NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - pnd - 21-07-2014

Trochę (choć nie wiem, czy to nie za mało powiedziane) napaliłem się na ten plecak LA wrzucany przez PRS - Lowe Alpine Cloud Peak 45. Jak myślicie (może ktoś jest posiadaczem), na ile dni można się do niego zapakować? Jestem raczej za l&f :D




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 21-07-2014

Panowie ,,izzi''. Cloud Peak 45 był luźną propozycją worka za 241 zł (budżet do 250zł). To stosunkowo nowe plecaki, nie zmacane i nie przetestowane. Nie ma na ich temat zbyt wiele informacji, na oficjalnej stronie LA nie ma nawet widoku pleców czy opcji 360 st. Nie ma też (ja nie znalazłem) filmików na tubie poza sekundowymi ujęciami na węgierskim filmiku. Wydaje mi się on lepszą propozycją od worka z Deca za 230 zł. Choćby nawet dlatego, że umożliwi ,,złapanie'' karimatki trokami od klapy (podwójne) oraz ma mniejszą wagę. Ale to zapewne oznacza ,,zubożony'' system nośny.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jazz- - 27-07-2014

Panowie, jak z jakością plecaków Fjord Nansen? Mam ochotę na model GERANGER 30 i chyba się na niego skuszę. Będę wdzięczny za opinię na ten temat.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Darks - 29-07-2014

Poszukuję plecaka o pojemności około 30-35 litrów. 40tka ujdzie, jeśli nie będzie typowym wysokim ''kominem''. Cena niestety tak do około 100 zł, chętnie mniej. Plecak będzie używany kilkanaście razy w roku i raczej lekko. Potrzebuję czegoś na 1-2 dniowe wypady autem/rowerem, gdzie jednocześnie plecak będzie służył mi jako codzienny worek na dokumenty, kurtkę, butelkę z wodą, z tym, że dla 2 osób.

Obecnie używam czegoś takiego (starsza wersja): http://www.s353615581.domenaklienta.pl/ZDJECIA/4F/PLECAKI/LUPGHAR/1.jpg i przez parę lat spisuje się nienagannie. Problem jedynie z pakownością. Materiał, szwy, zamek - poziom dla mnie w pełni zadowalający. A dałem za niego jakieś 30 zł (Allegro, reklamówka z napisem Plus).

Znalazłem takie plecaki jak:
- V-Lite Airzone 35 Magnum
- Quechua Forclaz 30 lub 40
- DUNLOP GLENCOE 40
- Hi-tec Abome 35L

Żaden z nich tak naprawdę mnie poważniej nie zainteresował, więc z góry dzięki za nakierowanie na jakieś inne modele.
-------------------------------------------
Darks




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - cookiejaaar - 30-07-2014

Bierz Forclaz 40, albo - jak złapiesz - ten Forclaz 30 Air po przecenie: http://www.decathlon.pl/plecak-30-l-forclaz-air-zielono-czarny-id_8207914.html

Zwykły Forclaz 30 też mógłby być, ale nie ma tych pasków troczących z boku, a one są bardzo przydatne.

Plecaki z Decathlona są przemyślane, dość wygodne i bardzo wytrzymałe. Pozostałe to chyba zwykła chińszczyzna, która rozpadnie się po pół roku (tzn. mogą Cię pozytywnie zaskoczyć, ale ja bym na to nie ryzykowała straty 100 zł)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Nemesis - 30-07-2014

możesz jeszcze sprawdzić na allegro plecaki Karrimora i Brugi




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gavagai - 30-07-2014

@Darks: mam zamiar sprzedać Berghausa Arete 35 l w bardzo dobrym stanie za 150 zł, więc gdybyś był zainteresowany a i z Warszawy lub jej okolic, to zapraszam na priv.
-------------------------------------------
http://gavagai.ngt.pl




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gumis - 31-07-2014

Szukam plecaka 30-35 (max). Obecnie używam starego natalexa (bardzo wygodny 25 litrów pojemność), wykonany z cordury niestety jest za mały. Mam też 50 l. ale on jest za duży na jednodniowe wyjazdy, chociaż super się nosi. Plecak potrzebny na wyjazdy 1-2 dniowe (z dziećmi).
Przede wszystkim zależy mi na wygodnym plecaku. Mam kilka typów ale niestety są za drogie (powyżej 400). Bardzo mi się podobał w sklepie jakiś hi-tec 35l dość duży ale jak ubrałem na plecy szelki mi odstawały obawiam się problemów. Plecak hi-teca był tani (140) tym bardziej się obawiam. Żona ma plecak w/w firmy i to jest masakra, w butach tej firmy dziecku urywały się haczyki przy pierwszym wyjeździe tak wiec mam pewne obawy co do tej firmy.

