NGT
Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II (/thread-3430.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - cantores - 13-06-2009

Spin- jeśli mogę niesmiało: w tabeli namiotów zimowych NGTpedii fajnie byłoby dorzucić datę aktualizacji cen

Jestem ślepy czy już zmieniłeś? :D
---
Edytowany: 2009-06-13 16:10:28




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 13-06-2009

właśnie zmieniłem :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - treewood - 13-06-2009

Czuje sie przywolany do tablicy wiec odpowiadam i prostuje niektore sprawy.
----------
Spinless napisal ''zgadzam się w zasadzie, że Tree się opiernicza''. Tak to prawda. Dla mnie NGT to niski priorytet co chyba nowoscia nie jest. Ale znow nie wpadajmy w skrajnosc :)
----------
Wydra napisal ''Najbardziej mi się podobało jak do treewooda poszła lista jakiś tam zmian, a jedyna zmiana jaką zrobił to było usunięcie możliwości pisania kursywą i boldem, o które nikt nie prosił, a co umożliwiało napisanie odrobinę bardziej przejrzystego posta przy odrobinie wysiłku ze strony piszącego.''

Wg mnie to jest po prostu klamstwo. Jednak nie chce robic z Ciebie klamce bo mozliwe, ze po prostu nie jestes swiadom wszystkiego. Otoz dostalem kilka list od gumiego i wiekszosc zmian o ktore mnie poprosil zrobilem a niektore odrzucilem piszac gumiemu co bylo ich powodem i nie prawda jest to, ze jedyna zmiana to usuniecie pisania kursywa i boldem. I fakt, ze oto nikt nie prosil ale powodowalo to inne bledy.
----------
Blatio napisal ''jak chociażby durne kodowanie hasła, żeby się nie pojawiało otwarcie przy edycji profilu.''

Owszem to jest do zrobienia ale albo mam skleroze albo nie wiem co ale nie kojaze by mnie ktos oto prosil. A jesli mnie prosil to musialem to pominac. To sie da zrobic.
----------
I teraz podsumowujac wszystkie maile z listami rzeczy do zrobienia mam zaznaczone jako ''przeczytane'' co oznacza dla mnie, ze to co mialem zrobic zrobilem a tego czego nie zrobilem to napisalem gumiemu z moim wytlumaczeniem czemu nie jest to warte przerobek i nie dostalem zadnej odpowiedzi w stylu ''ale jednak chcielibysmy bys to zrobil mimo iz uwazasz, ze jest to .....''.

Zamiast ubolewac/wkurzac sie/smiac sie (niepotrzebne skreslic) z tego, ze olewam NGT prosze byc konstruktywnym i zrobic konkretna kolejna liste rzeczy do zrobienia nawet jesli juz kiedys byly wymienione a ich nie zrobilem bo zapomnialem/olalem/stwierdzilem, ze nie jest to wazne.
Prosze ja skonsultowac z gumim i niech przesle mi ja. To co bedzie do zrobienia bez przerabania polowy NGT to zrobie a jesli cos uznam moim okiem za nieprzydatne to nie zrobie i skomentuje a wtedy prosze o riposte w tej sprawie i tak mysle, ze sie to uda zalatwic.

Na cuda jednak prosze nie liczyc.

Dzisiaj na Blatniej bylo pieknie. Jutro wale z synem i zona na Barania Gore. Wam tez polecam spedzic wiecej czasu na polu niz przy kompie :)




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Simba - 13-06-2009

W takim razie ja również czuję się przywołany do tablicy. Po prostu nie dostałem nigdy żadnej informacji z wyjaśnieniami dlaczego ''nie''.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - treewood - 13-06-2009

Simba - nie wiem czy dostales przykladowo (bo takich bylo wiecej) ostatnia liste, ktora byla w mailu ''triłudku potrzeby w załączniku .....''. Tam byla lista rzeczy do zrobienia i odpisalem na maila gumiemu tak:
pkt 1. Zrobione
pkt 2. Zrobione
pkt 3. Zrobione
pkt 4. Zrobione
pkt 5. Kapke malo placu juz na forum nie?
pkt 6. Zrobione
pkt 7. Lenistwa nie popieram

To jest przyklad i dowod na to, ze dialog prowadzilem :) Nie chce tego wywlekac by tu na forum teraz gadac o takich ***ach i kazdy musial czytac, ze cos moze nie tak poszlo z komunikacja miedzy adminami.

Moze zalozymy sobie adminowskie forum osobno bysmy mogli jako admini wymieniac sie uwagami, informowac o wszystkim itd itp? Tam tez bym dostawal od Was listy do zrobienia, odpisywal co zrobilem itd?




