NGT
Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) (/thread-4183.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - dgim - 11-01-2011

Cejrowskiemu blisko do dewotyzmu. kolejna postac z gatunku albo lubisz albo nie trawisz. mi blizej zdecydowanie do 2 opcji.




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - Wielki E. - 22-01-2011

Ma ktoś może ebooka albo jakąś możliwość pożyczenia mi książki ''Smak Gór'' Ryszarda Pawłowskiego?? Jak na złość jedyna dostępna książka w moim mieście zagubiła się w MBP. :-((
-------------------------------------------
:-)




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - endless - 23-01-2011

Witam

Poszukuje kilku numerów NPM

1,2,3 /2009
3,4,6,7/2008
1/2007
12/2006
5,6/2005
2,3/2003
1,2,3,4,5,8/2002

jak ktoś ma możemy pohandlować bmwclubde@onet.eu




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - braavosi - 23-01-2011

endless> myślałem, że pomogę, ale nic z wymienionych nie będę miał dla ciebie :/




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - endless - 26-01-2011

Witam

poszukuje takich oto starodruków

-Bukowina kraina łagodności
-Transylwania, wyd.bezdroża
-Gorgany z plecakiem, wyd.bezdroża

jak ktoś ma możemy pohandlować bmwclubde@onet.eu




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - PRS - 27-01-2011

@endless odnośnie NPM jeżeli będziesz w Wawie to mogę Ci udostępnić do przeczytania. Jeżeli potrzebujesz jakiś konkretnych art. to mogę przekserować i wysłać albo poskanować (ale to już wymaga czasu).




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - endless - 27-01-2011

Nie da rady ale dzięki za dobre chęci




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - Wielki E. - 01-02-2011

Za sprawą książki Simpsona ''Zew Ciszy'' dorwałem starą książkę autorstwa Heinricha Harrer'ego ''Biały Pająk'' jestem w trakcie czytania i bardzo polecam. Mimo że książka jest z 60 to posiada wiele informacji i jest napisana bardzo przyjemnym językiem. Żeby rozwiać wątpliwości o tym o czym jest tak książka to powiem że jest to książka napisana przez jedną z osób którzy jako pierwszy zdobyli północną ściane Eigeru. Cała książka jest właściwie o tej jednej jedynej ścianie.... tak czy siak polecam. :-)
-------------------------------------------
:-)




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - braavosi - 02-02-2011

Wielki E. :
podążaj tym tropem i przeczytaj też ''7 lat w Tybecie'' H.Harrera, to z kolei ja Ci polecę :)




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - MaciusKrk - 08-03-2011

endless ,na fastiwalach górskich są stoiska i tam masz bardzo dużo starych npm-ów . nie wiem kiedy odbyw się najblizszy taki festiwal ...
-------------------------------------------
maciek




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - endless - 08-03-2011

Hmm problem taki, że się szybko nie zapowiada a chciałem już je mieć ale dzięki za pomoc. Spróbuje i tak




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - piteros - 21-03-2011

http://wspinanie.pl/ksiegarnia/product_info.php?products_id=313
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - dzejsio - 03-06-2011

Witam. Właśnie przeczytałem i polecam wszystkim książkę pt. ''Mongolia wyprawy w tajgę i step'' napisaną przez Bolesława A. Uryna. Autor jest podróżnikiem, fotografem, survivalowcem i wędkarzem. Opisuje swoje wyjazdy do Mongolii z lat 1995 - 2004 - spływy kajakowe, eksploracje na koniach i UAZem, odwiedziny u różnych ludów, polowania i wyprawy wędkarskie. Pisze o przyrodzie i ludziach. Książka jest ciekawa i wciągająca, ilustrowana niesamowitymi zdjąciami. Można też w niej znaleźć np. sprawdzone sposoby na wyciągnięcie samochodu z bagna i mrożace krew w żyłach relacje z mongolskich posiłków. Polecam.




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - gumibear - 27-06-2011

Zew natury. Moja ucieczka na Alaskę
http://tiny.pl/hfn34

Wczoraj dopadlem tę pozycję. jak sie to czyta? odliczam sekundy żeby wrócić do domu i wrócić do czytania.

Polecam




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - gumibear - 05-08-2011

olga i piotr morawscy ''od początku do końca'' .... reklamować nie trzeba.




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - bartolini - 05-08-2011

hmm, no książka nie jest powalająca. szczególnie początek ciężko się czyta, ale cóż, tak naprawdę początek to wolne zapiski PM.
a czytałeś Gumi ''Góry na opak czyli rozmowy o czekaniu'' Olgi M? albo ktokolwiek inny? ciekaw jestem opinii.
---
Edytowany: 2011-08-05 12:46:37




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - dzejsio - 08-08-2011

Tym razem polecam ''Gdy krzepnie rtęć'' Tadeusza Piotrowskiego. Jest to relacja z polskiej, zimowej wyprawy na Noszak 7492 m n.p.m. w 1972 roku. Było to początek zimowego himalaizmu, pierwsze wejście zimą na górę powyżej 7000m. Połowa to opis podróży i mijanych krajów a druga połowa to już opis wspinaczki.




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - zolwikovicz - 19-09-2011

Góry. Wolność i przygoda,Don Graydon, Kurt Hanson ma ktoś może takową ksiązke w wersji pdf??
-------------------------------------------
zolw




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - ns - 19-09-2011

@~zolwikovicz

Nie wiem czy taki jest tytuł orginału: Mountaineering, Freedom of the Hills, ale jak się dobrze wygoogla, to niby jest na chomikuj.pl, ale żeby ściągnąć to trzeba mieć niestety konto. Ja nie mam i linka nie podaje, bo nie chce przypadkiem robić kłopotów forum i adminom. Torrenta tez można znaleźć, ale nie wiem czy są jakieś seedy.




RE:Literatura Górska (Książki, Czasopisma, etc.) - zolwikovicz - 19-09-2011

właśnie widziałem ale też sie zastanawiam w jakim języku napisane w sumie właśnie ściągam 189 mb
-------------------------------------------
zolw