NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Ged - 12-03-2008

Dokładnie, jak napisał Ci jagular.
Wywietrzniki pod pachami (duże) i przez kieszenie masz na przykład w Stormy Passie HiMountaina.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - waitR - 12-03-2008

No to decyzja podjęta :) Teraz wystarczy tylko przelookać oferty sklepów, tylko pytanie: jakie firmy produkują z Polartec'u i Gore WindStopper'a? Zawężcie moje poszukiwania plz
-------------------------------------------
Wiater Pędzistruś




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Warzyn - 12-03-2008

Poszukaj na forum, bo multum tego
-------------------------------------------
szurum burum




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Krogulec - 12-03-2008

Jesli chodzi o WS to dobrym pomyslem jest zamowic u AnKa-1 na allegro. Mozesz zamowic sobie kroj jaki chcesz, wywietrzniki gdzie chcesz i cokolwiek wymyslisz.
Z polarteca tez szyje, ale chyba glownie z TP.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mariusz - 12-03-2008

Witam serdecznie wszystkich
Jestem na etapie kupna polara i mam pytanie co sądzicie o tym polarze chodzi mi jakość do ceny, czy warto w niego zainwestować? Potrzebuje go na wedrówki górskie we wrześniu.
Pozdrawiam.
-------------------------------------------
Mariusz




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mariusz - 12-03-2008

Sory zapomniałem podać stronę, a więc
http://www.iwmar.istore.pl/sklep,3903,,,03,,pl-pln,518076,0.html
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Mariusz




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - arkadoo - 12-03-2008

350g to zdecydowanie za gruby polar na chodzenie po gorach.
-------------------------------------------
http://www.rower.fan.pl




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Rychu-TM - 13-03-2008

Witam!

Szukałem na forum odpowiedzi czy warto kupić cos zwane polarem armii francuskiej, ale nie znalazłem. Używa ktoś tego cuda? Zamki pasuja pod kurtkę?
http://www.allegro.pl/item322893974_wojskowy_polar_francuski_oryginalny_gruby_nowy.html

Czy może lepiej kupić polar helikona jeśli planuje operowac w tych cenach?
http://www.allegro.pl/item323772117_polar_helikon_nowy_wzor_2_kolory_l.html




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tutejszy - 13-03-2008

Rychu-TM, polary to my będziemy mieli jak sobie sprawimy np. polartec od Peckhama.

Odnośnie polarów od helikona [ zielony, czarny, te nowsze modele ]; Po pierwszym przymierzeniu nie zdecydowałem się na ich zakup a zwykle to się przecież czuje czy coś nam po prostu pasuje czy też nie. Dałem sobie czas, za kilka dni powtórzyłem zamiar zakupu, ale wtedy było jeszcze gorzej gdy przymierzałem. Nie leżą na mnie dobrze, czarny jakoś tak śmiesznie odstaje w tyle. Ciekawie wyglądają, są stosunkowo tanie, mają rzeszę zadowolonych użytkowników więc nie mogą być czymś beznadziejnym [ patrz recenzja ], ale w mojej subiektywnej ocenie coś jest nie tak z krojem, źle się w nich czułem, ewidentnie coś mnie nie pasowało, w obu. Wolałem w to nie wchodzić i dałem sobie spokój.

Odnośnie polaru wojsk francuskich; Jeszcze nie kupiłem, ale jak tylko pojawią się środki niezwłocznie udaję się do sklepu, pełne zdecydowanie. Dwukrotnie przymierzałem. Gruby, solidnie wykonany, mocna guma stabilnie trzyma go w pasie. Kołnierz rewelacja, bardzo wysoki przez co bez problemu mogę schować połowę twarzy. Sprawia wrażenie wyrobu, któremu można zaufać oczywiście w granicach użyteczności tego produktu. Stosunkwo tani. Nie będę snuł przypuszczeń co do użytkowania. Pytaj użytkowników albo łap mnie za jakiś miesiąc.

Rada; Najpierw przymierz, później kupuj. Mnie tak zrecenzowano polary od helikona, że byłem niemalże pewny, że to jest coś dla mnie, rzeczywistość bardzo szybko zweryfikowała tę kwestię.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Rychu-TM - 13-03-2008

No właśnie muszę namierzyć jakiś sklep w Łodzi z tymi polarami.
W sumie o polarteku nie myślę, bo ma mi to służyc do łażenia po ulicach tylko. W każdym razie jednak bliżej mi do tego wojskowego, bo istnieje duże prawdopodobienieństwo, ze mi będzie pasował zamek do zamka w kurtce (ta sama firma: YKK), to bym sobie przedłuzył okres użytkownia kurtałki o zimę (a nie łaził na uczelnię w płaczu ciągle ;-) ). Szkoda jednak, ze jest tylko oliwkowy, bo kolory sie gryzą :p

