NGT
[Akcesoria] Zegarek w góry - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Zegarek w góry (/thread-544.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - sliwa007 - 11-10-2012

Tak ale cena ma znaczenie dla mnie A ja chciałbym mieć zegarek z wysokościomierzem itp a ten model to ma i jest w przystępnej cenie !
-------------------------------------------
_Tam na dole zostało wszystko to co MNIE męczy_




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Blatio - 11-10-2012

@ sliwa007,

w jeszcze przystępniejszej cenie jest ten Casio SGW-300:

http://tiny.pl/hn9nb

Sam się nad nim zastanawiałem. Może to nie G-Shock, ale posiada ciekawe funkcje, chyba te, których potrzebujesz.
---
Edytowany: 2012-10-11 22:03:51
-------------------------------------------
http://www.westerplatte.org




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - sliwa007 - 12-10-2012

Dzięki trzeba przemyśleć sprawe!!
-------------------------------------------
_Tam na dole zostało wszystko to co MNIE męczy_




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - gavagai - 12-10-2012

W jakimś brytyjskim sklepie kupiłem za nieco mniej niż 400 zł CicloSport Alpin 3 (lub 5). Ze względu na dokładność wskazań barometrycznego wysokościomierza - polecam. To już mój drugi egzemplarz tego zegarka. pierwszy niestety uszkodziłem :(
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - grzes_t - 16-10-2012

Na wątku wspomniany był Suunto Ambit. Zastanawiam sie nad sprezentowaniem sobie takiego zegarka, głównie dlatego, że z ostatnią aktualizacją dodali widok trasy. No i cena już trochę spadła, z pasem HR można go kupić za 1799 zł:

http://www.aktywnynadgarstek.pl/zegarek-suunto-ambit-hr-black-gps.html

Czy ktoś z posiadaczy Ambita po aktualizacji mógłby podzielić się wrażeniami z używania tras?




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - jasiu - 27-12-2012

suunto advozor
-------------------------------------------
jaś




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - jasiu - 27-12-2012

w czerwcu 2009r. kupiłem sobie suunto advizor (duzo biegam wiec sie przydal) nie moge powiedziec o nim zlego slowa ale ostatnio mi sie popsul - chodzi o baterie. pierwsza-fabryczna wytrzymala ok. 3,5 roku (wskaznik bateri dzialal pol roku) druga bateria kilka miesiecy, trzecia tydzien a ostatnia 4 dni. Wyslalem do finlandii i po tygodniu nie liczac swiat wrocil do mnie(okazalo sie ze jakas plyyta glowna). wymienili czujnik tetna( moj zadzialal tylko raz, wyjalem baterie z ciekawosci i juz nie chcial sie polaczyc. uzywlam czujnika kolegi bo kilka miesiecy po mnie taki sam sobie kupil), koperte, szkło i pokrywa baterii razem z nia. I teraz powstaje pytanie: niesamowicie podoba mi sie suuunto core ale kosztuje tyle samo co advisor. myslicie ze warto zamienic te zegarki?
-------------------------------------------
mixer92@wp.pl




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - macieks1980 - 19-01-2013

Witam. Mam pytanie. Czy do casio protrek konkretnie prw 2500 istnieje tzw. przedłużenie paska takie jak ma suunto czy garminy aby można było założyć zegarek na kurtke, czy zostaje tylko i wyłącznie jakaś samoróbka?




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Magilka - 30-01-2013

spodobał mi się http://www.fieldandtrek.com/suunto-core-watch-785010?colcode=78501008.
Przydałby mi się na wyjazd do Nepalu, ale jako laiczce trudno ocenić czy ten model to właśnie to, co mi się przyda.
Potrzebuję rady, czy warto wydać na ten zegarek prawie 700 zł.
Głównie chodzi mi o wysokościomierz i barometr.
---
Edytowany: 2013-01-31 21:25:52




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - macieks1980 - 31-01-2013

Suunto są to bardzo dobre zegarki. Miałem do czynienia z suunto vector i jest naprawde bardzo dobry zegarek wart swojej ceny. Co prawda teraz od dłuzszego czasu używam protreków i jestem z nich również bardzo zadowolony to jednak sentymemt do suunto pozostał. Wracając do suunto to barometr bardzo dokładny wysokościomierz barometryczny dokładny. Po całodniowych wędrowkach różnicy większej niż około 20m nie zauważyłem. W każdym razie w tych pieniądzach to myśle że zdecydowanie warto. W razie pytan mozesz pisać maciekstolarz1980@interia.pl .Pozazdroscic takiego wyjazdu i życze powodzenia.
-------------------------------------------
Dzień należy kończyć tak jakby miał być twoim osta




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Magilka - 01-02-2013

Dziekuję.
Planuję trekking wokół Annapurny + Tilicho Lake + Poon Hill. Warto byłoby wiedzieć na jakiej jestem wysokości i czy nie spotka mnie nagłe załamanie pogody.
---
Edytowany: 2013-02-02 23:12:15




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - gumibear - 05-02-2013

turysto ....

