NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - rytmar - 18-02-2014

@wiktorgu
Talon 33 używa moja żona. Plecak bardzo jej pasuje, bo jest mocno funkcjonalny: kieszonki na pasie biodrowym, kieszonki na szelkach, duże kieszenie boczne i jeszcze większa na froncie plecaka, oraz dwie w klapie. Ewa lubi takie duperele, bo wg. niej łatwo posegregować sprzęty, te które chce mieć blisko, ''pod ręką'', czyli np. lusterko i grzebień, aby wyjąć je po wejściu do schroniska, nie grzebiąc gdzieś w głębi plecaka :)

Poza tym plecak jest lekki (znacznie poniżej kilograma), ma wentylowane szelki i pas biodrowy. Na froncie znajdują się pętelki, przez które przewlec można troki, aby coś zamocować. Tak nosi Ewa rakiety śnieżne. Jest też nad wyraz wygodny w noszeniu, ale trzeba uważać nieco podczas pakowania, bo jak wiadomo Talon nie ma stelaża. Dzięki temu jednak można zwinąć go w rulon i zabrać ze sobą w dalszą podróż, przypiętego gdzieś do wora transportowego.
Sam też używam Talona 33 i jestem naprawdę zadowolony.
Teraz specjalnie dla kobiet Osprey stworzył odmienną wersję, w bardziej kobiecych kolorach - Tempest:
http://www.tinyurl.pl/?kayw3OGQ
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 18-02-2014

dziękuję Zajaczku za propozycję, niestety 400zl to już za dużo. Przy 350 juz zakładamy, że bym się dołożył do zakupu.

@Rytmar, Talona możemy kupić za 300zl i chyba na nim się skończy bo absolutnie nic innego się mojej pani nie podoba (poza kyte, który jest drogi piekielnie). Jedyne co mnie martwi to miekkie plecy. Przy pełnym załadunku (ciuszki, nic kanciastego) plecy nie wybrzuszaja się powodując dyskomfort? Z Ospreya mam Atmosa i Stratosa, tam moim jedynym zmartwieniem podczas pakowania jest zeby plecak nie eksplodowal ;)
A gdyby tak do kieszeni na camela wsadzić jakas elastyczna, cienka i odpowiednio docieta plytke z jakiegoś lekkiego tworzywa? Plexy czy coś w ten desen. Ma prawo sie to sprawdzić? I ostatnie pytanie - twoja żona pakuje sie w ten plecak na 3dni? Bo właśnie z takim przeznaczeniem go kupujemy




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jewrioszka - 18-02-2014

Jakby ktoś miał namiar na Ospreya Kestrela 38 lub Lowe Alpine Pro 35:45 w dobrej cenie to ładnie prosze :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 18-02-2014

Jewrioszka, obadaj Tablice.pl, sa kestrele 38




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jewrioszka - 18-02-2014

Dzięki, wiktorgu, qrcze chyba sie nie znam znalazłem tylko 68 i 48




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - rytmar - 18-02-2014

@wiktorgu
No tak, pakowanie Talona wymaga nieco uwagi, ale po pewnym czasie wiadomo co i jak układać, aby nic nie przeszkadzało i kształt pleców był odpowiedni. Miękkie plecy to w zamian niska waga i możliwość zwinięcia plecaka w rulon.
Płytki żadnej nie montowałem wewnątrz, ale można pewnie spróbować. Miękką matę (wykorzystywaną do siedzenia) zamontowałem z tyłu plecaka TNF Verto 26, ale w Talonie nie ma takiej potrzeby, bo tam plecy są odpowiednio wyściełane.

Tak, żona pakuje się do Talona na trzy dni nawet zimą, gdy oprócz dodatkowej bielizny na zmianę i primalofta, zabiera raki, sweter puchowy, własny termos i lekki śpiwór (Cumulus Lite Line 300).
Wersja S/M Talona ma 31 litrów, ale to są spore litry :).
-------------------------------------------
cześć i czołem




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 18-02-2014

@Jewrioszka, są dwie aukcje z kestrelami, wejdź w nie i patrz na opis, facet tam ma napisane inne dostępne pojemności, rozmiary, kolory i ceny. Sa 38 po 340 zl ;)

@rytmar, dzięki ;) bierzemy Talona, nic lepszego w tej cenie nie znajdziemy chyba.
---
Edytowany: 2014-02-18 11:17:22




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jewrioszka - 18-02-2014

Ok. Ostatnie pytanie. Kupował ktoś u tego gościa? Cena jest mocno konkurencyjna i nasuwa się pytanie dlaczego? Odrzut z produkcji, indywidualny import, .......pozostałe? :)

Jeśli ktoś kupował to jak? Za pobraniem czy płatne z góry?




