NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - dead - 17-11-2008

mam pytanko, czy polary z polartec thermal pro mają różną gramature tak jak w polartec classic? wlasnie kupilem jeden z thermal pro, jest dość cienki, lekki, podobno są ciepleszje od classic czy to prawda?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - sasq pajak/grappa.pl - 17-11-2008

polartec thermal pro ma różne gramatury podstawowych jest kilkanaśćie

podobnie jak zwykły polartek ma kilkadziesiąt gramatur (kiedyś stosowane były głównie 100 200 i 300 i sie naród za bardzo przyzwyczaił)

thermal pro jest cieplejszy od clasika o tej samej grubości (nie mylić z gramatura bo thermal pro jest znacznie gęstszy za to z cieńszych włókien)
---
Edytowany: 2008-11-17 14:00:50




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - whoami - 17-11-2008

Chcialem poradzic sie znawcow w wyborze polara ;)

Otoz szukalem czegos o gramaturze zblizonej do 200 (nie za cieple, nie za zimne). W efekcie wylonilem 3 polary (co prawda rozrzut w gramaturze miedzy Thermal Pro i Tecnopile Basic 150 wynosi ok. 100, ale pominmy ten fakt).

-Milo Quito
-Alvika Ganesh
-Jaxa Vega 150

Czy polecacie/odradzacie ktoras z nich szczegolnie? Wiecie cos jak z uzytkowaniem (mechacenie etc.)? Bede wdzieczny za razy, bo juz niedlugo musze kupic jakis polar i mam juz dosc szukania :)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - calvus - 17-11-2008

--> whoami

Użytkuję Mili Quito już od ponad roku i z czystym sumieniem mogę go polecić. Jak na mój gust bardzo dobra termika, krój tez niczego sobie (jest dość wąski, a zatem przylega do ciała), bardzo przydatna opcja ściągnięcia stójki wokół szyi, dzięki czemu odpada z reguły konieczność używania szalika.
Pewną niedoróbka jest ta kieszonka na piersi - poza telefonem komórkowym raczej nic się tam nie zmieści

Co do mechacenia, to po upływie ponad roku nie zauważyłem objawów.
Ogólnie jednak - polecam




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Kangor - 29-11-2008

Szukam fajnego polara ''setki'' do podpięcia pod kurtkę TNF Mountain Parka. Próbowałem wpiąć w sklepie polarek THF Genesis Jacket ale strasznie się podwija, przy ubieraniu wyłazi z rękawa. Czy spotkaliście się z czymś do podpięcia, co jest na tyle śliskie czy gładkie że ręka nie wyciąga tego za sobą przy ubieraniu?
-------------------------------------------
Kangor




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - szum - 01-12-2008

Chcialbym poznac Wasze zdanie na temat tego materialu ???

http://www.allegro.pl/item487053588_softshell_zima_2008_size_l_tchibo_tcm.html

Warte to jako druga warstwa???




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Juno - 01-12-2008

@Kangor
Kupilem polarek 100 Alviki. Rozpinany tylko pod szyja.
Kroj dosc opiety, wiec nie ma problemy przy wkladaniu czegokolwiek na niego.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - maderos - 01-12-2008

@szum
Przymierzalem tego softa jak sie tylko pojawil u mnie w ''real'' na stoisku Tchibo. Normalnie kosztowal chyba 149. Za ta cene nie kupisz nowej bluzy na 2 warstwe. A tego softa ciezko by bylo upchnac po kurtke. Sama w sobie jest dluga, ma na koncach rekawow zapiecie na rzep. Kroj ma typowo kurtkowy. Aha, odnosnie tego elastanu w skladzie materialu, to on chyba jest tam tylko z nazwy, za cholere nie dalo sie tego rozciagac :D




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - szum - 01-12-2008

Dzieki.
Piszesz,ze ciezko by bylo upchac pod kurtke.Domyslam sie,ze dlatego iż dlugi i typowo kurtkowy.
Za tą cene rzeczywiscie ciezko cos znalezc a ja mimo wszystko sie chyba na niego skusze i bede go stosowal w cieplejsze dni na term. bielizne.
Nie wiem jak to jest z tymi procentami elastanu i ile ich trzeba,aby sie rozciągaly. Tu jest 16%.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - maderos - 08-12-2008

Zapewne juz kupiles, moze jakies info skrobniesz? Zadowolony jestes?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - sutryk21 - 21-12-2008

witam!
możecie mi powiezieć co jest lepiej kupić: windstoppera (lub coś takiego) czy lepiej np thermal pro?
zastanawiam się między MILO GHIGO a JAXAMOUNT SLOT
lub jeśli ktoś mógłby mi pojecić jakiś inny model byłbym wdzięczny!




