NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gumibear - 16-05-2007

Franek ma racje. Pojemny jest ten native planet guide 35. Ale widzę ze w programie 5+ plecaki te sie skonczyly.

Mialem go na zlocie i tak:

Przy wypakowanym plecaku na full boczne kieszonki z siatki np na butelke troche sa za płytkie ale da sie butelke upchac i zabezpieczyc bocznym paskiem kompresyjnym

Szkoda że klapa jest na stałe ale nie ma co narzekac przy tak malym litrazu

Ogormna ilosc kieszonek zmusza nas do mądrego rozdysponowania maneli bo w nocy szukalem gdzie co wrzucilem - jest ich tak duzo ze nie pamietalem i pisze to calkiem serio bez zbytniej przesady

System nosny prosty i nieskomplikowany. Wygodnie wykonczony i wygodnie lezy na plecach. Plecy sie nie gotują z nim na plecach.

jest gdzie przytroczyc 2 pary badyli trekingowych oraz banner NGT :)
A od dolu spiwór - choc ja tego nie praktykuje

No i wydaje sie ciezki, musze go gdzies zwarzyć. Nie dziwie sie że wydaje sie ciezki skoro suwaki ma wielkosci kciuka

Tyle na razie z pierwszych dni uzywania




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - mtths - 16-05-2007

2 plecaki typowo miejskie Samsonite.

http://tiny.pl/d6gc - 38L
http://tiny.pl/d6gd - 35L

Czy ktoś ma? I jak realnie sprawdzają się w użytkowaniu codziennym?
Potrzeby:
Pełen segregator A4 dokumentów, do tego sporo codziennych szpejów + raz na kilka dni laptop (ale to nie jest podstawowe przeznaczenie plecaka dla mnie - mam do laptopa osobny pokrowiec z pianki).
Czasami dodatkowo rzeczy na siłownię lub na basen lub ciuchy na 2-3 dni jak mnie wyślą na delegację.
W weekendy ma nadawać się na spakowanie mnie i żony na całodzienny spacer (kurtki, jedzenie i picie).

Ogólnie bardziej mi zależy na dużym plecaku miejskim z opcją spakowania laptopa lub spakowania się na wycieczkę. Niż na typowym plecaku laptopowym czy typowym wycieczkowym.

Rozważam też plecak armii Holenderskiej 35L ale od standardowych miejskich różni się podniesionym środkiem ciężkości wysoko na plecy. I obawiam się że przy moich problemach z dyskiem w lędźwiowym kręgosłupie to zdrowszy będzie plecak nisko położony.
-------------------------------------------
Mtths




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - KRZYSZTOF K - 20-05-2007

Witam. Ma ktoś informację o plecakach: Berghaus ARETE 35L, Berghaus GR35+8? Jak wypadają w porównaniu z DEUTEREM? Pozdrawiam
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ewelina - 27-05-2007

tez chcialam kupic ten plecaczek Native Planet Guide 35,
tzn wziac go z 5 plusa, jakby cos to wszystkie dane o nim znalazłam tu :

http://www.stepping-out.co.uk/html/guide35native_planet_rucksacks_and_tr.html< br />

waga 1700gram
-------------------------------------------
Ewelina




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gumibear - 27-05-2007

~Ewelina bierz! nie pożałujesz. Juz mi ktos na prv napisal że tez wział go z 5+ i jest zadowolony. Przeczytaj na 1 stronie tego wątku jeszcze o nim. Tak te stronke tez znalazłem, a jakbym czytal uwazniej te specyfikacje to moze mniej rzeczy by mnie zaskoczylo w nim na plus, nawet 5+




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ara - 31-05-2007

Jaki system wentylacji jest bardziej efektywny i jaki polecacie do plecaka 30 - 40 L. na wycieczki jednodniowe?
- AFS siatka czy ACS poduszki a może połączenie obu.
Jaki plecak polecilibyście w takim przypadku?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gumibear - 22-06-2007

W programie 5+ widze wrocily te plecaki Native Planet Guide 35 bo nie bylo. Jak ktos ma wolne 8,8 tys. pkt to brac, nie pozałujecie.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ruda grappa.pl - 22-06-2007

ara >>> Bardziej efektywne pod względem wentylacji są plecaki z systemem siatkowym - nie wymyślono, jak dotąd, nic lepszego.
Musisz jednak wziąść pod uwagę, że jest to system przeznaczony do noszenia lżejszych rzeczy - nie jest tak wytrzymały, jak na przykład system alpejski. Moje doświadszenie z plecakami siatkowymi jest takie, ze doskonale sprzedają się przez internet; jednak w sklepie, gdzie bezwzględnie każemy wszystkim mierzyc plecaki obciążone ok. 60% klientów rezygnuje z siatki na rzecz pianek - plecaki siatkowe poprostu im ''nie leżą'' na plecach. Nie dotyczy to tylko małych plecaków rowerowych, więc sądzę że rozmiar jest tu kluczowy.
Najlepiej przymierz plecaki z oboma systemami obciążone tą samą wagą (min 10kg) i wybierz ten wygodniejszy. Kryterium komfortu i wygody stawiałabym o oczko wyżej niż kryterium wentylacji.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w Krakowie




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gała - 24-07-2007

Witam wszystkich!!
Z powodu rozstania sie z plecakiem wolfganga szukam czegos w granicy 30-40 litrow. Jak narazie moja uwage zwrocil TrekSport Spawn za cene 250 zl. Moje pytanie: ma go ktos?? a jesli tak to jakie sa wnioski z uzytkowania.
Czekam na dobre rady :)
ps. moga dotyczyc innych plecaków o tym litrazu i podobnej cenie
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Rojas - 25-07-2007

