NGT
[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: [OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. (/thread-4391.html)



RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 11-09-2017

To mi wygląda na jakiegoś ''przewodnika''.
1. Telefon pod wieczór świadczy o tym, że startowali po południu, już po tym jak przewodnicy klientami schodzą przez Batyżowiecką próbę.
2. W nocy przetrawersowali wierzchołek i znaleźli się na północnych stokach Zadniego Gerlachu. Wnioskuję, że chcieli zejść do Litworowej i dalej do Białej Wody. Czyżby ucieczka przed słowackimi rachunkami za akcję?
3. Na mój nos przewodnik, to jakiś ''przewodnik jurajski'', albo ''społeczny'', zaś wyprawa typowo ''partnerska''. Koszty niskie, brak ubezpieczenia wartości jednego-dwóch piw w schronisku. Na razie wiele nie wiadomo, bo jedyny opis jest na stronie HZS.
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 12-09-2017

Z parawanem plażowym, parasolem i grillem rozłożyli się pod Zawratem
http://24tp.pl/n/41969

- powiedzcie że to jakiś happening ....




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 12-09-2017

Józef Tkaczuk wrócił?
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - lucas_t - 12-09-2017

@gumibear
Podejrzewam że mogło mniej wiać i być cieplej, niż nad morzem w ubiegłym tygodniu... ;(




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Sted82 - 12-09-2017

Widziałem to na własne oczy jak wchodziłem na Zawrat. Tak to był jakiś happening związany ze znanymi klapkami zaczynającymi sie na C.
''Że w klapkach też można wejść na Zawrat czy jakoś tak''
Chłopaki mieli krzesła ogrodowe, zrobili sobie grilla i częstowali ludzi pieczoną kiełbaską, jadłem i powiem, że była pyszna ;p. Było to zabawne i nie stwarzało zagrożenia bo akurat oni stali w miejscu gdzie nie trzeba było ich wymijać.
A wiać to wiało tego dnia tak ostro , że śmigłowiec topru nie mógł dolecieć na Świnice. Oni ustawili się kilkadziesiąt metrów przed samą przełęczą żeby przed wiatrem się osłonić bo na samej przełęczy było już ostro.


[Obrazek: 4391-3446-1.jpg]


[Obrazek: 4391-3446-2.jpg]


[Obrazek: 4391-3446-3.jpg]




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - ns - 13-09-2017

Mam nadzieję, że dostana mocno w du.ę, zarówno te osoby, które zorganizowały ta akcję jak i Crocs, czy jego przedstawicielstwo na Polskę. No bo jak oni mogą, to czemu nie ja, na Zawracie, Koziej Przełęczy, itd.? A po akcji będę tak np. tak zmordowany, że nie będzie mi się chciało o sobie posprzątać, to oszczędzając na wadze zostawię trochę gratów, żarcia tu i tam ukrytych. A może np. jakiś niedźwiadek będzie miał jedzenie? A że może to spowodować jeszcze większe jego przyzwyczajenie do zapachu ludzkiego? Who the f..k cares? Odstrzeli się, bo może stworzyć potencjalne niebezpieczeństwo dla ceprów.

Twitter?
#crocs_smieci_w_Tatrach
#nie_kupuje_crocsów
...
-------------------------------------------
tak, wkur..ony jestem




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - dave. - 13-09-2017

Hehe, do kompletu tylko reklamówki z Biedronki im zabrakło ;)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 14-09-2017

jedne portale podają że to był wieczór kawalerski a inne że akcja promocyjna firmy produkującej klapki i inne takie. Co to w końcu było?




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - piotr.r - 14-09-2017

Coś co nie powinno mieć miejsca.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 14-09-2017

racja piotr racja. To wspólny mianownik tego co tam zaszło




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Pim - 14-09-2017

Potwierdzenie wątpliwości: Kletterfuhrer z Gerlahu to ''wyprawa partnerska'':
http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,22368854,po-akcji-ratunkowej-na-gerlachu-uczestnicy-wypraw.html
Ciewawostka: HZS nie mogła z jakiś przyczyn skorzystać ze śmigłowca z Popradu. Korzystali z policyjnego Bella. Słowacja górski kraj, wygląda na to, że policyjni piloci to ćwiczą.
-------------------------------------------
Pim




