NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 07-08-2012

O Karrimory zapytaj kivaka.
Ja proponowałbym Futurę 32 ale jej cena jest wyższa o 130 zł od Twojego max
Zobacz też http://www.wisport.com.pl/Skill%20Slight-56,0,pr,shop.html
- pancerny materiał, troki na boku w ,,W'' pozwola lepiej ustabilizować statyw, możliwość przytroczenia statywu horyzontalnie na górze i ew. na dole, mozliwośc dokupienia kieszeni, możliwość wywalenia stelaża i pasa biodrowego (samolot) lub http://www.wisport.com.pl/Scroll-67,0,pr,shop.html
http://www.wisport.com.pl/Quark%2030-64,0,pr,shop.html




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - preemo - 07-08-2012

Skill slight 25l chyba za mały będzie. Quark 30 może by wystarczył ale jak już to Quark 40, tylko że waży 1,6 kg pusty.
-------------------------------------------
preemo




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - zyje_sobie - 29-08-2012

Witam,
ktoś może miał doczynienia z Salewa Miage II 35 l?
http://8a.pl/plecaki-turystyczne/salewa-miage-ii-35-apteczka-gratis

Znalazłem za koło 280 zł i zastanawiam się. Dziś go widziałem i dobrze się nosił, ale miał strasznie cienkie paski i brak wszytej gąbki... co jakoś niezbyt mnie przekonało, choć to pierwszy plecak który założyłem i mi się podobał.

Przeznaczenie to głównie piesze wędrówki na kilka dni, podpięcie karimaty, ewentualnie kijków. Troche ubrań, rzeczy...

Ktoś korzystał? jak z wytrzymałością ? wentylacją pleców?




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - kivak - 30-08-2012

preemo - nie wiem, czy sie spoznilem ale zostalem wywolany przez PRSa ;)
Z wymienionych Karrimorow najciekawszy to Alpiniste. Dobrze przemyslany plecak z wygodnym stelazem (wyjmowanym). Reszta jest taka sobie, Airspace bym unikal, bo ich ciekawy system nosny zbiera zle recenzje. Ten Lowe Alpine Crag Attack nie ma stelaza - wazy malo, ale trzeba umiejetnie pakowac twarde przedmioty i nie przeginac z waga zaladunku (mam podobny Berghaus Arete i mam sie dobrze). W tym samym sklepie masz Lowe Alpine Airzone Centro 35 - podobny do polecanej wyzej Futury ale lepszy ;P Deuter Futura 32 mam i z checia bym na ten LA zamienil.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - blind - 01-09-2012

Witam!

Mam taki mały problem z doborem plecaka. Problem polega na tym, że nie bardzo wiem, jaki powinien mieć litraż, bym się do niego zmieścił. 35, 40, 50? Może opiszę więc co jest mi potrzebne i ktoś mi podpowie. Więc tak:

Ważne by plecak był jak najmniejszy, bo często będzie w ciasnych miejscach przenoszony, plecak potrzebny głównie na 3-4 dniowe wypady, często na jakieś festiwale muzyczne, gdzie tłok jest zarówno w pociągu jak i na miejscu zanim się człowiek rozbije z namiotem. Dodatkowo jestem stosunkowo niewysoki (170 cm).

Chciałbym, by do plecaka zmieściło się bez upychania butem kilka rzeczy:
- długie spodnie
- letnia kurtka
- 3 podkoszulki, skarpetki, bielizny
- ręcznik
- adidasy (43) i klapki
- środki czystości typu mydło, szampon, dezodorant, papier toaletowy
- dwa kubki i grzałka
- śpiwór(!)
- latarka
- kilka zupek chińskich :)

ewentualnie, choć obejdzie się bez tego:
- termos 1l

Na razie nie szukam konkretnego modelu czy firmy, tylko pojemności jaka będzie mi potrzebna, a potem już znajdę coś dla siebie.