Pytanie mam. Oglądam plecak Treksport Spawn, czytam opisy w sklepach internetowych i na stronie producenta. Wszędzie piszą, że tkaniną jest jakiś poliester ''Duratex'', ale na zdjęciach widać wszytą metkę Cordury.
Co jest grane?
-------------------------------------------
Maciek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - sasq pajak/grappa.pl - 25-07-2007

Trek sport produkował z cordury obecnie przezucił sie na duratex (zdjęcie na stronie producenta stare) zwróć uwagę że nawet na stronie producenta nie ma podanej cordury jako tkaniny




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Rojas - 25-07-2007

Tak podejrzewałem,że zdjęcie jest stare
-------------------------------------------
Maciek




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gała - 25-07-2007

Skoro nikt nie kwapi sie o odpowiedzi to zapytam jeszcze: co lepiej wybrac wisporta pony czy quarka (chodzi o plecak 30 litrow) ?? i czym tak naprawde sie roznia (poza cena).
Moze ktos z Grappy sie wypowie bo widze ze maja dosc sporo plecakow tej firmy.
ps.Grappa przewiduje jakies znizki w swoim sklepie dla uzytkownikow forum? :)
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Ruda grappa.pl - 26-07-2007

Wisport Pony różnisię od Quarka systemem nośnym. W skrócie: pony=pianki, quark=siatka. Skoro, Gała, jesteś z Krakowa, podejdź do nas - quarki wiszą rządkiem i czekają.

Zniżka dla aktywnych użytkowników forum były, ale z nich zrezygnowaliśmy. Rabatu domagały się (dość stanowczo) głównie osoby, które ''tylko czytają forum, ale bardzo intensywnie''.... jak tłumaczyliśmy, że trzebaby mieć na koncie kilka testów na przykład, obrażały się i robiły nieprzyjemne sceny. Mamy przejżysty regulamin przyznawania rabatów, zniżki dla stałych klientów i dla Bardzo Stałych Klientów.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w Krakowie




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - rumcajs - 26-07-2007

a tak a'propos Waszego regulaminu, nigdy go nie czytałem (bo i po co?) a dziś zobacz co znalazłem:
''8.Płatności (...) należy dokonać do 10-go DNA od otrzymania e-maila (...)''

:D
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gała - 26-07-2007

Hehehe :)
A podejde podejde tylko ze po 30 (znaczy sie wyplacie).
Mam jeszcze pytanie jak jest z wielkoscia quarka 30, czy jest to rzeczywiscie 30 litrow?? Moja luba ma 22 litrowego wolfganga (kiedys byl moj) i jest on strasznie maly :(
ps. a jak wyglada sprawa z trwaloscia siatki w quarku, znajomy ma salewe i troche lipnie to wyglada (nie twierdze ze takie jest)
---
Edytowany: 2007-07-26 19:37:13
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - gała - 27-07-2007

No i kupilem dzis upragnionego quarka. Uwagi na zywo:
-calkiem niezly jest ten system nosny (w porownaniu z podobnym wolfganga)
-w ilosci trokow i innych paskow mozna sie pogubic
-na duzy plus ze ma pokrowiec i moje ulubione siatkowe kieszenie :)
-no i caly jest z cordury
ps. w sklepie grappy gratis uformowanie systemu nosnego na fachowym kolanie
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - vick grappa.pl - 27-07-2007

OŹEsz się jeszcze było przedstawić :P

Nie wiem czy w tym całym zamieszaniu Ruda przekazała patent na szybki montaż pasa biodrowego (gdybyś go zdemontował lub obracał) wsuń na rzepa najpierw złożoną gazetę lub jakiś kartonik, potem pas biodrowy. Jak wyciągniesz gazetę, rzep złapie, a nie będziesz musiał się męczyć przy przeciskaniu pasa, który się co chwile ''rzepi''.
---
Edytowany: 2007-07-27 18:52:37
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Wyjątkowy Sklep Górski w KRAKOWIE




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - alaskan - 02-09-2007

Witam, czy ktos mial okazje uzywac plecaka Hannah Vector 35. Widzialem na allegro, zrowno cena jak i wyglad wydaje sie atrakcyjna.

link ze zdjeciem jest tutaj:

http://www.allegro.pl/item224581458_plecak_vector_35_hannah_wyprzedaz_120zltaniej_.html#photo

Co o nim sadzicie?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - DTH - 14-09-2007

Hannah Deep Powder 35

Szukałem na Forum ale znalazłem jedynie 2 rekordy na temat tego plecaka, które zresztą nie stanowią odpowiedzi na moje wątpliwości.
Chciałbym się spytać czy ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z tym plecakiem?
Oto link do opisu tego plecaka: http://www.cristobal.pl/sklep/szczegoly-753-plecak_deep_powder_.html Szczerze mówiąc opis jest bardzo zachęcający: wysokiej jakośc materiały a zwłaszcza cena (109zł!!) bardzo zachęcają do zakupu.
Chciałbym się jednak dowiedzieć jak wyglada sprawa z systemem nośnym tego plecaka, jakością wykonania, funkcjonalnością itp. Na zdjęciach jakoś dziwnie wygląda to zapięcie plecaka :P

Plecak będzie mi potrzebny na 1-dniowy górski trekking.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora