NGT
Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż (/thread-3518.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 11-11-2017

Qrde, wciąż tego nie ogarniam.
OC 50 tys EUR jest w AXA przy rocznych składkach czy w jakimś wariancie dodatkowym?




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - PRS - 12-11-2017

W tym pdefie podanym przez Panią Katarzynę masz nazwę polisy (krótkookresowej) gdzie OC wynosi 50k EUR




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 03-03-2018

Czy ktoś ma może jakiś bieżący wykaz ubezpieczeń które dostaje się z legitymacją PTTK?




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Alien - 03-03-2018

https://www.pttk.pl/zycie/ubezpieczenia/




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 04-03-2018

No, przecież sam to podawałem.
Ale czy to jest aktualne?
No i ile powinny wynieść te koszty ratownictwa? Np. na Słowacji?




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 04-03-2018

I jeszcze - czy w 'tabelce Pani Katarzyny' są opłaty roczne?




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Alien - 04-03-2018

Ale czego nie możesz znaleźć? Widzę, że nadal nie ogarniasz:P Te leśne dziadki mają swój unikalny styl pracy, ale z grubsza wszystko jest wyłożone.

''Ubezpieczeniem objęci są członkowie PTTK posiadających ważną legitymację PTTK (z aktualnie opłaconą składką członkowską) w okresie ochrony ubezpieczeniowej tj.: od dnia 1 kwietnia 2017 r. do dnia 31 marca 2018 r. w przypadku opłacenia składki za rok 2017 r.''

''W ramach umowy ubezpieczenia AXA udziela ochrony ubezpieczeniowej na terytorium całego świata w zakresie: (...)
6) kosztów ratownictwa (suma ubezpieczenia 5000 EUR na jedno zdarzenie).''
---
Edytowany: 2018-03-04 14:54:22




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 04-03-2018

No, jak widzisz to jest stary dokument. Sprzed roku.
Pytanie, jak jest teraz - skladki za rok 2018 i ubezpieczenie na 2018.
To co roku sie zmienia.
Kol. PRS pisal ze 2 lata wczesniej ubezpieczenie obejmowalo i OC.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 04-03-2018

I nie pytalem jaka jest wysokosc ubezpieczenia KR, a ile zgrubsza moze kosztowac taka akcja ratownicza, przykladowo na Slowacji (albo innych krajach w Europie)




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - nathaniel - 04-03-2018

''31 marca 2016 r. ZG PTTK (...) podpisał umowy ubezpieczeniowe na okres od 1 kwietnia 2016 r. do 31 marca 2018 r. ''

A co od kwietnia 2018 to zobaczymy




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Alien - 04-03-2018

Dokładnie. Atomicus musisz pisać jaśniej.

''Ale czy to jest aktualne?'' - ano jest, jak najbardziej, do końca marca. Skąd mamy wiedzieć, czy wyjeżdżasz za tydzień na biegówki, czy za rok do Nepalu, a może już coś się stało i chcesz skorzystać?

''No, jak widzisz to jest stary dokument. Sprzed roku.'' - Nie jest stary, jest aktualny, obowiązujący.

''Pytanie, jak jest teraz - skladki za rok 2018 i ubezpieczenie na 2018.'' - Teraz jest jak napisaliśmy:) Sam zapłaciłem składkę za 2018 i do końca marca korzystam (biernie) z ubezpieczenia z obecnej umowy.

''To co roku sie zmienia.'' - Nieprawda. Chyba co najmniej dwie ostanie umowy były na dłużej niż rok. Obecna jest dwuletnia.

Wybacz czepialstwo, ale sam rozumiesz...
A co będzie dalej? Sam chciałbym wiedzieć, ale uznałem, że i tak opłaca mi się w ciemno opłacić składkę, zwłaszcza, że akurat wyjeżdżałem. Napisałem nawet do nich maila półtora miesiąca temu o jakiekolwiek informacje na temat przyszłego ubezpieczenia lub kiedy choć można się takowej informacji spodziewać, ale tradycyjnie obeszli mchem i siedzą, nawet ''odwal się'' nie raczyli odpisać. Nie trawię tej organizacji. Btw. moje ostatnie kupowanie naklejki nadawałoby się do niezłego kabaretu.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 08-03-2018

E, mam inne zdanie. Dla mnie to co jest pod https://www.pttk.pl/zycie/ubezpieczenia/ jest stare i mało aktualne.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 08-03-2018

I wciąż nie wiem, ile mogą wynosić w praktyce te koszty ratownictwa, przykładowo na Słowacji (albo w innych krajach w Europie)




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - nathaniel - 20-03-2018

PTTK podpisał nową umowę do 31.03.2021. Nie ma jeszcze nic na stronie, ale niedługo powinno się pojawić. Nie zmienia się wysokość ubezpieczenia (KL: 5000 zł, ratownictwo: 5000 euro); zmienia się firma z AXA na Ergo Hestia.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 20-03-2018

Nie rozumiem, jaki jest sens zawierania umów na ubezpieczenia, które są po prostu nieskuteczne.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - Hiking_Tours - 20-03-2018

T Atomicus -
Poniżej link z przykładowymi kosztami. Skądinąd też czytałem że polisa 20k euro to minimum.

https://wakacyjnapolisa.pl/poradnik/koszty-ratownictwa-w-gorach/#

PS. nie weryfikowałem tego w praktyce ale dla mnie brzmi wiarygodnie.
-------------------------------------------
HT




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 20-03-2018

Ten tekst robi jednak wrażenie reklamowego i dla mnie nie brzmi zbyt wiarygodnie.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - pampalini - 20-03-2018

Bo to jest tekst reklamowy, w dodatku z takimi nieścisłościami jak to, że we Francji ponosi się koszty ratownictwa (a tak nie jest).

Z tego co kiedyś czytałem, koszt godziny lotu śmigłowca HZS na Słowacji to 3 - 3,5 tys euro. Stawka pracy ratownika HZS za akcję (w zależności od trudności) to od 35 do 80 euro. Także jak przykładowo ktoś złamie nogę na szlaku, przy dobrej pogodzie - to polisa na 5 000 euro starczy. Natomiast jak będą delikwenta szukać (też z użyciem helikoptera) cały dzień to nawet Alpenverein (25 tys euro) może nie styknąć.




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - T Atomicus - 20-03-2018

No, ale podobno taki lot helikopterem jest na Słowacji klasyfikowany jako 'transport medyczny'. A tego 'PTTKowskie' ubezpieczenie w ogóle nie obejmuje.
---
Edytowany: 2018-03-21 17:35:17




RE:Ubezpieczenia / ubezpieczenie na wyprawę, podróż - pampalini - 21-03-2018

Ej, jak to nie obejmuje? Doczytaj warunki ubezpieczenia:

https://www.pttk.pl/zycie/ubezpieczenia/Ubezpieczenia_w_PTTK_2017.pdf

Masz tam jak byk: ''Przez koszty ratownictwa rozumie się koszty poszukiwań przez wyspecjalizowane służby ratownictwa, udzielenie doraźnej pomocy medycznej na miejscu zdarzenia, transport z miejsca wypadku lub odnalezienia Ubezpieczonego do najbliższego punktu opieki medycznej przy użyciu specjalistycznych środków transportu''

Ciekawostka jest taka, że jak się zgubisz czy tam utkniesz w jakimś trudnym miejscu i ratownicy będą musieli cię sprowadzać to z własnej kieszeni będziesz musiał pokryć 30% kosztów ratowania.