NGT
Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż (/thread-3518.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Wiru - 06-07-2012

Kivak dlaczego, miałbym postarać się, ze nie wiem gdzie jestem ? Nie rozumiem..




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Wiru - 06-07-2012

Zgodnie z zaleceniami zabieram się za wnikliwe opisy OWU poszczególnych ubezpieczycieli.

JEDNAK uruchamiam wątek dla przypomnienia odwiedzających naświeższe wiadomości ''z góry listy''.

Przy okazji proszę o ad hoc porady:
- pieszo (polskie góry)
- szlaki turystyczne, miasta, wioski, ale możliwe, że także poza szlakiem
- możliwość znalezienia się po stronie SŁOWACKIEJ I CZESKIEJ
- w razie rabunku bagażu
- ukąszenia żmii zygzakowatej, pszczoły (alergia), napadu niedźwiedzia (proszę nie krytykować mojej przezorności - to dla tych, którzy tegorocznego wątku niedźwiedziego nie czytali - ale tez dla tych co nie tragizują..)
- możliwość zagubienia
- śmigło

MYŚLCIE O UBEZPIECZENIACH !




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - kivak - 06-07-2012

Cyt.:''PZU SA pokrywa koszty poszukiwania ubezpieczonego w górach, na lądzie i na wodzie
przez wyspecjalizowane w tym celu jednostki (koszty poszukiwania) oraz pokrywa koszty udzielenia doraźnej pomocy medycznej (koszty ratownictwa), o ile ubezpieczony zaginął w czasie podróży w okresie ubezpieczenia''

Czyli dzwoniac po smiglo nalezy wyraznie napomknac, ze sie zgubilismy. Np. siedzac na szlaku, zsuwamy sie 10cm obok i twierdzimy, ze zeszlismy ze szlaku i nie wiemy gdzie jestesmy. Czyli zaginelismy. Wtedy smiglo musi nas szukac, czyli jestesmy ubezpieczeni. Ze latwo nas znajdzie, bo jestesmy 10cm od szlaku, to juz inna sprawa.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Wiru - 06-07-2012

haha :D nicpoty pomysł ! :D gorzej jak się nie masz siły zsunąć to masz niewąską lipę :P




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Wiru - 06-07-2012

co polecacie na tę chwilę ? :) z w\w wymagań do ubezpieczenia mojej osoby ? :> :P




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Manamana - 16-07-2012

Wybieram się na kilka dni na Słowację, słyszałem że najlepsze jest tamtejsze ubezpieczenie HZS, pytanie gdzie je mozna wykupić?Bo chyba nie online? W Zakopanem też pewnie nie kupię... Na Słowację będę przechodził przez Polskie góry, prawdopodobnie żółtym przez Kasprowy... gdzie z okolic Liptowskich Koszar najlepiej sie udac po to ubezpieczenie? Któreś ze schronisk?

Pozdro!




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - PRS - 16-07-2012

Po wyjściu z peronu PKP w Zakopcu bodajże po prawej masz kantor z napisem Ubezpieczenia na Słowację. Znajdziesz. Co oferują nie wiem.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Tux - 16-07-2012

A to:
http://www.oeav-events.at/austria/Polen/
??




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Zbynek Ltd. - 17-07-2012

Tux, to że wersja polska strony nieodświeżona od 6 lat to pominę, bo firma jest OK :-)

Tyle, że drogo jak na kilka dni na Słowację. To jest ubezpieczenie całoroczne.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Dwusłodowy - 29-08-2012

Kurcze, dlaczego nie może być łatwo ?
Jedziesz w góry, np na Słowację wykup ubezpieczenie tu lub tu za tyle i tyle.
Czytam i czytam i wiem, że nic nie wiem. Jakieś domysły co się zalicza a co nie, czy starczy na śmigło czy nie.
Masakra jakaś. Albo ludzie niepotrzebnie komplikują.
---
Edytowany: 2012-08-29 09:34:32




