NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - DntSLn - 28-09-2014

Tak, Vaude ma ten patent :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - T Atomicus - 05-10-2014

Jeszcze raz dopytuję się o jakieś wrażenia z użytkowania plecaków Senterlan Adventure (chodzi mi o pojemności 38-40l, wersje 'suwakowe').
Niestety, google wyrzuca tylko adresy kilku sklepów - nawet nie wiem, kto to produkuje. Naprawdę, nikt tego nie kupuje? :-(
Biorę pod uwagę te plecaki jako następców mojego FN Bergen40 (https://ngt.pl/thread-8603.html), którego FN jakoś nie chce reaktywować.
---
Edytowany: 2014-10-05 18:07:47
---
Edytowany: 2014-10-05 18:21:06
---
Edytowany: 2014-10-05 18:24:29
-------------------------------------------
TA




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - qubas86 - 19-11-2014

Witam wszystkich.
Szukam od dłuższego czasu plecak o pojemności ok.35 litrów, który posłuży mi zarówno w życiu codziennym, jak i jednodniowe wycieczki.
Znalazłem interesujący mnie model Hi Tec Abome 35 l, ale nigdzie nie mogę znaleźć o nim żadnych opinii. Czy ktoś z was posiada może ten plecak, widział go na własne oczy i mógłby powiedzieć o nim kilka słów?

Miałem na oku również peme tullo 35, ale po opiniach o puszczających szwach zrezygnowałem z niego. Szkoda, bo wizualnie zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Będę bardzo wdzięczny za opinie na temat tego hi teca :) A może polecacie jeszcze coś innego. Z góry mówię, że mój budżet jest bardzo skromny - max. 150 zł.

Pozdrawiam.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 19-11-2014

@qubas86 niezbyt wiele osób posiada plecaczki tej marki (a przynajmniej się nie chwali ;) ) bo są różne jakościowo - ujmując inaczej zbyt często zdażają się buble.
Ja ostatnio zakupiłem Climbing 20 http://alpinus24.pl/climbing-20-p837.html z kodem rabatowym wychodzi ok 100 zł
i jest to wielkość odpowiednia ,,zarówno w życiu codziennym, jak i jednodniowe wycieczki.''.
Realne 35 l to ma np. Kestrel 38 S/M czy Exos 34 i są to plecaki w które niektórzy forumowicze pakują się na tygodniowe, piesze wyprawy.
Z mniejszych plecaków niezłe są Włóczykije od WolfGanga, Wisporty, FjordNanseny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - qubas86 - 20-11-2014

Wielkie dzięki za odpowiedź.
Sprawdzę te plecaki/marki które polecasz i może uda mi się coś znaleźć.
Pozdrawiam




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 20-11-2014

Luknij jeszcze na 30stkę Air z Deca http://tiny.pl/qvzcf
20 zł więcej ale masz teraz darmową wysyłkę płatną przy odbiorze.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Vorge - 05-01-2015

Hej,
poszukuję plecaka koło 40 l, w którym mógłbym wygodnie łazić cały dzień z obciążeniem koło 8-10 kg i który kwalifikowałby się jako podręczny bagaż w Ryanair (tj. wysokość przy maksymalnym zgnieceniu ≤55 cm). Dodam, ze jestem dość wysoki (1.85 m).

Na chwilę obecną używam 42 l plecaka High Sierry, który niestety ma tylko cienką taśmę, zamiast pasa biodrowego.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - chudy bolek - 17-01-2015

czy może ktos podac link do filmiku jak przytroczyc do tego plecaka różne potrzebne rzeczy, a także jak go efektywnie wykorzystać
-------------------------------------------
marek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - m - 17-01-2015

do którego?
-------------------------------------------
m




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ern - 04-02-2015

Ja zaś od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś plecaka 35-40l.
Mierzyłem kilkanaście modeli i jak dotąd najwygodniejsze dla mnie były deuter Futura Pro 42 i Osprey Kestrel 38. Oba są dostępne w podobnej cenie; możliwości troczenia też rozbudowane w obu modelach. Tak jak pisałem oba nosiłem przez dłuższy czas z ok. 10kg obciążenia i były bardzo wygodne. Może ktoś porównać je pod względem wytrzymałościowym?

