NGT
Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? (/thread-3876.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Alamo - 12-04-2008

Siemka.
Ja mam czarną ECWCS I, wyprodukowana przez Fox Outdoor Produts. Kurteczka przywieziona z USA, nie miała kontraktu ale sprawdzała sie całkiem dobrze.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - murzyn1 - 03-05-2008

A ja widzialem kilka lat temu w jednym dobrym sklepie militarnym w Czestochowie Oryginalne, czarne i kontraktowe parki ECWCS po 550zl. Tylko wtedy potrzebowalem woodlanda, i czarny mnie nie interesowal, a teraz zaluje ze nie kupilem czarnej. Ci kolesie juz nie maja tych kurtek i powiedzieli ze miec nie bedą. Kurtki byly jak powiedzialem kontraktowe i nie byly dla POLICE FORCES czy cos. Metka wygladala dokladnie tak samo jak na zwyklej Woodlandowej tyle ze zamiast WOODLAND CAMOUFALGE bylo napisane BLACK. I mieli I jak i II generacji.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cziko076 - 02-11-2008

witam jaka jest rożnica miedzy tymi kurtkami ? czy warto je kupić a moze to podróby?? dzieki za pomoc

http://allegro.pl/item465181442_kurtka_ecwcs_us_army_parka_helikon_tex_4_kolory_l.html

http://allegro.pl/item459671648_kurtka_ecwcs_czarna_polar_helikon_rozm_m.html
-------------------------------------------
cziko




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Spineless - 02-11-2008

cziko wyluzuj, zapytanie w jednym wątku spokojnie wystarczy...:)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Dirty - 02-11-2008

Tutaj masz temat o tej parce:

https://ngt.pl/thread-5080.html

Właściwie o tej z 1. linka. Obydwie to kopie. Generalnie różnica między nimi jest taka: 1.gen ma bardziej worowaty krój (przynajmniej w oryginale), duży stały kaptur i bawełnianą podeszewkę, oraz najmniej istotne kieszenie zapinane na napy. 2. gen. ma bardziej dopracowany krój, mniejszy kaptur, który mozna schować w kołnierzu, nie ma podszewki (powinna mieć lepszą oddychalność), kieszeni na velcro. Obydwie te kurtki mają takie same membrany (w przeciwieństwie do oryginałów). Jeżeli nie chcesz oryginała w kamuflażu, to ja wybrałbym kopię 2. gen.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Mirek Arican - 03-11-2008

Do murzyn1

Metki na kontraktach zawsze wyglądają tak samo ;) - tylko ja mam na mojej czarnej jeszcze nabity stempel - sugerujący ze ta kurtka była używana przez policję - tak niczym się nie różni do kontraktowych woodland czy desert ...
-------------------------------------------
Mirek Arican




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Mirek Arican - 06-11-2008

Do cziko76

To drugie - hmmm nie ryzykował bym, bo Helikon w ofercie niema czarnych 3 Generacji tylko ma w kolorach MARPAT
-------------------------------------------
Mirek Arican




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - JaJo - 14-12-2008

Witam powie mi ktoś czy kontraktowe ECWCS`y gore-tex`owe są jako tako ciepłe czy podczas polskiej zimy zmarznę w niej jak pies?




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 14-12-2008

jak ubierzesz pod ECWCSA gen1 polar od 100 w gore ,a najlepiej na miasto nawet 200 lub 300 i nie będziesz stał w miejscu to nie zmarzniesz ja przy -10 w polarku 100 się pociłem i mi było za gorąco ,ale wtedy szedłem zdrowym tempem , tak ,ze do normalnego chodzenia po mieście z polarem 200 da radę ,ale jeśli to ma być kurtka na miasto to nie wydawał bym na nią 400zl ,tylko 250 i wziął bym parkę z Helikona




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 14-12-2008

Tak jak napisał Devilll, sama kurtka w ogóle nie jest ciepła, bo przecież nie posiada żadnego ocieplenia, tylko warstwę membrany z podszewką nylonową. To, jak Ci będzie ciepło zależy tylko i wyłącznie od tego co wsadzisz POD kurtkę i na ile intensywny wysiłek będziesz uprawiał.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - bolas - 18-12-2008

Po 2 latach tyrania kontraktowego (Apparel Tennesee Corp) pustynnego ECWCS moge tylko być zadowolony. Kupiłem demobil z allegro i kurtka jest super. Cały czas ją tyram w górach, na wyjazdach, chodze na codzień w pogodę i niepogodę i jest super. To czego obawiałem się zakładajac ten temat we wrześniu 2006 nie ma prawa bytu - do dziś jej nie prałem i nie mam problemu z wodoszczelnością ani z brudzeniem. Jak się lekko przybrudzi to można mokrą szmatką przetrzeć i jest czysta.

Co do pytania o ciepłotę - jak nie ma mrozu to ja zwykle na spacerki nawet polaru pod nią nie zakładam. Zwykle koszula lub cienka bluza wystarczy. Czasami jak jest na plusie to w ogóle nosze kurtkę na t-shirt. Jak się ja zapnie wiatrołapem na spodnie, pozapina wszelkie zapięcia, założy kaptur to doskonlane chroni i trzyma ciepło. Wiatru nie puszcza, więc jest OK. Idąd w polarze marszem dłuższym idzie się zagotować, często nie wystarcza odpinanie rozporków itp ... generalnie ta kurtałka jest super i jak tylko ją wykończę - co pewnie jeszcze długo potrwa to kupię sobie ECWCS Marpata Marines ...

