NGT
Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II (/thread-3430.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - krystian - 23-02-2007

no co ty? fajnie:]

tytus. wysłałem w zgłoszeniu naruszenia swoją prośbę:D
-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu / noście flanele w krate:D




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - tytus - 24-02-2007

Mareczku, spróbuję zasiąść dzisiaj i to zrobić, jak zawsze masz poczucie humoru.

Krystian, widziałem zostawiam tą sprawę gumiemu i tree, czytałem to, na Śląsku się mówi w stosunku do tych zgłoszeń, masz ''recht''
-------------------------------------------
tytusofm.fotosik.pl




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - krystian - 24-02-2007

:*
-------------------------------------------
nie róbcie wody z mózgu / noście flanele w krate:D




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 25-02-2007

Krystian tylko bez żadnych perwersji tu, bo nas zaraz jakieś ABW, UOP-y czy inne Policje zaczną ścigać ;)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - braavosi - 25-02-2007

Mimo, że gumi kazał nam iść w góry, pozwolę sobie jeszcze tu wpisać swoje przemyślenia nt. ''testów reklamowych''.
Może warto przejść małą autolustrację i po prostu napisać, na jakiej zasadzie te towary trafiają do rąk testerów.
-Czy jest to wynik starań samych osób?Czy firm?Znajomych w branży?Obecność na targach?
-Czy w imieniu ngt? Jeśli tak, dlaczego testerami są osoby z pewnej niewielkiej grupki dobrze się znających, nie powiem adminów? Może w takim przypadku warto by zrobić małą selekcję wśród większej ilości osób z ngt, aby dany towar był testowany przez osobę, która zrobi to najpełniej (nie odejmując nikomu, ale dużo lepszy sprawdzian przejdzie koszulka termoaktywna u osoby wspinajacej się cały sezon w rejonie Moka, niż studenta, który w przerwie zajęć, czy na dwa dni po sesji wyskoczy na rower), nie piszę o sobie, choć oczywiście zazdroszczę tych windstopperów, bo ostatnio totalnie wypadłem z aktywności górskiej, dlatego tez bym się nie podjął wzięcia takiej rzeczy do testów w terenie...
jeśli to nie będzie wyjaśnione zawsze będą padały oskarżenia o megalomanię i tworzenie elit-klik i megalomanię.
-Na jakiej zasadzie firmy podają swoje rzeczy do takich testów?Czego oczekują?No i oczywista, czy nie mają, bądź czy mają jakieś ''powinowactwo'' z użytkownikami forum, bo wtedy to jawna hipokryzja,
-na wstępie powinien pojawić się rzetelny opis przedmiotów, jestem nawet skłonny zrozumieć nie podawanie nazwy i firmy.
Test/recenzja powinien pojawić się conajmniej po roku INTENSYWNEGO użytkowania, wtedy może być wiarygodny.Jeśli firma, chce mieć pełną opinię nt produktu po 2 mies. to trochę wad/zalet może nie ujawnić się w tym czasie.
Bez jasnego postawienia sprawy, niedomówienia zawsze będa wywoływać niejasności i podejrzane myśli, tak wśród osób ''sabotujących '' to forum, jak i starszych,czy nowych użytkowników.

Do najbliższego pagórka o wys pow. 200 m n.p.m. mam ponad 150 km.;), wybacz więc gumibearMarcin;)))))
-------------------------------------------
...ale to tylko moje prywatne zdanie...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 25-02-2007

braavosi rozumiem o czym piszesz:) pomysle o tym co napisales jak to urac w slowa i zapodac na NGT tak by byla jasnosc. Ale teraz niedziela taka pikna że szkoda a wdomu siedziec. OK brav skrobne i opisze co nieco.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - braavosi - 25-02-2007

może pomoże;)
ok, smyram na swór na spacerek:)
-------------------------------------------
...ktoś mnie skazał na wieczną wędrówkę...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - braavosi - 25-02-2007

dwór;)
-------------------------------------------
Kacie, czyń swoja powinność - KASUJ




