NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - ot - 15-01-2014

błagam, pisz pełnymi zdaniami bo jak piszesz hasłowo używając skrótów to jak do tego dochodzą literówki to nic nie jest zrozumiałe.

''techno stretch z domieszko power dry''??? czegoś takiego nie ma, chyba, że jakieś panele??? zgaduję...
Sprecyzuj dokładnie co masz, na jakie temp jakie zestawy nosisz i co na co i przede wszystkim DLACZEGO chcesz wymienić.
My tu naprawdę chcemy pomóc ale musisz podać dokładne informacje i precyzyjnie zadać pytanie.

Domyślam się, że chcesz zamienić tego patriota na coś cieplejszego. Jeśli nosisz go jako warstwę zewnętrzną to już wiemy, że wykorzystujesz ułamek właściwości cieplnych polara bo zazwyczaj choć trochę wieje a polar do tego przystosowany nie jest. Po drugie helikonowy polartec jest mimo podobnej gramatury znacznie mniej ciepły nić polartec classic 300 czy tecnopilowy odpowiednik a co do piero thermal pro, wind pro czy inny gruby, markowy polar albo grubszy waciak..
-------------------------------------------
m




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - PRS - 15-01-2014

W Alvice były do niedawna jeszcze do kupienia Pamiry 300 Clasic w zieleni butelkowej w dobrej cenie. W dobrej bo mało kto je już kupuje ze względu na ciężar i stosunek termiki do objętości.
Osobiście poszukałbym jakiegoś waciaka dla myśliwych.
Już w pojedynczej warstwie kaleson z Polartec Power Stretch Pro w warunkach polskiej zimy powinno być za ciepło a Ty piszesz, że jeszcze pod spód wełna... Dżizas...
Ocieplane spodnie + kalesony z Power Dry to jest akurat na postoje-biwakowanie.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mnemonic222 - 16-02-2014

Witam

Chciałbym zapytać czy polar Tnf Hadoken Full Zip Jacket z Polartec power dry to opłacalny zakup czy poszukać czegoś innego. Zależy mi na oddychalności.

Link:
http://8a.pl/bluzy-i-swetry/bluza-the-north-face-hadoken-full-zip-jacket

Pozdrawiam
-------------------------------------------
mnemonic222




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - JANUSZ003 - 17-02-2014

Czy opłacalny będzie to zakup cóż myślę że to zależy od zawartości Twojego portfela :-) Jeśli chodzi o oddychalność jest na bardzo wysokim poziomie .




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mnemonic222 - 18-02-2014

@JANUSZ003

Witam
Krój tej kurtki ma być techniczny bo to summit series ale wygląda na luźny, zwłaszcza te rękawy z otworami na palce...
Może jakieś inne propozycje polaru z power dry.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
mnemonic222




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - radziq - 18-02-2014

@mnemonic222
power dry to raczej na bieliznę, niż na bluzę; jakaś kamizelka, bokserki z power dry dają radę; ew. jakieś inne uzupełniacze, ale Polartec ma lepsze materiały niż Power Dry; do tego waga 350g jak na bluzę to baaaardzo dużo... tyle powinna ważyć z kapturem, albo lepiej i mniej..
-------------------------------------------
Nanga Dream 2013-2014! Justice for all łoi!




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - beskidbike - 18-02-2014

Mierzyłem tego Hadokena. Krój jest dość dopasowany,ale nie dla całkowitych chudzielców. Typowo jak ktoś nosi L to u TNF dobre będzie M.
Są różne rodzaje Power Dry, jest taki na bieliznę,cienki, a w tym Hadokenie jest podobny do Technostrecha,a cieńszy od np. Powerstrecha.
Mi się ta bluza podobała,nie wyglądałem jak w jakimś obcisłym kondonie ;-)
Mierzyłem rozmiar M,moje wymiary: wzrost 175,klatka 102,pas 90




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - JANUSZ003 - 18-02-2014

beskidbike mam podobne zdanie ( mierzyłeś w Intersporcie ? ) jest to bardziej bluza niż bielizna jeśli chodzi krój jak dla mnie ok dopasowany choć rozmiarówka zawyżona wyjątkowo jak to zresztą u TNF ja mam S przy wzroście 178 cm klatka 114 pas 90 .




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - jareklie - 18-02-2014

@mnemonic222
jeśli to nie tajemnica, to DO CZEGO będziesz używał tego polara?
Dlaczego tak bardzo zależy Ci właśnie na oddychalności? (nawet kosztem wagi?)
Szczerze mówiąc, niezbyt rozumiem ładowania tyle kasy w kurtkę polarowa...
Zastanawiałeś się nad innymi opcjami? np. dobra oddychająca BIELIZNA (a na to może wystarczy jakiś polarek z Deca? Może Powerstretch?
Osobiście - nie negując zalet polarów - nie widzę aż takich korzyści, by były warte wydania aż takiej ceny... Oczywiście, możesz... ale po co?
-------------------------------------------
JL




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - JANUSZ003 - 18-02-2014

Ale to żaden polar daleko mu do niego bardziej przypomina strech i używam go jako drugą warstwę .




