NGT
Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? (/thread-3876.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Norbi - 22-10-2010

Witam Wszsytkich!
Poszukuję kurteczki II generacji, oczywiście kontaktowej. Czy ktoś może polecić sprawdzonego sprzedawcę na Ebayu lub Allegro?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje.
Serdecznie Wszystkich pozdrawiam!
-------------------------------------------
Norbi




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 22-10-2010

poszukaj ,a sam się przekonasz po komentach i asortymencie




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - piteros - 27-10-2010

Witam wpadły mi w oko spodnie gore-tex woodland z ocieplaczem polartec a że sie na tym kompletnie nie znam proszę o pomoc w tej sprawie.Cena dla mnie zaskakująco niska i dlatego przykuły moją uwagę.O co chodzi z tym kontraktem i czy to są stare spodnie rocznikowo?Zainteresowały mnie te spodnie z czysto ekonomicznego powodu. Gore tak tanio?Hm nawet nie wiedziałem że można coś na membranie dostać tak tanio. Spodnie potrzebuję do trekkingu w jesień zima proszę o oświecenie mnie czy to orginał i czy nie są za stare, żeby membrana była cała jaka to generacja ?http://allegro.pl/spodnie-gore-tex-woodland-ocieplacz-polartec-i1274251543.html :-)
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 27-10-2010

Wyglądają na oryginały.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - piteros - 27-10-2010

Dzięki.Wiem że marudzę ale o co chodzi z tym kontraktem i jak mogą być stare te spodnie która to generacja?:-)Jestem zielony w tych ciuchach wojskowych ,mimo tego że poczytałem trochę na forum to i tak nic nie kumam.
---
Edytowany: 2010-10-27 18:51:45
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 27-10-2010

Na metce figuruje zdaje się kontrakt z 2003 roku, więc to chyba II generalnie może być (jeśli się mylę, to niech mnie ktoś poprawi), natomiast na tym zdjęciu widzę koło metki jakąś plamę, albo dziurę:
http://img05.allegroimg.pl/photos/oryginal/12/74/25/15/1274251543_1




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 27-10-2010

tja kontrakt 03 ,Blatio to cyferki wybijane na ceracie :P też takie mam




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - piteros - 27-10-2010

Blatio a po czym poznajesz że to kontrakt 2003 roku? Zdradźcie tajemnice.A z tym kontraktem to domyślam się że to szło dla wojska pod zamówienie ,a nie kotraktowe mogą być gorszej jakości czy dobrze kminię? lol

Wielkie dzięki Blatio.
---
Edytowany: 2010-10-27 19:39:21
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 27-10-2010

Dobrze kminisz.
Tam nad napisem ''100% nylon'' znajduje się numer kontraktu: ''SPO100C-03-C-(cośtam)'', ostatnich cyferek nie widzę. W każdym razie to ''-03-'' w środku oznacza rok kontraktu - 03 = 2003.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - past - 27-10-2010

spodnie gore są spoko , problem jest z ocieplaczem :)
on jech cholernie gorący :)
do tego troche krótki - do wysokich butów
ale wojskowe gore mają plus - bardziej pancerna budowa - co przy spodniach ważne. A cena nie jest jakaś rewelacyjnie niska
http://www.govliquidation.com/auction/haystack?nsn=8415010997858
na tej stronie zamiast liczb wpisujesz ze swojego kontraktu i masz wszystkie informacje.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 27-10-2010

Past, pomyłka - nie z kontraktu, tylko z NUMERU NSN, a to dwie różne, nie mające ze sobą związku bajki, nie wprowadzaj w błąd :P
Sam bym sprawdził NSN tych spodni, gdyby tylko był widoczny wyraźniej na zdjęciu.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - piteros - 27-10-2010

O to już dla mnie wyższa szkoła jazdy przed chwilą się dowiedziałem co to są kontrakty i jak się rok odczytuje a wy mnie już zasypujecie jakimiś NSN chocho. Co to ten NsN?I jak to się sprawdza ;-)

Dobra już wiem co to jest NSN Wikipedia pomogła:-) Teraz jak mam sobie go sprawdzić bo chyba trzeba byc zalogowanym na tej stronie ?
---
Edytowany: 2010-10-27 20:40:31
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 27-10-2010

Wkleję cytat z własnego artykułu o M65:

Numer kontraktu (Contract No.) jak sama nazwa wskazuje, to oznaczenie umowy, jaką US Army zawarło z danym producentem na produkcję określonego asortymentu odzieży. Kurtki posiadające kontrakt, są uznawane za najbardziej ''kultowe''. Poza tym, jak już wcześniej wspomniałem, kurtki kontraktowe musiały spełniać normy produkcyjne armii amerykańskiej, więc kontrakt stanowi tutaj niejako gwarancję jakości.
Aby nie wdawać się w szczegółowe objaśnianie symboli, warto zapamiętać, że przykładowe kontrakty kurtek M-65 to:

* DSA100-75-C-1200 (sprzed 1977 r.)
* DLA100-78-C-0379 (po 1977 r.)
* SPO100-99-D-0303 (produkcja najnowsza)

3-literowy symbol oznacza agencję rządową, która złożyła zamówienie, zaś środkowa liczba dwucyfrowa to rok produkcji (kolejno - 1975, 1978, 1999).

