NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - dgim - 11-01-2009

witam, chcialbym odswiezyc temat szycia z powerstretch'a czy innych polarowych odmian
powoli zastanawiam sie nad zakupem zamiennika mojego golfu Kwark'a, na dluzszych wypadach 1 taki golf to za malo, a brak przyjmowania zapachow potu przez PS'a to oczywisie farsa, o czym juz tu kiedys pisalem

tenze Kwark jest to chyba jeden z najlepszych zakupow ubraniowych jakie dokonalem, kapitalny kroj, kapitalne wykonanie, w koncu tez kapitalny material PS

niestety, cena jest absurdalna, z 250zl skoczyl teraz do 300zl co uwazam za solidna przesade, nawet przy jakichs tam znizkach smiesznych w horyzoncie typu 5-7% cena jest zaporowa

kiedys w tymze nawet watku - Grzechotnik - byl aktywny w kwestii szycia z PS'a, jak to sie ma teraz powiedzcie ?
znacie sprawdzone punkty, gdzie moglbym zamowic taki wlasnie golft z PS'a jaki Kwark robi ?

swoja droga moze wieksze zamowienie bym zlozyl, bo nad kalesonami i skarpetkami z PS'a tez sie zastanawiam, kalesonki Kwarka kosztuja 200zl ;)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - graba - 11-01-2009

z tego co widziałam w sklepach internetowych to są 2 warianty milo colo- pierwsze to tak jak mowisz nanoqpile, a drugi tak jak ja mowie polartec 200-> sprawdz na stronie milo

U mnie do cerro torre to 200km, wiec nie bardzo...
---
Edytowany: 2009-01-11 13:52:31




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - cypis - 11-01-2009

ok sprawdziłem:

MILO zmienił materiał na POLRATEC CLASIC, wersje z Nanoqpile są poprzednimi wersjami ( zwracam honor rozmówczyni)


o i teraz zobaczyłem pytanie o komfort

polar przy bezwietrznej pogodzie używany solo aż do okolic 0 do -5*C jako kurtka wierzchnia:
- w mieście ( z jakąś bluzą pod)
- w górach z bielizną termo ( koszulka + długi rękaw QUECHUA)

gdy pojawia się wiatr na górę idzie kurtka membranowa (za niedługo będzie to SS)
- w górach przy temp. do około -5*C jest dla mnie za ciepło ( stosuję tani polar ~200), jak temp spada w dół zakładam na plecy thermal pro

moje doświadczenia są ograniczone tylko do chodzenia ( bez wspinaczki) po niższych partiach naszych gór ( wsio bez tatr) i raczej w sezonie zimowym

a wspomniałem o corre ponieważ kupiłem w nim polar około 60PLN PLN taniej ( średnio kosztował 299 ja zapłaciłem 239)
---
Edytowany: 2009-01-12 21:45:53




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - graba - 11-01-2009

aha, no ja to właśnie raczej bardziej pod kurtkę potrzebuje, ewentualnie pod ws, więc 200 chyba jednak wystarczy. I chyba wybiorę Silvo.
W każdym razie dzięki serdeczne :)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - szum - 25-01-2009

Znalazłem taki oto polar:
http://www.napolowanie.pl/product_info.php/cPath/22/products_id/158
Jak za gramature 300 myślę ,że nie aż tak drogo.
Co możecie powiedziec na temat tego materiału?
Może ktoś z Was już się tym modelem interesował ?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Mateusz Bednarski - 01-02-2009

Ja poszukuję czegoś cienkiego przylegającego dobrze oddychającego jako warstwa pośrednia nad koszulkę termiczną odlo i kurtkę z wind pro alviki Makalu.
Jak jest z właściwościami termicznymi materiałów polartec 100 power strecht i 100 micro? jakie są różnice ? Potrzebuje czegoś dosyć taniego.

PS Co polecacie jako jedyną warstwę pod ciężki plecak latem w góry? teraz używałem mojej koszulki odlo ale trochę się z mechaciła i mi jej szkoda.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - NDC - 01-02-2009

koszulki expedus'a sa bardzo wytrzymale:) sprawdzone osobiscie
-------------------------------------------
}:>




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Mateusz Bednarski - 01-02-2009

ale pokaż akiś konkretny model
i uważasz że mogę pod ciężki 60 litrowy plecak w tym chodzić? nic się temu nie stanie?

