NGT
Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? (/thread-3876.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - totek - 19-03-2010

Owszem ciężko jest taką cene wyrwac, ale radze poczekac troche i kupic ją taniej, na alledrogo zawsze troche ich jest a czasem nawet lepsze okazje od tej mojej się trafiają.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 20-03-2010

totek w jakim rozmiarze SR




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - past - 21-03-2010

CMR zależy ci na szybkich zakupach czy mozesz poczekać??

Allegro ma to do siebie że trafiają się okazje. Więc jak masz czas to poluj
Może zamiast I generacji w desercie poszukaj II w UCP- zwanym ACU? Jeśli chcesz chodzicw niej na co dzień to różnica w komforcie moim zdaniem jest spora. A jak chcesz się w tym brudzić to na pixelach mniej widać brud jak na desercie :)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cmr - 21-03-2010

wytargowalem troche ta I gen. desert, ale ciagle sie zastanawiam.

@past - piksele odpadaja, w gre wchodzi desert albo woodland.
szczerze mowiac wolalbym II gen., ale niebardzo mnie stac, a kurtke chcialbym kupic na przestrzeni najblizszych 2-3 tygodni.
-------------------------------------------
pozdrawiam!




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 21-03-2010

to kup gen1 z rocznika 03r-05r ,a gen 2 ciężej trafić jest droższa i są zazwyczaj z kontraktem z 97r
---
Edytowany: 2010-03-21 17:59:20




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cmr - 21-03-2010

@devilll - ? srednio zrozumialem to co napisales :)
co I gen? ktora ma kontrakt z 97?
-------------------------------------------
pozdrawiam!




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - totek - 21-03-2010

Ja nosze L/L i taki rozmiar jest ciężko dostac a S/R zdecydowanie łatwiej. I gen jest cieplejsza troche, ja mam kontrakt z roku 2005, leżała sobie pięknie na magazynach i czekała na mnie ;) Szkoda że nie chcesz pixeli bo np IIIGen z której mam spodnie w ACU jest zabójcza, masz gore packlite czy cos dużo lepsze właściwości. Jak znajde coś dobrego w cenie to tutaj zamieszcze linka, a mam kilku znajomych co tymi rzeczami handluja. Jakby co pytaj co jeszcze chcesz wiedziec.

Pzdr




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cmr - 21-03-2010

czyli ta ktora dalem wczesniej:

http://www.allegro.pl/item948474619_kurtka_gore_tex_desert_m_regular_nowa.html

ma kontrakt z '97 tak? co to znaczy, ze ma starszy kontrakt?
-------------------------------------------
pozdrawiam!




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - totek - 21-03-2010

A słuchaj jeszcze, ostatnio widziałem Austryjacką M65 w oliwce nową z gore za 120, skoro masz tak obkrojony budżet to na coś takiego byś się skusił. Sam się dziwiłem ze takie rzeczy nasi sąsiedzi produkują ale na metkach jest GORE a sam kupowałem spodnie nowe austryjackie z Gore za 40zl i jestem bardzo zadowolony i na narty i na deszcz super sprawa.

Tu masz uzywana : http://allegro.pl/item955948377_kurtka_austriacka_m_65_gore_tex_88_92_iii_iv.html




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - dead - 21-03-2010

13 letnia membrana może, ale nie musi, mieć gorsze właściwości. Diabeł wie gdzie leżakowała.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - past - 22-03-2010

Totek tzw III generacja to inny system, kurtki gore nie są tak trwałe jak I czy II

cmr - w takim razie bierz desert tylko poproś o numer kontraktu i sprawdz rok. jak pisze dead im młodsza tym lepiej dla membrany. Choc ja używałem kiedyś I Gen w woodlandzie z pocztku lat 90 tych i po zaimpregnowaniu dawała radę :)




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - łowca - 22-03-2010

moja 1 gen. przeszła wiele przez 5 lat i jest bez zarzutu. Obecnie mam 2 gen. i jakoś mało wygodna, 1 gen. wygodniejsza na miasto.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - cmr - 25-03-2010

mam ta I gen. desert (kupilem ja sporo taniej niz na aukcji), nowka, wszystko super, kurtka bardzo porzadna, jestem zadowolony z zakupu :)
-------------------------------------------
pozdrawiam!




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - dead - 08-04-2010

jakby ktoś szukał oliwkowego gore tex w stylu ECWCS gen II to summit ma takie, niestety trzeba mieć grubszy portfel, cena to 710z za kurtkę




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 09-04-2010

dead to są te co krojem nawiązują do tych dla gromu :P




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - dead - 09-04-2010

kurcze teraz trudno powiedzieć które nawiązują do gromu bo ja już 4 różne modele widziałem. Ale to nie są te co Kama produkuje. Ja mam taką tylko że w pantere polską, jest zblizona do gen II




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - devilll - 09-04-2010

Ahha oki




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - peterkk - 14-04-2010

cześć,
kupiłem kurtkę ecwcs II gen gore (rozmiar na wzór kurtki turystycznej jaką już mam i się bez problemu mieszczę i jest wygodna w użytkowaniu), po ubraniu wszystko wydaje się ok ale już w trakcie użytkowania, szczególnie z dwoma polarami pod spodem kurtka robi wrażenie krępującej ruchy (chociaż pod spodem nie brakuje raczej miejsca), wydaje mi się że to przez brak siateczki która była w kurtce turystycznej i która powodowała że kurtka pracuje osobno a nie razem z ciałem.
Macie jakieś tego typu doświadczenia?




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - past - 14-04-2010

Peterkk a po co ci 2 polary??? Nie wiem jak ty ale ja całą tegoroczną zimę chodziłem w tej kurtce +polar czarny us 300 do tego koszulka. I nigdy nie miałem dyskomfortu termicznego oraz ograniczenia w ruchach. Może masz za dużo warstw i krępuje ci to ruchy.




RE:Kurtki parki ECWCS I-III generacji - opinie ? - Blatio - 14-04-2010

Dwa polary jestem w stanie zrozumieć, ale raczej w mieście przy ostro minusowych temperaturach. Ja też jestem zmarzluchem.