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 25-02-2007

braav ok, powiedz mi kto tego człowieka będzie wybierał, na jakich zasadach, czy to będzie forum publicum decydowało w ankiecie czy jakiś super ekstra wyjadacz czy zupełnie ktoś inny. Czy ktoś wspinający się cały sezon w rejonie Moka daje wiarygodniejsze info na temat produktu niż gość zapierniczający dzień w dzień 30 km na rowerze, nawet niech będzie studentem (pomyśl ile w sezonie zimowym wspinacz przesiedzi w Moku przy pierogach z powodu dupówy za oknem). I jeszcze jedno, jeśli ja załatwiłbym coś do testów nie wrzuciłbym tego na forum, żeby każdy sobie wybrał co mu się podoba, mam zaufanie do niektórych osób, wiem ile jeżdżą, jak często, w jakich warunkach i to właśnie spośród nich bym wybierał, a nie spośród totalnie nieznajomych ludzi, którzy wypisywać mogą na forum przeróżne rzeczy. Każdy przecież może spróbować załatwić z firmą jakąś partię rzeczy do testów, nikt nikomu tego nie broni i wtedy każdy sam wybiera kto testuje, a kto nie.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - braavosi - 25-02-2007

- nie napisałem, jak to ma być rozwiązane, bo nie wiem, na pewno nie drogą referendum, ale większe grono forumowiczów warto by na włączyć do grupy zaangażowanych w taki test, tylu, o których można coś powiedzieć na pewno by się znalazło
Nie napisałem o osobie jeżdzącej dzień w dzień...vs. wspianacz żłopiący piwo cały sezon dupówy, a wręcz odwrotną sytaucję przedstawiłem,żeby źle mnie nie zrozumiano...

po drugie: nie szukam ani nie przedstwiam swojego rozwiązania problemu, tylko proponuję, jako osoba z boku, acz nie ukrywam życzliwa ngt, jasne przedstawienie obecnych zasad takich testów, żeby uniknąć oszczerstw i zarzutów, jakie padały i wycinane wzbudzały jescze większą gulę u pisarzy...
a teraz znikam juz na dobre, bo szkoda nd. przy kompie zasiedzianej.cześć
-------------------------------------------
...ale to tylko moje prywatne zdanie :)




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 25-02-2007

dobrze braav ja rozumiem o co Ci chodzi, ale tu nie chodzi tylko o to by wskazywać blędy, ale by je znajdywać i przy tym samemu tworzyć nowa jakość poprzez nowe rozwiązania problemu. ja po prostu nie widzę możliwości zadowolenia wszystkich; pewna grupa użytkowników zostanie wybrana,a inna nie, ta druga częśc będzie miała pretensje i i tak będzie zwała, że to pewnie jakieś dziwne koneksje o tym zadecydowały. Poza tym jak wybrać z tej właściwej grupy konkretne osoby - niewielu jest forumowiczów, którzy jeżdzą nawet co tydzień na jakieś treki, skitury, wspiny i temu podobne. Jak dobrać odpowiedni sprzęt do osoby, czy windstop. będzie lepiej testowany przez rowerzystę czy przez taternika w tatrach etc. I w końcu czy osoby uprawiające różne dziedziny sportu tylko raz na powiedzmy miesiąc nie mogą testować, bo sprzęt pójdzie w ręce innej, ''właściwiej testującej'' ?
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Herkules - 25-02-2007

Zgadzam się zarówno z braavem jak i kardim.
Jak to rozwiązać? prosta sprawa każdy pisze jakie ma plany i z pośród puli osób wybieranych jest kilka które mogą wmiarę rzetelny test przeprowadzić. Ja jako nowy na forum :) nie roszczę sobie żadnych pretensji ale to prawda, że dobór osób testujących jedynie spośród adminów (nic im nie ujmując) sprawia wrażenie kumoterstwa. Jest na forum grupa ludzi stale się wypowiadająca co do której można mieć zaufanie, że to co piszą nt. swoich ''wyczynów'' jest prawdą. W końcu to głównie oni tworzą to forum a nie admini (z całym szacunkiem) którzy rzadko sie wypowiadaja przymajmniej ostatnio.