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DuzyMi - 21-12-2008

sutryk21 przy takim pytaniu oczywiste jest do czego bedziesz uzywac. Windstopper nadaje sie na warstwe zewnetrzna, natomiast thermal pro bedzie dobry jako warstwa grzejaca. Ot i tyle. Teraz sam sobie odpowiedz pytanie jak bedziesz chcial tego polarka uzywac:)
-------------------------------------------
http://m.krakow.pl/~thor/




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Olleo - 22-12-2008

Znacie moze jakis model polaru o kroju dosc dopasowanym do sylwetki (oczywiscie nie az tak, jak powerstrech - ma w razie czego na wszelki wypadek zmiescic sie pod spod jeszcze polar setka, albo wlasnie wspomniany powerstrech)? Szukam wlasnie czegos takiego, chyba ze mnie przekonacie, ze z bardzo waznego powodu polary maja kroj workowaty i luzny?

Przymierzalem Montano El Capitan - kroj rewelacyjny, ale raz, ze rozmiar za maly, a juz zdaje sie nie produkuja i wiekszego nie bylo, a dwa zdaje sie, ze to byl softshell z membrana, a tego ostatniego nie chce miec. Z zalet za to mial wzmacniane ramiona i lokcie - czyms jakby cordura.

Polar (lub cos w tym stylu) ma byc cieply (mysle ze 200-tka wystarczy pod kurtke z membrana na zime?), super oddychajacy (wiec membrany odpadaja), wytrzymaly (na mechacenie, prucie itp.) i moglby byc z takim krotszym/bardziej zbitym wlosiem, coby kota sersc sie go mniej imala.
---
Edytowany: 2008-12-22 23:31:37
-------------------------------------------
Olleo




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - jagular - 22-12-2008

OT sierść kota to nawet do powerstrecha sie ima, niestety...;D
---
Edytowany: 2008-12-22 23:37:33




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Olleo - 23-12-2008

No ewentualnie bez wzmocnien na lokciach i ramionach jesli by to mialo zmniejszyc oddychalnosc.
-------------------------------------------
Olleo




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - konik_luzak - 28-12-2008

Olleo - to może ja Ci zaproponuję kupiłem produkt HiM Helium II. Bardzo ciepły, dopasowany do sylwetki, uszyty ładnie i bo oględzinach wygląda na trwały. Jest z Polartecu Thermal Pro + wstawki z Polartecu Power Stretc, obszycia przeciwwietrzne na ramionach, łokciach i stójki. Dla mnie najważniejsze były wywietrzniki rozsuwane pod pachami. Jestem typem ludzika, który się mocno poci a przy tym zimno. Koszt 399 zł. ale ja polowałem na promocję i dostałem go za 279 zł. Byłem też nastawiony na Mission, który nie miał wywietrzników no i na polarki z Alviki jednak po przymiarce nie pasowały, Helium II leży doskonale.

Jeśli jakieś zdjęcia potrzeba, napisz wykonam i zamieszczę.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - rav - 28-12-2008

mam pytanie czy helium II ma w porównaniu do helium już wyższą stójkę?
Wiem ze to był jeden z większych minusów tego polara.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - konik_luzak - 28-12-2008

Licząc od szwu który tworzy stójkę - w górę to 7 cm.

Nie wiem ile było w Helium. Ja osobiście nie odczuwam tego jako minus, nie lubię wysokich stójek w polarach.
---
Edytowany: 2008-12-28 21:27:22




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Olleo - 31-12-2008

Przymierzalem ten Helium 2 i owszem, fajny, ale niska stojka ciut go dyskwalifikuje. Poza tym, glowy teraz nie dam, ale chyba w odroznieniu od Helium nie byl z Thermal Pro, a z Classica 200, a ja po zrzuceniu 15kg bardzo zmarzluch sie zrobilem.

Znalazlem takie cos, jak Volven Thor i po drobnych targach kupilem 30zl taniej:
http://skalnik.pl/?p=produkt&id=1626

Ma dosc dopasowany kroj, jest z Thermal Pro i to zdaje sie z tych grubszych, ma przedluzany tyl, wzmocnienia na barkach i lokciach oraz sciagacz na stojce.

Niestety czarny - bedzie lapac kota klaki, ale lepiej to, niz kurna musztardowy... ;-)
---
Edytowany: 2008-12-31 16:42:23
-------------------------------------------
Olleo




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - konik_luzak - 01-01-2009

Thermal Pro chyba, że metki źle dali a ja tego odróżnić nie potrafię jakoś namacalnie.

Dla mnie sprawdził się teraz w warunkach zimowych. Szukałem czegoś co MI będzie odpowiadało i nie będzie wyglądało jak worek... dlatego np. JA nie kupiłbym tego podanego przez Ciebie.

Helium 2 chciałem tylko opisać i podać pod rozważania każdy kupi co będzie chciał i pod siebie.

Stójka go nie dyskwalifikuje, nie wszyscy lubią być zapięci po same czoło ;)