NGT
[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: [OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. (/thread-4391.html)



RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 08-05-2018

chlopaki luz. Manio nie miał złych intencji tak pisząc. Tak mi się wydaje....




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Piotrunio - 08-05-2018

Dobre miał, z czegoś dno piekła musi być wytworzone. :)
-------------------------------------------
Piotrunio




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - siedem - 08-05-2018

podsumowując: zanika tradycja pozdrawiania się na szlaku i już. Skąd to się wzięło - nie ma znaczenia.
-------------------------------------------
7 trail runners team Polska




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - łowca jeleni - 08-05-2018

Ja nie zauważyłem takiej tendencji spadkowej, zawsze turysta mi odpowiada, lub pierwszy pozdrawia - to kwestia wieku zwykle- młodszy starszemu itp. ( oczywiście pomijam jakieś wyjątki typu- grupa: 3 młodych chłopaków w dresie z reklamówką piwa i kiełbasy i 2 dziewczyny z torebkami). Nie jest tak źle ! :). Ni robiłem testów jak Wy, ale z ciekawości następnym razem będę prowadził doświadczenia naukowe i będę liczył ;)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - manio - 08-05-2018

@Turysta:
''Następnie przeczytaj co napisałeś i pomyśl nad tym.
''teraz - buractwo przejmuje pałeczkę - czy to Janusze/Bożeny czy nadęte korposzczury w porządnych ciuchach ...
czy ćwok czy yntelygient jak nie wychowany/nauczony - to nie pozdrowi...''
---
...............
jeszcze raz spróbuję się przebić przez Twoją niemoc zauważenia i opisania otaczającej rzeczywistości bez pseudopoprawności socjologicznej :

na tym samym wypadzie :

1. jakieś bURACTWO które zjechało na noclegi - wyżarło se nasze żarcie z lodówki [osobna zamknięta reklamówka] - zostawiając to co im nie podeszło.

2. jakieś bezmózgie Dżessiki co noc [czasem o 4 rano] wparowywały do wspólnej łazienki i niczym się nie przejmując robiły regularny raban - trzaskanie drzwiami kibli/pokoju, pranie ciuchów! , rozmowy na pełny regulator itp. - oczywiście budząc nas bezproblemowo
mnie by nawet do głowy takie cuś nie przyszło - ale to bURACTWO odstawiało tą chamówę bez sekundy zastanowienia - widocznie z bURACTWA wyszło i żadnej nauki/praktyki współżycia społecznego nie pobrało ...

być może tylko ty będziesz mnie zachęcał ponownie do analizy tego co wyżej napisałem - bo reszta wszystko rozumie - zresztą nic tu do analizy nie ma
więc podaruj sobie ...

Resume:
ad1. ''Parówkowym skrytożercom mówimy stanowcze NIE!''
ad2. ''Chamstwu trzeba sie przeciwstawiać siłom i godnościom osobistom!!!''
-------------------------------------------
manio




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Piotrunio - 08-05-2018

Ale za czym tęsknota ta stoi? W tramwaju też wszystkim mówicie; ''dzień dobry!''? Kiedy spotkam kogoś na odludziu, to go pozdrawiam, czasem pogadamy trochę. Przy schodzeniu z Babiej to sobie znikam we własnych myślach. Bo, tak po leniwemu, nie chce mi się wypowiadać kilkaset razy ''dobry/cześć''. Romantyzm pionierów już dawno zniknął z popularnych szlaków i chyba trzeba się z tym pożegnać. Z większością ludzi odwiedzających górskie szlaki nic mnie nie łączy, jesteśmy przechodniami.
PS. Mało co mnie tak irytuje, jak etykiety ''Janusz'', czy ''Bożenka'', ta prymitywna obelżywość rozprzestrzeniła się z zachłannością pożaru i spragnionym splendoru umysłom dała złudzenie mocy odróżniania ziarna od plew.
-------------------------------------------
Janusz i Bożenka




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - turysta - 09-05-2018

Do admina

Duskusja na wątku odbiegła od jego tematu w sposób istotny. Jest przeznaczony na więści ze świata, a nie na wyzwiska, wycieczki osobiste ito
Propnuję zaorać.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - skrzyplocz - 09-05-2018

manio - w tym drugim przypadku najczęściej wystarczy zwrócić uwagę (spokojnie), każdy czasem się zapomni, ale sympatyczne ''ej, dziewczyny, dajcie żyć, jest 4 rano'' na pewno by podziałało i może na drugi raz by tymi drzwiami nie trzaskały, a tak one są nieświadome że coś robiły nie tak, Tobie skoczyło ciśnienie. Schroniska, zwłaszcza w Tatrach, mamy przepełnione, praktycznie nie ma możliwości, żeby wśród gości nie znalazła się jakaś imprezowa ekipa, albo trzeba się z tym pogodzić, albo sypiać w krzakach. BTW my też na zlotach nie zachowujemy się jak trusie :-)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - turysta - 09-05-2018