Cieszy mnie Twe niezmierzone szczęście z chińszczyzny za 15 PLN, które szczerze rozumiem gdyż sam używam podobnego g..... i tu Cie przebije za 5,50 z przeceny z lidla .... ale ten wątek jest dla ludzi którzy chcą czegoć więcej, ludzi którzy zdają sobie sprawe że coś za 15 zł też pewnie da rade i wskaże czas w górach. Uszanuj to prosze tak jak my szanujemy innych i nie drwimy z mojego zegarka za 5,5 czy Twoich 15 zł. Masz? działa? jestes szczesliwy? Nie zmieniaj tego ale nie kwestionuj potrzeb, technologii i oczekiwań innych.

Na co dzień śmigasz fiatem 126p? Nie? Czemu...przecież to też jeździ. KONIEC TEMATU. Powyższe wylatuje za czas jakis




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - pnd - 06-02-2013

nowosc http://zegarkicasio.blox.pl/2013/01/SGW-500-fajny-prawie-Protrek.html




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - mirekm - 07-02-2013

Opis bardzo entuzjastyczny:
''SGW-500 to prawie PROTREK. I my zaliczać go będziemy do PROTREKów.
Owszem szkło jest plastikowe i zegarek nie ma Tough Solara, ale poza tym nic mu nie brakuje łącznie z wyglądem.''

Moim zdaniem przesadzili, bo jednak brakuje mu barometru i wysokościomierza. Pomijając przydatność tychże (w zegarkowym wydaniu), to jednak co to za ''górski'' zegarek bez altimetru?
Ale wygląda naprawdę fajnie.




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Pim - 07-02-2013

do Kivaka w spr. Timex WS-4

Szykuję test. Wyślij mi na priv-a mail - wyślę Ci ''brudnopis'', muszę go skończyć, a jest obszerny.
Kwestia dokładności jest uzależniona od umiejętnej kalibracji i znajomości kilku pojęć z zakresu geografii jak ciśnienie, ciśnienie zredukowane do poziomu morza etc...
Taki zegarek ma sens jak się w niego wgryziesz. Jak ma być ''łatwo, lekko, przyjemnie, bez wysiłku i samo się robi'', to po jakimś czasie nie będzie się zgadać wysokość, ciśnienie etc...
Jak w przypadku przyrządów pomiarowych: sam przyrząd to jedno. A druga sprawa to kalibracja i punkty odniesienia.
-------------------------------------------
Pim




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Magilka - 10-02-2013

zegarek dotarł, zabrałam go do Kampinsu na biegówki i pierwszy sukces: odnalazłam północ. I zmierzyłabym wysokość na Górze Ojca, ale ją przeoczyłam.
Fajny gadżet.




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - JDL^21 - 12-03-2013

Mam nowego suunto core. Po 9 latach z suunto obserwerem zacząłem rywalizować z Felixem Baumgartnerem bo przy byle okazji Obserwer wskazywał mi ciśnienie 35 hpa?. Muszę przyznać że postęp jest niesamowity w zakresie dokładności. Core jest super precyzyjny oczywiście jeżeli się nim odpowiednio posłużyć. Jak dotychczas na ręku mierzy temperaturę ręki a skalibrowany przy zakupie nie będzie totalnie dokładny po roku na drugim końcu Europy ale to wszyscy wiedzą.Przykład w trybie aut. 2560m w górę następnie w dół - po powrocie rozbieżność do wysokości referencyjnej 1m !!! Wbrew temu co niektórzy sądzą jest możliwe odczytanie ciśnienia bezwzględnego i to z dokładnością do 0.1 hpa w ustawieniach resetujących tam gdzie contrast. Polecam
-------------------------------------------
JDL^21




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - supertramp88 - 27-03-2013

Hej, coraz bardziej odczuwam brak zegarka z barometrem i wysokościomierzem. Niestety mam bardzo mocno ograniczony budżet i mogę sobie pozwolić na zakup w granicach 200-300zl. Czy w tej cenie dostanę średniej jakości zegarek? Myślałem o Casio SGW-300H-1A. Czy warto? Może polecicie coś innego?
-------------------------------------------
tomek




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Szymon001 - 13-06-2013

Mam pytanie.
Ostatnio kupiłem Suunto Core (all black) i jedna rzecz mnie zastanawia.

W opcji BARO na graficznym przedstawieniu zmian ciśnienia jest kratka - zakres jest mi znany ostatnie 24h, ale jaka jest wartość jednej linii poziomej - i czy w ten sposób w ogóle powinienem na to patrzeć?
Na przykład: aktualne ciśnienie 1022hPa w ciągu ostatnich 24h mam spadki wielkości 3 linii, następnie wyrównanie i znów spadek 2 linii bez widocznego podziału.

Wszyscy użytkownicy powinni wiedzieć o czym piszę.

Dzięki za info.
-------------------------------------------
:)




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Pim - 13-06-2013

W instrukcji może być informacja co ile jest skalibrowana oś ciśnienia. A jak nie to sam wykres musi wystarczać.
Jednak pamiętaj, że w ciągu dnia ta informacja jest mniej lub bardziej zafałszowana twoimi podejściami i zajściami.
Dopiero pora nocna (albo dzień spędzony nad potokiem na nic nie robieniu), czyli przebywanie na stałej wysokości da Ci prawdziwy pogląd na zmiany ciśnienia.
---
Edytowany: 2013-06-13 11:30:19
-------------------------------------------
Pim