NGT
[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: [OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. (/thread-4391.html)



RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Butchy - 16-02-2019

@Sted82, co w tym śmiesznego?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Sted82 - 16-02-2019

Niech pomyślę .... zjeżdżanie na jabłuszku jako sposób skrócenia trasy. Możliwe że masz rację nie powinienem się śmiać...ale zawsze możemy się pochylić i zatroskac nad głupotą. No chyba że też nie to ?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - dannsa - 16-02-2019

Zimowym chodzeniem po Tatrach ''z buta'' się nie zajmuję, ale ze słyszenia wiem, że dupozjazdy były zawsze stosowane. Tylko, że nie robi się tego w rakach (bo, jak wykazano powyżej, grozi to urazem), ale z czekanem pod pachą.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Barsus - 16-02-2019

Potwierdzam tradycję tatrzańską w dupozjazdach. Lub na bobie w postaci plecaka.

''A teraz coś z zupełnie innej beczki'':
Czy NPM jest wydawany w wersji elektronicznej? Czasem coś ciekawego jest jeszcze w tym czasopiśmie, jednak na tyle straciłem do niego sentyment, że już nie chcę gromadzić kolejnych papierowych wydań.
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Don Diego - 16-02-2019

A tutaj , stary film instruktażowy:
https://www.youtube.com/watch?v=02UE7J0zPK4
-------------------------------------------
Grzesiek-stary dziadyga




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 16-02-2019

Dupozjazd można wykonywać w rakach (ale to trochę wyższa szkoła jazdy). Ale nogi wysoko uniesione i hamowanie czekałem. W przypadku wzrostu prędkości obrót na brzuch i podręcznikowe hamowanie, z nogami zgiętymi w kolanach i rakami w górze. Ogólnie to dosyć niebezpieczne. Zahaczenie rakiem oznacza przerwotkę i konsekwencje ortopedyczne.
Przypuszczam, że ''klient'' z dol. Starej Roboty postanowił właśnie ''hamować rakami'' No więc już wie, że nie jest to dobra koncepcja.
---
Edytowany: 2019-02-16 20:52:01
---
Edytowany: 2019-02-16 20:53:38
---
Edytowany: 2019-02-16 20:54:21
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Hermanos - 18-02-2019

Wszystko wskazuje na to, że EU w swym dynamicznym marszu ku totalitaryzmowi, wkrótce całkowicie zablokuje możliwość jakiejkolwiek swobodnej wypowiedzi, w tym również komentarzy odnoszących się do tematyki NGT, co spowoduje, że zawarte tu treści staną się nielegalne i będą musiały zostać usunięte.

https://www.stopacta2.org/pl/strona-glowna/

https://www.youtube.com/watch?v=y3m4XNziiU0




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - domwar - 18-02-2019

Czy wiecie może co się stało z firmą Wolfgang?
Pamiętam, że produkty mieli nie najtańsze ale, co ważne produkcja polska i jakość na dobrym poziomie.
Tak jakoś z przypadku naszło mnie coby zajrzeć na ich stronę i... zdziwienie okrutne- stronka nie działa. Upadli, nie wytrzymali zalewu chińszczyzny czy po prostu zmienili nazwę i profil działania? Ktoś, coś wie na ten temat?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 18-02-2019

Hermanos nie dramatyzowałbym:)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Hermanos - 18-02-2019

Dlaczego nie dramatyzowałbyś ? Uświadom i mnie, abym i ja nie dramatyzował ;-)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 18-02-2019

Hermanos! czytując klasyka: ''Panie Premierze! Jak żyć?''
Opcja: Emigracja po za ''kołchoz EU'' - tam gdzie jest pełna swoboda i można oddychać pełną piersią.
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Hermanos - 18-02-2019

Pim,
A może by tak - w przeciwieństwie do proponowanego przez Ciebie radosnego pobekiwania w kierdlu prowadzonym na ubój - rozważyć jeszcze taką opcję, która uwzględnia minimalny choćby wzrost poziomu świadomości społecznej i próbę wpływu na narzucaną nam rzeczywistość (bez)prawną, a które to prawo jest podobno immanentną cechą systemu politycznego w którym żyjemy ?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 18-02-2019

