NGT
PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... (/thread-4009.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - dgim - 06-11-2015

Tez bede w Zachodnich w weekend.
---
Edytowany: 2015-11-06 20:39:02




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Leman - 07-11-2015

Ja jutro śmigam rano na Babią :)




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Rosenkrantz - 25-11-2015

Cześć.
Na razie bardzo nieoficjalnie ale przymierzam się do wypadu w Tatry w srodku tygodnia, tak pomiędzy 7 a 11 grudnia. Będę jechał sam, busem z Warszawy, bede miał 3-4 wolne miejsca.
Termin jest na razie nieoficjalny i może być modyfikowany.
---
Edytowany: 2015-11-25 14:11:06




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Zbynek Ltd. - 25-11-2015

W II połowie stycznia ktoś chce dołączyć do trekingu po Estonii? Na 2 tygodnie. Parę osób będzie.




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Ern - 26-11-2015

Podróżował ktoś w drugiej połowie grudnia po Jordanii? Okolice między Ovda, a Agaba?
Jeśli tak to może jakieś rady co zabrać?

Podobne informacje przydałyby się a propos Norwegii i Finalndii. Planuję po świętach ze znajomymi autostop na północ z stertem w Tallinie.




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - ludz - 26-11-2015

Autostop w Skandynawii zimą? :D Brzmi ciekawie. :)




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Ern - 26-11-2015

Ha nie ja to organizuję :)

Główne założenie to dostać się jak najdalej na płn.
Osobiście optuję za transportem ichniejszymi busami, ale wyprawa póki co w bardzo wczesnej fazie planowania; sprawdzamy możliwości.




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Jaga - 26-11-2015

Ludź, dlaczego nie, niektórzy lubią mrozy ;)
Ern, mój kolega jechał zimą autostopem do Murmańska:
http://www.pawlowski.cc/kategorie/relacje-z-wypraw/autostopem-do-murmanska-2013/
Niestety nie widzę żadnej relacji, ale możesz spróbować do niego napisać (często jest w rozjazdach więc może odpowiadać po długim czasie).




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Licz Kalorie - 26-11-2015

Siema,
mam pytania za sto punktów. Czy byliście w ostatnich dniach może na GSB?
Jeśli tak, to jakie są obecnie warunki?? Czy raki moga być potrzebne na jakimkolwiek odcinku?
pozdro




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - ludz - 27-11-2015

Byłem na Babiej w sobotę, jeśli gdzieś by miały być potrzebne to tam. A nie były. Aczkolwiek stuptuty mogą być pomocne. :) Śniegu jest w najgorszych miejscach do kolan.

@Jaga - srogo, podoba mi się idea. : )
---
Edytowany: 2015-11-27 11:56:31




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - PRS - 27-11-2015

@Licz Kalorie to jest dość... długi szlak. Przy ujemnej temperaturze jest kilka miejsc gdzie raczki (bo niekoniecznie raki) mogą być przydatne.
Musisz się określić jakie rejony.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Licz Kalorie - 27-11-2015

Generalnie chodzi o cały szlak. Cumulus przedwczoraj przysłał mi śpiwór po miesiącu oczekiwania. Łał! I to po telefonie z prośba o przyspieszoną wysyłkę .
Trochę się wycieczka przesunęła w czasie.. o tyle, że pewnie będę musiał zainwestować raki, skoro wspomniałeś o rakach. O raczkach nie pomyślałem, bo to chyba wyrzucanie pieniędzy w błoto, a na Babiej jest śnieg!
@ ludz W przeciągu tyg. temperatura spadła znacznie (cirka 7-8 stopni), dlatego pytam o warunki. Stuptuty zabieram, ma się rozumieć :)
---
Edytowany: 2015-11-27 14:17:30
---
Edytowany: 2015-11-27 14:21:25




