NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - tikat85 - 06-08-2014

@jareklie - dzięki.
@radziq - idąc tym tropem, to po co gwarancją na Porshe? Albo sprzęt medyczny? Albo cokolwiek innego? Ja uważam, że jest to swoiste ''oświadczenie'' producenta/ sprzedawcy, że dany towar jest wolny od wad ukrytych, został wyprodukowany starannie i jest pełnowartościowy. Drugiego zdania Twojej wypowiedzi nie zrozumiałem - możesz jaśniej?
---
Edytowany: 2014-08-06 22:08:35




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Farfura - 06-08-2014

tikat
jeśli pasuje Ci Osprey, bierz od tego gościa. Ludzie na forum brali i nie słyszałem, by było coś nie tak.
Gdybym kiedyś miał kupować Ospreya, kupiłbym właśnie od niego.
Gdyby coś nawaliło, było nie tak, grzecznie zwróciłbym się do niego ''o pomoc w rozwiązaniu problemu''.

Cóż z tego, że formalnie nie jest przedsiębiorcą - inaczej, bo być może i jest - ale nie sprzedaje tych plecaczków w ramach działalności gospodarczej (nie opodatkowuje przychodu, nie wydaje potwierdzenia zawarcia umowy sprzedaży, etc.).
Dla mnie to typowe prowadzenie działalności noszącej znamiona działalności gospodarczej, tyle, że nieewidencjonowanej lub niezarejestrowanej.

Gdyby coś było nie tak, delikatna, wspomniana między ''dzień dobry'', ''kupiłem u Pana'' i ''mam problem'' sugestia możliwości zgłoszenia tego faktu gdzie należy, powinna wydatnie pomóc w załatwieniu usunięcia wady lub co najmniej w pochyleniu się nad problemem.

No a jeśli jako kupujący dostaniesz paragon, pozostaje ustawa o niezgodności i teoretycznie 2 lata, a co najmniej 6 miesięcy, względnego spokoju.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 06-08-2014

Do rzeczonych plecaków z tablicy nie dostaje się żadnego dowodu zakupu.
Na pytanie czy w razie czego gdy plecak okaże się za mały będzie można wymienić rozmiar inny user tego forum uzyskał odpowiedź, że jak chce sobie wymieniać to ma iść do sklepu i kupić po normalnej cenie.
Ja kiedyś kupiłem mantę, która mi nie podpasowała i zapytałem czy mogę wymienić na inny/zwrócić. Brak odezwu.
Towar w pełni wartościowy, oryginalny, z metkami - tu wszystko było ok.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - jareklie - 06-08-2014

Mam zielonego Kestrela 28 z jasnoszarą kieszenią na przodzie, czyli być może jest to starsza wersja. Ale o ile pamiętam porównania różnych wersji, to są to raczej zmiany kosmetyczne... Póki co: nie żałuję ;)
-------------------------------------------
JL




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - radziq - 07-08-2014

@tikat
Osprey drugi rok z rzędu został wyróżniony za plecak na największych targach branżowych w Europie, a w tym roku tyłach wyróżnień było dosłownie kilka spośród setek firm i dziesiątek tysięcy produktów.. To czołowy producent wśród dużych firm (nie mówimy o firmach rzemieślniczych i zastosowaniach specjalistycznych), może najlepszy, może światowy lider..
Ludzie Wam tu wystawiają te plecaki w cenie produktów z najniższej półki, pozostaje kupić..
Zrobiłem wiele zakupów w czołowych polskich sklepach, kupując produkty czołowych światowych marek i nawet mając gwarancję nie byłem w stanie nic zrobić z tym, że produkt się rozpadł..
Dla mnie tu nie ma sytuacji wyboru, bo jest zbyt oczywisty, żeby go nazwać wyborem..




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - beskidbike - 07-08-2014

Nie dla każdego ''dobry'' będzie ''najlepszy'' ;)
Ale tak, Osprey to dobre plecaki.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 07-08-2014

Jakby Pan Karol dilowal tez Deutery i LA to bylby wybor.
Jakby Deutery w ramach oficjalnej sieci byly w dobrej promocji to u wiekszosci w szafie bylby taki plecak.
A tak jak pisal Radziq wybor jest oczywisty. Jak komus nie podejdzie ergonomia to tak jak Wiktor opchnie dalej.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - jareklie - 07-08-2014

Niestety, zgadzam się: cena niekiedy (?) decyduje.
''Celowałem'' w mniejszy plecak (ok.15-20 L, gł. na jednodniówki, z ewent. ''zapasem''). Mogłem kupić za 100 jakiś no-name lub np. Peme (też się zastanawiałem), ale wolałem dołożyć i za 200 kupić Kestrela 28.
Dobra firma, plecak bardziej uniwersalny, przymierzałem go w sklepach wiele razy (zalety Krakowa = sklepy), zdaję sobie sprawę że nieco cięższy niż np. Talon czy MH Fluid, ale za tę cenę?... - najwyżej będę kompresował ;)
---
Edytowany: 2014-08-07 11:31:03
-------------------------------------------
JL




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - tikat85 - 07-08-2014

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedzi. Będzie Kestrel.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - preniu - 08-08-2014