PS. przepraszam, że w tym temacie, nie znalazłem lepszego. :(
-------------------------------------------
blind




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - salleh - 01-09-2012

35L wystarczy,
oczywiscie litraz litrazowi nierowny, np u Ospreya zmiescilbym to wszystko do 28L :)
-------------------------------------------
salleh




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - foks64 - 01-09-2012

Może weż wszystko do jakiejś torby,zanieś do sklepu z plecakami i zobacz w co się zmieścisz.
-------------------------------------------
Grzesiek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - blind - 01-09-2012

Śmiech, nie no można zrobić i tak, ale wolę zapytać na forum osoby, które mają plecaki i wiedzą ile się do nich mniej więcej zmieści niż iść z tym całym tabołem do sklepu i się przepakowywać po kilka razy do różnych plecaków. :)

Ogólnie wszystko poza śpiworem i adidasami potrafiłem upchnąć w plecaku szkolnym, choć był rozepchany. Teraz jak ma dojść śpiwór (po kompresji 35cm x 18cm) i dodatkowa para butów, to nie bardzo wiem w co się zmieszczę. Sam śpiwór sprawia wrażenie, jakby miał zająć 1/3 takiego plecaka na 35l, więc jestem ciekaw czy mi miejsca w takim wystarczy na w/w resztę, czy może lepiej kupić coś większego. Dla mnie ważne by był możliwie najmniejszy. Na jakiś tydzień życia w buszu jesienią zabierać go nie zamierzam. To co wypisałem, to raczej wszystko co ma gabarytowo jakieś znaczenie, a znajdzie się w moim plecaku.
-------------------------------------------
blind




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - PRS - 03-09-2012

@blind
Chciałbym, by do plecaka zmieściło się bez upychania butem kilka rzeczy:
- długie spodnie - to np. Atmos HiMu 150g, wielkość bułki
- letnia kurtka-także Atmos lub RainC Decathlon, Montano itp-200g
- 3 podkoszulki, skarpetki, bielizny
- ręcznik np. FJ N tramp - wielkość paczka papierosów slim
- adidasy (43) i klapki - do bocznej kieszeni
- środki czystości typu mydło, szampon, dezodorant, papier toaletowy - mydło w listkach, szampon do małej buteleczki np. po syropie, dezodorant ,,promocyjny'', papier 1/2 rolki
- dwa kubki i grzałka - może być jeden mniejszy bez ucha i wtedy kubek w kubek
- śpiwór(!) - np. Deuter 500, Salewa Micra, Q S15 UL, Superpacki 600 itd. - wielkość 2 bułki jagodzianki
- latarka - mała aluminiowa - wielkość batonika
- kilka zupek chińskich :) - są ,,połówki''

ewentualnie, choć obejdzie się bez tego:
- termos 1l - powinien zmieścić się do bocznej siatkowej kieszeni
Jak widzisz objętość bagażu jest rzeczą względną. Zainwestuj w mały śpiwór. To podstawa.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - beskidbike - 03-09-2012

@PRS- śpiwór(!) - np. Deuter 500, Salewa Micra, Q S15 UL, Superpacki 600 itd. - wielkość 2 bułki jagodzianki<
Tu chyba troche przesadziłeś... ;) Raczej jak bochenek chleba, no chyba żu u ciebie robią taaakie jagodzianki ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - blind - 03-09-2012

@PRS

Nie będę kupować śpiwora, skoro mój jest dobry, a jego wymiary podałem. Owszem, objętość to rzecz względna, ale gdyby to miałyby być listki mydła, małe buteleczki po syropie, spodnie wielkości bułki, ręczniki wielkości paczki papierosów czy połówki zupek to bym o tym napisał. Skoro tego nie zrobiłem, to chyba można założyć, że chodzi o ''normalne'' rzeczy, tj. takie których używa się na co dzień, a nie na jakiś ekspedycjach w ekstremalne miejsca, tym bardziej jeśli widać, że się nie znam, więc z pewnością nie posiadam tych ultramałych i ultralekkich wersji.
-------------------------------------------
blind




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - cookiejaaar - 03-09-2012

18x35 cm to wcale nie jest taki wielki śpiwór. 35 l na moje oko może wystarczyć, a mam dobrą wyobraźnię przestrzenną ;). Ew. bezpieczne 40 l, będzie jeszcze w razie czego miejsce na bochenek chleba i butelkę wody, która się zwykle przydaje...

Wybierając plecak zwróć też uwagę, czy ma komin, wtedy można trochę pomanipulować litrażem. Dodatkowo wszelkie paski kompresyjne i troczące umożliwiają przypięcie dodatkowych ładunków na zewnątrz, takich jak np. kurtka (można wtedy nawet cały ten śpiwór przytroczyć pod plecakiem i mieć z głowy) - chociaż wtedy zwykle plecak robi się niezgrabny, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Ciocia dobra rada podpowie jeszcze:
- już za 40 zł (w Decathlonie) można kupić ręcznik szybkoschnący, mega praktyczny gadżet, dużo bardziej kompaktowy od zwykłego
- na co Ci mydło, jak już masz szampon? ;)
- jedzenie zwykle zajmuje sporo miejsca, jeśli bierzesz je na kilka dni, więc pomyśl o tym, czy te kilka zupek to na prawdę kilka zupek, a nie wór rozmaitych produktów spożywczych