Pozdrawiam
Herkules
-------------------------------------------
spotkajmy się pod murami troi




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - atanor - 25-02-2007

gumi>>> może tak zamiast kasować przeniósł byś nasze posty tutaj???
-------------------------------------------
...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - kaikow - 25-02-2007

Jakie referendum i wybory chcecie robaczki robić. Dla mnie proste jest że o tym kto testuje ma decydować właściciel portalu, admini, moderatorzy nie biorą kasy za swoją pracę więc niech chociaż poużywają. Druga rzecz to dlaczego ktoś kto myśli inaczej niż większość tu obecnych od razu jest sabotażystą i chce rozwalić ngt ? A niektórzy waleczni rycerze bez skazy i zmazy muszą bronić swą piersią i wypraszać na inne wszystkim znane forum?




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 25-02-2007

sprzęt do testów niech rozdziela osoba załatwiająca ten sprzęt...i tyle w tym temacie

-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim ...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - nocnymarek - 25-02-2007

tytus rozumiem że zadziałałeś :D wielkie dzięki :D a co poczucia humoru, pod tym względem jestm już niereformowalny :D




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 25-02-2007

Ale Was wzieło!:)

A wiec tak.
Geneza NGT jest taka że poznalismy sie z tree na forum alpinusa świetej pamieci krytykując ówczesny sprzet tej firmy.....tak to tej firmie sie nie spodobało że by nam ćwieka zabić użyczyli nam sprzet do testów.....i tak sie zrodzilo NGT mniej wiecej.

Od tego czasu wsród testów,recenzji tu zamieszczonych może z 5% wszystkich - jest opisanych jako tych podarowanych przez firmy różniaste (stary alpinus, craft, ford, nordre, petzl) tak wiec kropla w morzu. Nie zabiegamy o sprzęt, nie piszemy do firm anonsów etc.

Ostatnie testy by NGT bielizny NORDRE zrodził się z tego że firma się do nas zgłosila sama. Ale ten test jest krótkim testem (ok. 2 mce) wiec ciezko bedzie z tego wyplodzic samodzielny test na NGT z racji czasu użytkowania zapropoowanego przez firmę. Stad pomysł by uwagi odnośnie tej bielizny wrzucać na forum i tyle.

A co do wyboru osób.....

Bez dwóch zdań jest to wybór nie obiektywny - a oczywiście. Czytam to forum, od początku i widzę komu mogę zaproponować. Zawsze bedą niepocieszeni - normalne. Nordre poszlo do adminów oraz do osób których na oczy nie widzialem jeszcze! jak jarsy, spin czy raffi. Mam pare nicków jeszcze które od dawna chiałbym jakoś ''nagrodzić'' za czarną robote na NGT (damskich i męskich nicków:) / które zamierzam w niedługim czasie uraczyć czymś bo coś sie kroi w niedługiej przyszłości. Za dużo by pisać o tym bo recenzje sprzetu podarowanego to kropla w morzu tego co Wy sami zamieszczacie. W razie jakichkolwiek pytan odpowiem co i jak


A co do nordre to wlasnie skonczylem test prania i szuszenia 6 róznych tkanin - wyniki są bardzo ciekawe, mnie samego zaskoczyły ale zaraz o tym napisze w innym wątku




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Herkules - 25-02-2007

Kaikow trudno pojąć o co Ci chodzi.

-------------------------------------------
pozdrawiam wszystkich polaczkó




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - nocnymarek - 25-02-2007

Tree, jedna sprawa. Po wyświetleniu ''Edytuj swój profil'' wyświetla się również hasło. Nie wiem czy to jest najlepszy pomysł żeby hasło było widoczne w takiej formie, lub żeby w ogóle było widoczne.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 25-02-2007

tree ma ostatnio mało czasu - bądźcie wyrozumiali