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - horus - 29-08-2012

Ależ jest łatwo - większość firm ubezpieczeniowych ma takie oferty, ostatnio sprawdzałem dla kumpla bo ja mam OEAV.
Trzeba tylko zaznaczyć, że ma to być pakiet ze sportami ekstremalnymi i z uwzględnieniem akcji ratowniczych - koszt u nas wychodzi mniej więcej 1,5 Eur / dzień
A na Słowacji - w podobnej cenie wykupisz ubezpieczenie w większości schronisk tatrzańskich
-------------------------------------------
www.seth.com.pl




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Dwusłodowy - 29-08-2012

horus - żeby doprecyzować, zwykłe włóczenie się po szlakach to też będzie jako sport ekstremalny ?

To może by ktoś kompetentny sklecił ze dwa zdania, jakieś dwa linki do przykładowych dużych ubezpieczycieli i przykleić temat na forum ?
Może ludzie zaczną częściej myśleć o ubezpieczeniu. Często ludki szukają sprzętu po kosztach, ale na tym nie ma co oszczędzać.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Zbynek Ltd. - 01-09-2012

Zajrzyj na pl.rec.gory do wątku
''[Gazownia] Oświetlali szlak latarkami z telefonów. Interwencja TOPR''
zaczętego 20 sierpnia. Szukaj wypowiedzi Marka.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Tux_63 - 03-02-2013

@Dwusłodowy
trochę info:
http://blog.kwark.pl/?p=542#comment-5966
-------------------------------------------
Tux




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Alien - 03-02-2013

Pisaliście, ze przydaloby sie polaczenie skladki PTTK z ubezpieczeniem, a przeciez takie cos istnieje juz od dawna (na terenie Polski i krajow sasiednich, z tym, ze to bardziej dotyczy obszarow na granicy). Koszty ratownictwa aktualnie sa zdaje sie do 4800 euro (bez wspinaczki wysokogorskiej). Wlaczone sa w to tez koszty poszukiwan.
Cos zle widzialem?

Ktos mial ostatnio do czynienia z Euro26? Zdaje sie, ze klasyczna wersja (73zl) nie pokrywa ratownictwa. Wersja Sport (136zl) do 5000 euro. O tyle dobrze, ze karta jest na caly rok i nie musimy kupowac ubezpieczenia na poszczegolne wyjazdy. Ktos sie orientuje jak to wyglada w praktyce?

P.S. Nie działa symbol waluty euro na forum.
---
Edytowany: 2013-02-03 13:36:13




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Tux_63 - 16-02-2013

Podobno ktoś zapłacił parę k złotych za wezwanie śmigłowca na Matterhornie
(wg relacji było nieciekawie)

www.alpenverein.com.pl/cms/pdf/avwwsNEU_06.4.11_PL.pdf
''Koszty użycia śmigłowca refundowane są wyłącznie w wypadku, jeżeli użycie śmigłowca zarządził ośrodek ratowniczy powołany przez właściwą zwierzchnią jednostkę administracyjną.
''




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Zbynek Ltd. - 16-02-2013

Takie zastrzeżenie było już w biuletynie z 2006 roku.

Jakieś szczegóły akcji?
Wezwano śmigłowiec z pominięciem drogi służbowej? Zbiurokratyzowane instytucje uwielbiają przestrzeganie drogi służbowej :-)




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Tux_63 - 16-02-2013

@Zbynek Ltd.

Dziewczyna zadzwoniła po pomoc i wezwała śmigłowiec nie skonsultowała tego z OeAV :-(
Później poznała koszt.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Zbynek Ltd. - 16-02-2013

Czy OEAV jest to ''ośrodek ratowniczy powołany przez właściwą zwierzchnią jednostkę administracyjną.'', hę?




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Dalamar - 16-02-2013

Bez sensu. Smiglowiec to nie taksowka, nie mozna go sobie po prostu wezwac. Zawsze decyzje o tym podejmuja jakies sluzby.