NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ptb - 27-10-2008

Jak wszyscy do końca życia plecaka/klamry/produktu. Jak tryknie to włąśnie nastąpił end of lifetime i po gwarancji. Już dawno stwierdzono, że to majstersztyk marketingu




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - jagular - 27-10-2008

hehe, dzięki ptb. tak też włąsnie myślałem. pozdrawiam
-------------------------------------------
psychometeoapatia...błeeeee




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jachol - 27-10-2008

ptb<<<
nie jest tak do konca (przynajniej na zachodzie) (podkreslam spotkalem sie z tym w sklepach firmowych (fabrycznych)) istnieje duza (bardzo duza) szansa ze sprzedawca wezmie plecak wyprodukowany np 3 lata wczesniej (w miedzy czasie byl koniec linii-nie robia juz plecaka) i powie ze na przyklad: nie jest w stanie dac nowego bo go juz nie ma
ale plecak naprawi za free lub za symboliczna oplata
nawet jezeli naprawa ta powinna bc odplatna i jeszcze czasem ci dorzuci vaucher na 20% znizki :) za lojalnosc :) ja nawet nie mialem paragonu i praktycznie zapytalem wiedzac ze bede bulil a gosc z usmiechem do mnie ze to nie jest problem ze mozemy znalezc transakcje w systemie :)???!!!!????- transakcje z przed 2 lat!!!!
trwalo to 3 min. i gosc znalazl!!!

w polsce praktyka taka raczej nie istnieje ale to juz dyskusja na inny watek....:(
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ptb - 27-10-2008

Jak napisałeś 20% lojalki dla klienta.
W sklepach netowych podobnie, jak coś kupię za chwilę mam kupon rabatowy.
Na tym jednak polega dożywotnia gwarancja, co nie zmienia faktu dobrej woli producenta.
Ale my tu o teori z jagularem a nie praktyce

''w polsce praktyka taka raczej nie istnieje ale to juz dyskusja na inny watek....:(''
A tu się nie zgodzę, jest coraz lepiej z serwisem pogwarancyjnym, i to całkiem sporo firma tak ma.
Zaznaczam producentów, nie mówię o podejściu sklepów do klientów




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jachol - 27-10-2008

OT
ptb<<<
Z tym podejsciem w polsce moze masz racje
dlugo jestem poza a nawet jak mieszkalem w polsce to zakupy robilem za granica...
w sumie marabut mnie na przyklad nie zawiodl

ale to prawda ze gwarancje obejmuje jedynie to ze jak plecak wyjezdzal z fabryki to wszystko bylo wporzo
jest bardziej na zgodnosc uzytych materialow i wykonania ze specyfikacja podana przez producenta a nie realna gwarancja :) tak ja to rozumiem
pzdr
-------------------------------------------
...nic to




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ruda grappa.pl - 27-10-2008

OT: Jachol taka praktyka w Polsce istnieje. Znam co najmniej dwie firmy, które naprawiają swoje plecaki po gwarancji gratis, albo, przy naprawdę dużych ''robotach'' po kosztach materiału.
-------------------------------------------
pracownik GRAPPA.PL




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - MacheckW - 27-10-2008

Witajcie
Aby bylo krótko i zwiezłowato jak można się domyślić jestem na kupnie średniego plecaka ok. 35-40l. Przewidywane zastosowanie: typowy trecking, nie planuje wspinaczki, wypady 1-3 dniowe, możliwości troczenia wszystkiego co potrzebne jest dodatkowym ogromnym plusem.

Moją uwage zwróciły 2 plecaczki:

1.PeakAttack 40 firmy Lowe Alpine
http://www.polarsport.pl/index.php/sklep_gorski/Turystyczne_i_Wspinaczkowe/Plecak_PEAK_ATTACK_30___40/18951/root,2/

