NGT
Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Kwatery prywatne, bazy noclegowe (/thread-4367.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Jarotl - 31-05-2018

Witam!
Szukam noclegu w Zakopanem dla pary z 1,5 rocznym dzieckiem. Z małą w wysokich partiach nie poszalejemy, więc liczy się dla nas możliwość szybkiego wyjścia na szlak, a w deszczowe dni ewentualnie Krupówki. Zaplecze dla dziecka jest zaletą:) Wypad planujemy na sierpień, z góry dziękuję Wam za pomoc.




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - ramol - 31-05-2018

Nie wiem, czy sierpień będzie wolny, bo to rozchwytywany czas , ale zastanów się nad schroniskiem w dolinie Roztoki. Są po remoncie, naprawdę dobra kuchnia i łazienki i mają małe pokoje. Jesteś 5 min od szlaku.
-------------------------------------------
ramol




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - skrzyplocz - 05-06-2018

Gdyby ktoś się wybierał do Danii, a nie ma za dużych wymagań odnośnie komfortowego noclegu, to polecam stronkę:
http://naturstyrelsen.dk/naturoplevelser/overnatning

Miejscówki czasem ciężko znaleźć, oznakowane są jak na załączonym zdjęciu. Niektóre są na prywatnych posesjach i są płatne, ale większość to darmowe biwaki lub drewniane budki.


[Obrazek: 4367-578-1.jpg]




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - calvus - 03-07-2018

--> skrzyplocz
Jak z cenami w Danii? Dużo drożej niż w Polsce? Co lepiej wziąć ze sobą - euro (w celu wymiany na miejscu) czy korony (kupić w Polsce)?




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - skrzyplocz - 03-07-2018

Calvus - nie sprawdzałam cen wymiany walut w Danii, bo szkoda mi czasu, więc kupuję wszystko w Polsce, w razie czego za większość rzeczy można płacić kartą (mój bank ma złodziejskie prowizje, więc staram się wozić gotówkę).

Ceny generalnie wysokie, tj. wyższe niż w Niemczech, ale trochę niższe niż w Norwegii czy Islandii. Ja się ograniczam do kupowania podstawowych produktów żywnościowych (chleb od 5-6 koron za 0,5 kg, masło od 18 koron /250g, parówki od 20 koron/ 0,5 kg), bez szaleństw da się tanio przeżyć. Z rzeczy które zauważyłam, to promo na 2 hotdogi w budce na ulicy za 40 koron, no nie kupiłabym :-)

Z noclegami z wcześniejszego linku jest tak, że jak trafisz na płatny (20 - 30 koron/osobę/noc), to musisz mieć drobne w gotówce, bo często opłata jest bez kontaktu z gospodarzem tj. koperta do wpisania nazwiska i skrzynka gdzie to wrzucasz. Generalnie są to miejsca na spędzenie 1-2 nocy tj. dla wędrowców lub rowerzystów.

Z alkoholem jest ciekawa sprawa - litr taniego wina w kartoniku to ok. 40 koron, w 3-litrowym kartonie od 115 koron, sześciopak piwa 0,3l ok. 40 koron, ale przy granicy z Niemcami funkcjonują outlety alkoholowe, gdzie za to samo wino w 3-litrowym kartonie zapłacisz od 35 koron (!!! to w przeliczeniu na nasze 18 zł, nawet w Biedrze tak tanio nie ma). Mało tego, w niektórych outletach można sobie te winka podegustować przed zakupem :-)




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Girl Scout - 03-07-2018

Co prawda pytanie było do skrzyplocz, ale pozwolę sobie dorzucić trzy grosze od siebie, bo jakiś czas temu mnie tam zawiało. W Danii jest drogo, ceny wręcz na poziomie skandynawskim (ot, za słynne kanapki snorebrod zapłacimy ~50 zł, w Kopenhadze wynajęcie roweru na dzień to coś koło stówki). Droga jest zwłaszcza woda butelkowana.

Zakupy najlepiej robić w Netto - mieszkańcy Pomorza Zachodniego na pewno kojarzą tę sieć - sklepów jest dużo i łatwo na nie trafić nawet w małych miejscowościach. Najdrożej, z tego co pamiętam, było w sieci Seven/Eleven, ale za to mają tam długo otwarte.

Przy komunikacji międzymiastowej warto dopytać w kasach, bo czasem trafiają się dobre cenowo oferty i można się załapać na jakiś tani bilet. W muzeach też mają bezpłatne dni i dużo zniżek dla dzieci.




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - skrzyplocz - 04-07-2018

Tylko po co kupować w Danii wodę butelkowaną, jak w każdym kranie jest woda, a krany w każdej toalecie publicznej których jest mnóstwo (np. przy każdym kościele)?




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - calvus - 04-07-2018

Dzięki za odpowiedzi.

Jeszcze tylko pytanie do skrzyplocz, skoro wozisz gotówkę, to brałaś korony czy euro?




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - skrzyplocz - 05-07-2018

Może trochę niewyraźnie napisałam :-) - korony, bo nie chce mi się tam latać po kantorach i wymieniać, w sklepach można płacić w euro tak jak u nas, ale wtedy przelicznik jest mało korzystny.

A planujesz rowerem, pieszo, czy samochodem?




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - calvus - 06-07-2018

Planuję Legoland, taki ukłon w stronę dzieci zanim przegonię je po górach.