Plecak używany będzie głównie do dłuższych wycieczek trekingowych bez wspinaczki; początkowo z noclegami w schronisku, później zaś najpewniej typowe biwaki pod namiotem.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - m - 04-02-2015

Deuter ma lepiej wentylowane plecy
-------------------------------------------
m




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ern - 04-02-2015

To wiem. Ujmę inaczej, zależy mi na jak największej wytrzymałości plecaka nie mam zamiaru co prawda nim nigdzie szorować ale traktować go delikatnie jak jajko też nie zamierzam, a zależy mi by wytrzymał te kilka lat.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - mikel - 04-02-2015

Żaden z tych plecaków to nie jest ultralight, który sypnie się po położeniu na skale.
Oba przy normalnym użytkowaniu posłużą parę lat, kwestia jest tylko taka, który Ci bardziej odpowiada.
Jeśli dla Ciebie oba spełniają wszystkie wymagania, można spróbować, który z nich jest wygodniejszy przy większym obciążeniu. Oba będą fajne przy 10kg, które zabierasz zawsze, za 2-3 lata raz weźmiesz namiot, jedzenie, waga skoczy do 15kg i będzie padaka :) Przy plecaku który ma służyć przez wiele lat, warto też przemyśleć ewentualne późniejsze zastosowania, żebyś nie musiał kupować kolejnego.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - El_Chupacabra - 04-02-2015

Myślę, że co do wytrzymałości to w obydwu wypadkach będzie podobna.
Mam Kestrela i go nie oszczędzam... rzucam, siadam na nim, śpię... zero śladów... no może kilka zadrapań na siatce czołowej... ale w stosunku do Deutera jest to wartość dodana więc nie biorę tego pod uwagę.
Z tego co wiem Deutery są równie wytrzymałe o ile nie bardziej... natomiast bałbym się siadać na siatce wentylującej plecy.

Jeśli zdecydujesz się na Ospreya to szukaj na OLX gościa ze Skawiny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 04-02-2015

Osprey K38 to plecak uniwersalny, Futura bardziej letni.
Patrzac pesymistycznie to K38 ma wady w uzyciu letnim jak i zimowym. W tym pierwszym slabiej wentylowane plecy niz siatkowce, a w drugim mozliwosc wtarcia sniegu pod siatke pokrywajaca pianke-mokre plecy. Ale lepiej nadaje sie do uzycia zima niz Futura. Kolejna wada to mala pojemnosc co przy braku mozliwosci podniesienia klapy jest bardziej niz upierdliwe. Pozostaje troczenie i... zakup wiekszego pokrowca przeciwdeszczowego.
Wytrzymalosc jak na zastosowane materialy bardzo dobra




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ern - 04-02-2015

Z tego co znalazłem w tutejszej recenzji Futury to z tym kominem w niej również nie jest tak różowo (chyba, że coś zmienili od czasu recki coś zostało zmienione, może wie ktoś jak to wygląda w wersji 42 l gdyż taką też mogę taniej zakupić?)

