NGT
[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów (/thread-4442.html)



RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - if - 20-09-2010

Semow :-) te propozycje to już efekt odsiewu, arete odpadły w 7 rundzie po 5 dogrywkach ;-) Z Osprey`ów to widzę na ten czas dwa w promocji:
stratos 34 za 249 zł i talon 33 za 279, ten drugi bardziej mi leży ze względu na zamknięcie z góry, ale kolor pomarańczowy już niekoniecznie.
Dzięki za odzew :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 20-09-2010

Taka uwaga co do tego airzone - sztywna, łukowa rama z siatką do wspinu to nie bardzo. Co niekoniecznie eliminuje ale warto wziąć pod uwagę.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - if - 20-09-2010

Hm.. to chyba rozwiewa moje rozterki, bo na tego Lowe Alpine chyba się najbardziej napalałam. Pomierzę Marmota i Milleta (na oko fajniejszy) i zdecyduję. Dziękuję :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - if - 27-09-2010

Może komuś się przyda malutkie porównanie (subiektywne, bo moje)
Pomierzyłam i pomacałam w/w:
1) Marmot Eiger 35
2) Millet ProLight 35
3) Deuter Futura 32

1) Marmot odpadł bo:
- za duży - jak na owe 35 l jest naprawdę ogromny, dodatkowo duży komin, świetna alternatywa dla tych co chcą coś niedużego (przynajmniej z objętości podanej przez producenta) a mega pakownego, aczkolwiek mnie nie urzekł system nośny...

2) Millet - po kobiecemu śliczny, super wykonany, cacuszko, ale bez bocznych kieszonek, zdecydowanie do wspinu i na narty, wygląda na swoje 35 l, spory komin, fajny system nośny, pełno zaczepek do szpeju, na ''nie'' - brak tych bocznych kieszonek, na które się uparłam ;-)

3) Deuter Futura - jako posiadaczka Aircontacta nie chciałam być stronnicza i dać szansę innym firmom. Cóż...
Na plus: plecak wygląda lepiej niż na zdjęciach :] Pojemność OK, raincover w zestawie, dwie komory w przeciwieństwie do poprzedników (można zrobić jedną). Siateczkowe kieszenie boczne :D, jakość wykonania, system nośny, upięcie pasa biodrowego jak to u Deutera - rewelka.
Jedno tylko rozczarowanie - brak komina O_o - szok.
Usztywnienia i pasa biodrowego nie da się zdemontować, ale plecak ten ma ogólnoturystyczne zastosowanie, choć po mieście (z opisu jako plecak również miejski), ze względu na okazały pas biodrowy to bym z nim nie latała :)

Kupiłam Futurę, choć nie zamierzałam. Pozostałe plecaki są naprawdę godne uwagi, jeśli ktoś byłby nimi zainteresowany. Nie bez znaczenia był też fakt, że były w promocji... a Futura nie :/




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 27-09-2010

kolega z musu chodzi często z futurą 38 i klnie na ten plecak na czym świat stoi :)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - if - 27-09-2010

ech Semow, potrafisz dowartościować ;-)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 27-09-2010

Ja myślę, że jeżeli stosunkowo krótkie troki i ten system nośny Ci nie przeszkadza (a przez te łuki plecak nie jest zbyt ustawny w środku) to będzie ok ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - if - 27-09-2010

Biorąc pod uwagę przeznaczenie tego plecaka, troki nie powinny być problemem, bo nie będą używane (bądź z rzadka), nawiasem wiele osób czepia się długości troków w deuterach, dla mnie są w sam raz.
System nośny (wygodę) tak naprawdę zweryfikuję dopiero przy dłuższej wycieczce, ale znów - do transportu mam aircontacta 50 + 10 SL, a futura do pobiegania z przeciwdeszczówką i czekoladą po szlakach, więc pakowność ma znaczenie drugorzędne ;-)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - ludz - 27-09-2010

ja myślę że to kwestia tego jak co komu leży na plecach. Mi deutery leżą nieźle, ale bez rewelacji - ospreye to dla mnie objawienie. Ale wiem, że to kwestia mojego garba, bo jakoś nie widzę podobnie fanatycznie zachwyconych głosów do mojego ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 27-09-2010

Mi też osprey świetnie leży, nabyłem w tym sezonie kestrela 48 i jest to zbawienie po kilkunastu latach z woodpeckerem. Wygoda i nośność znakomita, ergonomia świetna a do tego niezła waga.
Z mniejszych plecaków dobre wrażenie na mnie robi BD Speed 30 - lekki, świetna jakość wykonania a i większe obciążenie jak na swój litraż poniesie wygodnie.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - beskidbike - 27-09-2010

