NGT
Casio / prw-1200, AQF 102WD - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Casio / prw-1200, AQF 102WD (/thread-3971.html)

Strony: 1 2


Casio / prw-1200, AQF 102WD - gregu - 02-11-2006

Poszukuję opinii użytkowników zegarka Casio prw-1200, a szczególnie precyzji działania wysokościomierza w tym modelu. Obecnie używam zegarka Echo Master II (firma chyba Tipi) kupionego za ok. 360 zł w Go Sport. Chodzę z nim po Tatrach, a więc na wysokościach rzędu 2300-2600 m.n.p.m. błąd mieści się w granicach 15-25 m., przy jedno- lub dwukrotnej kalibracji w ciągu dnia według mapy (wycieczka jednodniowa, a więc podejście, szczyty i zejście). Ciekaw jestem, czy Casio będzie dokładniejszy. Będę również wdzięczny za opinie o działaniu innych funkcji.
-------------------------------------------
Grzegorz Kordysiewicz




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - gumibear - 03-11-2006

moze sie przyda:
zegarek w góry:
https://ngt.pl/thread-544.html




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - tadeklodz - 03-11-2006

wszystkie zegarki mają czujnik wysokości barometryczny i reauguje on na zmiany ciśnienia powietrza związane z wysokością ale również na te związane ze zmianą pogody / wyż, niż/ co powoduje zafałszowanie wyniku.W krótkim okresie czasu zmiany pogody są na ogół małe ale w dłuższym są większe i błąd jest większy. Przykład:weż ustaw wysokość w domu a na drugi dzień zobacz że zmieniła się wysokość skazywana przez zegarek mimo że leży w tym samym miejscu w którym go wczoraj położyłes.
-------------------------------------------
tadek




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - gregu - 03-11-2006

Dzięki za wskazówki, ale to wszystko już wiem. Zależy mi na konkretnych wartościach (odchyleniach) dotyczących casio prw-1200 lub ew. innych pro-treków, najlepiej od kogoś, kto już tego zegarka używa w górach. Krótko mówiąc: czy casio będzie dokładniejszy od mojego Echo Mastera?
Dzięki, że odpisaliście, pozdrawiam.
---
Edytowany: 2009-08-20 21:04:20
-------------------------------------------
gregu




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - marcin - 10-04-2008

witam, czy ktoś ma instrukcję po polsku do CASIO PRG 60T??jesli tak, wrzućcie proszę linka albo napiszcie gdzie można ją znaleźć. Chętnie odkupię skan lub ksero bo mam zegarek z USA...

ps nie piszcie, że na pewno będzie w google albo w sklepach, bo tam już próbowałem. W sklepach dodają tylko do kupowanych u nich.
-------------------------------------------
marcin




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - msu3 - 22-02-2009

Cześć,
Szukam instrukcji do zegarka CASIO PRW 1200, nie mogę nigdzie jej znaleźć, czy może mi ktoś pomóc. Mój mail to sulek.marcin@onet.eu
Pozdrawiam Marcin
-------------------------------------------
JA




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - MIHASi - 23-02-2009

Ja uzytkuje PRV - 1500, z zegarka jestem zadowolony, choć faktycznie z tym wysokościomierzem bywa róznie, przy duzych skokach ciśnienia błąd pomiaru nawet siega kilkudziecieciu metrów, sprawdza sie tylko przy w miare stabilnej pogodzie i częstym kalibrowaniu.




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - nocnymarek - 23-02-2009

Również używam PRW-1500 i faktycznie pomiar wysokości pozostawia sporo do życzenia. Zdarzały mi się błędy pomiaru nawet do 80m, ale zaznaczam że nie robię kalibracji wysokości, cały czas pracuję na fabrycznych ustawieniach.




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - Lupedike - 23-02-2009

Nocny - a ustawiasz czasem światła w samochodzie?? :|
Bo to tak jakbyś zapakował bagażnik cegłami i się dziwił, że wszystkie wiewiórki widzisz ;)
Miałem Casio MarineGear (nie pamiętam modelu) z barometrem, wysokościomierzem i głębokościomierzem - i ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że barometry w casio są _bardzo dokładne_ - a to oznacza tyle, ze są diabelnie czułe na wszelkie zmiany :|
Kilkukrotnie sprawdzałem kalibrując na szczytach - wracając po paru godzinach różnica sięgała 25 m. a pogoda nie zapowiadała zmian :|
Choć obawiam się, że czasem wiatr zza grani potrafi zmienić ciśnienie ''o kilka metrów''

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Łukasz




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - MIHASi - 24-02-2009

Lupedike ...
Barometr faktycznie jest bardzo dokładny, zreszta te sensory są wykorzystywane równiez w zegarkach Suunto.
Co do tych ''zmian'' cisnień to ostatnio byłem na Krywani i te skoki był bardzo duże wiec coś w tym jest.




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - nocnymarek - 24-02-2009

Lupedike ''nie dziwie się'' że to tak działa, jedynie stwierdzam fakt że pomiar wysokości nie zawsze jest dokładny. Zresztą w swojej wypowiedzi potwierdziłeś to co i ja powiedziałem.

Jak wspomniał MIHASi barometr jest ok. tylko z wysokością bywa różnie. Nie bawie się w kalibracje zegarka, ponieważ mam wrażenie że i tak pomiar wysokości jest bardzo czuły na wszelkie zmiany, a nie mam ochoty ciąglę kalibrować zegarka. Zaznaczam również że czasami, mimo że nie kalibruje zegarka, pokazuje on dokładnie wysokość, a czasami są dosyć duże różnice.