Witam serdecznie,

przyłączę się do dyskusji... Powiedzcie mi proszę, czy obecny/aktualny model Kestrela 38 posiada możliwość troczenie np. karimaty na przodzie plecaka w pozycji pionowej? Gdzieś czytałem, że w nowej wersji zmienione zostały dolne troki boczne, które pozbawiono klamerek - nie da się spiąć lewej z prawą.... Prawda to? :)
-------------------------------------------
Preniu




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gumis - 08-08-2014

A jak się ma sprawa z OSPREY talon 33/44 który jest na olx za kwotę 250. Niby jest recenzja Osprey talon ale jak ją wybieram przenosi mnie na recenzję ściereczki z mikrofibry Jan Niezbędny ;)
-------------------------------------------
Misiek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Yatzek - 08-08-2014

@preniu - w modelu Kestrela przed 2012 i w modelu 2012 klamerki są. Na nowszych zdjęciach nie widać klamerek, bo są ładnie zasłonięte nadmiarem taśmy kompresyjnej, ale stawiam na to, że są. Gdyby jednak w ramach kosmetyki na lata 2013 i 2014 usunięto klamerki, to się nie upieram...
-------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku...




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - preniu - 08-08-2014

@Yatzek - Dzięki wielkie za informację.:) Będę musiał dowiadywać się w sklepach z którego roku jest dany model...

Może ktoś wie, z którego roku jest ten model (K38), sprzedawany na olx.pl lub czy posiada te klamerki przy dolnych trokach/taśmach?
-------------------------------------------
Preniu




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - M_F - 08-08-2014

Co chcesz wiedzieć dokładnie na temat Talona? Używam wersji 44l ponad trzy lata - minusem jest jasne tło dolnej części plecaka, poza tym pękła mi jedna klamerka (moja wina, za mocno zaciskałem pasek), poza tym nie ma się do czego przyczepić, plecak lekki ale wytrzymały, co prawda zauważyłem początki przetarcia materiału przy stelażu - ale mając na uwadze fakt, że na trasie nie obchodzę się z plecakiem zbyt delikatnie to i tak niewielka sprawa. (poza tym używam tego plecaka jako transportowego między dwoma miejscami zamieszkania, w busach, autobusach, pociągach i samochodach ''przejechał'' już tysiące km)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - tikat85 - 08-08-2014

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania odnośnie budowy Kestreli model na 2013/2014, to dajcie znać. Jutro idę jeszcze się przymierzyć do K28, to i K38 mogę dokładniej oblukać. Może jakieś fotki pozwolą zrobić? Coś poza klamerkami?




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - T25 - 08-08-2014

Jak nie pozwolą, to ja moge coś sfocić i wrzucić dla zainteresowanych.. nowy K38 w szafie leży :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - preniu - 09-08-2014

@tikat85 - będę Ci wdzięczny:), jak podejrzewam, wiele innych osób też..

@T25 - jako zainteresowany - zapytam, jaką wersję posiadasz? tzn. z którego roku jest Twój model? Kupowałeś na olx.pl? Może, rozwiejesz wcześniej te wątpliwości co do tych klamerek przy dolnych paskach/trokach? :)
-------------------------------------------
preniu




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - T25 - 09-08-2014

Hej,
W tej chwili nie sprawdze, ktora wersje mam, bo jestem na wyjezdzie, a papiery zostaly w domu, jednak jest to napewno ta wersja po 'lifcie', bo siatkowa kieszen jest już w 'głównym' kolorze plecaka.

Plecak kupiony w skalniku.

Nie wiem jak dokladnie wygladają te klamry w starszej wersji, ale w mojej chyba ich nie ma. Są jedynie po dwa pasy kompresyjne u góry i u dołu, razem 4, każdy z nich można rozpiąć i spiąć na przodzie, czyli chyba da rade przytroczyć karimate albo jakiś namiot.
Moze jutro znajde chwile to cykne kilka fotek.
---
Edytowany: 2014-08-09 22:03:23




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - tikat85 - 09-08-2014

Byłem, widziałem, zmacałem, ale nie obfotografowałem - problemy techniczne :(

Wg obsługi sklepu i katalogu dostawcy konstrukcje się nie zmieniły od 2012r. Jest możliwość troczenia wzdłuż plecaka. Swoją drogą - świetny patent i łatwy do uzyskania. Swojego JW też tak przerobię.

Dla tych, co nie wiedzą o co chodzi:
zasada działania tego ''patentu'' podobna do zasady działania przedłużek kabli USB, gdzie są wtyki męskie (A) i żeńskie (B). I tak, po jednej stronie plecaka (np na lewym boku) w plecak wmontowano klamerki A, a w paski klamerki B. Po drugiej stronie plecaka (prawej) w plecak wmontowano klamerki B, a w paskach zamontowano klamerki A. Dzięki temu troki można zapiąć w całość na froncie plecaka.
Będzie to lepiej zrozumiałe, gdy T25 wrzuci zdjęcia.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Sałata - 10-08-2014

Pan ze Skawiny najwidoczniej czytając ten temat dodał informację, że K38 to model aktualny ;)
-------------------------------------------
Bo to jest właśnie moja ojczyzna...