NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Krakus - 01-04-2015

Witamy!

Skoro przez kilka godzin nikt Tobie nie odpowidział merytorycznie, to ja spróbuję:

Plecaki Husky nie są zbyt popularne na tym forum, zero recenzji, dwa w szafie sprzetowej:

http://ngt.pl/index.php?p=stuff&sWord=husky&iProducer=&iCategory=

Jeśli chodzi o propozycje rozsądne cenowo to dobrą opinią cieszą się wyroby decathlona. Przykład:

https://ngt.pl/thread-7919.html

Recenzja Peme Tullo:

https://ngt.pl/thread-8790.html

Ja używam I edycji BD Epica 35:

http://ngt.pl/index.php?p=stuffDetails&sName=QmxhY2sgRGlhbW9uZCBFcGljIDM1

Poniżej link do szafy sprzętowej, plecaki średnie:

http://ngt.pl/index.php?p=stuff&iCategory=10&iPage=2

Ile planujesz wydać? Jakie planujesz nosić ciężary? Ile masz wzrostu? Potrzebujesz plecaka tylko na jednodniowe wycieczki, czy kilkudniowe od schroniska do schroniska?

I poczytaj ten wątek!




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Benny - 02-04-2015

tak do 300zł. do tej pory mój plecak ważył około 4-5kg był z firmy ''krzak'' więc dość szybko się popruł. Co do wypadów w góry to tak dzień dwa dni takie wypady weekendowe co do zrostu mam 170cm. Bardzo mi też zależy na dobrej wentylacji pleców.
-------------------------------------------
Benny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - turysta - 02-04-2015

@Benny
Miales plecak o masie 4-5 kg? Chyba ze stelazem z szyn kolejowych.
Jak Ci sie plecak Husky podoba to go po prostu sobie kup.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Benny - 02-04-2015

źle to określiłem to była łączna masa plecaka z ''towarem'', ja chce plecak na dłużej niż na jeden sezon. dlatego pytam czy warto go brać czy nie.

ps. ale chyba zaczekam odłożę kasy i kupie sobie Deuter Futura 32 bo z tego co słyszałem to dobry plecak
---
Edytowany: 2015-04-02 14:41:03
-------------------------------------------
Benny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - m - 02-04-2015

Benny - jak ma być niedrogo a solidnie to ja stawiam na decathlon. Nie jest to oczywiście poziom Deutera, Osprey'a itp ale bardzo solidny z niewybrzydzającymi sprzedawcami w przypadku jakiś ewentualnych awarii. Mają tez kilka modeli z siatkowymi plecami (nieco inaczej rozwiązanymi).
-------------------------------------------
m




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Piotrunio - 02-04-2015

~Benny
Tu;
http://tinyurl.com/pzm522c
musisz doskrobać tylko stowkę. To dobry, solidny plecaczek.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 02-04-2015

@Benny, poczekaj na jakąś dobrą ofertę Ospreya Stratosa lub Atmosa. Za ok 300 zł kupisz wersję 35 (Atmos) lub 36/34 (stratos, zależnie czy chcesz z klapą czy bez).

Przeglądaj Allegro i OLX, oferty na ospreye rozpieściły użytkowników NGT ostatnio ;>

Futurę koniecznie musisz mierzyć, przy moich 181 cm wzrostu jest za krótka.
---
Edytowany: 2015-04-02 15:29:39




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - turysta - 02-04-2015

@Benny
Kamien spadl mnie z serca.
Jak widzisz co czlowiek to inna opinia. Bogactwo plecakow jest takie, ze wybor jest sprawa losowa. A ktory jest najlepszy? Ten ktory kupiles. Jest jeszcze inna szkola. Ktory jest najgorszy? Ten ktory kupiles.
3-4 kg to male obciazenie i wybrany przez Ciebie plecak sprawdzi sie bez problemu.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - pampalini - 03-04-2015

@Benny - wybierz się do sklepu i zobacz jak dany plecak wygląda, przymierz go (najlepiej z obciążeniem). Zależy jeszcze co zazwyczaj do niego pakujesz - dobra wentylacja pleców to z jednej strony siatka a z drugiej wygięty w łuk stelaż, na którym ta siatka się opiera, co może (ale nie musi) powodować problemy z pakownością. No i litraż - sporo producentów zawyża pojemność plecaków i np. 30 litrowy plecak Deutera ma większą pojemność niż 45 litrowy plecak Peme.
Najlepiej przekonać się o tym dokonując własnoręcznych oględzin do czego zachęcam, bo nie każdy drogi plecak może być odpowiedni na twoje plecy.
Ja od kilku miesięcy użytkuje plecak Deuter Aera 30, który również może cię zainteresować (bardzo dobra wentylacja pleców) - kosztował lekko ponad 300 zł. A ''polowałem'' na inne.
---
Edytowany: 2015-04-03 18:41:20
---
Edytowany: 2015-04-03 18:41:51




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Benny - 03-04-2015

w najbliższym czasie wybieram się do sklepu 8a.pl (Gliwice) tam popróbuje kilka rożnych plecaków i wybiorę najodpowiedniejszy, ale tak czy inaczej dziękuje wszystkim za wasze rady były bardzo pomocne. A teraz czas poszukać nowych butów.
-------------------------------------------
Benny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wkzebi85 - 04-04-2015