Na polską zimę w zupełności wystarcza, a na wszystkie ostrzejsze wystarczy wrzucić coś pod kurtkę i też spokojnie da radę. Jeżeli chodzi o wodę, wiatr i inne podłe tematy to kurtka jako skorupa chroniąca jest ekstra. Parę razy zakosztowałem w niej ruskiej kontynentalnej zimy i dawało radę na spokojnie o ile oczywiście buty, czapka i rękawiczki były obecne ;)

W tym momencie na pewno nie kupiłbym żadnej podróby - jak te wszelkie pseudo-kontraktowe. Szkoda kasy a nówka i tak jest sporo słabsza niż oryginalna używana konraktowa. Jak ktoś duma nad wyborem używki czy kopii to moim zdaniem powinen zadać sobie pytanie: do czego jest mi ta kurtka potrzebna ? Ma być praktyczna i dobra, czy mam w niej być piękny ;0) ?

Dumanie nad tym czy brać kurtkę I, II czy III generacji to chyba też raczej kosmetyka. One się głównie różnią krojem i rozkładem pierdółek- większy kaptur, jakaś róznica w kieszenie itp ... kurtki są jednak tak samo dobre w ochronie/zabezpieczeniu ...

Także polecam kontraktowe kurteczki - używki albo nowe, nie polecam kopii.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Józwa - 18-12-2008

Witam!
Bolas - a co w przypadku jak musisz dłuższą chwilę postać na wietrze? Też Ci T-shirt pod ECWCS wystarcza?

Ja tam noszę Gore tylko jak leje, mocno wieje, pada śnieg, generalnie jest mokro i zimno. We wszystkich innych przypadkach kurtka ląduje w plecaku.

Co do kroju - niedawno ''przesiadłem się'' z I gen. na II gen. i jak dla mnie to jednak jest różnica. Chociaż w II gen. brakuje mi kaptura jaki był w starszej wersji. No, ale chyba nie ma kurtek idealnych.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - bolas - 18-12-2008

Robię dokładnie tak samo ... biorę ją zawsze gdy jest ryzyko deszczu/zima i syfu ;) Ale jak nie pada to zwykle jedzie przytroczona do plecaka. Niebawem znów będzie okazja na testing bo na ponad tydzień pojedziedzie w Czarnohorę na łażenie.

Na snowboardzie też się sprawdziła. Kumpel w ogóle na nartach śmiga w całym zestawie desert ze spodniami i nic - nie puszcza wody, dobrze się sprawdza no i po glebach i typowo narciarskim zużyciu nic póki o po intensywnym sezonie mu nie poszło. A też używka z allegro.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - bolas - 18-12-2008

O wilku mowa:
http://img389.imageshack.us/img389/6895/24184144es8.jpg

... kontraktowy ECWCS I generacji w cywilnym użyciu :)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cichy - 24-01-2009

witam, to bardzo ciekwe co piszecie na temat parek, mam 1 pytanie do Was, jak rozpoznać tą prawdziwą parke us army, np woodland od tych pseudo kontraktowych, czy głównym czynnikiem różniącym oryginał jest cena, czy jest jakiś sposób aby rozpoznać oryginał po metce? na allegro jest kilku ludzi którzy twierdzą że, ich parka jest ta prawdziwa kontraktowa i kosztuje np 320 zł za woodlanda i to nowa, na metce jako contractor jest VALLEY APPAREL, LLC. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi.
Dzięki.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - jagular - 24-01-2009

rozpoznasz po kontrakcie. a ta cena jest możliwa, jesli to 1 gen. podeslij linka do kurtki.
-------------------------------------------
;)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 24-01-2009

Rozpoznasz po kontrakcie i numerze NSN. Albo po prostu jak masz możliwość, to wklej nam tu zdjęcie metki, to zawsze ktoś Ci powie czy to oryginał czy nie :)
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cichy - 24-01-2009

Witam i dzięki za tak szybką reakcje z Waszej strony, mówice że po kontrakcie, widzialem kilka firm czy korporacji które widniają na metce, nawet szukalem nazw tych firm w necie, faktycznie znalazlem adresy w USA i dokonania dla us army, zobaczcie sami na link, jeszcze raz dzięki.

http://www.allegro.pl/item529647626_kurtka_woodland_gore_tex_usarmy_gen_1_medium.html




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - jagular - 24-01-2009

jak dla mnie wygląda ok niech sie jeszcze ktoś wypowie.
-------------------------------------------
;)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 24-01-2009

Samą nazwą firmy się nie sugeruj, bo niektóre robiły zarówno na kontrakcie, jak i produkcję cywilną i to niekoniecznie na Gore-Texie.
Akurat kurtka z Twojego linka to oryginał, a ten sprzedawca z tego co widziałem zawsze oferował oryginały i kontrakty.
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.