NGT
Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? (/thread-3876.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Dirty - 21-05-2010

Medium klata 94-104 cm, Large 104-114, X-Large 114-124. Regular wzrost 170-180, Long 180-190. Takie znowu strasznie duże to one nie są- ja mam II generację w UCP, rozmiar Medium Regular, ok. 100 cm w klacie, wzrost 180 cm i miejsca za dużo nie ma (rękawy też mogłyby być dłuższe).




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - gruesome - 21-05-2010

Rozmiarówkę US Army znam, ale patrząc tylko na nią można się nieźle przejechać. Sądzisz, że ktoś kto ma 114 w klatce zmieści się w kurtkę co ma 120cm w klatce (link w poprzednim poście - rozmiar L-R)? A z drugiej strony ja już teoretycznie wpadam w rozmiar XL-R, a tam parki mają ponad 140cm szerokości, co jest zdecydowanie za dużo na lato bez grubych polarów (wiem bo mam taką kurtkę). Szczególnie że brzucha dużego nie mam - 96cm w pasie.

Nie wiem też jak duże różnice są między egzemplarzami tego samego rozmiaru - możliwe też że na Allegro lądują egzemplarze odrzucone z powodu zbyt dużych różnic w rozmiarówce albo źle naszytej metki.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 21-05-2010

Gruesome, 120 w klacie kurtki w rozmiarze Large, to błąd w opisie sprzedawcy. Amerykańska L-ka (obojętnie czy to M65, czy ECWCS) powinna mieć co najmniej 126-130 cm obwodu (realnego) w klacie pod pachami.
Celowo piszę o M65, bo wiem że ECWCS jest w klacie nieco szerszy niż M65 w tym samym rozmiarze, a moja M65 w rozmiarze Large ma właśnie jakieś 63 cm szerokości pod pachami, czyli ok. 126 cm.
O ile pamiętam z rozmów z Devilllem, który ma ECWCS w rozmiarze M/R, jego kurtka ma 120 cm obwodu w klacie, mierzył. Tak więc L-ka na bank jest szersza.
Tak czy siak, na Twoim miejscu, mając 114 cm w klacie, celowałbym już w rozmiar XL, gdzie 114 cm klaty jest dolną, a nie górną granicą, więc od biedy i dwa polary wejdą jak trzeba.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - gruesome - 21-05-2010

Widzę, że bardzo chcecie wierzyć w doskonałość oznaczeń na metkach :). A ja właśnie zmierzyłem swoją kontraktową bluzę BDU 100% bawełna Woodland w rozmiarze X-LARGE REGULAR i ma ona 128 w klacie! Nie ma więc szans, aby ktoś, kto ma w klacie 124 - a więc teoretycznie powinien mieścić się w X-LARGE - wszedł w tę bluzę. Co ciekawe bluza BDU Nyco Desert w rozmiarze LARGE-REGULAR ma taką samą szerokość - 128.

M.in. ten przypadek nauczył mnie, że zawsze trzeba sprawdzać realne rozmiary konkretnego egzemplarza. Poza metką jest jeszcze różnica zastosowania - parki US Army są zaprojektowane do noszenia na grube polary (np. ''Bear suit''), a ja chcę go nosić na podkoszulek - dlatego sugestia bym brał XL bo tak wypada z rozpiski jest wysoce niewłaściwa ;).




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Dirty - 21-05-2010

No to bierz co chcesz, wszystko weź...hehe. Ja się na razie nie przejechałem na rozmiarówce us army. Co do rozbieżności w wymiarach się zgodzę, tylko że z reguły jest na na minus- ciuch jest mniejszy niż należałoby się spodziewać. A noszenie gore na sam podkoszulek (zapewne wiesz, że gore tym lepiej się sprawuje im jest zimniej) jest wg. mnie trochę ekstrawaganckie :)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 21-05-2010

