając jako klapków. Paski schną szybko a tworzywo z którego są wykonane nie nasiąka wodą. W użytkowaniu jako klapki prysznicowe pomagają odpinane zapiętki, choć ja przestałem się bawić w ich wyciąganie, włażę pod prysznic tak jak chodzę bez zbędnego kombinowania. Naprawdę trudno sie przyczepić do czegokolwiek. Zapłaciłem za nie podobnie jak poprzednik 99zł i relację jakość/cena określiłbym na co najmniej bardzo dobry.
-------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich




RE:[Obuwie] Sandały - Buuu - 23-05-2007

Czy sandaly Teva Hurricane 3 beda dobre do trekkingu (tzn maja to byc awaryjne sandaly noszone zamiast klapek + wrazie jakiejs awarii butow do jakich latwych przejsc po beskidach/ucieczek z tatr - ze schornu do samochodu itp?) i ogolnie jakie opinie o tych sandalach (czytalem ngt'owy test, ale on odnosi sie do Hurricane II, poza tym opinie sa co njamniej ''podzielone'' ;)
Z gory dzieki za odpowiedz




RE:[Obuwie] Sandały - akacja - 24-05-2007

mysle ze powinny byc ok, ja mam terra fi co prawda, ale sa super jak na trekingi, szkoda tylko ze tak nieladnie pachna i sie zatykaja te rowki roznym ipaskiem i ziemia w podeszwie od strony stopy, ale w hurricane chyba juz nie ma tego problemu bo tam poedszwa jest z czego innego.

powiem tak: sa one w maire lekkie, bardzo wygodne, dobrze sie trzymaja skaly (ja przeszlam w nich niemal cale karkonosze), w miare szybko schna... ale tak jak mowie, zapachy fajne nie sa :/
-------------------------------------------
a mialam sie uczyc a nie ngt-owac:/




RE:[Obuwie] Sandały - The_vagabond - 24-05-2007

-Buuu

Uważam, że są bardzo dobre do trekkingu w opisanej przez Ciebie formie. Ja używam modelu II i nie mam do niego zastrzeżeń, może poza brakiem osłony na plastikowych elementach łączących paski (miałem niewielkie otarcia). W modelu III zmieniomo podeszwę - jej przyczepności do podłoża nie jestem w stanie ocenić, niemniej nie sądzę, żeby coś się pogorszyło ws stosunku do modelu, który mam. Moje bardzo dobrze trzymają się nogi i sprawdzają się zarówno przy marszu po równym terenie jak i podejściach i zejściach (także gdy noga jest mokra). Zaletą jest wykorzystanie zarówno w modeli II i III substancji antybakteryjnych w podeszwie, co zwiększa komfort ich używania ;-) Ogólnie polecam model II, a model III jest pewnie nieco lepszy.




RE:[Obuwie] Sandały - skora-nh - 25-05-2007

witam czy ktos juz sie zetknal z tymi salomonami

http://www.rei.com/online/store/ProductDisplay?storeId=8000&catalogId=40000008000&partNumber=748080&cm_mmc=cse_pricegrabber-_-datafeed-_-product-_-na&mr:referralID=3c964fe3-5c47-4907-88ec-870b4e89a13f

prosilbym rowniez uzytkownikow innych sandalow salomonow o opinie.
ja bylem uzytkownikiem sandałow Salomon habana i zlego slowa nie powiem
-------------------------------------------
skora-nh




RE:[Obuwie] Sandały - natasg - 26-05-2007

Teva Hurricane 3 - interesuje mnie tylko jedna rzecz, buty będą wykorzystywane do miasta, chodzenia po lesie itd, na pewno nie góry :). Ale czy podeszwa jest w miarę gruba, tzn przy chodzeniu po mieście po kocich łbach będą one mocno odczuwalne dla stopy?




RE:[Obuwie] Sandały - Andy - 28-05-2007

Do simao: Mam dokładnie taki sam rozmiar stopy jak ty, ostatnio kupiłem sobie Source Classic, rozmiar 44 jest odpowiedni. Z tego co pamiętam, Stream ma taką samą rozmiarówkę, Mojave i Gobi mogą mieć trochę niższą.
Pozdrawiam i życzę udanego zakupu (Source na pewno taki będzie :-))
-------------------------------------------
Andy




RE:[Obuwie] Sandały - bebok - 30-05-2007

mam pytanko gdzie we wrocławiu można kupić w chwili obecnej sandały source'a (stream albo classic), z góry dzięki za namiary...




RE:[Obuwie] Sandały - scchizm - 01-06-2007

Do mnie dzisiaj dotarły source mojave, pierwsze wrażenie - wizualnie świetne, po założeniu - no szczerze to będę się musiał przyzwyczaic, dopasowac paski itp, bo na razie tak troszkę dziwnie mi sie chodzi;], nie to żeby coś mnie obcierało, wręcz przeciwnie są bardzo wygodne, po prostu nie przyzwyczajony jestem do sandałów, ale to tak jak z każdymi nowymi butami, trzeba sie przyzwyczaic. Mam nadzieję że długo posłużą.
Zamówiłem tutaj.
http://www.sport.kqs.pl/index.php
Pozdrawiam.
-------------------------------------------
scchizm




RE:[Obuwie] Sandały - góre-tex - 01-06-2007

source jest w skalniku we wrocku od chyba 2 tygodni.
-------------------------------------------
Noł mor karrimor!!!




RE:[Obuwie] Sandały - Piecia - 04-06-2007

@simao: mi doradzili w sklepie online. Okazało się, że zaproponowali mi 2 rozmiary w zależności od modelu. Troszkę to było dla mni dziwne, żeby firma produkowała różne rozmiarówki w zależności od modelu. Chyba że się pomylili w sklepie.
-------------------------------------------
Życie uczy kompromisów.....