NGT
[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: [OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. (/thread-4391.html)



RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - grendel - 27-01-2018

Z taką parą to oprócz wyratowania to jeszcze obok K2 zaliczą Nanga Parbat 😀. Niesamowici są...




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - T Atomicus - 27-01-2018

Ale mogliby tak ze 2 godziny się przespać teraz. :-(
---
Edytowany: 2018-01-27 22:45:11




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 27-01-2018

Pomiędzy 6800 a 8600 jest pewna różnica. Ale to tylko moja sceptyczna natura. Oby w wyniku tego manewru ratujący nie stali się ratowanymi.
Przewspinanie tych tysięcy metrów w pionie w perspektywie transportu osoby o co najmniej ograniczonej zdolości poruszania się to wysoko postawiona porzeczka.
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 27-01-2018

Tak przeglądam francuskie media gazetowe.....cisza. Chyba tylko my tym tak żyjemy.

piotr.r popraw mnie jeśli się mylę




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - piotr.r - 27-01-2018

Nie śledzę ich, więc trudno mi powiedzieć. Pewnie więcej dzieje się w internecie.
---
Edytowany: 2018-01-27 23:52:12




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Farfura - 27-01-2018

Tekst linkowałem na 95 stronie, dokładnie 30.09.2013r.

Pytanie dziennikarza do Denisa Urubko (po publikacji mocno kontrowersyjnego ''raportu'' po tragedii na Broad Peak):
''Czy poszedłbyś w góry z Adamem Bieleckim?

Tak. Poznałem Adama w Karpaczu, rozmawialiśmy. Najważniejsze było jednak to, że gdy spojrzałem mu w oczy, zobaczyłem w nich odbicie swoich oczu, jak w lustrze.''...

Mocne, zwłaszcza dzisiejszej nocy.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 28-01-2018

Partner Eli na fb chwile temu napisal.....

#NangaParbat

Decision of the rescue team: Urubko and Bielecki will go down with Elisabeth. Tomorrow morning at around 10 if weather allows all 5 will be transported to Skardu by helicopter organized by Polish Ambassy.

The rescue for Tomasz is unfortunately not possible - because of the weather and altitude it would put the life of rescuers in extreme danger. it's a terrible and painful decision. We are in deep saddeness. All our thoughts go out to Tomek's family and friends. We are crying

- to chyba koniec
---
Edytowany: 2018-01-28 00:07:28
-------------------------------------------
z kom




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Arni - 28-01-2018

Było do przypuszczenia. Już te wejście było kosmiczne, a gdzie tu teraz jutro 2x tyle?
Szacun i tak.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - piotr.r - 28-01-2018

''KOMUNIKAT:
Ambasada Polska w Pakistanie organizuje na jutro rano (ok. godziny 10:00) śmigłowiec.
Warunki pogodowe uniemożliwiają dalszą akcję ratunkową.
Śmigłowiec ma zabrać Elisabeth oraz czwórkę Himalaistów do Skardu.
Następnie Elisabeth zostanie przetransportowana do Islamabadu, a członkowie ekipy ratunkowej będą oczekiwać na transport do bazy pod K2 (najpewniej pojutrze).''

Zrobili co mogli, za wolę walki i ryzykownie własnym życiem wielki szacun.
---
Edytowany: 2018-01-28 01:14:57




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - pet77 - 28-01-2018

Jak narazie są w ścianie, spot Bieleckiego pokazuje , że od 30 min stoją w miejscu. Revol ma niesprawne ręce. To jeszcze nie koniec.
https://www.youtube.com/watch?v=lWqJmZWDTg8




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 28-01-2018

Ludovic Giambiasi
#NangaParbat
helicopters in flight, Elisabeth and rescue teams wait in drop zone.
-------------------------------------------
z kom




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - braavosi - 28-01-2018

Fenomenalna akcja. To będzie materiał na niejedną pasjonującą książkę. Ogromny szacunek i wyrazy podziwu dla ratowników. To Nadludzie . Szkoda Tomka Mackiewicza, ale podawane są informacje, że zostawał prawie w stanie agonalnym. Chyba tylko jakieś roboty dałyby radę do niego dojść, sprowadzić i uratować. Może kiedyś technika pozwoli.
Teraz Denis i Adam do regeneracji. I bez ewentualnego zdobycia K2(tfu tfu) polska zimowa wyprawa jest już jest zwycięska. Brawo! Polak potrafi ;)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - sebastian_ck - 28-01-2018

Okrutne jest to życie. Szczęście trwało tylko chwilę ...
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 28-01-2018

Tak brav. Wyprawa narodowa przeszla do historii. Jak dla mnie mogą wracać choc dobrze wiemy, że nie wrocą i będą atakować k2.
-------------------------------------------
z kom




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - piotr.r - 28-01-2018

Mam nadzieję, że potwierdzą się informacje o Tomku i Elizie, chodzi o zdobycie szczytu. Wtedy te całe ich poświęcenie i determinacja będą miały inny wymiar.
Jeżeli K2 zostanie zdobyte to cała ekipa, nie tylko ta czwórka, zasługuje nie na złoty ale diamentowy czekan.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - grendel - 28-01-2018

Niestety ale w moim odczuciu zdobycie nie wydaje się realne. Gdyby takowe miało mieć miejsce, to sami zainteresowani podaliby newsa natychmiast albo przy najbliższej możliwej okazji.
Z tego co wiemy, to informacja została przekazana dwa dni później (zdobycie miało nastąpić 25-go, info o zdobyciu przekazane przez przyjaciela Eli 27-go). Biorąc pod uwagę, że komentuje on wszystko na gorąco, tj. natychmiast po uzyskiwaniu od Eli, to jest tutaj spore opóźnienie.

Nie można wykluczyć, że ta informacja rzekomo przez nią przekazana mogła być skutkiem już nie najlepszej kondycji psycho-fizycznej. Pamiętajmy, że info o zdobyciu wypłynęło już w okresie oczekiwania na zorganizowanie pomocy.

Oczywiście, byłoby fajnie ale...




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Jaga - 28-01-2018

Info ze strony facebook'owej Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki:

''Szanowni Państwo, pojawiły się serwisy internetowe podszywające się pod Fundację Kukuczki, zbierające pieniądze dla rodziny Tomasza Mackiewicza. Informujemy, że w chwili obecnej Fundacja nie prowadzi takiej zbiórki. Prosimy o ostrożność.
Dziękujemy Fanom za natychmiastowe reakcje i zwrócenie uwagi na ten problem.''

Nie komentujcie nawet, szkoda słów.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - karysek - 28-01-2018

Niesamowite, wielki szacunek, duma, smutek...

Kondolencje dla Rodziny Tomka [°]


Na dalsze oceny i dyskujse czy musialo tak być przyjdzie czas, szczyt, poczekajmy na fakty,




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Jaga - 28-01-2018

https://www.facebook.com/pakmountainnews/videos/393642931077331/




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - -PITdoggy- - 28-01-2018

Wybrała wspaniały moment, by błysnąć genialną wypowiedzią :-/
http://nczas.com/wiadomosci/ratownicy-maja-krew-na-rekach-ostry-komentarz-po-zostawieniu-tomasza-mackiewicza/