NGT
[Odzież] Polary - wątek ogólny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Polary - wątek ogólny (/thread-492.html)



RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Tomi - 05-12-2005

he he, nie wiedzialem ze te czarne wzomcnienia są z gore :)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Tomasz - 05-12-2005

Mam pytanko: Jaki radzicie polar kupić

1) Fjord Nansen Narvik

http://www.fjordnansen.com.pl/site/index1.php3?p=pr odukty&mor=Odzie%BF%20z%20polaru&id=170&n azwa=Kurtka%20NARVIK&kolor=6

2) Jaxa Vega 200

http://8a.pl/sklep/pokaz.php?co=pokaz&jakie=Kur tka%20Vega%20200&kat=&podkatalog=

3) Alvika Pamir 200

http://www.polarsport.pl/index.php/mkSklep/shop.fly page/Termiczna,8/Termiczna/Kurtka_PAMIR_THERMAL_PRO,6 076/Odziez,6/Itemid,/

I jeszcze pytanie o materiał: jak to jest z tym Micropile DWR na stronie FN pisze że ma gramature 350 nie jest to trochę zawyżone? Jak to się ma do polartecu 200?

Czy bardzo jest potrzebny kaptur w polarze czy tylko wystarczy kaptur z warstwy wierzchniej kurtki z membraną (mówię tu o zimie) i jak jest z zamkami, czy te polarki podejdą mi do Milo Mavo?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - kakato - 05-12-2005

po pierwsze to polara nie powinno się wpinać do kurtki, po drugie jak już koniecznie chcesz wpiąć to sprawdz najpierw jakie masz zamki w Mavo, zapewne jest to YKK 5 kostka, więc do Vegi już nie wejdzie bo ta ma zamek żyłkowy, jesli dobrze pamiętam to FN ma YKK 5 kostke, małach również ma kostke ale nie pamiętam czy YKK czy Salmi a to może być już różnica bo Salmi mają przesunietą kostke




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - o!struś - 05-12-2005

Alloc, co miales na mysli piszac, ze polartec byl zbity??




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Tomasz - 06-12-2005

>>> Kakato lub inni możecie mi powiedzieć dlaczego nie powinno się wpinać polara do kurtki? I jaką opcje wybrać, jak się nie powinno mam kupić osobno polara na zimę nie zależnie od kurtki czy jak? Jeśli tak to jakie polar powinien mieć właściwości?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - papamisiak - 06-12-2005

~Tomasz
pozwól że dolączę do rozmowy ja juz od dwóch lat używam tylko kurtek 3w1 a więc takich gdzie można osobno nosić polar , warstwe wierzchnią lub obie razem spięte. zimą faktycznie zakładam obie niezależnie dają wtedy lepszy komfort cieplny a poza tym jeśli zajdzie taka potrzeba możesz rozpiąć kurtkę z membraną żeby np szybciej oddać nadmiar wilgoci. polarek powinien być goły czyli bez naszytych wzmocnień itp one gorzej oddychają i niektóre trzymają wilgoć... to by było na tyle z mojej strony :)
-------------------------------------------
Krzysztof




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - vick grappa.pl - 06-12-2005

Tomasz<< Polar wpięty do kurtki spełnia swoją funkcję tylko dla wygody w mieście - najczęściej nie jest to taka super wygoda, bo ściągając kurtkę i tak wyłażą rękawy polara z rękawów kurtki - chyba, że kurtka ma zaczepy w rękawach a polar szlufki (czyli powinien to być polar typowo na wpinkę np. Berghaus Spectrum)
Po drugie we wpiętym polarze jest zimniej - powstaje przy zapiętej kurtce wzdłóż zamka pas zupełnie nieogrzewany (jak mocno duje to czuć to najbardziej), po trzecie jak będzie ci za gorąco - odpinasz kurtkę a polar pozostaje zapięty, trzymając komfort cieplny przy wpiętym polarze zostajesz w samej bieliźnie a ta jest raczej za cieńka.
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - vick grappa.pl - 06-12-2005

tak to jest jak sie wątku nie odświeża... napisałem się a tu mnie papamisiak ubiegł ;)
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - papamisiak - 06-12-2005

vick kłócić się przecież nie będziemy :P a najważniejsze i tak są dobre rady i to się liczy... ;)
-------------------------------------------
Krzysztof




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - vick grappa.pl - 06-12-2005

oczywiście... w końcu po to to forum...
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Alloc - 06-12-2005

o!struś chodzilo mi o polartec w tym Mello'sie, zupelnie nie przypominal oryginalu
-------------------------------------------
marcin2208@wp.pl




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Carcass - 06-12-2005

Alloc ten Mello's jest popielaty i całkiem przyjemny te fioletowe wygladaja jak z ciucholandu, ale i tak kilka rzeczy mnie w nim niepokoi. Mianowicie nie ma z boku wszywek z polarteca a tesiemki przy zamkach z napisem polartec maja firmowy znaczek w kolorze fioletowym, oryginał ponoć powinien być czerwony. Ponoc również ta siateczka na plecach która sie na poczatku podjarałem nie jest niczym pozytecznym. Do dzis moge sie jeszzce wycofac z zakupu i powaznie nad tym mysle. Moze lepiej doplacic i miec cos pewnego - np. Jersey Alviki, a na wiosne i lato wziąłbym sobie dodatkowo Jaxe z tecnopile. Co sadzicie ?