Jaki plecak polecacie wg wymagań:
1. Wygodny do noszenia - ważne.
2. By w miarę się nie pocić (nie musi mieć siatki ale przyzwoite rozwiązanie pleców),
3. Fajnie jakby mieścił się do ok. 250 zł max 300.
4. Super jakby miał 2 kieszenie (jak w tradycyjnych) - ale tu mogę odpuścić.
5. Mocowania z boku na karimatę/kijki + kieszonka na bidon
6. Jak wewnątrz będzie kieszonka to się nie obrażę,
7. Z cordury - super nie wiem czy jeszcze robią.
8. Dość pojemny jak na litraż
-------------------------------------------
Misiek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 31-07-2014

pkt.7 - robią tylko masz za mały budżet.
http://www.militaria.pl/wisport/plecak_wisport_ranger_32_l_olive-brown_p6547.xml?cat=1715
Nie musi być koniecznie z Cordury (nawet w małej gramaturze), może być z Nylonu. Wtedy masz sporą wytrzymałość (sam materiał a le też szwy) ,a niższą wagę.
Zacznij od zmierzenia pojemności Natalexa. Będziesz wiedział ile ma i o ile jest dla Ciebie za mały.
Poszukaj w ofercie LA w czeskim sklepie.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Agrypa - 31-07-2014

W budżecie też się znajdzie:

http://www.pajaksport.pl/sklep/wyprzeda/plecaki/nomad.html

Cordura. Wygodę mogę potwierdzić. Mocowanie na karimatę od spodu, kije z boku. Ma specyficzny kształt. Ja z boku zawsze kije trzymam, a z drugiej strony, w kieszonce siatkowej, wodę. Nie ma klapy, tylko suwak. O wytrzymałość bym się nie martwił. Sam plecak jest dosyć długi. Czytaj raczej nie dla niskich osób.
Jeśli zaakceptujesz brak klapy, to gorąco polecam.
-------------------------------------------
l.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Worgul - 02-08-2014

A co powiecie na milletach. Akurat jest promocja.
http://merlin.pl/Millet-plecak-MIS1924-AERIAL-28-czarny/sport/product/220,1327723.html




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Szymek12 - 02-08-2014

@Pnd ja z Lowe Alpina przerabiałem Alpine Attack''a 35:45. Kosztował sporo. Jakość kiepska: słabo wykonane szwy, słabo skrojony, podczas mierzenia karimaty praktycznie odpruł się jeden z bocznych pasów kompresyjnych. Odesłałem dziadostwo.
-------------------------------------------
Szymon




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jazz- - 03-08-2014

A ja zaryzykowałem i kupiłem tego Fjord Nansen GERANGER 30. Dlaczego? Po rabacie wyszła dobra cena. 150zł z wysyłką za 30 L plecak - stwierdziłem, że warto zaryzykować. Po odebraniu odniosłem miłe wrażenie. Zamki YYK, klamerki Duraflex, system Hydro, pokrowiec przeciwdeszczowy. Wykonany solidne, materiał też nie zły (nie czuć ceraty). Kilka fajnych kieszonek, no i organizer też jest. Mam porównanie do mojego starego Wisporta Pear i wygląda na dużo bardziej funkcjonalnego. Ale żeby nie było tak pięknie to razi made in CRL (czyli china, a firma nie jest czasem polska?) i krótkie troki. Raczej nic się nie przypnie - duży minus w porównaniu do wisporta. Zobaczymy jak się będzie spisywał na co dzień. Może skrobne po jakimś czasie recenzje, bo wydaję się to całkiem fajny i tani plecak ;).