2. Alpine Specjalist 40 firmy Jask Wolfskin
http://www.e-horyzont.pl/site/index.php?mod=offers&kat=&prod=3102

niestety dotej pory nawet na krotkie wypady zabieralem ogromniastego, 13 letniego Woodpekera 85 mkI :) ale jego waga kiedy jest jeszcze max w 30% zapelniony troszke mnie osłabia. Niestety nie jestem na tyle obeznany z aktualnymi technologiami żeby prawidłowo porównać obydwa plecaczki. Niemówiąc że dzienciolek przywyczaił mnie do rewelacyjnego pasa biodrowego i niestety podświadomie wszystko do niego porównuje. Obydwa plecaczki wytestowane i na ile po kilku minutach przymiarki w sklepach mozna powiedziec to to ze leżą na plecach OK.
Zawierzam Waszemu doświadczeniu i prosze o porade co do wyboru. A może coś innego zaproponujecie? :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ludz - 27-10-2008

hm.
z tego co mi przychodzi na myśl. idziesz do HiMa, przymierzasz kolejno:
Vaude Assymetric, Expedition Rock.
Osprey Talon

dalej szukasz sklepu w pobliżu sprzedającego odpowiednie firmy i przmierzasz Deutery w tym rozmiarze.
do tego te 2 propozycje, które tu umieściłeś.
względnie wyprzedażowy Mammut extreme sie tu jeszcze mieści, ale to już zależy na jakie promo trafisz. - standardowo kosztuje duuuzo.

oczywiście, kazdy mierzysz z obciążeniem (z jakim zamierzasz chodzić!) po kilkanaście minut przynajmniej.

sam z powyższych mam Vaude ER, ale powyżej wymieniłem propozycje które sam brałbym pod uwagę gdybym miał kupować teraz.

ps. zapomniałbym dodac - wybierasz ten, który TOBIE najbardziej odpowiada! ;P
ps2. kolejnośc przypadkowa.
---
Edytowany: 2008-10-27 21:54:39




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - MacheckW - 27-10-2008

Dzieki Ludz za szybka podpowiedz.
Bede musial Deutery namierzyc zeby je zobaczyc.
A niestety produkty vaude totalnie nie przypadly mi do gustu (byłem, widziałem, mierzyłem). Jako wychowany na cordurze 1000 :) material Vaude za bardzo kojazy mi sie z cerata ;P nie mowiac ze ER jest 45L a tak naprawde 45+10. A to juz za duzo. Osprey talon --> teoretycznie zerowe mozliwosci troczenia.
Wlasnie plusami (przynajmniej dla mnie) tych co wymienilem jest np:
w peakattack ze tak naprawde jest 30+10 (rozni sie od 30l tylko przedluzonym kominem), chyba jedyny w tej klasie litrazowej z regulacja szelek, spore mozliwosci troczenia i oczywiscie renoma firmy. A w AlpineSpecjalist chyba jeszcze wieksze mozliwosci troczenia oraz rewelacyjnie szeroki pas biodrowy.

tylko czy jakosc ww jest zadowalajaca? niestety niestac mnie na zakup co sezon lub 2 nowego plecaka. Trwalosc tez jest dla mnie wazna choc juz chyba nic nie dorowna mojemu staruszkowi dzienciołkowi rocznik 95, który ma sie calkiem dobrze :D
---
Edytowany: 2008-10-27 22:31:09




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - @rek - 27-10-2008

a mi jakoś tak się kojarzy jak cordura to pająk i wisport :-)
-------------------------------------------
Arek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ludz - 27-10-2008

MAcheck - obejrzyj jeszcze raz talona. albo popytaj posiadaczy w kwestii praktycznego troczenia ;)

swoją drogą, cięzko będzie ci znaleźć plecak 100% cordura, nie ma czegoś takiego w zasadzie już chyba (mogę się mylić...).

nawiasem, Vaude są z materiałów o +/- tej samej gramaturze co rzeczone przez ciebie LA i JW ;) regulację szelek tez posiadają.
a uwierz mi, że ichnia 'cerata' przezyła ze mną naprawde nieprzyjazne tarcie ;)

hm, teraz mi się nasuwa jeszcze, że pajak miał jakoweś plecorki z Corduru grubej uzytej jako materiał główny.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - MacheckW - 27-10-2008

Jasne ze teraz znalesc cos z corduru to juz niemozliwość i zdaje zobie z tego sprawe. Nie mowiąc że ten materiał niestety przekłada sie niekożystnie na mase. Trzeba iść z duchem czasu i zakosztować materiałow nowszej generacji. Poprostu produkty Vaude jakoś nie zdobyły mojego zaufania... sam nie wiem dlaczego.
Własnie przegladam oferte Deuter'a i jestem coraz bardziej zainteresowany. Bede musial jutro wpasc do sklepiku i pomacac te cuda ;D
Co nie znaczy ze moje poprzednie typy (JackWolfskin i LoweAlpine) stracily moje zainteresowanie. Jesli ktokolwiek posiadalby dokladniejsze info o nich, to chetnie sie z nimi zapoznal :)
---
Edytowany: 2008-10-27 23:15:19




