NGT
Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu (/thread-5125.html)



RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - bartolini - 25-05-2016

Cantores! mordeczko kochana! najlepszego :*




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - -PITdoggy- - 25-05-2016

100 lat z Nami!
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - lucas_t - 25-05-2016

@gumibear
Fajne, tylko że bardziej nożyczki niż nożyce - za krótkie i za cienkie gałązki (według opisu) tnie.
Cóż, jeszcze połypie w internecie, albo wejdę do MediaExpert, bo tam chyba wszystko mają:
http://www.mediaexpert.pl/nozyce-i-sekatory-do-zywoplotow/
tylko, jak się kilkakrotnie przekonałem, niestety nie na stanie...

Dziękuje za chęci i pomoc.




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 27-05-2016


Pozdrowienia z Gory Zborow w Jurze. Noc pod gwiazdami, poranek w sloncu. Cel Ogrodzieniec




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 27-05-2016

Pozdrowienia z Zamku Smolen (Pilcza).
Wiata de Lux tylko kielbe zjadlem po drodze. Zamiast obiadu w Pilicy odwiedzilem apteke. Orle Gniazda sa w wiekszosci asfaltowe?!!!
Jutro cel Rabsztyn. Raczej polegne niz dam rade w calosci. Ale kiedys wroce... Na rowerze ;)




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - boguś b - 27-05-2016

Potrzebujesz jakiegoś wsparcia? Mogę gdzieś podjechać




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - Piotru - 28-05-2016

PRS, ja odpuściłem.
Drugiego dnia stwierdziłem, że dojść-dojdę, tylko stopy sobie całkiem oskóruję niskimi przewiewnymi butami, miast sprawdzonymi cięższymi w pełnej skórze.
Podziękowałem sobie za próbę, pogratulowałem wniosków, zaprosiłem się na trasę za rok - i zszedłem.
Miło było Was poznać, powodzenia!




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 28-05-2016

Pozdrowienia. Zamek Rabsztyn wziety!!!
Kolejny plaster zelowy, chwila odpoczynku i dalej za tory na poludniowa strone Jury. Obym przed zmrokiem przeszedl Wielki Las.
Piotrek a ja cie gonie... ;)




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - gumibear - 28-05-2016

Dzis byl dobry dzien. Bylem mocno nad....Czechy i 2 Skalne Miasta oraz mocno pod..... kopalnia w Nowej Rudzie. Polecam i pozdrawiam!
-------------------------------------------
Z kom




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 28-05-2016

Sluszowa Kosciol. Do Pieskowej jeszcze 5km. Wlasnie z wiezy poszedl hejnal - Barka na trabce. Walcze dalej...




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 28-05-2016

Pozdrawiam z pod Pieskowej Skaly. Przystanek akurat na szerokosc karimaty ale przed deszczem nie ochroni. Oby nie padalo.




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 29-05-2016

Pozdrowienia. Ojcow wziety!




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 29-05-2016

Doszedlem. Szlak nr 1 ,,Orlich Gniazd'' (glowny czerwony) zrobiony. Trase zaczynalem w deszczu i tak tez skonczylem. Namiot nioslem ale nie rozbilem. Wieksza czesc trasy to asfalt.
Boje sie zdjac skarpety...
Tradycyjnie w PKP za 60 zl brak miejsc do siedzenia... W domu bede o 1 w nocy, wanna, golenie i do roboty.
Pozdrawiam siedzac na krakowskim dworcu PRS




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - traszan - 29-05-2016

Szacunek, jak cały szlak wygląda jak odcinek Ojców- Kraków to gratuluję samozaparcia:)




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - Maykel - 29-05-2016

Od 4.40 minuty recenzja kilku rzeczy polskiej, znanej firmy;-)
https://www.youtube.com/watch?v=TL70LF3UltE




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - -PITdoggy- - 29-05-2016

Co do tego filmiku z posta Maykela- czekam na opinie Sebastiana co do testowanego plecaka, byłem przy jego pierwszym sprawdzianie na szlaku...nie wyszło ciekawie.
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 30-05-2016

