NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Manta - 15-01-2011

~eMJot
a mogl bys podac jaki model wybrales?? byl bym bardzo wdzieczny:)
poniewaz opisy na stronie producenta sa raczej mocno okrojone.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - eMJot - 16-01-2011

Niestety ale na stronie nie ma tego modelu, a jego nazwy nie pamiętam (głowy sobie nie dam uciąć ale chyba TREK).
Polar kupowałem w sklepie bezpośrednio u producenta w Łomnicy.Model ten doradził mi właściciel firmy, przy okazji dowiedziałem się od niego że stroną nie zajmują się już jakiś czas.
Mam kilka ich rzeczy i sobie bardzo chwale , jak i znam kilka osób które tez maja i są bardzo zadowoleni.Nie płacisz za markę a za dobrze uszyty ciuch z dobrych materiałów.
Polecam kontakt e-mai l- owy.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Borewicz - 16-01-2011

Ja wybrałem Fjord Nansena Roalda czy jakoś tak. Powiem, że jeśli chodzi o dopasowanie i ogólne wrażenia nie znalazłem po prostu lepszego polara spełniającego moje wymagania a obszedłem wszystkie sklepy turystyczne w Bielsku-B. Jak na pierwsze wrażenia jestem bardzo zadowolony.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Manta - 16-01-2011

Moim problemem jest miejsce zamieszkania. Ponieważ mieszkam w dość małej miejscowości na mazurach nie mam zbyt wielkiej możliwości manewru.
A co do firmy Ultrek, ten kontakt mailowy to ten adres ktory jest podany na ich stronie jest nadal aktualny??
No i swoja droga firma Ultrek nie podeszla do tej sprawy zbyt profesjonalnie(chodzi mi o zaniedbanie strony).




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - piteros - 17-01-2011

@manta a może coś z sheltera tanie a dobre i Polskie.Berghaus też korzysta z tego materiału ,http://www.windrose.anv.pl/
---
Edytowany: 2011-01-20 17:31:19
---
Edytowany: 2011-01-20 17:31:48
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - eMJot - 17-01-2011

Manta - Jakiś czas temu kontaktowałem się z firmą poprzez podany adres, myślę że jest aktualny.Ale w razie czego masz jeszcze telefon.A co do strony to się z tobą zgadzam w 100%.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DTH - 17-01-2011

A ja używam i polecam polary Quechuy z Decathlonu:) Dobra termika, bardzo lekkie, porządnie wykonane, niezła wytrzymałość, a co najlepsze za cenę jednego ''bardziej markowego'' polaru można kupić od 3 do 10:D kaczuch:)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Manta - 17-01-2011

co do firmy windrose to jej oferta jest dosc skapa, poniewaz z polarow technicznych jest tylko gramatura ok 300.
Wisport ma doscyc fajna oferte ale nie jestem przekonany co do materialu z ktorego jest wykonany, musze zasiegnac jakis porad na ten temat.

a co do kaczuch, to sa fajne i dosyc dobrze wykonane. jedynym mankamentem jak dla mnie jest ich podatnosc na wchlanianie zapachow oraz dlugi czas schniecia po przemoczeniu.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - PRS - 17-01-2011

Manta nie wiem, które Quechua masz na myśli ale sporo osób z NGT i Outdooru ma/nosi F50, a jesienią ubiegłego roku pojawiły się ,,bluzkowate'' F20. I najczęściej te dwa rodzaje są polecane jako bardzo dobra i lekka alternatywa (a do tego tania!) do innych ,,markowych'' fleeców oraz Polartecu 100.
Obydwa rodzaje mam i noszę (20stkę prawie codziennie do pracy) i w porównaniu z innymi ,,setkami'', to akurat jestem odmiennego zdania co do łapania zapachów, a pracuję w mocno syfiastym środowisku.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Blatio - 18-01-2011

Ja też namiętnie używam Quechuy F50 (mam ich kilka) w niezbyt mroźne pory, już od paru lat. Jakoś nie stwierdziłem specjalnego łapania zapachów.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DTH - 18-01-2011

co do wchłaniania zapachów, ciężko powiedzieć jak z tym jest. Raz można nosić przez dłuższy czas i będzei ok, a czasami potrafi się nieźle zaśmierdzieć:D Z moich obserwacji wynika, że chodzi o wysychanie - jeśli polar się przemoczy ale szybko wysuszy problemu nie będzie ale jeśli przez dłuższy czas pozostawimy polar mokry, bez dostępu świeżego powietrza nie będzie już miło. Ja, w skrajnym przypadku musiałem zrezygnować z noszenia kaczuchy do końca wyjazdu - na szczęście miałem zapasową:)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - PRS - 18-01-2011