Numer NSN (National Stock Number) to tak jakby numer magazynowy odzieży. Określa on produkty, które są zatwierdzone przez rząd USA do użytku. Jako ciekawostkę warto dodać, że numer NSN mogą posiadać także niekontraktowe produkty, np. Alpha na swoich kurtkach cywilnej produkcji umieszcza również numery NSN.
Numer NSN, jeśli jest autentyczny, powinien precyzyjnie określić rodzaj ubioru, jego kolor oraz rozmiar.

UWAGA!
Numer NSN nie określa nigdy roku produkcji ani producenta. Tylko typ i cechy charakterystyczne wybranego artykułu. Przykładowy numer NSN to:

* 8415-782-2936 (przed 1974 r.)
*
* 8415-00-782-2936 (po 1974 .)

Aby rozszyfrować numer NSN, warto wiedzieć jedynie, że przykładowa liczba 782 oznacza kolor kurtki, 00 oznacza kraj produkcji (00 i 01 to USA), natomiast 4 ostatnie cyfry to rozmiar i typ.
Jak sprawdzić numer NSN?
Istnieje możliwość sprawdzenia, czy posiadany przez nas produkt jest zgodny ze swoim numerem NSN. Aby to uczynić, należy udać się pod ten adres:
http://web.govliquidation.com/auction/haystack?nsn=8415007822888

W celu sprawdzenia NSN-u, należy w okienku adresowym wykasować to co jest po ''='' i na to miejsce ręcznie wpisać swój NSN. Jeśli znajduje się on w bazie, to powinny się ukazać dane zgodne ze stanem faktycznym kurtki. Jeśli więc posiadamy kurtkę rozmiaru Medium/Regular w kamuflażu woodland, to po wpisaniu jej NSN-u, te same informacje powinny się ukazać na ekranie naszego monitora. Jeśli pojawi się inny przedmiot - trudno, kurtka jest najpewniej fałszywa. Może się też zdarzyć, że danego numeru nie ma w bazie - wtedy też można nabrać podejrzeń.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - piteros - 27-10-2010

Dzięki tylko jak tam wchodzę to nie ma żadnego okienka gdzie mógłbym cokolwiek wpisać :-(
A dobra już wiem w adres internetowy huhu :-p
Cale życie się uczę i głupi umieram jak ktoś to powiedział.
---
Edytowany: 2010-10-27 20:55:33
---
Edytowany: 2010-10-27 20:58:00
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 27-10-2010

Edit: do kasacji.
---
Edytowany: 2010-10-27 21:04:37




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - piteros - 27-10-2010

Nie no powyżej już napisałem ,że już wiem jak. Nie wiedziałem tylko o jakie okienko adresowe chodzi :-) I dziękuję za pomoc.Uff lol
Myślałem tylko że to ma byc z funkcji strony a nie przeglądarki i szukałem jak głupek tego okna .
---
Edytowany: 2010-10-27 21:00:54
---
Edytowany: 2010-10-27 21:01:50
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - marbo30 - 27-10-2010

Panowie czy to jest orginal?

http://allegro.pl/show_item.php?item=1294558351&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.|%0D%0AAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+lub+wiadomo%C5%9B%C4%87+Gadu-Gadu+z+przypomnieniem,%3Cbr+/%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce+%3Ci%3EAllegro+%E2%80%BA+Moje+Allegro+%E2%80%BA+Moje+zakupy+%E2%80%BA+Obserwowane+oferty:+%3Ca+href%3D%22/myaccount/watch.php%22%3ETrwaj%C4%85ce%3C/a%3E.%3C/i%3E

Jak myslicie czy lepiej kupic na allegro czy na ebayu w stanach?Wydaje mi sie,ze ceny sa porownywalne
-------------------------------------------
Marbo




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 27-10-2010

6 postów w górę ,Blatio dał wskazówkę jak sprawdzić , tak kontrakt ,gen I z usa się nie opłaca ,szukaj młodszej




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - marbo30 - 28-10-2010

Dziwi mnie dlaczego sie nie oplaca ze stanow ,a przeciez tam je produkuja ,przeciez te kurtki z allegro sa sprowadzane wlasnie z usa siostra ma i sprawdzic ile kosztuja te kurtki w sklepie stacjonatnym wojskowym,devilll mlodszej to znaczy ?i ile trzeba wydac za taka nowa kurtke




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - past - 28-10-2010

marbo 30 opłąca sie z USA jak masz kogośznajomego w stanach albo jak trafisz ciekawą cene.
Koszt przesyłki zabija róznicę ebay allegro. A poza tym w przypadku problemów mozesz na allegro jeszcze dochodzic swego , na ebay jest problem.
Sprowadzałem kiedyś kilka I GEN z usa i były to używki i często to co na zdjeciach i w opisie różniło sie od realu.
Poza tym nawet w USA nikt nie kupuje tych kurtek w sklepie wszystkie są lub z demobilu lub xxxxxx.
Polecam kupno II GEN , generacja I jest gorsza i 300 zł to moim zdaniem za dużo. W tej cenie jak ci się poszcześci kupisz GEN II nówkę