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - menel - 06-12-2005

ja tam stosuje polarek ze wzmocnieniami,w gorkach z plecaczkiem róznie to bywa,i cos o dobrych radach było:dobrymi radami piekielko jest wybrukowane,z menelskim pozdrowieniem...




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - marta - 06-12-2005




Hej
a co myslicie o tym? co to za material? (ogloszenie z horyzotu)
KURTKA CULTER CS SALEWA!
TERAZ W SUPER CENIE: 599,90 zł -> 299,90 zł

Techniczna kurtka typu SoftShell o ergonomicznym kroju dla aktywnego trekkera, wspinacza, narciarza! Nowa elastyczna membrana Stormwall Softshell Active wytrzymuje 6000 mm słupa wody, oddychalność 8000g/24h. Dwie przednie kieszenie zapinane na zamki, dodatkowa kieszonka na lewym rękawie, elastyczne ściągacze i wentylacja pod pachami. Zintegrowany kaptur chowany do kołnierza.
-------------------------------------------
marta




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - Tomasz - 06-12-2005

Dzięki wielkie za sugestie, dzięki temu forum wiem już trochę więcej o polarkach:)

Dołączam się do pytania Marty, co o tym myślicie? W temacie SoftShell na 8 stronie Vick napisał, że ma gramature 100. Nie będzie trochę za zimny na zimę? (myślę o jeździe na rowerze do poważniejszych śniegów i pojedyncze wypady w Bieszczady) bo na wiosna/jesień chyba w sam raz.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - rotfl - 06-12-2005

>>Tomasz
''Rodzina'' materiałów softshell jest bardzo szeroka... Ogólnie softshelle stworzonę są na warunki w miarę dobrej pogody (dopuszczlny wiatr, ew. małe opady) przy temp -5°C/-8°C (oczywiście przy dużym wysiłku i jakiejs w miarę ciepłej bieliznie antypotnej)
Dla softshelli stworzony został juz nowy wątek... Polecam poczytanie (link poniżej)




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - marta - 10-12-2005

mam jeszcze jedno pytanko! chcialabym kupic polar, po Waszych odpowiedziach juz mniej wiecej wiem z jakiego materialu, ale nigdzie nie zauwazylam (ale moze zle szukam...) o tym: Micropile®Termic DWR®. Jestem bardzo wielkim zmarzluchem i zastanawiam sie nad 300, bo taka temperatura jak dzis (-6) mocno dala mi w kosc! Wiec, czy ten material np 200 jest godny polecenia? czy jest wiatroszczelny i cieply? bede wdzieczna za wszelkie odpowiedzi! pozdrawiam
-------------------------------------------
marta




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - chróściel - 10-12-2005

oj to cienko coś szukałaś:). cały temat masz w linku o tym materiale...
osobiście na (-6) st. odradzam jakikolwiek polar jako jedyną warstwę wierzchnią z powodu właśnie jego zerowej wiatroszczelności.




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - marta - 10-12-2005

chróściel- moze i cienko szukalam, ale prawda jest taka, ze jak cos wpisuje w 'szukaj' to zazwyczaj nic nie wyskakuje...teraz przejzalam wszystkie 28 stron z forum i cos tam poznajdywalam, ale wolalabym by to szukanie przebiegalo latwiej i zajmowalo mniej czasu! z tego co napisaliscie tutaj i wczesniej, to chyba thermal pro na mrozy jest dobrym pomyslem?! mam na wierzch kurtke Salewy, wiec to chodzi po prostu o cieplą podpinke!

-------------------------------------------
marta




RE:[Odzież] Polary - wątek ogólny - chróściel - 10-12-2005

>Marta
no ja wbiłem w wyszukiwarkę ''micropile termic'', zaznaczyłem szukaj także w odp i wyskoczył mi podany przeze mnie temat...
no to już jesteśmy bliżej rozwiązania, jeśli piszesz o podpince. w tym wypadku byle było to coś o gramaturze powyżej 200 g (bo przecież jesteś zmarźluchem) a się Tobie wizualnie jako kobiecie podobało i będzie git-czy thermal czy polartec, powinno być ciepło. jedna rada- jak już kupisz jakiś polar, nie podpinaj go do zamków kurtały, tylko zapinaj po prostu na sobie- będzie mniej wiało pod kurtką.