O panu ze Skawiny wiem, znalazłem w wątku nt. Ospreya.
Wysłałem zapytanie co do Kestrela, jeśli ma to dylemat mam rozwiązany, kupię taniej to zostanie więcej na buty, które też planuję zakupić, ale to już w innym wątku bo mały OT się zrobi :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Klawisz - 04-02-2015

W Futurze komin jest raczej symboliczny - w szczególności, że klapa jest wszyta na stałe i nie możliwości jej podniesienia. Do tego Deuter nie jest mistrzem lekkości, ale za to jest nieźle wykonany i trwały. Siatka dystansowa dobrze sprawdza się latem, ale zmniejsza nieco pojemność plecaka. Ponadto kieszenie boczne nie rozkładają się za bardzo na zewnątrz, a mocno wypchane również zmniejszają pojemność komory głównej. Troki kompresyjne są dość krótkie (bo są kompresyjne) i maty czy namiotu z boku nie przymocujesz. Ogólnie jednak to naprawdę niezły plecak. Kestrela nie znam, ale z opinii ludu wynika, że to również świetny wór. Stoisz Ern przed iście dramatycznym wyborem:D Coś jak dylemat brać audi czy bmw:P
---
Edytowany: 2015-02-04 22:06:47




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Yatzek - 04-02-2015

Deutera miałem, ale Airkontakta, a Kestrela 38 mam starszego i nowszego.
Wentylowanie pleców działa, choć może dałoby się lepiej, jednak bliskość ściany plecaka przy ciele, lepiej wpływa na przeniesienie jego masy.
Ponadto jest dobrze rozplanowany i bardzo ergonomiczny z kieszonkami, a mocowanie kijów Stow-on the-Go jest genialne. W troczeniu chyba nie ma lepszego (trochę przesadzam), ale opcji dopinania sporo. Jest stosunkowo lekki przy dobrej wytrzymałości, a system nośny należy do moich ulubionych. Jeśli się go uda wyrwać za przyzwoitą cenę, to nie ma co przebierać. Będzie Waść rad!
-------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku ;-)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ern - 04-02-2015

Cóż moje zainteresowanie Kestrelem wzięło się głównie po przeczytaniu Twojej recki :P

Edit: Najbliższy wyjazd na początku marca mam nadzieję, że do tej pory ogarnę wór i trepy:)
---
Edytowany: 2015-02-04 20:46:13




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 04-02-2015

,,Plecak używany będzie głównie do dłuższych wycieczek trekingowych bez wspinaczki; początkowo z noclegami w schronisku, później zaś najpewniej typowe biwaki pod namiotem.''
@Ern nie chciało mi się za bardzo pisać na telefonie, chłopaki powyżej napisali w zasadzie wszystko.
Mając na względzie to co napisałeś a ja zacytowałem powyżej nie kupiłbym żadnego z nich. Może dziwnie to zabrzmiało w ustach zadowolonego posiadacza K38 ;)
Mówiąc krótko i Kolega Yatzek (posiadacz K38) i Koleżanaka Leśna (właścicielka Futury) i ja (K38 i K48) do dłuższych wycieczek w porze ciepłej w naszym pięknym kraju używamy Exosów ze stajni Ospreya.
Nie twierdzę, że to najlepsze plecaki na świecie ale powinno dać Ci do myślenia dlaczego posiadając inne równie dobre nosimy właśnie te.
Ale to plecaki raczej delikatne a Ty poszukujesz raczej bardziej ,,pancernego'':
,,zależy mi na jak największej wytrzymałości plecaka, nie mam zamiaru co prawda nim nigdzie szorować, ale traktować go delikatnie jak jajko też nie zamierzam, a zależy mi by wytrzymał te kilka lat.''

Sam przymierzam się do zakupu Futury w zakresie 30-36 L bo brakuje mi solidnego plecaka z siatką, który pozwoliłby mi komfortowo przenosić spore ciężary w postaci namiotu, 2-3 litrów zpojki, litra berbeluchy, szamy itp. artefaktów na 2-3 dni. Bo niestety Kestrel 38 przy takim ładunku kwiczy. A w zasadzie to ja kwiczę ;)
Zanim zamówisz plecak w tak małym litrażu zastanów się (zrób swoisty rachunek sumienia) czy posiadasz ,,minimalistyczny'' sprzęt na ,,dłuższe wycieczki trekingowe''. Jak to wygląda możesz poczytać np. na ,,stronie'' Yatzka.