@boguś b sorka, że dopiero odpisuję.
Bardzo Dzięki za propozycję wsparcia i pomocy.
Gdybyś mieszkał przy szlaku to na pewno zaszedłbym na kawę.
Ale jak kilometr w bok... to już nie :)
Za daleko.
Miałem ,,kryzysy'' ale nie usiadłem i jakoś doczłapałem. Na razie dość ,,testowania'' z sporym obciążeniem plecaka Denali 65 JW.
W przeciwieństwie do opinii w linku powyżej nic się nie urwało i nic też na to nie wskazuje.
W ciągu 6 miesięcy przemaszerował na moich plecach ponad 500 km. Nie jest to jakiś mega wynik (biorąc np. pod uwagę wyprawy Sołtysa) ale też nie jest to mało. Szczególnie na moje stopy i kolana. Przez najbliższe 3 miesiące pora na ,,jednodniówki'' czyli na mały plecaczek.
P.S. Boguś z Solida 2710 nie mogę (nie mogłem) kliknąć ,,kciuka w górę''. Czynię to dzisiaj jednocześnie ,,kasując'' minusa który wierzę ktoś ,,dał'' pomyłkowo.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - bartolini - 30-05-2016

@Traszan, co masz na myśli ?
faktycznie, od Ojcowa do Krk szla wiedzie poprzez wioski wioseczki. ale i przez piękne doliny z turniami skalnymi.
szlak ten w stronę północną jest... ładny :) ale dużo chodzi się po piachu (szczególnie w okolicach Olsztyna i dalej na północ). z resztą, Paweł jest w stanie powiedzieć coś więcej na temat urody.




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - PRS - 30-05-2016

To jest w tej chwili ,,szlak rowerowy''. Mam nieodparte wrażenie (graniczące z pewnością ;) ), że w ubiegły ,,długi weekend'' Forumowicze NGT byli jedynymi wędrującymi z (dużymi) plecakami tym szlakiem. Jak sobie kupię mapę papierową to zliczę (cyrklem) ile jest asfaltu. Na tą chwilę mam wrażenie, że przynajmniej połowa. Do tego dochodzą odcinki w lesie w których droga jest utwardzona - taki prawie beton oraz tłuczeń i żwir przed wioskami w polu. Piach jest odcinkami między Apteką a Morskiem i dalej do Piaseczna, najgorszy prawie 4 kilometrowy odcinek między Karlinem a Górą Birów, między Golczowicami a torami linii kolejowej Klucze - Jaroszowiec Olkuski i kawałek w Dużym Lesie. W sumie nie uzbiera się tego nawet 10 km.
Rzeczywisty przebieg szlaku nie pokrywa się z tym co jest naniesione na mapie Compassu wyd. 2015 (czyli najnowszej) http://www.compass.home.pl/klient/!Sklep/Zoomify/JuraKrCz_15.html
Przykładem może być Niegowa gdzie szlak na mapie skręca przy cmentarzu a przed kościołem. W rzeczywistości doprowadza do ,,centrum'' i wraca. Jest też odcinek, którego zupełnie nie pamiętam - Trzebniów - Moczydło. Mam wrażenie, że wiódł on w całości asfaltem... choć z mapy to nie wynika.
Ogólnie polecam na rower - pieszo odradzam.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Dupa M'aryny czyli Hyde Park eNGieTu - bartolini - 30-05-2016

Paweł, może pomyliłeś i szedłeś rowerowym? bo i jest taki - rowerowy szlak Orlich Gniazd. ten faktycznie w dużej mierze idzie po drogach asfaltowych jak i bitych. jest mało atrakcyjny - omija wiele ciekawych miejsc.
szlak pieszy często jest robiony z buta. znajomi robią go rok rocznie w sierpni z Krk do Częstochowy. nazywają to Pielgrzymką Niecierpliwych. idą non stop :)
jaki fragment Ci się najbardziej spodobał? może dol. Wiercicy? :)