Ja akurat nie miałem na myśli zakiszenia poprzez zamoczenie i skitranie np. w reklamówce na spodzie plecaka. W takim układzie to większość rzeczy się zacapi. Pisałem o normalnym uzytkowaniu, nawet nie o zapoceniu. W moim przypadku dojeżdżania do pracy KM (blacha robotniczo-chłopska) codziennie ok 90min to ,,zwykły'' fleec po 5 dniach lądował w pralce. Polartec ,,orginał'' wytrzymuje trochę więcej. Ale i on legnie tak samo szybko jak jeżdżę w ,,służbówce'' (rower) gdzie bije rozlanym piwskiem i skiepowaną fają. Zapewne też wiele osób wyczuło charakterystyczny zapach dymu tytoniowego po imprezce - polarek wisiał w przedpokoju, a jarało się w kuchni. I tu akurat kaczuchy dobrze się bronią. Subiektywnie nie ma potrzeby wrzucania do pralki po powrocie do domu. Ale oczywiście ktoś moze mieć wrażliwsze powonienie. Być może ktoś coś napisze jak jest z nimi gdy np. pracuje się w bistro z frytkami. Generalnie chodzi mi o łapanie zapachów ,,z powietrza'' a nie z przepocenia (bo np. po zażywaniu leków ktoś może mieć mocno nieprzyjemny pot, gorzała, czosnek te sprawy) czy zakiszenia na dnie plecaka z innymi rzeczami.
A tak jak pisze DTH zaletą kaczuchy jest to, że zawsze można mieć zapasową ;)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Manta - 18-01-2011

No kaczuche zawsze mozna miec zapasowa to jednak prawda:P
bo w cenie jednego dobrego fleeca mozna miec 3 albo 4 kaczuchy (ale po co komu az 4 kaczuchy):P
ja bardzo jednak cierpie nad tym ze mieszkam tam gdzie mieszkam bo do najblizszego sklepu Decathlon i wogole gdzie kolwiek w warszawie mam ok 3-3,5godz jazdy samochodem:/
no ale mysle ze niedlugo zbiore sie i wsiade w auto i pojade na jakies wieksze porzadne zakupy.

Co do wnikania zapachow jak powiedzial PRS zalezy to od indywidualnych upodoban i wrazliwosci. Mi jednak przeszkadza polar ktory zostawie w lodce na pare godzin i jak go zaloze na siebie gdy zrobi sie chlodniej to capi starymi materacami:(:/




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - PRS - 20-01-2011

Ja ,,nocuję'' pod Warszawą (15 min od granic miasta) i wyjazd do Deca np. Reduta czy Okęcie to dla mnie 2 godzinna misja komunikacją zbiorową. Jeżeli do Rucka samochodem jadę 3,5 h od siebie to Ty do Deca Targówek powinieneś pogonić w 2,5 czyli masz 30 minut dłużej :)
Niestety dokonując zakupów w Decathlonie musisz mierzyć bo rozmiarówka jest rozstrzelana (w zależności o partii towaru) dlatego (raczej) odpada opcja z przesłaniem Ci wdzianka.
Jeżeli pragniesz nabyć coś grubszego to jest Pamir Alviki na Thermal Pro (sporo rozmiarów) za 199zł w promie w Skalniku




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - piteros - 20-01-2011

Manta Wisport głównie używa materiału z Pontetorno. Jakość porównywalna z Polarteciem, a co nie którzy twierdzą , że nawet lepszy.
---
Edytowany: 2011-01-20 17:37:45
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Manta - 20-01-2011

No teraz sa ferie u mnie w regionie to bede mial pierwszy tydzien ferii wolny od pracy, takze bede mial czas sie pewnie wybrac do w-wy. A co do polarku to chcial bym kupic cos lepszego moze na thermal pro, i cos takiego powiedzmy do niszczenia i ciagania w najgorsze szczeliny, w tym celu upatrzylem sobie fleeca z DEKA, i mysle ze taka kombinacja mnie zadowoli.

~PRS co do alviki ze Skalnika to przegladalem strone sklepu i nie znalazlem nic takiego. A jedyne sklepy tej sieci sa we Wroclawiu, wiec troche po za zasiegiem:)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - brejhart - 21-01-2011

Manta może PRS pomylił sklepy. Ten polar po 199 jest w Polarsporcie.
https://www.polarsport.pl/product/329443/Kurtka%20ALVIKA%20PAMIR%20THERMAL%20PRO




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - pon_go - 21-01-2011

Wchodziłem na stronę Ultrek, mają przekierowanie na swoje aukcje, myślę że muszą to obsługiwać na bieżąco, proponuje zadać pytanie sprzedającemu i mailować przez adres z którego odpowie.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - PRS - 21-01-2011

Dzięki Brejhart. Się pop po pomerdało.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - wewior - 28-01-2011

Szukamy z żoną polara dla niej, coś o grubości 200-tki. Nie zależy nam jako tako żeby to był jakiś wypaśny polartec malden mills'a ale żeby to też nie było jakiś badziewie, które jeszcze na dodatek się zmechaci albo przetrze po jakimś czasie.
Dlatego pytanie do was... jak rozpoznać w miare dobry jakościowo materiał? Czy da się to jakoś określić ''na wieszaku'' czy tylko metka coś więcej powie?
Ja osobiście od kilkunastu już lat noszę 100-tkę od Małachowskiego i to jest to o co Polska walczyła, ale żona potrzebuje czegoś ciepleszego, może też do stosowania jako podpinka.
Jeśli było to prosze o linka...