I proszę jeszcze o jakieś info odnośnie jakiegoś cienkiego polaru pod moją alvikę ;)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Mateusz Bednarski - 01-02-2009

Co do polaru to bardzo mnie ciekawi ten Quechua Forclaz 50 light myślę ze on będzie odpowiedni. co o tym myślicie? Nie będzie za zimny? może lepiej 100 ale 100 jakaś gruba na zdjęciach się wydaje




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DTH - 01-02-2009

Polarek Quechuary jest wypasiony!:) Sam nie byłem przekonany co do niego ale okazał się strzałem w dzisiątkę. Cipły, dobrze ''oddychający'', stosunkowo wytrzymały, peawie nic nie waży i co najlepsze, kosztuje 35zł:)
Tylko w jego przypadku jest jedno ale, on nie jest dopasowany. Można próbować kupić rozmiar czy 2 mniejszy ale jest on stosunkowo krótki więc może tutaj być problem.
Co do temriki, to przebiegałem w nim całą zimę w mieście i było tylko kilka dni w których musiałem dołożyć jeszcze jedną warstwę (polartec 100). Zależy jeszcze w jakich warunkach będziesz go używał.
---
Edytowany: 2009-02-01 18:25:32




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - vika - 01-02-2009

do Mateusza,
z mojego doświadczenia najmniej się mechaci Berkner Action kolor jasnoszary, włókno w tym kolorze nie jest poddawane ''ciężkiemu'' farbowaniu i jest przez to trwalsze. A z polarów polecam nasze polskie Jaxa, 100-tki Alti są bardzo wytrzymałe i trwałe, oddychalność też mają dobrą
-------------------------------------------
vika




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Mateusz Bednarski - 01-02-2009

Jeżeli Alti kosztowała by 40zł to bym je wybrał :) ale wybiorę jednak polar quechuary ze względu na dobrą cenę ;)
wielkie dzięki




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tomgda - 04-02-2009

To i ja sie dorzuce z pytankiem :) Tylko porusze kwestie polaro-rowerowe ;) Jaki polecicie polartec na rowerek ?

Warunki:
- Temperatura użytkowania 0-10 st C
- Przedłużany tył
- Styl jazdy na rowerze powiedziałbym wypośrodkowany czyli nie ostro nie wolno

1- warstwa (już zakupiona) koszulka CRAFT pro zero extreme
2- warstwa ? i tu dylemat czy polartec 100 czy 200 czy może jeszcze co innego ?
3- warstwa (już zakupiona) windshirt MONTANE Lite-Speed


Please Help




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DuzyMi - 04-02-2009

jesli chcesz przyoszczedzic to moze quechua forclaz 50 light?!
-------------------------------------------
http://m.krakow.pl/~thor/




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Ged - 04-02-2009

W podanych warunkach zestaw Craft pro zero extreme + windshirt zupełnie ci wystarczą. Jak założysz do tego jeszcze polartec, to się ugotujesz.

edit: Przy niższych temperaturach używam jeszcze cieniutkiej bluzy tnf flight series z długim rękawem jako drugiej warstwy, ale po dwóch kilometrach i tak jest mi za ciepło.
---
Edytowany: 2009-02-04 13:12:57




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tomgda - 04-02-2009

quechua forclaz 50 light wyglada ciekawie pod względem cenowym :) przy temperaturze 2 st było mi zimno w samej koszulce i windshircie więc pewnie na 2 warstwe bede musiał sie skusić.

Czyli rozumiem że polartec 200 odpada bo sie ugotuje.

Jakie modele wobec tego bo osobiście mam problem ze znalezieniem polarteca 100 z przedłużanym tyłem




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tomgda - 04-02-2009

aha i jeszcze pytanko - czy lepiej żeby polartec był przylegający do ciała czy może być luźniejszy ? która opcja zapewni lepsze odprowadzenie potu na zawnatrz podczas wysiłku fizycznego takiego jak jazda na rowerze czy trucht ?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - yaro1986 - 04-02-2009

Jesli jest ci zimno to kup forclaza 50, powinien dac odpowiedni komfort, a jest taniutki. Ja na szose zakladam koszulke coolmax, polar quechuy i wiatrowke i jest ok w temperaturach -5/+5 nawet do 10 da rade w zaleznosci czy wieje i czy jest wilgotno, w teren jest czasem w takim zestawie za cieplo wiec jak robi sie cieplej to zakladam tylko ciplejsza koszulke i wiatrowke.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DuzyMi - 04-02-2009

Na moje to lepiej odprowadzac pot na zewnatrz bedzie bardziej przylegajacy szpej.

Zauwaz tez, ze polartec 200 to nie gramatura 200g/m2 tylko zdecydowanie wiecej, czyli zaczyna sie juz robic grubo i dosc cieplo:)
-------------------------------------------
http://m.krakow.pl/~thor/




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - rustle - 04-02-2009

Takich kilka pytań

1. bluza - Polartec Wind Pro - jest coś wartego uwagi na rynku oprócz makalu od Alviki? da się dostać w kraju coś z wind pro hardface? jakieś wrazenia z uzytkowania hardface? w sumie nie bardzo widzę wybór - kto jeszcze z tego szyje?

2. Są jakieś pomiary cfm dla Power Stretchu? Moze ktoś okreslic tak mniej więcej wzgledem innych materiałów? np. miedzy polartec classic a wind pro, czy w ogóle mówimy tu o zjawisku marginalnym związanym wyłącznie z wykończeniem materiału?

i tak jeszcze na marginesie - czy skarpety z PS mają sens? ostatnio się natknąłem, nie jest to popularna koncepcja...

z góry dzięki za odpowiedzi