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - -PITdoggy- - 03-09-2012

Salleh napisał o ospreyu, ale do deutera 28 też się to wszystko zmieści. Może nawet w deuterowskie 24 by weszło.
Co do szamponu i mydła to ja się nawet czasami golę używając płynu do kąpieli nivea 2 w 1, działa bardzo dobrze.
---
Edytowany: 2012-09-03 21:19:15




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - blind - 03-09-2012

Dziękuję bardzo za konkretne porady!

Pewnie kupię bezpieczne 40l, kto wie, może czasem przyda się zabrać coś jeszcze i wolałbym wtedy nie kupować nowego, większego plecaka. Śpiwora nie przytroczę pod plecakiem, bo do plecaka i tak będę musiał przytroczyć namiot i karimatę. Mam nadzieję tylko, że uda mi się znaleźć plecak z jakimiś w miarę długimi paskami kompresującymi po bokach by tego dokonać. Także też tutaj niezgrabność plecaka nie będzie mi przeszkadzać. :) Z drugiej strony resztę tzn. kurtkę i śpiwór muszę wepchnąć do środka. Ciekaw jestem czy takie paski można jakoś w prosty sposób wymienić w razie, gdyby ''idealny'' plecak miał za krótkie?

Ręcznik szybkoschnący to niegłupi i tani pomysł. Nie dość że lepszy, to jeszcze mniejszy. Na pewno się w taki doposażę. Po co mi mydło? Żeby porządnie się umyć pod prysznicem. Co zaś się tyczy jedzenia, to tylko kilka zupek. Nie zamierzam jeździć w busz i wszędzie będzie można coś do jedzenie kupić. Ja jednak lubię sobie taką gorącą zupkę z rana zjeść. :)
-------------------------------------------
blind




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - -PITdoggy- - 03-09-2012

Jeżeli boczne paski są za krótkie, to kupujesz dwa paski ze zwykłą plastikową klamrą, owijasz nimi karimatę i troczysz owepaski do pasków bocznych plecaka. Ja tak czasami robię, chociaż jest to minimalnie mniej stabilne rozwiązanie niż dotroczenie bezpośrednio do pasków bocznych-mata nie jest wtedy tak mocno dociśnięta do plecaka.
Można też u krawca przedłużyć paski plecaka.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - siedem - 03-09-2012

@PIT
Mam jedno opakowanie żelu nivea 3 w 1, czyli żel do mycia, szampon i żel do golenia!

YouTube: http://www.tinyurl.pl?BoTN2LMr
-------------------------------------------
7




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - -PITdoggy- - 03-09-2012

Ukradli mój pomysł, przebiegli marketingowcy :-DDDD




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gitkrzych - 18-09-2012

Witam serdecznie.
Podłączę się nieśmiało do tematu bo tak czytam i czytam i jak na razie wybrałem dla siebie plecak Deuter Guide 35+ na początek jako bardziej trekingowy a później może troszkę bardzie skitourowy bo plecaka takiego na rok się nie kupuje a nie wiem czy mi coś nie odbije bardziej ;) czy jakaś wspinaczka lekka czy coś. I teraz tak patrząc na plecak Berghaus Talus 35 za 340zł zastanawiam się czy w takim razie warto wydawać 500zł za Guid 35+. Choć niestety ten Talus nie ma dostępu do komory głównej z przodu czy boku a wydaje mi się że jest to ciekawa no i wygodna bardzo opcja.
Czy może ma ktoś z was ten plecak Berghaus Talus 35 i może podać jakąś krótką recenzje (bo o Guide 35+ już poczytałem trochę).
Ponieważ gdzieś natrafiłem niby komentarz że ma zbyt miękki pas biodrowy. A gdzie indziej że system nośny jest bardzo wygodny.
No i teraz mam dylemat który plecak wybrać ;)
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Krzysztof




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gumibear - 18-09-2012

Deuter Guide 35+
http://ngt.pl/index.php?p=stuffDetails&sName=RGV1dGVyIEd1aWRlIDM1Kw==

moze to Ci pomoze




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - tenin - 18-09-2012

Tutaj masz Guide 35+ w promocji. W tej cenie na pewno warto.
http://tnij.org/r6zx
-------------------------------------------
R.