NGT
NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny (/thread-4111.html)



RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - gumibear - 23-04-2018

o biedrze i hmie było w wątku promo. Słaby temat na watek NOWOŚCI. wybaczcie

przenoszę




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - gumibear - 27-06-2018

posty przeniosę za chwilę....posty dot. dyskusji o Hamakach i tarpach od Cumulusa przeniesione do dedykowanego wątku. Coś czuję że się dyskusja mocno rozwinie o tym kontrowersyjnym produkcie cumulusa




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Barsus - 01-07-2018

Kilka nowości z ispo w filmach od Hendrika z hikinginfinland.com:
https://www.youtube.com/user/Habichtshorst/videos

Widzę, że sukcesywnie są dodawane nowe. Mnie osobiście zainteresował namiot od BD rozkładany na kijach trekkingowych i nie jest to klasyczna piramida.
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Pim - 01-07-2018

Dwa kijki + łącznik chyba widziałem w wydaniu Tarptenta. Tam na pewno była konstrukcja dwu powłokowa.
No i trzeba kupić dedykowane kijki BD....
-------------------------------------------
Pim




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - m - 02-07-2018

Pim - nie trzeba sprzedają też wersję bez kijaków z jakimś uniwersalnym adapterem i łącznikiem. Ale nie pokazali jak wygl, więc trudno powiedzieć czy np dałoby się używać nie skłądanych kijów




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - POKRZYWA - 09-07-2018


Powerbank i kuchenka w jednym...

https://www.skalnik.pl/elektronika-ladowarki,kuchenka-camp-stove-2,190-k-16475-33956-p

Cena i waga powala, ale ktoś już widział to 'cudo' w akcji?
Spalona biomasa zostaje przetworzona na energię elektryczną.


Czego to ludzie nie wymyślą,żeby naładować iPhona ;)




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Zbynek Ltd. - 09-07-2018

Jaka tam nowość




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - ramol - 09-07-2018

prawie kilogram, plecakowo nie do użycia
-------------------------------------------
ramol




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - ns - 09-07-2018

Ładowarka telefonu? Na biomasę? Ja chcę telefonu za 200-300 EUR z dobrą specyfikacją + dostępną specyfikacją techniczną, przekątną do maks. 5,5 cala, z __wymienną__ baterią i jej pokrywą z dobrej jakości plastiku, która nie wyślizguje się z ręki i nie potrzebuje etui, gniazdem na kartę SD i inne takie pierdoły... Ale nie, nie da się, bo blogersi i inni recenzenci zaraz napiszą to nie modne, passé, obudowa nie z alu, szkła czy innej ceramiki. I potem odważniki po 17-20 dkg noś w kieszeni. Jak oczywiście się tam zmieści :-[.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - skrzyplocz - 09-07-2018

ns - chcesz telefonu? Nowa Nokia 3310, wszystko oprócz ceny się zgadza :-)




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - ns - 09-07-2018

Nie chciałem być już bardziej szczegółowy, zanudzać co do moich wymagań co do telefonu, więc starałem się ograniczyć w bajdurzeniach, bo to nie to forum;-). Nokia 3310, rocznik 2017, spełnia tylko trzy(??) z moich wymagań - to wg szybkiego sprawdzenia na gsmarena.com. Ma wymienną baterię, gniazdo na kartę microSD i plastikową obudowę. O! i jeszcze radio FM, i gniazdo słuchawkowe 3,5 mm:-). Brak WLAN:-(. Nie jest to smartphone, a dokładniej to nie jest komputer o niewielkich wymiarach, jednym słowem teraz nazywa się to dumbphone :-P. Szybkie przeszukanie xda-developers nie znajduje żadnej społeczności niezależnych programistów wokół tej Nokii, a do tego piłem wspominając wymaganie dostępnej specyfikacji technicznej. No ale ja mam dziwne wymagania i wciąż jadę na 6-letnim Samsungu S III :-P, którego powolność niestety czasami daje o sobie znać przy niektórych programach.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - POKRZYWA - 10-07-2018

I pomyśleć, że chciałam tylko wiedzieć czy ktoś widział ten spaceship w realu (Zbynek?) i wie jak długo ognisko trzeba palić żeby telefon się faktycznie naładował ... całą noc?

W dodatku pytanie czysto teoretyczne, bo serio nie planuję tego zakupu ;)

PS
@ramol miniaturyzacja postępuje, kto wie może za 3 lata będzie ważył 200g trzeba obserwowac nowości ;)
---
Edytowany: 2018-07-10 12:20:57




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - Zbynek Ltd. - 10-07-2018

Nie widziałem. Tak jak Romek uważam, że waga jest masakryczna.
Załóżmy, że sam piecyk waży 135g, to mamy 800g balastu. 800g aku litowych daje nam zapas 16 sztuk aku 3400mAh. Czyli zachomikowaną w plecaku pojemność 54 400 mAh. Bez ognia, dymu, zbierania chrustu :-) Jak ktoś będzie potrzebował więcej energii, której nie uzupełni w inny sposób, to sobie to kupi.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - gavagai - 17-09-2018

Fińska firma Polar przedstawiła swój nowy flagowy zegarek Vanatage V https://www.polar.com/en/vantage/v Niektóre parametry (w tym deklarowany czas pracy przy pomiarze GPS co 1 sekundę - 40 h) wyglądają obiecująco, jednak brak np. możliwości wgrywania tracków rozczarowuje. Przewidywana cena na polskim rynku (dostępny ma być od końca października) to około 2100 zł.
-------------------------------------------
gavagai




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - carlosmuz - 18-09-2018

Po RC3Gps przesiadłem się na Garmina. Zegarek ciekawy, zobaczymy jak w praniu.




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - boguś b - 18-09-2018

Jest jeszcze wersja z barometrem




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - gavagai - 18-09-2018

Nie, nie, to własnie Vantage V ma barometr - wersja M, tańsza, barometru nie ma.
-------------------------------------------
gavagai




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - boguś b - 18-09-2018

To nie doczytałem :).
Grunt ,żeby nie był tak awaryjny jak v 800




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - gavagai - 18-09-2018

W moim V800 właściwie było bez zarzutu jeśli chodzi o soft. Natomiast, niestety, miałem problem z baterią. Dokładnie po 2 latach, i po tym, jak przestał być na gwarancji, akumulator przestał sie praktycznie ładować, spuchł a serwis Polara zaproponował mi wymianę akumulatora za ponad tysiąc złotych... Nie wiem, jak będzie w ty wypadku, ale pewnie na początku będą jakieś bugi w oprogramowaniu, więc trzeba będzie pewnie z minimum pół roku poczekać aż użytkownicy wychwycą a firma poprawi niedoróbki. Niemniej obietnica dokładnego pomiaru optycznego tętna oraz mierzenie mocy z poziomu zegarka oraz długotrwałość użytkowania na jednym ładowaniu przy ciągłym pomiarze GPS jest obiecujące. Jesli okaże się, że Polar potrafił dotrzymać obietnicy i pozostałe funkcje sprawnie działają, porzucę Garmina i przejdę na ten model Polara.
-------------------------------------------
gavagai




RE:NOWOŚCI NA RYNKU / sprzęt turystyczny - boguś b - 19-09-2018

Najpierw była wymiana baterii, czas działania ok 7 godz, teraz przestał ładować.
Czyli coś jest nie tak,