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23372118,turystow-na-giewoncie-porazil-piorun-wchodzili-na-szczyt-mimo.html#Z_BoxNewsLink&a=66&c=96




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - siedem - 09-05-2018

Proponuję Piotruniowi zmienić nick na ''Paulo Coelho''. Nawet z avatara trochę podobny..
-------------------------------------------
7 trail runners team Polska




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Farfura - 09-05-2018

@siedem o! to to, właśnie to!
Miód, istny miód dla mej duszy! Piotrunio Złotoustny i Złotomyślny!
-------------------------------------------
Farfura




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 09-05-2018

Przypadki jak ten na Giewoncie nazywane są u nas w domu ''yorkizmem''. Dlaczego?
Kolega jako nauczyciel rysunku pracował w liceum plastycznym w Supraślu. (było to ze 20 lat temu).
Była impreza u znajomych, dom za miastem, za oknem pola, w perspektywie Puszcza Knyszyńska.
Przyjechał znajomy z narzeczoną. Elegantka była z Yorkiem. Wtedy te pieski pojawiły się masowo (znam złośliwca, który toto nazywa ''psokot'').
York z obowiązkową czerwoną kokardką hasał sobie na trawniku.
Nagle z nieba spadła czarna kula, rozległ się skowyt i york w szponach myszołowa/sokoła/jastrzębia (?) poszybował w stronę Puszczy. Była pewnie pora karmienia piskląt....
Narzeczona dostała spazmów.
Jaki z tego morał? Żyjątko z miasta i kuwety jest skazane na zagładę w naturalnym otoczeniu...
Wielu rodaków tak się zachowuje. Deficyt myślenia? Deficyt wyobraźni? Czy po prostu musi się udać a w tle ''pull up...''.
---
Edytowany: 2018-05-09 09:26:37
---
Edytowany: 2018-05-09 09:27:28
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - m - 09-05-2018

Trzeba wziąć pod uwagę, że nie każdy musi znać zwyczaj witania się w górach a ja podobnie jak już niektórzy tu powiedzieli przestaję się witać w bardziej zatłoczonych miejscach (oczywiście odpowiadam pozdrowiony i mam szczególną przyjemność jeśli zrobi to jakiś dzieciak czy osoba wyglądająca na nieobytą w górach).




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - carlosmuz - 09-05-2018

Mnie osobiście ten zwyczaj przeszkadza, ma jedynie sens gdzieś wyżej, na grani, ostatnio idąc parę razy z Hali Gąsienicowej nie ma nawet chwili na zadumę, itd. Jak mówił Kilar, fajnych ludzi można spotkać powyżej Murowańca. Zatem wyżej OK.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - golek - 09-05-2018

W tym roku zaczeto do mnie bez wyraźnego ;-) powodu mówić >dzień dobrycześć
---
Edytowany: 2018-05-09 13:01:48




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - golek - 09-05-2018

W tym roku zaczeto do mnie bez wyraźnego ;-) powodu mówić dzień dobry, a nie jak kiedyś cześć. W związku z tym mam dwa wyjścia. Albo się z tym pogodzić, albo przestać cbodzić po górach ;-)
---
Edytowany: 2018-05-09 13:03:39




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - McTofik - 09-05-2018

Piotrunio, okejka za ostatnie zdanie:)

Pozdrawianie się czy nie to zwykle kwestia ilości. Mijaliście kiedyś pielgrzymkę w górach?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Zbynek Ltd. - 14-05-2018

Taxi z Rysów zawsze gotowe :-(
http://fakty.interia.pl/malopolskie/news-rmf-fm-utknal-na-rysach-nieodpowiednie-obuwie,nId,2581033
Także dla idiotów.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - W78 - 14-05-2018

A co robił że dopiero o 23 wezwał pomoc, a później czekał do ok.4 na przybycie TOPR?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - PaT - 21-05-2018

http://tpn.pl/nowosci/uwaga-zamkniety-szlak-turystyczny-miedzy-swinica-a-zawratem

Takie info z TPNu jakby ktoś planował wycieczki w Tatrach