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - brejhart - 09-07-2018

W drugiej połowie sierpnia planuję z rodziną pokręcić się po Karkonoszach.
Przy okazji chcielibyśmy połazić po Wrocławiu. Poszukuje miejscówki we Wrocku na dwie noce 25-27 sierpnia. Znacie jakieś fajne niedrogie miejsce dla 4 osób 2+2. Zdecydowanie nie potrzebujemy luksusów;)




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - PRS - 09-07-2018

http://www.mdk.wroclaw.pl/o_schronisku/index.html
http://www.mdk.wroclaw.pl/files/cennik.pdf
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - calvus - 09-07-2018

Ja w lipcu zatrzymuję się w moon hostel, ale nie wiem jakie tam są warunki, dopiero sprawdzę. Zaletę ma taką, że jest w centrum.




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Wojtek88 - 15-07-2018

Poszukuje sprawdzonego, polecanego noclegu w Stefanovej w Małej Fatrze. Dla 2 osób.




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - boguś b - 15-07-2018

Napisz do Teresy (Zając ) bo mi kiedyś mówiła ale nie pamiętam miejscówki




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Dom na Wzgórzu - 15-01-2019

Serdecznie zapraszamy na wypoczynek w Beskidzie Niskim. Znajdziesz tu masę atrakcji o każdej porze roku, a z naszej strony zapewnimy tani i komfortowy nocleg w naszym Domu na Wzgórzu.

Oferujemy dwa dwuosobowe oraz dwa czteroosobowe pokoje w Gorlicach, każdy wyposażony w aneks kuchenny, osobne wejście z zewnątrz, telewizor, oraz nieograniczony internet przez wi-fi. Dla rodzin z dziećmi mamy do dyspozycji specjalne krzesełko do karmienia, wanienkę oraz łóżko dziecięce. Nie musisz się martwić o miejsce dla roweru w samochodzie, u nas go dostaniesz, a jeśli towarzyszy Ci czworonożny pupil, także i dla niego znajdzie się miejsce.

Pragniemy przybliżyć Ci Beskid Niski, który jest dla nas to ostoją odchodzących walorów, miejsce mało znanych osiągnięć niematerialnych i teren ich kultywowania. Brak powszechnej wiedzy na ten temat nie pozwala na wykorzystywane tych wartości przy podejmowaniu decyzji o pobycie w Beskidzie Niskim.

Jesteśmy pasjonatami Beskidu Niskiego, na naszej stronie znajdziesz nasze autorskie opisy i bogate galerie zdjęć atrakcji naszego regionu. Zapraszamy do „Domu na Wzgórzu”, gdzie jesteśmy nie tylko gospodarzami, ale także przewodnikami i chętnie odkryjemy przed Tobą ciekawostki Beskidu Niskiego których próżno szukać w informatorach i przewodnikach. Pokażemy interesujące miejsca i opowiemy ich (często niezwykłe) historie.

Potrzebujesz pomysłu na weekend? planujesz urlop? Z miłą chęcią wskażemy miejsca najbardziej interesujące, tak by z wycieczki czerpać czystą przyjemności i maksymalnie wykorzystać czas wolny.

Odwiedź naszą stronę i poznaj atrakcje Beskidu Niskiego https://domnawzgorzu24.pl

Serdecznie zapraszamy!
-------------------------------------------
Dom na Wzgórzu Noclegi w Beskidzie Niskim


[Obrazek: 4367-592-1.jpg]


[Obrazek: 4367-592-2.jpg]


[Obrazek: 4367-592-3.jpg]




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Felek - 18-03-2019

Szukam miejscówek w polskich górach gdzie będę mógł spędzić miło czas z żoną i dwuletnią córką. Na razie nie interesują mnie Tatry (za wysokie) i Beskid Niski (mam wszystko od Gumiego). Najbliższy wyjazd to pewnie majówka więc zbyt dużo czasu nie zostało.
Priorytetem są możliwie dostępne (nie bardzo, bardzo strome i kamieniste) szlaki oraz kwatera gdzie dziecko będzie mogło się wybiegać. Szlaki fajnie gdyby robiły pętlę (3-5h)Do szlaków oczywiście mogę podjechać samochodem ale na miejscu musi być parking.
Fajnie gdyby na miejscu były drogi asfaltowe bo chcę zabrać rower szosowy.

Przychylnym okiem spoglądam na Pieniny




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - Hermanos - 24-04-2019

Felek,
nie wiem, czy wciąż ''przychylnym okiem spoglądasz na Pieniny'' ;-) ale jeśli tak, to jako szczawnickie dziecko Pienin bardzo popieram tę ideę. Masz tam wszystko o czym piszesz.

Świetna miejscówka jest tutaj : https://tiny.pl/trrvq
Bardzo mili gospodarze, teren ogrodzony, przy samym deptaku przy Grajcarku i bardzo blisko do centrum. Wożę tam moją mamę co roku na kilka tygodni.




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - ramol - 24-04-2019

Generalnie wszystkie stare kwatery w okolicach Krościenka, Szczawnicy na majówkę są zajęte. U nas zarezerwowane od października 2018
-------------------------------------------
ramol




RE:Kwatery prywatne, bazy noclegowe - bernardyn - 06-05-2019

Jeśli ktoś lubi ciszę i spokój to polecam wypoczynek w gospodarstwie agroturystycznym w Woli Łagiewnickiej niedaleko Lednickiego Parku Krajobrazowego. Świetne zarówno dla seniorów i rodzin z dziećmi. www.wolanasza.pl