BDU nie porównuj, one są krojone ''przy ciele'' i z założenia mają być noszone tylko na T-shirt. Moja BDU Large ma w klacie ok. 122 cm. BDU w ogóle nie wchodzi do tego porównania, bo pod nią nic się z zasady nie nosi.
Inna sprawa, że wśród różnych producentów też się zdarzały wpadki z wymiarami różnych ciuchów i różnice w realnych wymiarach ;)

Bear Suit był porażką wymiarową, wpadką i tyle, dobrze że już o tym wiemy :P

Ale i tak wniosek jest prosty, trzeba sprzedawców cisnąć o podawanie realnych zmierzonych wymiarów każdego ciucha.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - gruesome - 21-05-2010

@Dirty
Powiedzmy, że tym podkoszulkiem może być podkoszulek polarowy WP, wtedy to już taka ekstrawagancja nie będzie? ;) Ale fakt, że usilnie zastanawiałem się nad sensem gore-texu na lato. Uznałem jednak, że oddychający hardshell jest mi potrzebny. Zdarzają mi się wypady kajakowe czy rowerowe na kilka dni, wtedy nie można sobie pozwolić na przemoczenie i przewianie (bo cieżko się ogrzać/wysuszyć), a jakaś oddychalność na pewno jest lepsza od zerowej.

@Blatio
Nie chodzi mi o porównywanie wymiarów BDU do ECWCS, tylko o to że metki w ubraniach US Army mogą kłamać - w bluzę o szerokości 128 w klatce nie wejdzie ktoś kto ma w klatce 124, mimo że wg metki (a zatem kontraktora US Army) powinien.

PS. Dostałem informację od pentagon-2007, że kurtka ACU L-R II gen. ma w klatce 142cm. Jak widać parę cm więcej niż wychodziło u innych,




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 21-05-2010

Wow...
No teraz mnie zastrzeliłeś tymi rozmiarami... jeśli tak naprawdę jest, to ja teraz też wymiękam i już nic więcej nie mówię :P




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Tulo - 21-05-2010

gruesome:
Ogólnie rozmiarówka jest dobrze przemyślana zważ tylko że my rynek cywilny dostajemy ''ochłapy'', rożne roczniki kontraktów, rożni producenci. Idziesz do sklepu patrzysz na metki niby identycznie pisze a wymiary różne dlaczego wojskowe ciuchy miały by być inne.
To są zwykłe mundury robione w tysiącach nie oczekuj od nich ekskluzywności, mają spełniać postawione im parametry. Wszyscy znają zalety w postaci materiałów i wykonania ale mają w sobie tez niedoróbki znane z masowej produkcji.
BDU były tak długo robione że kontrakt z lat 90 od kontraktu z 00 może się różnic o kilka cm a dalej to bedzie jeden rozmiar np. M-R.
Ostatecznie mogli pomylić metki, mogli uszyć niezgodnie z parametrami ale to tylko domysły.
Co do 2 gen L-R stawiam na około 70 cm w szerokości spokojnie wystarczy by ktoś z klatką do tych 124 cm w obwodzie upchał tam gruby polar i miał jeszcze luz. Oczywiście jak chcesz podkoszulek to cóż będzie na tobie ten rozmiar wisiał jak płaszcz.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Jurand - 28-08-2010

Witam,
Mam takie zapytanie do ogółu czy ktoś się spotkał z kurtką ECWCS I generacji w kamuflażu metro (miejskim) albo pustynnym? Jeśli tak to proszę o linki do ewentualnych aukcji lub stron sklepów gdzie takowe mogę kupić.

Tak na marginesie interesuje mnie tylko w rozmiarze Small-Short, ewentualnie XSmall-Short, bo ma być dla małej kobitki :)

Z góry dzięki.
-------------------------------------------
Jurand




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 28-08-2010

Pustynne są powszechne i na Allegro nawet za rozsądne pieniążki chodzą (kontrakty).
Przykład:
http://tiny.pl/h7v7h
Niestety, z małą rozmiarówką jest problem... najmniejsze, co mi się udało wytropić, to rozmiar Medium/Short:
http://tiny.pl/h7v7x
albo Small/Long:
http://tiny.pl/h7v7m

W kamuflażu metro, to jakieś cywilne podróby muszą być, bo pierwsze słyszę w ogóle o takim wynalazku.

