NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48


RE:[Obuwie] Sandały - Andrzej eS - 29-06-2006

Swego czasu zastanawiałem się dlaczego w Polsce nie jest dostępny najlepszy model firmy Teva WRAPTOR i wyjaśnili mi,chyba w 8a, że sprawa jest prosta musiałby kosztować ponad 400 zł. No i któregoś dnia widzę w sklepie takie sandały po 99 pln,ewidentne podróby pod nazwą TREKKER PRO z krakowskiej firmy Massif sc /massif.pl/.Kupiłem i jestem zadowolony 3 rok.Ostatnie pary w CCC w krakowskim M1 są po 49 zeta ale tylko nr 36-40.Bardzo dobry system pasków jeden z nich idze w tunelu w podeszwie i świetnie trzyma śródstopie,podeszwa z pianki Eva niestety bez antysmroda,paski zamszowe muszą schnąć..ale za tą kase
-------------------------------------------
Andrzej eS




RE:[Obuwie] Sandały - sasq - 29-06-2006

Sprawa z Teva wygląda tak:
właściciel ustalił potworne minima dla modeli więc dydstrybutorzy sciągaja tylko to co napewno zejdzie w duzej ilości




RE:[Obuwie] Sandały - Andrzej eS - 29-06-2006

Zgadza się,kto by to kupił...oprócz mnie ha
-------------------------------------------
Andrzej eS




RE:[Obuwie] Sandały - Voodoo - 29-06-2006

Cześć,

idąc za opiniami w Waszym serwisie chcę sandały Source Stream Sport. Mieszkam w Warszawie i nie moge nigdzie znaleść sklepu, w którym by był poszukiwany towar. W Sklepie Podróżnika mają numery od 45 i nie wiadomo kiedy będą mniejsze, bo dystrybutor tez podobno nie ma. A i tam tam Stream Sport nie bylo. Tak więc jakbyście mogli mi wskazać taki sklep (ewentualnie wysyłkowy) to bym się cieszył bardzo :)

Pozdrawiam

-------------------------------------------
Marcin




RE:[Obuwie] Sandały - michal - 29-06-2006

>>Voodoo
napisz w tej sprawie do alviki, nawet jesli nie beda miec interesujacego Cie modelu to znajda sklep w ktorym bedziesz je mogl zamowic,
bardzo profesjonalnie podchodza do sprawy...
pozdrawiam





RE:[Obuwie] Sandały - wojmag - 29-06-2006

A ja powiem wam tak kupiłem sobie dwie pary i terra fi i source mojave przez internecik i przymierzyłem obydwie pary w domu. Pochodziłem po dywanie posiedziałem w foteliku i co stwierdziłem ze najlepiej mi się chodzi w tych soruce no i ten zapach. Pachną cudownie nawet po całym dniu noszenia oczywisćie bez przesady. Pomimo tych pasków które nie wyglądają na takie co by stopę trzymały mocno stopa się nie ślizga. Miałke ostatnio drogie sandałki bo kosztowały ze 200 zeta a były to red indiany jakieś. Stopa mi latała jak dzika. Source Mojave to jest to co spełnia wszystkie moje wymagania. Z resztą w tevie są wkładki neoprenowe które chłona pot. miałem to samo w tych redindianach i strasznie nieciekwie pachniały po kliku latach użycia. Myśle ze trzeba obydwie pary przymierzyć i samemu podjąc decyję co ci się bardzie podoba a co nie, ja wybrałem source chociaż na początku bardziej podobały mi się teva terra fi, gdybym pomyślał snobistycznie pewnie wziąłbym teve ale source bardziej mi się jednak podobały i lepiej leżały na nodze. Wybór jak zwykle należy do was, to są tylko indywidualne opinie użytkowników. Każdy musi podjąć decyzję sam.
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Obuwie] Sandały - wojmag - 29-06-2006

Myśle ze jak wróce z nad morza to napisze jak się sprawóją w ekstramalnych warunkach, zamierzam też pojechać w góry. Jak coś będzie nie tak to napiszę. High priority SOurce MOjave Tester.
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Obuwie] Sandały - Luka - 29-06-2006

wojmag, pochodź w nich z rok conajmniej a potem pisz test a nie po miesiącu. mojave mają już dobrą opinię a jak napiszesz test po miesiącu to pójdzie on tylko do kosza ;]




RE:[Obuwie] Sandały - MagdaM - 03-07-2006

a ja wróciłam właśnie z berlińskeigo Globtrotera gdzie przymierzyłam wszystkie modele source i wszystkie tevy. Wiadomą rzeczą jest, że po samej przymiarce nie jestem w stanie ocenić jak buciki będą się zachowywały podczas intensywnego noszenia, ale już teraz moge poradzić wszystkim takim jak ja - czyli z długimi i b. szczupłymi nogami wybór source. Dlaczego? Przy b. szczupłej nodze kiedy muszę dość mocno spiąć paski, okazało się, że w tevie pasek oplatający kostkę jest mało sympatyczny dla nogi - coś mnie tam cały czas gryzło. Kiedy się przyjżałam aby zobaczyc jaka jest różnica między paskiem tevy a paskiem source okazało się, że w tevie rzepy przyszyte są na całej szerokości pasków, w taki sposób, że czasem haczyki wyłażą lekko poza paseczek, co w przypadku wąskiej nogi i potrzeby mocniejszego zapięcia paska skutkuje podrażnianiem skóry. Tego problemu nie ma w sourcach, ponieważ tam rzepy są nieco węższe. Róznica 2 mm niby nic a jednak efekt b. mocno czuć




RE:[Obuwie] Sandały - jar - 03-07-2006

Witam,
a co sądzicie o source Zambezi ? Ma inny patent na zamknięcie pasków. Nie rzepy ale klamerka ściągająca. Jak Waszym zdaniem się ona sprawdza ?




RE:[Obuwie] Sandały - gosia - 03-07-2006

mozecie napisac jak wyglada rozmiarowka z sourca zawyzona zanizona czy w normie? i gdzie przez internet moge kupic?




RE:[Obuwie] Sandały - MagdaM - 03-07-2006

rozmiarówka jest calkiem w normie. Jeśli chodzi o kupno przez internet zależy jakiego potrzebujesz modelu i jakiego rozmiaru. Ja szukałam intensywnie ale nie znalazłam modelu classic w interesującym mnie rozmiarze. Ale można trafić - i to nawet taniej, jesli sklep nie ma pełnej rozmiarówki. Rozwiązaniem jest napisanie e-maila do Alviki. Przyslą Ci bez problemu. Nie doliczają opłaty za przesyłkę. Tyle że maja pełne rozmiarówki więc i pełne ceny.




RE:[Obuwie] Sandały - gosia - 03-07-2006

dzieki za info Magda. a dlaczego wolałaś classic a nie stream? czym one sie w praktyc roznia? antybakteryjna podeszwa?




RE:[Obuwie] Sandały - MagdaM - 03-07-2006

Różnia sie tym, że stream mają wyprofilowaną podeszwę i a w niej kieszonkę powietrzną w pięcie, która absorbować ma drgania. Poza tym w stream'ach jest z boku jeden mały paseczek więcej. Mi na początku też w teorii wydawało sie, że chcę sandały z wyprofilowaną podeszwą, ale po zmierzeniu wszystkich modeli okazało się, że w classicach jest mi naprawdę b. wygodnie. Akurat mojej stopie brak profili odpowiadał bardziej niż profile :-)
a wkład antybakteryjny mają oba modele




RE:[Obuwie] Sandały - gosia - 03-07-2006

ano widze juz ze paskami...




RE:[Obuwie] Sandały - MagdaM - 03-07-2006

zapomniałam że stream masz np w sklepie www.amonit.pl




RE:[Obuwie] Sandały - seedsae - 03-07-2006

ja poczatkowo chcialem zamowic od Source z Izraelskiej strony interenetowej, ale znalazlem w Gdansku w podobnej cenie, jesli dobrze pamietam to na stronie SOurce kosztoway ok 50 dolarów.
-------------------------------------------
hihu-hihu@wp.pl




RE:[Obuwie] Sandały - kuchcik - 03-07-2006

a dokladnie to na tej stronie znalazlem...
sa wszystkie modele look! http://www.source-vagabond.com/b-sanoriginals.html

pozdro
-------------------------------------------
hihu-hihu@wp.pl




RE:[Obuwie] Sandały - Piecia - 03-07-2006

Mam prośbę do ludzi którzy mają sandały source rozmiar 40,41 lub 42, coby mogli podać rozmiar sandała i długość stopy w cm(od krańca pięty do najdłuższego palca). Postanowiłem sobie kupić te sandałki ale w mojej okolicy jest tylko jedna para 43 która jest dla mnie za duża. Przymierzyłem buty Bergson'a rozmiar 40 i były delikatnie za ciasne więc podejżewam, że w zupełności dobry będzie rozmiar 41 lub 42. Zaryzykuję i kupię przez internet.




RE:[Obuwie] Sandały - wojmag - 03-07-2006

Ja kupiłem przez intenet i jestem zadowolony polecem sklep http://www.mid.sport.kqs.pl/ profesjonalnie dobrali mi rozmiar, zadzwoń do nich porozmawiaj i zmierz stopę a oni dobiorą ci sandałki. śmiało bez zachamowań ja kupiłem w taki sposób i jestem zadowolony
Pozdrawiam
P.S. Ja kupiłem Source Mojave kolor Maze Black
-------------------------------------------
Wojtek