NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - kolouker - 08-09-2006

@totem

Mam kurtkę Adar PC Salewy z polarlite i bardzo sobie chwalę. Nosze ją już chyba 4 lata i nic się z tym materiałem nie dzieje (tylko się ubił na plecach od noszenia plecaka).




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Spineless - 08-09-2006

Łuki jak chcesz żeby była ciepła to poszukaj coś na Polartec ThermalPro albo Polarlite 300, bo takie windstoppery to raczej do grzania nie służą...

może coś takiego http://8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=148&kat=4&podkat=46&subkat=
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Łuki - 08-09-2006

Dzięki ~Spineless za rade ale ja już mam Bergsona na polartecu classicu 300 więc kolejny polarek tego typu jest mi nie potrzebny.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - raffi - 08-09-2006

To Ci nie doradzimy. Za mało napisałeś, i zamiast się zreflektować to dziękujesz Spinowi za kolejny polarek ... Rusz paluchami i napisz o co ci chodzi.
-------------------------------------------
smog wawelski




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - raffi - 08-09-2006

OT
Spin - jeśli email nie doszedł, to daj znać.
-------------------------------------------
smog wawelski - wypadam do niedzieli :-)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Łuki - 08-09-2006

Tak dokładnie to interesuje mnie jaki polar jest w miare ciepły i jest wyposażony w membrane chroniącą od wiatru. Szperając po necie wpadły mi głownie dwa takie jest to Alvika Zonda i Storm II Fjorda.

Fjorda miałem możliwość osobistego oglądania i wygląda on na dobrze skrojonego i dosć gubego (z zewnątrz polar, w środku membrana i od środka również polar). Ale wiadome, że jest to odczucie tylko subiektywne, że taki polar będzie zarazem ciepły i dobrze chronił od wiatru, więc chciałbym aby ktoś kto ma taki lub podobnej konstrukcji polar wypowiedział się jak to wygląda w normalnym użytkowaniu.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Rafał - 08-09-2006

Kurtki z membranami wind-coś nie służą do ogrzewania.
Przede wszytskim chronią od wiatru.
Ja osobiście wolę windbloc( No wind nie znam).
A softshelle to teoretycznie coś pomiedzy wind-cośtam a membranówkami. W teorii lepsze (zależy od materiału).
A propos pytania totema (dopiero teraz dojrzałem-starość nie radość;)
to Thermal pro robi Malden Mills producent Polartec-a.
Salewa używa innych materiałów.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wiktor - 08-09-2006

MULTI PITCH Lowe Alpine nie posiada membrany, nie jest zrobiony z ''polaru'' a w dotyku jest dość cienki więc chyba odpada ale krój ma świetny




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Łuki - 08-09-2006

To fakt że Lowe Alpine wygląda super, ale jeśli tylko on fajnie wygląda to nie ma sensu go kupowac, chyba żeby zakładać go na normalnego polara i dopiero w takim komplecie wychodzić na dwór.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - tkr - 08-09-2006

ja w zime uzywam modelu Polar falls HiM- zrobiony jest z windstoppera antarctica - z zewnatrz material taki jak w klasycznym windstopperze Tornado ale od srodka gruba i izolujaca warstwa - misiek. Kurtka troche wazy ale jest za to bardzo ciepla - niestety zajmuje tez sporo miejsca. Uzywalem jej przy temperaturach okolo -20 ktore byly tej zimy w polsce i praktycznie bylo w niej goraco (a pod spodem mialem tylko koszulke z dlugim rekawem z bodydry'a)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Bogusław - 10-09-2006

Witam mam pytanie - jakiej marki mam kupić polar w cenie tak do 250 zł? w sumei chciałbym żeby to była 300 ale raczej może 200 wystarczy? używałbym go jako podpinki w zimę i końcówkę jesieni natomiast w innych wypadkach jako zwykłą warstwę wierzchnią. Priorytetem dla mnie jest nie mechacenie się ;) pozdrawiam




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Rafał - 10-09-2006

Ja bym proponował Thermala (z wykończeniem po stronie zewnętrznej w ''honey comb'' chyba tak to się nazywa)Pro.
Thermal ma termikę powyżej 200.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Bogusław - 10-09-2006

a czy silvo albo jaxa robią z takiego materiału? chodziłoby mi o model coyotte a z jaxy to nie orientuje sie bo strona nie działa.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Spineless - 10-09-2006

z tego co pamiętam to Jaxa szyje z Polartecu 150, 200, ewentualnie z jakiegoś NoWindu, Silvo z polaru 200 Biruny, ale ThermalPro używane jest m.in. przez Alvikę, Milo, Małachowskiego etc. - trochę tego jest, trzeba tylko poszukać... tu na przyklad masz modele z 8a.pl http://8a.pl/index.php?wybwal=&kat=4&podkat=46&subkat=&pok=3&sort=4&kto=1
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Jonatan - 11-09-2006

Czy ktos sie oreintuje gdzie w Warszawie kupie Jaxe Vega 200 .
Pozdrawiam




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - KaWu - 11-09-2006

jaxa nie szyje z polarteca tylko z technopile




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Simba - 11-09-2006

Jonatan,

W Bezdrożach mają, przy ul. Armii Ludowej bodajże 17. Niedaleko Metra Politechnika.

Pozdrawiam




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Jonatan - 11-09-2006

Simba,

Dzieki za informacje, ale Bezdroża sa na razie zamkniete.Gdzies je przenosza o ile sie nie myle.
Pozdrawiam




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Spineless - 11-09-2006

KaWu racja
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - michał - 13-09-2006

ja mam swój polartec (300) od ośmiu lat. trzyma sie znakomicie, ale jest trochę sprany wię planuję zmienić. co polecacie??

-------------------------------------------
michal