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Simba - 13-06-2009

Myślę, że oddzielne forum dla kilku osób to byłby przerost formy nad treścią. Można przecież wysyłać maile do kilku adresatów naraz ;-). Komunikacja nie zadziałała - trudno, zdarza się.

***

To ja z powrotem do propozycji 7: skoro uważasz to za przejaw lenistwa, dlaczego na dole każdego wątku jest lista z numerami stron?




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Warzyn - 13-06-2009

''Moze zalozymy sobie adminowskie forum osobno bysmy mogli jako admini wymieniac sie uwagami, informowac o wszystkim itd itp? Tam tez bym dostawal od Was listy do zrobienia, odpisywal co zrobilem itd?''

Ja jestem za i to bardzo, albo wątek ukryty, coś w tym guście.
Ale to może się spiszmy wszyscy na privy.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 14-06-2009

prv :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Blatio - 14-06-2009

Treewood, a propos Twojej ''sklerozy'':

https://ngt.pl/thread-6220 .html

drugi post od góry, zaraz po Spinie:

'' Nemesis
Nemesis
2009-04-19 23:57:53
87.105.88.25 Głosów: 0

To ja przypominam o problemie z widocznym hasłem w profilu użytkownika!
-------------------------------------------------------
www.nem.yoyo.pl''


i zaraz po tym odpowiedź Spina:

'' Spineless
Administrator
2009-04-20 00:04:23
83.7.227.149 Głosów: 0

Nemesis, o ile wiem, sprawa powędrowała do Treewooda, my sami mamy ręce w tej kwestii związane. trzeba być cierpliwym :D''

kilka postów dalej:

'' Nemesis
Nemesis
2009-05-04 12:14:00
87.105.88.25 Głosów: 0

https://ngt.pl/thread-2469.html - pod linkiem do recki plecaka znajduje się recka spiwora. Poza tym przypominam o haśle w profilu:D
-------------------------------------------------------
www.nem.yoyo.pl

i odpowiedź Gumiego:

'' gumibearMarcin
Administrator gumibearMarcin
2009-05-04 12:27:07
156.17.201.68 Głosów: 0

nemesis pamietam pamietam, sie zrobi''



Ergo: za dużo masła w diecie...? ;)
---
Edytowany: 2009-06-14 02:08:26
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - treewood - 14-06-2009

Blatio - bardzo mozliwe z tym maslem i na fakcie nie przypominam sobie bym ta sprawe z kims poruszal zwlaszcza miesiac temu skoro to taki nowy temat.

Simba - bo ''strony'' byly na dole od poczatku bo tak sie czyta tematy od gory do dolu a potem mnie poproszono bym dal do gory :) kolejnosc odwrotna :)

Warzyn - popieram mysl poniewaz wole to niz pisac maila.

Osobne forum dla adminow jest stosowane na wielu roznych forach i ma pewne zalety ot takie:
- dyskusja jest czytelniejsza (nie wszyscy korzystaja z gmail'a gdzie jest fajne watkowanie maili)
- znika problem nie otrzymania maila itp.

Zrobienie takiego osobnego forum tj. przekopiowanie obecnego bez bazy danych z ograniczeniem dostepu tylko dla adminow to dla mnie ok. 30 minut roboty.

Osobiscie uwazam, ze wytykanie/krytykowanie itp. ktoregokolwiek admina do ktoregokolwiek admina na forum ogolnym dziala zle na wizerunku wszystkich adminow i podwaza ''autorytet'' adminow/admina. Nie mam nic przeciwko, ze ktos ma uwagi do mnie bo to normalne ale wolalbym to zalatwiac na prv.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Simba - 14-06-2009

Ok, dałem się przekonać do forum dla adminów - faktycznie gmail znacznie ułatwia sprawę, ale nie wszyscy z niego korzystają.

''Osobiscie uwazam, ze wytykanie/krytykowanie itp. ktoregokolwiek admina do ktoregokolwiek admina na forum ogolnym dziala zle na wizerunku wszystkich adminow i podwaza ''autorytet'' adminow/admina. Nie mam nic przeciwko, ze ktos ma uwagi do mnie bo to normalne ale wolalbym to zalatwiac na prv.''

Rzeczywiście, masz rację.

***

A jaki był argument za daniem ''stron'' do góry? Użyję takiego samego ;-). Nadal się upieram, że te przyciski to nie jast żadne popieranie lenistwa. To dobrze pojęte usprawnienie działania. Jesteś na dole - klikasz na dole, jesteś na górze - klikasz na górze. Tak jak ze stronami ;-).