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - leff - 07-05-2009

Kilka tygodni temu kupiłem G-Shocka z barometrem, termometrem i wysokościomierzem model 'RISEMAN' o symbolu 3147.
''Męczyłem'' zegarek przez ok. 10 dni (wypad na żagle do Chorwacji), w szczególności jeżeli chodzi o barometr, bo od tego zależy również pomiar wysokości. Kalibrowałem, zapisywałem, weryfikowałem na różnych barometrach (standardowe w marinach i na żaglówce). Wyniki wyszły b. ciekawe. O ile wskazania barometrów na jachcie i w marinie zawsze się różniły, to okazało się, że domyślne ustawienia barometru w zegarku są bliskie wskazaniom rzeczywistym (różnica do 2hpa). Założyłem, że te wzorcowe to barometry w marinach, bo ich wskazania i wskazania zegarka były zawsze zbliżone, czego nie da się powiedzieć o barometrze na jachcie. Zacząłem za to kalibrować wysokość n.p.m.
Otóż w rzeczonym modelu Casio 1hpa różnicy to 7-7,5m wysokości. Przynajmniej do wysokości ok. 1000 m n.p.m. (sprawdzałem też w czasie drogi autokarem).
Innymi słowy: ciśnienie niższe o 4 hpa. to ok. 30 m wyżej. Pływając przez tydzień (ciągle na poziomie morza mniej więcej) miałem aż zanadto dużo możliwości, żeby to potwierdzić. Problemem pozostaje fakt, że jednostką pomiaru wysokości jest w tym modelu 5 m, a nie 1 m.
Kolejna rzecz, to barometr: w omawianym egzemplarzu pokazuje nadchodzącą zmianę pogody z wyprzedzeniem 2-4 godzin, co najmniej. W marinie, wieczorem, ciśnienie zaczęło dramatycznie lecieć w dół w ciągu dwóch godzin o ok. 10 hpa. Po kolejnych 2 godz. było oberwanie chmury z gradem, piorunami i awarią sieci elektrycznej w całej okolicy, spowodowanej piorunem (fajerwerki nad miastem). Od tamtego czasu zanotowałem podobne zachowania barometru jeszcze dwukrotnie (nie wspominam o przejeździe powrotnym do Polski przez góry) i za każdym razem wiązał się to z zjawiskami atmosferycznymi odbiegającymi od normy (gwałtowny porywisty wiatr, ulewa) w przeciągu 4-6 godzin od momentu, gdy wskaźnik barometru zaczął gwałtownie spadać.
Podsumowując: barometr w ustawieniach fabrycznych działa ok. termometr trzeba skalibrować do noszenia na ręce (obniżyć wskazywaną temperaturę o 6-8 stopni C), wysokość analizować i przeliczać na podstawie pozycji (na mapie), uwzględniając zmiany ciśnienia atmosferycznego, z założeniem, że wskazywana wysokość i tak może być obarczona błędem rzędu nawet 100-150m.
-------------------------------------------
leff




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - jaro-vega - 20-08-2009

Po przeprowadzce posiałem gdzieś polską instrukcję
coś pogrzebalem i teraz nie łączy sie i nie ustawia godziny
pomóżcie prosze
tel 601 920 920
skype: jaro-vega




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - tOmki - 20-08-2009

>>jaro-vega

tu masz linka, ale do manuala po angielsku:
http://www.tinyurl.pl?TN66hGHi

mozesz zapytac tez tutaj:
http://www.tinyurl.pl?cQcVSEvj
-------------------------------------------
pozdro




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - asnow - 06-01-2010

Witam, poszukuje instrukcji po polsku do CASIO PRW-1500 czy może mi ktoś pomóc. Mój mail to asnow@o2.pl, z góry dzieki
-------------------------------------------
asnow




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - andrew - 08-02-2010

Witam, poszukuje instrukcji po polsku do CASIO PAW-1300,PRW-1300 moduł 3070 andrew-buj@o2.pl z góry dzięki
-------------------------------------------
Andi




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - maxxer - 06-07-2010

maxxer
2010-06-28 01:26:43
83.20.112.143
nr 1
głosów 0

Witam!
Przymierzam się ostatnio do kupna zegarka i niestety żaden z oferowanych przez różne firmy w danych kryteriach cenowych ( do 160max) mi się nie podoba. Dziś trafiłem na ww. Casio i mam takie pytanie:
Posiada ktoś ten zegarek? Jak on się sprawuje? Poproszę o jakąkolwiek opinie, ponieważ internet milczy na jego temat.

Chcę go użytkować codziennie. Wytrzyma spotkania z piaskiem, kamieniami, gałęziami itp?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - tOmki - 06-07-2010

tOmki
2010-06-28 06:23:54
212.244.198.233
nr 2
głosów 0

wiecej o zegarkach casio znajdziesz tu:
http://tinyurl.com/29h5jz6

tam pytaj
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - dareczek71 - 22-11-2010

Poszukuje polskiej instrukcję do zegarka Protrek 80 jakby koś z was miał to by mógł poratować i przesłać na Emila: dareczek71@o2.pl z góry bym był wdzięczny
---
Edytowany: 2010-11-22 17:26:43
-------------------------------------------
dareczek71




RE:Casio / prw-1200, AQF 102WD - foks64 - 22-11-2010

dareczek, jeżeli jesteś z krakowa to nie ma problemu.
-------------------------------------------
Grzesiek.