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - PRS - 27-11-2015

Po miesiącu... szybciutko. Szczęściarz :)
@Licz Kalorie tak w skrócie to raczki od raków różnią się tym, że te pierwsze nie mają zębów atakujących. Na GSB (i nie tylko) takie zęby nie będą Ci potrzebne. Na zlocie Pod Rawkami dokonaliśmy oględzin z autopsji bodajże 4 różnych modeli raczków (pozornie niewiele się różniących).
W mojej ocenie najlepsze na (pod) turystykę beskidzką nadają się takie jak ma Leśna. Na ,,drugim biegunie'' są takie jak mam ja - w których z powodzeniem chodzę po tatrzańskich szlakach. Pewnie więcej wiadomości przeczytasz w dedykowanym temacie o raczkach - tu robi się OT.
O GSB odpiszę we właściwym temacie.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - ludz - 27-11-2015

Kurka, nie dramatyzujcie z tymi rakami w Beskidy!

idąc rozsądnie, to w najgorszym razie na Babiej bez raków będzie się szło mniej bezpiecznie i wolniej, bo obok szlaku, szukając śniegu zamiast lodu. mało to przyjemne, ale da się zrobić. Na samym GSB nie ma zbyt wielu miejsc gdzie raki mogłyby się *kiedykolwiek* przydać. Bardziej polecam kije i awaryjnie (!) raczki, ale też niekoniecznie.

@licz kalorie: nawet jak spadła o 7 stopni w porównaniu do soboty, to bardziej ujemna nie będzie. :)

btw. na cumulusa z zamówienia grupowego czekałem 2 albo 3 tygodnie :)




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Zbynek Ltd. - 27-11-2015

Oj, na samym grzbiecie Babiej miałem wyślizgane przez wiatr lodowisko. Nie sam szlak, ale cały grzbiet. Kilkaset metrów długości. Bez raczków/raków/rakiet z kolcami, za to z samymi tylko kijkami przejście byłoby nierozsądne.




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - dgim - 03-12-2015

Jedzie ktos z Was na KFG z Warszawy badz generalnie do Krakowa w piatek ?
Szukam 2 miejsc na start poznym wieczorem piatkowym, tj najpewniej po 20'tej.
---
Edytowany: 2015-12-03 11:08:28




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - eux - 14-01-2016

W sobote z rana wybieram sie w Beskid okolice Ujsołów.Start Rybnik , mam 2 miejsca w samochodzie,powrot niedziela +- 18.Jak komus pasuje pisac na jaeukin@gmail.com.




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - 7brat - 19-02-2016

Jadę w niedzielę rano do Ustrzyk Górnych z Rzeszowa. Mam 2-3 miejsca. Powrót we wtorek po południu.
Przejazd jest na blablacar.pl to klepać tam miejsca.

Oczywiście ngt jeździ taniej :)
-------------------------------------------
No co? Konkurencyjny zlot robię ;p




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - PRS - 27-04-2016

Od jutra dreptam asfalt w Sudetach Środkowych. Będę się bujał przez takie polityczno-celebryckie kurorty jak Zieleniec (obecnie w oku kamery bardziej biały niż zielony), Duszniki (przy tych temperaturach raczej duszno nie będzie), Kudowa Zdrój, Karłów, Wambierzyce, Srebrna Góra. Najprawdopodobniej będę się lansował w czerwonym Atmosiku z etykietką NGT na piersi. Może kogoś spotkam już w pociągu/autobusie.
Odnośnie tego drugiego...
Wrzuciłem ogłoszenie https://ngt.pl/thread-7504.html&page=999

Ponawiam publiczne zapytanie czy jest ktoś chętny na przedreptanie Orlich Gniazd od środy popołudnia przed Bożym Ciałem. Od jasnej Góry po Wawel. Czyli z Północy na Południe. Dosyć szybko i namiotowo.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:PODRÓŻE NGT / mam wolne miejsce w aucie w góry w kierunku... - Leśna - 27-04-2016

O, miałam w planie Orle Gniazda tej wiosny, ale jeszcze nie umiejscowiłam w kalendarzu. Tylko że pasowałoby mi zacząć w piątek po Bożym Ciele. Chcesz się uwinąć do niedzieli wieczorem?
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com