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 18-02-2014

Pobranie z możliwością sprawdzenia towaru na poczcie. 25zl taka wysylka. Towar pełnowartościowy, oryginalny. Troche poweszylem, plecaki sa sprowadzane z kraju niemieckojezycznego, stawiam na Austrię. Nie ma paragonu ani żadnego dowodu zakupu wiec nie dostajemy gwarancji. Zamawialo od nigo juz kilka osób z ngt i wszyscy zadowoleni. Poczytaj temat o Ospreyach, tam trochę jest o tym sprzedawcy




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - El_Chupacabra - 18-02-2014

@Jewroszka ... ja od niego kupowałem plecaki jak najbardziej ok płatność za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości. Gość ok chociaż nieco oschły w kontakcie. Ale nie ma się do czego doczepić.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Jewrioszka - 18-02-2014

Dzięki, teraz tylko czekam na kontakt z jego strony no i wacham się pomiędzy jednym Kestrelem 38 lub dwoma Talonami 33 (dla siebie i małżowinki).




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - beskidbike - 18-02-2014

@wiktorgu,ja kupiłem LA Trek 27 za 349 zł w mall.pl z darmową wysyłką,super plecak,także trzeba szukać okazji,ale to już wiesz ;-) Są też wieksze w kolekcji.
Zresztą ja już Cię na nic nie namawiam ;-)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 18-02-2014

Juz postanowiliśmy, ze będzie talon i mam zakaz pokazywania innych ;D Talon przyjdzie razem z fluidem, na którego mnie namowiles, doczekać sie juz nie moge ;)

Ps. Bezpośrednio z centrali mhw dostałem info ze niby fluid 18 tylko z buklakiem 3l współpracuje. Ciekawe czy marketingowa sciema bo klajso mowil ze 3l buklak ospreya wchodzi na luzie.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - beskidbike - 18-02-2014

Już jeden oprócz Ciebie też się zaraził Fluidem ;)
Jak to ''tylko'' z 3 litrowym współpracuje? To 2 litrowy nie może być? ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 18-02-2014

Tfu, mój błąd - z 2litrowym jest ''kompatybilny'', z 3l rzekomo nie.
Kto jeszcze stanie się szczęśliwym posiadaczem Fluida?:>




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - beskidbike - 18-02-2014

Klajso coś wspominał, że mu się spodobał ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 19-02-2014

Przy zamówieniu fluida dla mnie, którego posiądę właśnie dzięki Klajso przyszedł czarny zamiast bordowego. Klajso mówił, że bardzo fajny i postanowił sobie zostawić. Mi zamówiony zostanie jeszcze raz bordowy. Czesi ci powinni płacić ;D




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - hevy - 19-02-2014

Jestem posiadaczem fluida 32 od trzech lat, ma kilka plusów i trochę minusów mogę się podzielić spostrzeżeniami jakby ktoś był zainteresowany??




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - wiktorgu - 19-02-2014

A pisz, nie pytaj, niech będzie na przyszłość. Do mnie niebawem przyleci 18. Pewnie mają wspólne wady/zalety
---
Edytowany: 2014-02-19 00:22:31




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - hevy - 19-02-2014

Mój tobołek jest dwa razy większy, nie wszystko może się pokrywać.
Pierwszy minus to brak w komplecie pokrowca pdeszcz. Kieszonki na pasie biodrowym są siateczkowe (chociaż jedna mogłaby być materiałowa) i są dość daleko cofnięte, dla osoby z lekką nadwagą jest trochę utrudniony dostęp. Klamra spinająca pas biodrowy jest dość małych rozmiarów (przez co dość delikatna) i niestety w moim egzemplarzu jeden z wąsów uległ złamaniu. W twojej 18 to nie ma znaczenia, ale mi brakuje dostępu do komory głównej od dołu. O zaletach, których jest dużo więcej napiszę jutro rano (ok.9.00) - dziś już padam właśnie wróciłem z pracy i mam mroczki przed oczami.