Ma ktoś jakieś namiary na sklepy z tymi łachami w Łodzi, by mi na priv przesłać?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Rychu-TM - 13-03-2008

Sorry... pisałem niezalogowany. Teraz już jest dostęp do priva




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tutejszy - 13-03-2008

Znalazłem jakiś czas temu coś takiego ...

http://www.militaryarea.pl/product-pol-4102-Polar-wojskowy-francuski-CZARNY.html

Ale nie podjąłem tematu. Może zweryfikujesz tę informację pod względem oryginalności produktu i rozmiarówki w stosunku do olivkowego ? U mnie brak czasu a czarny również by się przydał.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Krogulec - 13-03-2008

To jest Mil-Tec, podroba.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tutejszy - 13-03-2008

I wszystko jasne, dziękuję Krogulec. Nie bierzemy więc pod uwagę czarnego ;) . No chyba, że ktoś jest księdzem to może zasugeruje się oceną produktu przez kumpla [ patrz: Opinie użytkowników ].




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - minimi - 22-03-2008

Witam wszystkich

Mam polar armii francuskiej. W pierwszych słowach donoszę, że jest to zwykły polar- nie windstoper. Jest gruby (sprzedawca podaje 400 ja mam polarteca 300 kupionego dawno temu i nie jest cieńszy). Rozmiar M pasuje na mnie (170 cm wzrostu, 72 kilo wagi- tzw średnia budowa ciała). Długość tej M połowa pośladków- nawet trochę niżej, wysoki gruby kołnierz- po zapięciu sięga powyżej podbródka, ściągacze w kołnierzu tupu ''beczułka'' (sprężynka blokująca) Na dole nie ma ściągacza zenętrznego- ma wszyte na stałe (bez regulacji) ściągacze wewnętrzne, po zapięciu zamka jest ciasno, ale nie za ciasno. Nie jest workowaty, nie jest też ciasny- w sam raz. Materiał na zewnątrz nie ma gładkiej faktury jak Millsy (czego nie znoszę- należę do osób, które cierpią dotykając takich gładkich polarów) ale jak starsze Polarteki. Z doświadczenia wiem (vide ten starszy Polartec), że taka struktura polara nie czepia się, nie mechaci). W środku 2 kieszenie wewnętrzne z materiału, na zewnątrz też dwie (ręce same się chowają kiedy zimno bez problemów). Środek kieszeni z materiału (nie z siatki). Wzmocnienia z grubego materiału na łokciach i na barkach. Naramienniki plus rzepy- dwa na piersi- podłużny na nazwisko i szeroki po lewej - prostokąt na stopień. Za solidność uszycia dałbym 5 (zamki, kieszenie). Mocne nici. Zamki YKK VISLON metalowe. Produkt bardzo fajny, wygodny- Taki wygodny polarek armii zawodowej, gdzie nie szczędzi się kasy na ubranie. Miałem w ręku Helikona i nasz armijny polar i pomimo, iż mam ecwcs helikona (i sobie chwalę) to w tym przypadku wolę armię francuską. Zapłaciłem 115 zł. Jeżeli jakieś pytanka to chętnie pomogę jeżeli potrafię
-------------------------------------------
minimi




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Makbet - 22-03-2008

No dobra i gdzie to dostać?
-------------------------------------------
Michał




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - minimi - 23-03-2008

allegro Michał- zapytaj Krogulca- poprzednia strona, czym się różni podróba od orginału, francuz ma oznaczenie wielkości według pokręconej terminologii- moja mka jest 96c no i inna niż zielona raczej nie występuje (wpisz polar armii francuskiej)- nie czuję się na siłach polecać kogokolwiek tak, że pytanka raczej jak się nosi itd (szczegóły budowy)
-------------------------------------------
minimi




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - mariusz - 27-04-2008

Witam wszystkich
Czy może ktoś mi podpowiedzieć , gdzie w trójmieście są sklepy firmy F7.
Z góry dziekuje.
-------------------------------------------
mariusz




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - DiavolinoM - 11-05-2008

Orientujecie się czy koleś na targu w Katowicach Załężu sprzedaje jeszcze te polary dobrej jakości materiałów (mówiło się o nim kiedyś trochę na tym forum)?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Kryvan - 15-05-2008

Wiecie może jak mają się 2 polary 50'tki do 1 100'tki? Chodzi mi o względy termiczne i przestrzenne. Mam zamiar dokupić sobie drugi polar Quecha 50 Forclaz i w zimne dni ubierać drugi na pierwszy.
-------------------------------------------
Pozdrawiam Kryv