Niestety, w chwili obecnej na hasło ''ECWCS'' wpisane na Alle... wyskakują same podróby wszelakiej maści.
---
Edytowany: 2010-08-28 17:29:13




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Jurand - 28-08-2010

Dzięki za info, ale pustynny to pewnie chodziło Ci o taki kamuflaż: http://allegro.pl/parka-dcu-gore-tex-ecwcs-m-r-desert-kontraktowa-i1202108899.html ?

Bo mnie interesuje taki kamuflaż (to też pustynny ale trochę inny): http://allegro.pl/kurtka-us-army-kamuflaz-desert-6-color-nowa-i1197379165.html

Spotkałeś się może z kurtką ECWS I generacji w takim kamuflażu jak powyższy?
-------------------------------------------
Jurand




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 28-08-2010

Yyy... oj, widać, że nie siedzisz w militariach :)
To co wkleiłeś, to stary kamuflaż pustynny, tzw. ''desert 6color'', zwany potocznie ''chocolate chip''. Używany był w czasach, kiedy US Army jeszcze nie używało Goretexów w pustynnych barwach... w tym kamuflażu wedle mojej wiedzy nie powstała nigdy żadna kurtka membranowa.

Pustynna ECWCS I generacji, pojawiła się dopiero w ''desert 3color'', czyli tym, który Ci wkleiłem. Innych pustynnych ECWCS gen.I nie znajdziesz. Jeśli znajdziesz, oznacza to cywilną kopię, nie mającą wiele wspólnego z oryginałem.

Oczywiście kurtka wzoru MA-1, którą wkleiłeś, też nie ma nic wspólnego z oryginałami, na szczęście jest w dziale ''Kopie'' :)

Podsumowując: pustynna ECWCS I - tylko w 3color, reszta to podróby.

Inna sprawa, że nawet podróbek w tym kolorze nie widziałem ;)
---
Edytowany: 2010-08-28 17:43:07




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Jurand - 28-08-2010

Dobra wielkie dzięki za info i pomoc. Teraz wiem chociaż na czym stoje ;) No nic trudno się mówi, może chociaż kiedyś upoluje podróbę w kamuflażu metro, bo na taki się kobieta uparła :)

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam
Jurand
-------------------------------------------
Jurand




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 28-08-2010

Obawiam się, że w kamuflażu metro, to nawet podróby nie znajdziesz. Sprawdziłem właśnie wszelkie możliwe kombinacje słów ''ecwcs'', ''parka'', ''jacket'', ''metro'', ''urban'', ''camo'' w google i grafice i niestety nic nie wypluło :P




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - troop - 28-08-2010

Prędzej w totka wygrasz niż znajdziesz chociażby podróbę w którymś z kamuflaży, które poszukujesz ;)

Spróbuj przekonać swoją kobietę(ahh te baby, moja też ma wymagania...) do UCP. Największa szansa, że coś znajdziesz ;)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 28-08-2010

@ Jurand zawsze można postawić przed faktem dokonanym :D




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - kieras - 12-09-2010

witam mam pytanko odnośnie tej kurtki czy to orginał i czy wartohttp://allegro.pl/kurtka-gore-tex-gore-tex-woodland-large-reg-i1212439605.html




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - kieras - 12-09-2010

Post do usunięcia!!!

witam mam pytanko odnośnie tej kurtki czy to orginał i czy warto http://allegro.pl/kurtka-gore-tex-gore-tex-woodland-large-reg-i1212439605.html




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - past - 12-09-2010

kierasz szukaj raczej II generacji w podobnej cenie lub niewiele drożej , a róznica kolosalna