Kolego Hermanos - ja nie proponuję żadnego ''radosnego pobekiwania w kierdlu''.
Proponuję Ci, skoro - sądząc po Twoich postach - uwiera cię ''Eurokołchoz'' - wolność wybierając emigrację.
Są na tym wspaniałym świecie piękne miejsca, gdzie będziesz mógł realizować swoją potrzebę niczym nie skrępowanej wolności i nikt Ci jej nie będzie ograniczał.
Problem jest taki, że te miejsca na ziemi dające takie warunki nie dają też opieki społecznej, dróg publicznych inne niż gruntowe, bezpieczeństwa, bezprzewodowego internetu etc... (Więc można powiedzieć, że wolność wymaga poświęceń).
Niestety, tam gdzie występuje takie miłe dla obywatela opakowanie, funkcjonują rozliczne kompromisy ograniczające ''niczym nie skrępowaną wolność'': podatki, przepisy ruchu drogowego (pasy Korwina Mikke), konieczność mycia rąk po korzystaniu z toalety, płacenie za bilety, płacenie rachunków, funkcjonują rozmaite formy tzw. kompromisu społecznego, no i nie wątpliwe jest to kierdel, choć cieplutki.
Więc z tego cieplutkiego kierdla - skoro mnie tam umieściłeś - pozdrawiam.
* Inna opcja zamiast tracić czas na pisanie postów - stań na czele ruchu rewolucyjnego, który ten ''Eurokołchoz'' zlikwiduje i wtedy nastanie ''Nowy Wspaniały Świat''.
** Przypominam, że wielu było takich, który proponowali taki ambitny scenariusz i albo scenariusz nie wypalał, albo teoria rozmijała się z praktyką (Marks - ciekawy filozof i teoretyk vs. W.I Lenin powołujący się na niego interesujący praktyk))
*** Co do wiary w zmianę świadomości społecznej - popatrz sobie w tramwaju co ludzie oglądają w ''nośnikach nieskrępowanej informacji'' (zaraz mi napiszesz, że google jest częścią układu) Pudelek, informacje o D...maryni i oferta sklepów internetowych. Żadnych ambitnych uświadamiających treści. Rozumiem, że prawdziwie wolny internet bez google i innych ''członków układu'', będzie oazą wolności myśli, przekazu itp...A ja uważam, że będzie to takie samo szambo, tylko kto inny będzie w tym zbiorniku mieszał szajschochlą.
Na tym kończę wymianę myśli.
---
Edytowany: 2019-02-18 11:50:59
---
Edytowany: 2019-02-18 12:34:02
---
Edytowany: 2019-02-18 12:34:44
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Hermanos - 18-02-2019

Pim,
Nie mam bladego pojęcia, jakiego ugrupowania jesteś aktywistą i nie chcę wiedzieć. Nie rozumiem też słowotoku, którym mnie zarzuciłeś, więc na pewno tej dyskusji nie podejmę.

Zwróciłem uwagę tylko na ACTA 2, które w mojej ocenie posiada potencjał odcięcia ludzi od jeszcze wciąż w miarę możliwej - przynajmniej w Polsce - swobodnej wymiany poglądów.

Ty najwyraźniej uważasz, że za wszystkie dobrodziejstwa które wymieniasz, trzeba zapłacić zakneblowaniem gęby. Ja uważam, że ani nie trzeba, ani nie warto. To cała różnica i jedyna kwestia, którą poruszyłem.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Barsus - 18-02-2019

co do wolfganga to może coś się uda przez markę seavolf
to też oni tyle, że produkcja nurkowa ale z tej samej firmy. Kasia z Kwarka kiedyś pisała coś o nich na swoim blogu.
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - turysta - 18-02-2019

@Hermanos
Byłbyś łaskaw nie zaśmiecać Forum? Możesz wejść na forum jakiegoś bolszewickiego pisemka, nie wiadomo dlaczego określającego się jako prawicowe. Tam możesz sobie pisać do woli.
To jest Forum o turystyce.
@Pim
Znasz powiedzenie o dyskutowaniu (wiesz z kim :-)), poziomie i doswiadczeniu. Zignoruj go.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - domwar - 18-02-2019

Barsus, dzięki za informację. Nie wiedziałem o tym.
Na stronie Seawolf widzę tylko sprzęt typowo nurkowy, więc pewnie zamknęli działalność segmentu turystycznego jako, być może nieopłacalną.
Nie mam do nich konkretnego interesu, tylko zaciekawił mnie fakt, że ich strona nie działa a byli kiedyś całkiem porządną firmą.
Być może w związku z zalewem ciuchów i sprzętu alternatywnych producentów ze wschodu nie wytrzymali ze swoją jakością, utrzymaniem produkcji w PL, a co za tym idzie cenami.
Smutne to ale takie są, niestety prawa rynku.
---
Edytowany: 2019-02-18 13:43:21




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Hermanos - 18-02-2019

@turysta
Tak, to jest forum o turystyce. I dlatego jedyny aspekt jaki został przeze mnie na wstępie poruszony to ewentualna kolizja tekstów na NGT z zawartą w ACTA 2 definicją praw autorskich. W tym sensie czułem się i czuję uprawniony do umieszczenia tej kwestii w tym wątku wraz z odnośnikami.

Reszty zaś wyssanych z palca bredni które zawarłeś w swoim poście nie komentuję.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - ludz - 18-02-2019

Hola hola, to ty zacząłeś pisać o eurokołchozie. Już nie odplywaj. :D




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 18-02-2019

Hermanos inaczej reaguje opinia publiczna gdy przywołasz problem o którym wspomniales np linkiem do oficjalnego projektu znajdujacego się np na stronach Komisji Europ a inaczej jak wrzucasz link do strony i tu nie ma znaczenia czy prawo czy lewo skrętnej ale z już narzuconą określoną narracją.

ZAMYKAM TEMAT