NGT
[Akcesoria] Zegarek w góry - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Akcesoria] Zegarek w góry (/thread-544.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41


RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - useroniku - 15-01-2009

zgadzam się z przedmówcą !
Zegarek ma być zegarkiem. Do bardziej złożonych czynności lepsze są urządzenia stricte profesjonalne.
-------------------------------------------
po ocieplaczu na szyję zrobiłem forum




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - SJ410 - 20-01-2009

PITdoggy! Lepiej bym tego nie ujął. A co do dgim. Suunto core jest kawałkiem dużego okrągłego szkła, marnie ukrytego poniżej koronki. Jeżeli masz zamiar traktować go jak opisałeś, to zapomnij. Szybko pozbędziesz się złudzeń. Nie ma też tylu pomiarów czasu, jakie wymagasz. BAJER! Z Suunto jest jak z Alfą Romeo , czy obecnymi modelami Mercedesa- Kupują je ludzie zaślepieni (nie, zasługujący), ładnie wygląda, można pochwalić się sąsiadowi. A że jest niefunkcjonalne? Kij z tym! Możemy przed wszystkimi udawać, że tak ma być.
-------------------------------------------
Przeproszony z Casio




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Marta - 18-02-2009

Szukam i mam pytanko jaki jest najlepszy zegarek, który mierzy wysokość gór, tak zebym wiedziała na jakiej wysokości jestem, dziekuję i pozdrawiam
-------------------------------------------
Marta




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - dgim - 19-02-2009

zakup zegarka w gory co jakis czas sie u mnie pojawia, zanika, pojawia by znow sie pojawic po pewnym czasie...
znow mi przeszlo ;) majac do wyboru w podobnej cenie zegarek i namiot - wybieram namiot, ktory w niedlugim czasie chce zakupic.
ciekawie -PITdoggy- ujales temat. co prawda mierzenie czasu telefonem czy aparatem uwazam za jednak pomylke, jakiekolwiek obciazanie baterii telefonu ponad miare jest po prostu kuszeniem losu, to wydatek 1000zl na tenze gadzet - rowniez - widocznie nie zasluguje, nie jestem godzien ;) -

z czasem moze zakupie jakiegos G-Shock'a czy tanszego Protreka, kiedys z rozbudowanym mierzeniem wieloetapym. chocby w G-Shock'u G-7700BL-1ER jest to co mnie interesuje:

niezle, G-7700BL-1ER mozna za 53 funty juz kupic, jeszcze w grudniu byloby to ~250zl + transport a takich pieniedzy wart jest ten model

- Pamięć okrążeń 100 możliwość zapamiętania do 100 czasów okrążeń / międzyczasów
- jakby wysokosciomierz jeszcze mial, wiarygodne to czy nie, jednak frajda by byla ;) - do tego za max 300zl i piekna sprawa
---
Edytowany: 2009-02-19 23:55:23




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - -PITdoggy- - 19-02-2009

''co prawda mierzenie czasu telefonem czy aparatem uwazam za jednak pomylke''- to nie ma być oczywiście norma, ale sposób na zmierzenie czasu gdy naprawdę musisz. Sam zreszta napisałem o tym, że w ten sposób niepotrzebnie zużywamy baterie telefonu (sam ostatnio dokupiłem z tego powodu zapasową i myślę dodatkowo o ładowarce na baterie paluszki) i ze z tego względu lepiej jednak mieć tradycyjny czasomierz.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - natalia - 15-03-2009

Ratujcie, chłopacy :)
Szukam polskiej instrukcji do Casio ProTrek PRG-110 lub któregokolwiek z tej serii. Wiem, że na wcześniejszych stronach kilka osób szukało podobnych instrukcji. Niejaki asccot napisał nawet, że ma instrukcję do PRG-100, ale nie wiem jak z nim się skontaktować albo czy zagląda jeszcze na ngt.
Jeśli ktoś mógłby przesłać mi na maila lub podać link skąd można to ściągnąć, będę wdzięczna :)
-------------------------------------------
n.




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - gavagai - 16-03-2009

Ciekawi mnie, czy macie jakieś opinie o zegarku Ciclo Alpin 3 lub (tej samej marki) Alpin 5 (http://www.ciclosport.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=12&Itemid=7) W sieci zbyt wielu recenzji nie znalazłem, a - przynajmniej z opisu producenta sądząc - wydaje się to dość dobrym zakupem (tym bardziej, ze można znaleźć np. na allegro za mniej niż 500 zł). Nie znam jednak nikogo, kto używałby tej marki...




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - barti - 06-05-2009

witam
do posiadaczy suunto vector
jakiś czas temu dostałem zegarek suunto vector szczerze mówiąc nie był mi potrzebny więc leżał w szafie bo i tak nie miałem instrukcji i zdechła bateria teraz wsadziłem nową a że nie miałem ins polskiej coś tak namieszałem że teraz ześwirował na maxa jak wcisnę guzik Mode i przechodzę do alti zamiast wysokości mam jaką bzdurę w postaci -15860m, wciskma kolejny raz Mode i przechodzę w Baro i kolejna bzdura temp -119 a ciśnienie 2877 i to się kompletnie nie zmienia !!!!
mam już polską instrukcję ale podejrzewam że nieźle namieszałem z czujnikiem ciśnienia pod napisaem SNR dopiero po instrukcji się dowiedziałem że nie należy tego ruszać.
I teraz moja wielka prośba do Was co z tym fantem zrobić można jakoś to skalibrować ustawić ustawienia fabryczne jak tak to jak to trzeba zrobić, pomóżcie