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - beskidbike - 18-02-2014

Tak,mierzyłem w Intersporcie. Podoba mi się wszystko oprócz ceny ;)
Jest dużo innych podobnych produktów za prawie połowę ceny tego Hadokena, nawet nie licząc promocji.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mnemonic222 - 19-02-2014

Witam wszystkich

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, polar jest mi potrzebny jako odzienie wierzchnie i dobrze oddychające ocieplenie pod TNF Venture.
Jestem osobą bardzo potliwą której zawsze jest za ciepło stąd moja chęć zakupu tego polaru-dobra oddychalność to podstawa.
Mam TNF Genesis na Polartecu Thermal Pro 200, świetnie oddycha ale potrzebuje czegoś cieńszego na cieplejsze dni żeby się nie zagotować.
Czekam na konkretne propozycje alternatyw.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
mnemonic222




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - jareklie - 19-02-2014

A może ubierasz się za ciepło i dlatego się pocisz?
Nie chcę się wymądrzać, ale będę zawsze ogromnie wdzięczny forum, że uświadomiłem sobie jak ważna jest odpowiednia bielizna.
Nie musi to być duży koszt: oprócz jakichś markowych ciuchów, kupiłem sobie m.in. kilka używanych półgolfów merino (takie lubię...) po 20-30 zł.
Skutek? Ubieram się lżej, a jest mi cieplej...
Za polarem nie tęsknię (kiedyś w zimę zawsze nosiłem!) - czeka jako ''zapas'' na wyprawy...
Zastanawiam się właśnie nad wydaniem pozostałych t-shirtów z bawełny (poza ''firmowymi'' ngt ;) ) - zauważyłem, że od roku chyba żadnego nie ubrałem (bo na zimę mam merino, a na lato - sztuczności albo len)

I ostatnia uwaga: TNF Venture to chyba kurtka 2.5 L, więc przy wysiłku będzie ona często mokra od wewnątrz (taka uroda kurtek 2.5 L), w innych kurtkach być może równie silnie byś się pocił, ale mniej to byłoby widoczne/dokuczliwe z racji podszewki...
-------------------------------------------
JL




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mnemonic222 - 20-02-2014

@jareklie

Witam

Ubieram się lekko-koszulka zwykła krótki rękaw, TNF Genesis, TNF Venture, polar jest mi potrzebny do zwykłej codziennej aktywności.
TNF Venture kupiłem jako kurtkę na deszcz (podobno 30 000 mm słupa wody), ale używam jej także w innych sytuacjach z dobrym ociepleniem.
TNF Genesis mam zamiar wpiąć do kurtki z GORE-TEX jako ocieplenie, stąd potrzeba zakupu dobrze oddychającego polaru do codziennej aktywności.
Dziękuję za sugestie dot. bielizny.
Co do TNF Venture to sytuację z oddychalnością ratują wywietrzniki pod pachami-gdy są zamknięte przy +12 i wiosennej pogodzie, okolice szyi i góra pleców potrafią być mokre, Thermal pro oddycha ale membrana nie daje rady tego odprowadzić i wszystko się skrapla...
Czekam na dalsze sugestie dot. dobrze oddychającego polaru.

Pozdrawiam
---
Edytowany: 2014-02-25 15:01:36
-------------------------------------------
mnemonic222




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mnemonic222 - 02-03-2014

A może macie jakieś zdanie o takim polarze:

http://www.ceneria.pl/Bluza_Berghaus_Smoulder_Zip_Neck,2235,444,0,1,I,informacje.html

Polartec Power Dry.



Pozdrawiam
-------------------------------------------
mnemonic222




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - glebolxxx - 04-03-2014

jaki polar 100 polecicie do 250 zeta?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - beskidbike - 05-03-2014

mnemonic222- a gdzie mozna kupić tą bluzę Berghausa? Bo to dość stary model. Z kapturem mi się podoba :)
EDIT: Już znalazłem-cena zabija :(
---
Edytowany: 2014-03-05 10:12:01




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Butchy - 05-03-2014

@beskidbike
Za Polartec Power Dry musisz dac ok 300PLN chyba ze jakas wyprzedaz.
Ja mam TNF Hadoken - jest OK ale bylby jeszce lepszy z kapturem.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - PRS - 05-03-2014

gjebolxxx kaczuchę z Deca za 35 zł.
-------------------------------------------
PRS z PKP




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - glebolxxx - 05-03-2014

nie widze 100 polarow na stronie tylko jakies sweterki