Witam

Ciezko poszukiwania ida mi plecaka idealnego

1. 8-12kg obciazenia w chodzeniu typowo rekreacyjnym i backpackerskim
2. 35-45litrow - foremy obszerny czyli troche falszywe to 35l bardziej wiekszy
3. przejdzie jako podreczny albo niewiele bedzie wystawal to i tak przejdzie ;) jednej wiadomej linii lotniczej ktora chce miec bardzo male bagaze nie licze nawet
4. obowiazkowo chcialbym zeby z tylu byla siateczka ktora odziela plecy od plecaka :) nie musi byc to szpara na 20cm ale chocby te 3-4cm realnie bylo
5. najchetniej zeby fakt tej siateczki nie spowodowal ze nagle z 40l plecaka robi sie tak naprawde podluzna tuba 20litrowa ktora udaje 40litrow i ciezko cokolwiek tam wsadzic a system nosny zajmuje 1/2 calosci plecaka
6. cebulacka cena mile widziana

w sumie Osprey Exos to taka wstepna logiczna wydaje sie opcja choc 600zl to niestety gruba przesada i szukam czegos innego

pozdrawiam




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - foks64 - 04-04-2015

Kurcze , chyba za glupi jestem , żeby zrozumieć o co Ci chodzi. Szukasz, chcesz sprzedać , oznajmiasz że masz? Czy co?
---
Edytowany: 2015-04-04 20:38:00
-------------------------------------------
grzesiek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Benny - 04-04-2015

ma ktoś tłumaczenie do tego, albo słownik czy coś bo nic nie rozumiem.
-------------------------------------------
Benny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - pampalini - 04-04-2015

No ja zgaduje, że wkzebi85 szuka plecaka o podanych w punktach cechach ale nie może znaleźć. Nie wiem tylko jaką wartość ma ''cebulacka cena''.

@wkzebi85 - może coś takiego: Lowe Alpine Airzone Trek+ 35:45 http://tinyurl.com/n5342x9

Z tego co widziałem do dostania za 470 zł - nie wiem tylko czy ta cena jest dostatecznie cebulacka.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wkzebi85 - 04-04-2015

@pampalini

To Ci dwaj panowie przesmiewczy to do mnie pisali ?
Czyli zle cos napisalem a oni nie adresujac do mnie swojego slowa chcieli uzyskac odpowiedz? Hmm dziwne zwyczaje marudzic ze cos zle a samemu pisac kiepsko.

Niczego nie sprzedaje, wiadomo ze szukam czy tutaj kazdy w dowolnym watku cos sprzedaje i to jest normalne zachowanie i nie ma wydzielonych watkow, byloby to dziwne.

Dziekuje Ci za odp lowe ciekawy, taki hybrydowy, musze gdzies dorwac by zobaczyc a jednak lowe w polsce to okaz niespotykany.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 05-04-2015

Plecaki z serii Airzone od Lowe Alpine są genialne jeśli chodzi o patenty w nich zastosowane ale wygodne to do 8kilo (a i tak bez rewelacji). Przy 13 kg nie da się tych plecaków nosić. Strasznie swojego czasu byłem nakręcony na AirZone Pro ale okazał się totalnym niewypałem i zwróciłem do sklepu zaraz po tym jak odebrałem paczkę.

Exos też się nie nadaje do przenoszenia obciążeń ~12 kg. Ale o tym więcej na pewno napisze PRS/yatzek.

Zostają ci jeszcze Deutery Futura i Osprey Stratos lub Atmos. Ospreya można tanio kupić na olx jak się trafi (w chwili obecnej niestety tylko stratos 26 wisi). Atmos już nie jest produkowany i ciężko o niego gdziekolwiek (jeden na allegro).

Ciekawe też są plecaki Gregory np. Gregory Z35.

Wszystkie jednak to klasa premium i kosztują swoje.

W skalniku w chwili obecnej 25% na wszystko. Jest Gregory Z35, Z40 i Stratos 36. Sam mam Stratosa 36 i plecak nie jest zbyt wielki. Musiałbyś zobaczyć na żywo. Dużo bardziej pojemny był Atmos 35
---
Edytowany: 2015-04-05 23:19:59




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - fotofx - 05-04-2015

@wiktorgu napisałeś , że ''W skalniku w chwili obecnej 25% na wszystko'' a Osprey Stratos 36 potaniał u nich z 499z na 374.92zł są sklepy w których można normalnie kupić ten plecak za 399zł i otrzymać rabat do 360zł oraz transport gratis podobnie jest z innymi modelami plecaków po co reklamować drogi sklep . jest to już nie pierwsza kryptoreklama skalniaka




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 06-04-2015

Zluzuj, nie badałem całego rynku pod kątem Stratosa, jedynie wspomniałem, że taka promocja w chwili obecnej w Skalniku jest. Każdy ma własny rozum i umie zgooglować gdzie jest najtaniej. Ja swojego kupiłem za 333 zł w Skalniku ;) I nie reklamuję żadnego sklepu bo interesu w tym nie mam żadnego.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wkzebi85 - 06-04-2015

@wiktorgu

dziekuje za odpowiedz, te 10kg zawsze sie zbierze jakby nie bylo i dlatego wlasnie myslalem o plecaku z siateczka, bo po testach w decathlonie z plecakami jakie tam sa mam wrazenie ze kolo 10kg to juz limit dla wygody i w miare suchych plecow, a po 5-15km dziennie spacerkow mam wrazenie ze wycieczka stalaby sie zwyklym surwiwalem a nie o to chodzi - i nie mowie tego jako laik, swoje w zyciu pochodzilem i czas na wzgledne myslenie o wygodzie i zdrowiu po to sa przeciez wynalazki

drogich plecakow sie boje nie tylko dlatego ze drenuja kieszen przy kupnie ale denerwuja ludzi i sa okazja do kradziezy




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - pampalini - 06-04-2015

wkzebi85 - ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić Wisport Quark 40 (z siatkowców). Wisport robi pancerne plecaki i wygodne, poza tym oferują możliwość przeprojektowania danego modelu także możesz spróbować coś pokombinować. Quark do zdobycia za 300 - 350 zł.