Ja równiez pochwalę Ospreya. Mierzyłem Deutery i mój Osprey Kestrel 38 wygodniejszy ;) Ale to jednak dość indywidualna sprawa.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - if - 27-09-2010

no cóż ... jakoś będę cierpieć z godnością z tą futurą na plecach ;-)
A tak w temacie ospreyów, jak szukałam parę dni temu, żadnych powalających promocji, a tu dzisiaj proszę:
http://sklep.alpinsport.pl/p/67/plecaki_w_podroz/plecak_osprey_kestrel_38.html
ale to pewnie dlatego, że w temacie rzeczonych jestem noga, nie wiedziałam jakich konkretnie modeli szukać.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Juno - 27-09-2010

@if
Raincover w deuterach ro smiech.
Niech bedzie, w moim tylko ActLite 25.
Ale ogladajac post factum raincovery Deutera w innych modelach, jestem przekonany, ze sa produkowane w jednym miejscu. Ale moge sie mylic.
W kazdym badz razie watpie, by byly robione do kazdego modelu w innym miejscu i w innej jakosci.
Anyway, w moim warstwa wewnetrzan zaczela odchodzic platami juz po 3 miesiacach! To troche jak membrana w Campusie. Moze to to samo. :)
Poniewaz moj raincover jest odpinany, mialem nedzna nadzieje, ze da sie go osobno reklamowac. Nic z tego (bez oceny zjawiska). Trza odac plecak caly. W zamian nie oczekuj plecaka zastepczego, bo nie ma na to assistance.
Reasumujac, jesli raincover w Deuterze jest decydujacyy orzt wyborze to nie polecam.
Pozdrawiam

EDIT
Abstrahujac od uzytecznosci raincovera.
---
Edytowany: 2010-09-27 22:47:09




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Fox-trott - 27-09-2010

a ja polecam raincovery z decathlonu. używam już takiego 3 lata i jak nowy, nie wspomninając że rewelacyjnie się spisuje, a często go używam.
-------------------------------------------
Polarsport - piszę w swoim imieniu




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - piXelRider - 27-09-2010

Ja nie rozumiem o co Wam chodzi z trokami w Futurze - po maksymalnym ściągnięciu zostaje 26-36cm luźnej końcówki (zależy które), więc w zupełności wystarczająco.

A łuki stelaża ograniczają pakowność? Chyba w przypadku laptopa :P

A raincover to faktycznie porażka, choć nie aż taka jak u Juno - po prostu po pewnym czasie przemaka bardzo szybko. Inna sprawa, że czasem lepiej nawet taką warstwę dodatkową mieć, niż nic ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 27-09-2010

cóż, nie każdy musi wszystko rozumieć... Oczywiście, jak komuś nie przeszkadza to że troki są krótkie a przestrzeń w środku ograniczona to na pewno będzie zadowolony.
---
Edytowany: 2010-09-27 23:21:55




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - piXelRider - 27-09-2010

Nie rozumiem, czyli nie mogę wymyślić jaki przedmiot chciałbyś przypiąć, że ta długość Ci nie wystarcza ;) Podobnie z przestrzenią - wygięcie nie zmniejsza 32 litrów o ileśtam, a ubrania sztywne i długie nie są... Ergo: jakiś przykładzik? ;)




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 27-09-2010

O ile dobrze pamiętam to we wspominanej futurze pro 38 większa karimata pod troki nie wejdzie, zaś przykładowo mojego śpiwora (carinthia 1300) wcisnąć od góry nie ma szans. Plecaka w domu nie mam, ale na ostatniej wspólnej wycieczce załamywaliśmy ręce oglądając dosyć długo ten wynalazek.
Spojrzałem teraz na recenzję futury i w kwestii troków znalazłem potwierdzenie tego, co pamiętam: https://ngt.pl/thread-3456.html




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - Juno - 27-09-2010

Ilosc miejsc do przywiazania chocby rzemienia w wiekszosci plecakow jest wystarczajaca. Za mniejsze lub wieksze pieniadze mozna dokupic dodatkowe troki, nawet dluzsze. Nawet Deutera za wydumane pienidza... Zawsze mozna uzyc ponczochy.
Pozdrawiam.




RE:[Plecaki] litraż od 30 do 40 litrów - semow - 28-09-2010

albo w siatce z tesco przywiązać do plecaka...