NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - Bartek_Oliwa_PL - 24-01-2007

hej hej.. szukam sandałów do łazenia po terenach raczej kamienistych/szutrowych, nieznaczne wzniesienia i w upale (Hiszpania w lipcu)..
mozecie mi polecic cos co wytrzyma ponad miesiac łomotu?
-------------------------------------------
Bartek




RE:[Obuwie] Sandały - quarol - 25-01-2007

Polecam Lizard Super Hike. Mam od dobrych 2 lat
Wygodne, trwale, paski z dodatkowa wysciolka/poduszka.
Jednak za najwazniejsza ich zalete uwazam zamszowa wysciolke pod stopa. Przesiadlem sie na te Lizardy z sandalow z guma pod stopa i nie moge sie teraz nachwalic wygody i komfortu zamszu. Nigdy juz nie wroce do gumy - no chyba zebym mial zaczac intensywnie uprawiac sporty wodne. Super Hike z woda sobie radza, by nie bylo watpliwosci. Daly rade podczas dziennego raftingu, dobrze sie do tego wyczyscily.
-------------------------------------------
karol




RE:[Obuwie] Sandały - tomcio - 21-03-2007

czy użwaył Ktoś terra fi 2 ale tej wersji która ma zamsz a nie pianke? czy te sandały z zamszem podczas używania w bardzo mokrych terenach,przykładowo na jachcie , czy wogóle jeśli będą całe w wodzie to się jakoś spisują? niesttey dość czesto użwam sandałów w bardzo mokrych terenach i z dużą ilością wody a mam możliwość kubna terra fi 2 , ale niesttey tego modelu który ma w miejscu gdzie stopa bezpośrednio styka się z sandałem z zamszu, czy nadadzą się na tak mokre warunk?
-------------------------------------------
tomcio




RE:[Obuwie] Sandały - kacper - 25-03-2007

Witam!
Sezon zbliża się wielkimi krokami, czas więc dokupić brakujący sprzęt. Stoję właśnie przed obliczem wyboru sandałów.
Przyznam, że nienajlepiej orientuje się na rynku obuwniczym. Proszę więc o poradę.
Oczywiście zależy mi na wytrzymałości, niskiej wadze (a w najlepszym wypadku, dodatkowo cenie :-)). Jeśli chodzi o warunki w jakich mam zamiar się poruszać, to nie będzie to żadna Sahara, czy Kambodża. Ot klimat panujący w Polsce i Skandynawii. Drogi głównie szutrowe, lub asfalt. Obowiązkowo podeszwa musi być wytrzymała - wielokilometrowe marsze z piętnastokilogramowym obciążeniem na plecach (sam ważę 70 kg).
Mam nadzieję, że coś polecicie. Wdzięczny byłbym za namiary na sklepy w internecie, w których możnaby znaleźć rzeczone butki. (w mojej mieścinie i jej okolicach ciężko o dobrze wyposażone sklepy turystyczne).
Pozdrawiam:
Kacper




RE:[Obuwie] Sandały - Lok - 25-03-2007

a mnie ciekawi gdzie teraz kupic sourcy a dokladnie gdzie przymierzyc bo cos czuje ze to krakowe wycieczki bede w poszukiwaniu tychze
-------------------------------------------
lok




RE:[Obuwie] Sandały - ktosik - 25-03-2007

na pewno w wierchach sa, sprawdz tez w TiSie na krowoderskiej
-------------------------------------------
ja jestem akacja - z kompa siostry




RE:[Obuwie] Sandały - sapient - 16-04-2007

przyznac musze, ze mam niezly problem. Source Classic albo Teva Hurricane III do wyboru raczej na miasto, w gory glownie po lekkich szlakach i schronisku, mazury. Czy sa jakies przewazajace argumenty na strone jednych lub drugich? Bo juz wiem, ze NIEKTORYCH zarowno jedne jak i drugie zdarzaja sie obcierac, wiec to kwestia induwidualna...ale reszta? Co poradzicie?




RE:[Obuwie] Sandały - l - 16-04-2007

ja mam Tevy...ze swojej strony polecam jak najbardziej...

nie obcieraja, bardzo wygodne...paski dobrze trzymaja noge...do tego sa jeszcze trwale...

jedyny mankament to brudzenie stopy...

no ale to czesto sie zdaza...:)




RE:[Obuwie] Sandały - Stefan - 16-04-2007

Ja mam Source'y, mojaluba Tevy i oboje jestesmy bardzo zadowoleni :) Przymierz jedne i drugie i sam zdecyduj. Nie pamietam tylko czy te tevy maja jakis gadzet antybakteryjny?




RE:[Obuwie] Sandały - bartek - 16-04-2007

mialem Source i byly wygodne, bezpieczne (duzy zderzak z gumy przed placami:). ale warstwa antybakeryjna przestala dzialac po miesiacu (jest napylana) i zaczely smierdziec, a po jakims czasie przedni pasek sie odkleil. nie jest on w jednym kawalku tak jak tylny dlatego nie wytrzymal obciazen. mimo ze mi sie rozwalily uwazam ze sa bardzo wygodne. teraz mam Teve terra fi, wyglada nieco bardziej ascetycznie ale nie umniejsza to komfortu chodzenia w tych sandalach. w tevie substancje antybakteryjne sa wtopione w gume takze ich sie nie da zetrzec. do tej pory swietnie dziala. Teva ponoc zaprojektowana przez ludzi uprawiajacych rafting, w warunkach bardzo mokrych sprawdza sie bardzo dobrze (mialem okazje sprawdzic na splywie w USA) choc nie mozna wyeliminowac delikatnego slizgania sie stopy od czasu do czasu wewnatrz sandala. jezeli chodzi o sandaly ze skory to nie polecalbym osobom ktorym sie bardzo poca stopy albo uwielebiaja wlazenie do kaluz;). w ta skore wszystko wsiaknie a po jakims czasie lapia zapach no i moga sie pojawic grzyby i bakterie. poza tym na 'mokra zabawe' skora sie nie nadaje. moj ojciec uzywa sandalow solo z wysciolka z zamszu i czasem narzeka ze sie powoli susza i lapia zapachy.
pozdrawiam




RE:[Obuwie] Sandały - sapient - 16-04-2007

oczywiscie zamierzam jedne i drugie przymierzyc :) Jesli chodzi o antybakteryjny, to teva ma cos tam cynkowe wtopione w gume. Opinie o skutecznosci sa zroznicowane. :) Ja domyslam sie, ze teva terra fi sa fajne, ale niestety to za duzo jak dla mnie jesli chodzi ocene <zreszta w tej cenie dochodza konkurencyjne, moim zdaniem, ecco receptory>.




RE:[Obuwie] Sandały - l - 16-04-2007

z tymi ecco bym sie zastanowil...

teva wg mnie duzo lepsza...




RE:[Obuwie] Sandały - orh - 16-04-2007

heh ma Teva cross terra II ,juz trzeci rok wszystko ok. JEsli chodzi o mnie to NIE OBTARLY mnie, sa super wygodne, latwo sie je czysci. Sa stosunkowo trwale wg. mnie po tym czasie wszystko dziala, rzepy trzymaja mocno w wodzie rowniez. Mogly by troche szybciej schnac->paski aco do smierrdzenia :) to owszem po kilku dniach intesywnego uzywania (8-10h na nogach) nie powiem zebym za wzor czystosci :).
IMHO najwazniejsze przymierzyc i kupic te wygodniejsze koniecznie !!


-------------------------------------------
oRh




RE:[Obuwie] Sandały - mardergang - 16-04-2007

Ja mam Source, żona biega w Tevach Terra Fi. Co do wygody nie mamy zastrzażeń, co do trwałości także - mam model Gobi, w którym pasek podobno nie przechodzi przez podeszwę, ale jak na razie, po dwóch sezonach, nie sprawdziłem tego osobiście.
Co do smrodliwości - Source'y i moje stopy wypadają znacznie lepiej niz Tevy i stopy żony. Może to kwestia stóp, a może sandałów...




RE:[Obuwie] Sandały - Kolo - 16-04-2007

mardergang>> ZWAL NA SANDAŁY!!! W przeciwnym wypadku- jak żona twojego posta przeczyta- to może grozić wam kryzys małżeński ;)




RE:[Obuwie] Sandały - Lorgoth - 17-04-2007

Witam,
Ja posiadam Tevy Terra Fi od 3 sezonów. I jestem zachwycony. Czy to na spływach czy na wyprawach (np kirgizja) sprawiają się znakomicie. Niesmierdzą co niestety zdarzało się w poprzednich (jakies z niemieckiego marketu wiec szkoda gadac). Mimo że ze względu na wygode chodzę w nich prawie non stop kiedy sie da również w miescie - podeszfa w stanie rewelacyjnym. Jedyna rzecz po której można poznać że maja ponad 3 lata to lekko zmochacone paski.

Co do mokrych warunków i zamszowej wysciułki to odradzam i to zdecydowanie. Dłużej schną, stopa bardziej sie ślizga, zapach.

Sam zastanawiałem się pomiędzy sourcami i tańszymi tevami a terra fi. Miałem jednak okazję kupić Terra w promocji jednak gdyby coś niedaj boże stało się moim bez zastanowienia lece po następną parę.

Pozdrawiam,
-------------------------------------------
MG




RE:[Obuwie] Sandały - sapient - 18-04-2007

dobra..dzis mierzylem jedne i drugie i postanowilem podzielic sie wrazeniami. Otoz tevy(przypominam mowie o modelu hurricane III) maja fajna podeszwe gorna, czyli ta, z ktora styka sie stopa. Ale sourcy za to maja duzo lepszy system paskow, stopa sie lepiej trzyma. Zadne mnie nie obcieraly i nie wiem, co zrobic :P EHh..a ten waniliowy zapaszek to fajny jest. Musze pomyslec. Pytanie, czy w sourcach sie lekko wglebia podeszwa ta od strony stopy? Bo troche mi to przeszkadza, ze jest plaska. Z drugiej strony tevy maja niby tylk o 12 msc gwarancji, a source od 2 lat w gore...hmmmm.....




RE:[Obuwie] Sandały - rozike - 18-04-2007

mam dokładnie ten sam porblem co sapient.. po przymiarce source wwydały mi sie takie- urzympolone z pianki a huricany3 takie strasznie miekkie:( nie mam pojecia co kupic:(




RE:[Obuwie] Sandały - rozike - 18-04-2007

a własnie- czy ktos ma doświadczenie jak te sandały (source classik i huricane )prowadza sie na szyszkach??? punkt se nie zdrapie- nie poryja powierzchni po miesiacu łazenia?




RE:[Obuwie] Sandały - Cahirro - 18-04-2007

Nie podobały mi się tevy (terra fi 2) z uwagi na swoją miękkość i IMHO kiepską regulację, która jakbym nie ustawił - uwierała. Pasował na mnie (normalnie noszę buty 42-43) tylko rozmiar 40,5 - który jest zrobiony na jakąś wybitnie chudostopą osobę;) Za każdym ubraniem musiałem się męczyć z regulacją - sandały powinny być szybkie do zakładania. Być może powinienem w nich dłużej pochodzić, ale moje stopy już miały dość - zwłaszcza, że bardzo mnie grzały od spodu (no ale ja mam delikatne kopyta;) ).

Obecnie noszę sandały Ecco Receptor Offroad Colima - miłość od pierwszego wsadzenia w nie stopy - super wygodne, jakieś takie bardziej męskie;) i łatwe w regulacji:)