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - migot - 27-10-2008

Pozostaje rowniez pytanie co do zasadnosci uzywania na calosci cordury 1000, zwlaszcza w takim plecaku. O ile w worze 80-100 l, ok, rzuca sie tym po pociagu, robi rozne inne rzeczy, laduje niemilosiernie - warto miec dobry material (u mnie ta role spelnia Deuter PRO 70+15). Jako plecak na 1 dzien nabylem Talona 33. Opinia kilka postow wyzej:) Na 2-4 dni stosuje plecak Deuter ACT Lite 40+10. Lekki, wygodny, mocny i mozna troczyc:) (przypinalem namiot, kijki, buty).

OT
Jesli Osprey robi pozostale plecaki tak przemyslane jak Talon, to zaczne sie zastanawiac nad stosowaniem glownie tej firmy. Az bede musial kiedys podjechac do HiMa i poogladac:)
-------------------------------------------
Robert




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ludz - 27-10-2008

nie będąc złośliwym:
http://ngt.pl/index.php?p=productsProducers&iProducer=48
chyba da się znaleźć o nich konkretne info ;)

EDIT:
oo, bingo. znalazłem, czego szukałem, jeśli interesuje cię wersja 35 litrów:
http://infobot.pl/r/QVL
tyle że to wór wspinaczkowy typowo, musiałbyś zobaczyć, czy ci patenty pasują.
---
Edytowany: 2008-10-27 23:20:16
---
Edytowany: 2008-10-27 23:23:40




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Chasim - 28-10-2008

Witam poszukuję plecaka w okolicach ~150zł 35l. Aby miał dobry system nośny. Miło by było także gdyby był w kolorze czerwonym albo przewaga czerwonego. Znalazłem OUTHORN AVANZAR dobry czy jest coś lepszego?




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - hlidskjalf - 29-11-2008

Witam!
Poszukuję plecaka 30-35l, lekkiego, najlepiej z wyjmowalnym stelażem, koniecznie musi posiadać pas biodrowy, warto by miał również system wentylacji pleców. Cena do ~350 złotych.
Z góry dziękuję za odpowiedź!
hlidskjalf
Faktycznie jest masa plecaków, aczkolwiek wolałbym zdać się na Wasze doświadczenie, ponieważ różne plecaki są różnie wykonane, a najdroższy nie znaczy najlepszy ; ) A co do zastosowania to głównie służyłby mi on jako plecak szkolny i na wycieczki 2-3 dniowe.
---------------------------------------------------------------------------------------
https://ngt.pl/thread-4256.html
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Spineless - 29-11-2008

szkolny plecak 30-40 litrów ? nie wiem jak jest teraz w szkole, ale to ''tyćkę'' dużo mimo wszystko...;)
kup do szkoły jakieś cuś za 50 złotych na rynku albo gdzie tam wolisz, a na wyjazdy dokup inny, za 250-300 zł - najlepiej na tym wyjdziesz. szkoda plecaka za 350 zł ciorać po szkole.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - hlidskjalf - 29-11-2008

Między 30 a 40 litrów jest różnica 10 litrów :P
Myślałem o 30-35 maximum. Co do używania plecaka za 5 dych jestem średnio przekonany. Zazwyczaj plecaki padały po pół roku, jedynym wyjątkiem jest kostka, aczkolwiek co do wygody korzystania z niej mam pewne zastrzeżenia :P Dlatego też będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
Ostatnio znalazłem Salewe Peuterey ( http://www.gamisport.pl/xVP-salewa-peuterey-30-5-4602-plecak ), lecz z tego co wyczytałem to zastosowanie ni jak ma się do tego co ja chcę z nim robić.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - braavosi - 29-11-2008

w okolicach 30 L:
http://www.wisport.com.pl/index.php/plecaki/trekkingowe_i_turystyczne/scroll_30
ma pas biodrowy do wyjęcia, system wentylacji, mocny materiał nie do zajeżdżenia szybko.
krótko na rynku, więc wadą jest brak opinii użytkowników,
nijak nie widzę takich plecaków do noszenia do szkoły.pozdrowienia.braav




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - hlidskjalf - 30-11-2008

Widziałem te wisporty, aczkolwiek dość sceptycznie do nich podchodzę.