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - shumway - 03-08-2014

Witam,
Mam w planach kilka wypadów w tatry sierpień-wrzesień i szukam plecaka(30-40l) .
W sklepie e-moko jest promocja 20% na plecaki kestrel i exos i mam pytanie czy są warte tych 450-470 złotych? Z tego co wyczytałem nie mają jakichś poważniejszych wad ale czy plecaki innych firm są znacznie gorsze?
Po opiniach widzę też,że plecaki Deuter są polecane ale niestety nie ma (nie widzę) promocji na te plecaki.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - mikel - 03-08-2014

shumway
A jakie obciążenie dla nich planujesz? Zawsze lepiej jest pojechać i pomierzyć.
A przeceny na Deutera ciężko trafić, najpewniejsze to bezvat albo 3za2 w sherpie.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - shumway - 03-08-2014

Planuje jedno lub kilku dniowe wypady. Chodzi mi o to czy za te 450 złotych to już dobra cena za Osprey'e czy może jednak lepiej poczekać na lepsze okazje albo kupić inny plecak.

A na plecaki Deuter fajne promocje mieli(może dalej są) w czeskich/słowackich sklepach...




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - yaro1986 - 03-08-2014

Kestrel to bardzo fajny plecak, choc wkurzaja luzujace sie paski. Sporo mozna przytroczyc i ma dzielona komore, dobrze lezy, przyzwoicie przenosi ciezar mimo niezbyt robudowanego pasa . Ma kieszonki na drobiazgi, siatkowe kieszenie np na bidony, dla mnie wszystko co potrzeba. Jest to jednak plecak tylko dla dobrze zbudowanych/grubszych osob, szczupli nie dadza rady zacisnac pasa biodrowego.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - radziq - 03-08-2014

Shumway,

za kestrela 32 dalej 230 PLN, rozm. M/L, w sklepie, legalnie z papierami. Za Talona 44 zapłaciłem 330 PLN, kupiłem od kolegi forumowicza, używany był wcześniej przez tydzień, czyli tyle co wcale, nie mam problemu z skupieniem używanej rzeczy od znanej sobie osobistości. Te ceny w e-moko są dobre imo tylko dla najnowszych Exosów, bo to rzeczywiście nowość. Inne idzie bez problemu znaleźć taniej.

Cenowo, jak napisał Mikel, minimum to -33% od ceny na codzień w którymś dużym sklepie. Oficjalny dystrybutor Ospreya na PL robi czasem likwidacje starszych modeli, to świetny sprzęt, w dodatkowo niezłej cenie, co z tego, że starszy rocznik..

Pewnie podobnie jest z innymi markami..

Cena 450 PLN za plecak do 40L to już IMO bardzo specjalistyczna zabawa. Dla koneserów, którzy wiedzą czego chcą. Do zastosowań ogół no turystycznych, dla osoby szukającej czegoś co jej podpasi, myślę, że 250 PLN powinno być dość.

Abstrahuje od jakości. Yaro Ci fajnie opisał jedną serię plecaków o które konkretnie pytasz. Exos to raczej droga seria, chyba dla koneserów, ja osobiście nie widzę uzasadnienia tak wysokiej ceny dla tej wagi, ale to tylko OT.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - shumway - 03-08-2014

Bardzo dziękuję za wypowiedzi.
Czyli można spotkać lepsze okazje... no trudno jak nic ciekawszego nie znajdę to i tak pewnie w Moku kupię.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - T25 - 04-08-2014

shumway,
Ja też szukałem plecaka na kilkudniowe wypady w góry, ostatnio kupiłem Kestrela 38 na promo w skalniku za 4 stówki, teraz też mają promo -23% VAT, ale nie widze juz plecaków Ospreya. Plecak w fazie testów, póki co jestem bardzo zadowolony.
Zadzwoń do nich i spytaj, na stronie nie ma, ale moze na stanie mają. ;)
A jak nie to czekaj na promo 3za2 i umawiaj sie z kimś z forum na zakup.

// a co do Deuterów, patrzyłem i mierzyłem Futury 32 i 38.. nie powiem, porządne plecaki, ale w mojej opinii ich rozwiązanie wygietych pleców mocno upośledza pakowność ;(
Poza tym nie było na nie promocji, a 550 zl za plecak to juz zdecydowanie ponad mój budżet.

P.S.
Na tablicy wróciły Kestrele 38 ze Skawiny, po 350zł .. gdzieś na ngt ktoś pisał, że kupował i generalnie nie było problemów, tylko plecaki ponoć bez gwarancji :(
---
Edytowany: 2014-08-04 10:06:17