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - tOmki - 06-05-2009

z tego co koajrze to w vectorze calibruje sie tylko kompas.
-------------------------------------------
pozdro




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - barti - 06-05-2009

ok chyba nic z tego ustawiania nie będzie wkurzył mnie już na maxa ten zegarek sprzedaje go bo nie mam pojęcia jak go ustawić




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - tOmki - 06-05-2009

napisz do suunto, moze cos pomoga
-------------------------------------------
pozdro




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - barti - 06-05-2009

tOmki dzięki za zainteresowanie ale już mnie zniechęcił ten zegarek więc albo trafi z powrotem do szafy na kolejne 2 lata albo go sprzedam bardziej mi odpowiada to 2 wyjście :)
a jeszcze jedno pytanie jest jakiś serwis tej firmy w Polsce??? Też myślałem żeby tam napisać ale po smutnych doświadczeniach z inna firmą oni chcą aby wysłać im sprzęt i jakoś mi nie będzie się to kalkulować ( za dużo zachodu), może orzeł z elektroniki nie jestem ale każde takie ustrojstwo powinno mieć jakiś guzik reset co przywraca ustawienia fabryczne, przynajmniej po wyjęciu baterii




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - tOmki - 06-05-2009

>>barti

looknij na tego linka:
https://www.suuntoservice.com/servicerequest/step1.asp

moze cie nakieruje jakos na serwis, bo to jest zgloszenie naprawy.

ps. suunto na zegarki daje 2 lata gwarancji.
-------------------------------------------
pozdro




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - suunto - 16-05-2009

barti masz moze polska instrukcje *pdf do tego suunto vector ?




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - radosławny - 27-06-2009

sunnto- ja mam ale nie pdf..
Mam pytanie odnośnie suunto vector, otóż chce skonfigurować temperaturę w tym właśnie zegarku, i mam problem.. w instrukcji nie jest wyjaśnione jak to zrobić. Mam rozumieć, że jeśli w instrukcji o tym nie napisali to nie można tego zrobić?? Trochę to dziwne.. Prosze o pomoc i pozdrawiam:)
suunto jeśli chcesz tą instrukcje to podaj swojego e mila, i ci poprostu ją wyśle:D




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - marcinklon - 27-06-2009

używam G-Shock'a G100 prosty i wytrzymały




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Derty - 10-07-2009

Witam,
Poszukuję starożytnego zegarka Casio Pro Trek 500. Może być zwalony...Jeśli kto ma, proszę o szybkiego maila: derty@wp.pl
Pozdrawiam,
Derty
-------------------------------------------
:)




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - dsat - 10-07-2009

Barti Dystrybutorem Sunnto na polskę jest Technika Podwodna, zadzwoń do nich, może coś ci pomogą ustawić przez telefon. Jeśli to nie pomoże, to pewnie poproszą Cię, żebyś go do nich wysłał, za drobną opłatą Ci go skalibrują.




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - Lupedike - 10-07-2009

Witam!
Jako, że zepsułem sobie poprzedni zegarek miałem okazję zakupić coś odpowiedniejszego i bardziej bajeranckiego ( ;) ) - padło na Casio ProTrek PRG-80. Gdyby miał jeszcze automatyczną aktualizację czasu z zegarami atomowymi, to byłaby pełnia szczęścia :D
Teraz kilka spostrzeżeń:

1. Wysokościomierz - w poprzednim zegarku (Casio Marine Gear - modelu nie pamiętam) miał straszne wahania - potrafił w ciągu kilku godzin ''przekłamać'' o kilkanaście/kilkadziesiąt m. (wracając na miejsce kalibracji) - w protreku wydaje się znacznie stabilniejszy - po całym dniu łażenia (rano piękne słońce, po południu ulewa) różnica poziomów wyniosła 10m. Może to być spowodowane współpracą czujnika ciśnienia i termometru - w każdym razie jest nieźle :)

2. Barometr - jest skalibrowany do poziomu morza, więc pokazuje co innego niż wiszący na ścianie - za to pokazuje zawsze mniej więcej ''to samo co innego'' - czyli działa ;)
termometru właściwie nie testowałem, bo zegarek prawie cały czas mam na ręce - więc jest cieplejszy ;)

3. Kompas - wydaje się być dość dokładny - choć jeszcze go nie sprawdzałem z innymi. natomiast jest dość wrażliwy na zakłócenia - w aucie np. przekłamuje albo szaleje.

Najważniejsze jednak jest to, że wszystkie czujniki można bardzo prosto skalibrować, a kalibracja kompasu jest możliwa albo przez 2 pomiary odwracając zegarek o 180 st. albo wg innego kompasu.

A kosztował mnie trochę ponad połowę polskiej ceny sklepowej - niech żyje globalizacja i e-bay ;)




RE:[Akcesoria] Zegarek w góry - dsat - 10-07-2009

Ja od niedawna używam Sunnto X6 HR. Polecam go, bo jest naprawdę przydatny. Moim zdaniem Sunnto X10 jest dobry dla kogoś, kto ma dużo kasy i planuje weekendowy wypad w Bieszczady, jeśli ktoś chce się wybrać w wyższe góry, to oprócz danych o wysokości i pogodzie potrzebuje również danych o swoim organiźmie. Sunnto x6 jest właśnie takim kombajnem, który pokazuje wszystkie potrzebne informacje. Nie ma co prawda gps, ale jak ktoś myśli o dokładnym gpsie to i tak potrzebuje oddzielnej maszynki. Brak gpsu ma swoją zaletę - baterie dłużej wytrzymują. Choć to nie jest jakiś wielki plus, bo w komputerach Sunnto można je łatwo i tanio wymieniać samemu.