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - ns - 14-09-2017

Jeśli to prawda, że Crocs nie miał z akcją nic wspólnego, to część mojego wpisu muszę odszczekać. Może ktoś z uczestników miał dostęp do firmowych bannerów, aczkolwiek nie przypuszczam żeby chciało się komuś coś takiego wnosić, jeśli to nie byłaby jakaś komercyjna akcja.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - -PITdoggy- - 14-09-2017

Piotr świetnie podsumował.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - suru - 19-09-2017

tyle jest spokojniejszych gór :)

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,22389123,polacy-najechali-tatry-to-jest-rekordowy-rok-to-takze-wiecej.html#BoxBizLink




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 19-09-2017

suru a mnie to cieszy że są takie skupiska w Polsce które zgarniają rzesze ludzi dzięki temu w ''naszych'' zadupiaszczych miejscach jest spokojniej. I tak jest w górach, nad morzem, nad jeziorami.

W tym roku wyrwałem się na chwilę z głuszy, z miejsca gdzie odpoczywam namiotowo rok w rok na chwilę do Łeby.....matko jedyna, może nie było tak źle logistycznie-drogowo-parkingowo ale ten cały zgiełk ulicy, straganów, gofrów mnie po prostu zniszczył. Wrocilismy pod namiot i może poza dziećmi, przez dłuższą chwilę dochodziliśmy do siebie.

A co do zakopca.....w wakacje fb od wczesnych godzin (6-8) donosił o braku miejsc parkingowych w stałych miejscach odwiedzin turystów




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Barsus - 19-09-2017

Amen Gumi.
A wystarczy czasem ruszyć odrobinę w bok i można znaleźć ciszę i spokój i przestrzeń.
Przykład Władysławowo. Obok jest niewielka miejscowość Chłapowo, która latem także jest mega zatłoczona. Zwłaszcza gdy iść plażą w stronę Władysławowa. Jednak gdy ruszyć plażą na rozewie i poświęcić na spacer jakieś 15/20 min wchodzi się w oazę spokoju i wolnej przestrzeni...
Za to wrażenia z centrum Władysławowa mam takie jak Ty z Łeby. Będąc tam jestem chory... :D
Ale z racji, że te tłumy siedzą tam gdzie trendy to ja mogę z rodziną siedzieć w spokoju tam gdzie zadupie.
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - suru - 19-09-2017

ostatni raz w Zakopcu byłem 8 lat temu , wtedy powiedziałem że to ostatni raz i póki co jestem konsekwentny.
-w czerwcu w górach rodniańskich przez 2 dni byliśmy sami ,pozostałe 2 dni pojedyńczy turyści
-w pierwszej połowie lipca toskańska prowincja 2 tyg. , po za tubylcami w małych miasteczkach -nieliczni turyści ,(florencja to była masakra :) )
-pierwsza połowa września słynny konigsjodler w Alpach , przed nami z 20 osób na całej ferracie , w schronisku Matrashaus tydzięn przed ,nie było problemu z rezerwacją noclegu
-Murowaniec i schronisko w dolinie pięciu stawów wszystko zarezerwowane do końca września (to miała być alternatywa dla Alp , gdyby pogoda nie dopisała :) )
trochę chęci , no chyba że ktoś lubi w tłumie




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - piotr.r - 19-09-2017

Ja mam tłok na codzień, będąc ponad tydzień temu w Tatrach poczułem się jak na otwarciu pierwszego McDonald's w Warszawie. Wszędzie kolejki. Pojechałem w Gorce i inny świat.
Teraz wiem, że letni okres w polskich Tatrach odpada. Szkoda, ale taka rzeczywistość. Nigdy wcześniej nie miałem problemu z noclegiem w 5 Stawach, nawet na podłodze. Teraz tak.
Zbyt mało miejsca jak na tyle ludzi. 😐




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - Sted82 - 19-09-2017

Bez przesady z tymi Tatrami poza wakacjami, byłem na początku września 2 tyg i nie było najgorzej, tylko że ja często, gęsto schodziłem przed samym zmrokiem albo o zmroku a w takich porach popołudniowych nie ma aż tylu ludzi. Na początku października 2 tyg na Beskid Sadecki i Gorce i gdzie tam jeszcze nogi poniosą więc liczę na błogą samotność jak w Beskidzie Niskim :)




RE:[OT] Wieści ze świata, newsy, prasówka, etc. - gumibear - 19-09-2017

O taaak B.Niski....tylko te cholerne zloty ngt napędzają tłum ale tak poza to jest całkiem odludny:)