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - ludz - 21-06-2009

jeśli chodzi o dyskusje sprzed paru stron:
https://ngt.pl/thread-3430-page-16.html

to pozwoliłem sobie znaleźć trochę czasu i skompilowac ze trzy tematy o impregnatach w taki oto dokument:

http://www.speedyshare.com/687734810.html

Zanim to przemienię w wersję NGTpedii, chciałbym poznać Wasze opinie.
Ze swojej strony, czytając te tematy, naszło mnie parę refleksji:

- masa osób pisząca bez szczególnego uzasadnienia. w paru przypadkach jestem pewien, że produkt ma rzeszę zwolenników, ale żaden z nich nie napisał nic pozytywnego o preparacie, tylko potem polecają w stylu 'wybierz XY, będzie dobry' - takie semiprofetyczne teksty pozwoliłem sobie pominąc w tym zestawieniu

- celowo nie brałem pod uwagę KTO napisał daną opinię. Chodziło mi o stworzenie czegoś w rodzaju podsumowania tych tematów zaiwerającego suche opinie nt. produktu. Wzorcem dla mnie było:
http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=32488&hl=smary

Tyle mojego, osądźcie. Jesli nie zlinczujecie mnie za tworzenie takich herezji, ot jutro to przeprawię do NGTpedii.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - ludz - 21-06-2009

F5




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Warzyn - 21-06-2009

Zrób tylko wstępniak że są to przyklejone opinie z forum. W późniejszym czasie mozna by dodać coś, jakaś krótką recenzję każdego, która była by uzupełniona przez ww podpisy.

Ale ogólnie to ok i dzięki za starania!




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - ludz - 21-06-2009

http://ngt.pl/wiki/doku.php?id=impregnaty

oto i zrobione. ;]




teraz pytanie - czy widzicie jeszcze jakieś rzeczy z którymi można by zrobić podobnie? Bo ze sprzętem typu kurtki etc - nie ma mowy, to by było zbytnie spłycenie tematu :)




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Warzyn - 21-06-2009

Ludz... membrany, nawet nie tylko opinie na forum ale nie ma zestawienia...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - ludz - 21-06-2009

chętnie zrobię zestawienie membran, ale zdradź mi sekret - czy jest jakiś edytor DocuWiki w stylu excela? bo robienie tego piszac ten cholerny kod jest trochę jak posługiwanie się protezą, znaczy strasznie niewygodne ;)
---
Edytowany: 2009-06-21 22:58:38




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - admin - 26-01-2011

ludz
2011-01-25 20:13:26
ja myślę, że powinniśmy trochę przystopować z ofertami. Ostatnio NGT poza pytaniami na miasto i ofertami masowego kupowania gadżetu nie ma zbyt wiele do zaoferowania...
piteros

2011-01-25 21:22:38
@Ludz czemu tak myślisz? Robimy też coś fajnego dla nas ,a forum istnieje dalej i wiele się nie zmieniło.

-------------------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

gumibearMarcin
2011-01-25 21:25:07
Jest jak rzecze ludz. Nie posluchalem rad administratorów i poszedlem w ogien. Mam nadzieje ze to ogarne i wszystko wypali. Ludz jak to robie tylko dla ludzi nie dla siebie. Jesli ktos z tych akcji bedzie zadowolony to git. Czasu coraz mniej, engiet ledwo zipie, trza by to komus z czasem wolnym i wizją przehandlowac. Albo po prostu odejść. Ja chce w góry na spokojnie bez sms .... zajrzyj na forum:) To moze bedzie post na nowy wątek....moze na zlocie do rozgrzebania.
---
Edytowany: 2011-01-25 21:25:19
---
Edytowany: 2011-01-25 21:27:11

-------------------------------------------------------
wypalony

horus
2011-01-25 21:53:02
W końcu jakieś słowa na moje ucho gumi ;-) ... może najwyższy czas... ''...To moze bedzie post na nowy wątek....moze na zlocie do rozgrzebania...''

horus
2011-01-25 21:54:12
83.30.131.221
... jak by to jeden z naszych bliskich ngt-owiczów napisał... dawno Was nie widziałem - mordki kochane... :D

Munkas
2011-01-25 21:58:23
A czy ktoś jeszcze ogarnia agonię tego forum? sledząc wypowiedzi to HM jest be, ktoś kogo stać na ''normalne'' w świecie ciuchy czy szpej jest lanserem krupówkowym. Najmniejsze logo firmy jest be bo tez lans a tu kwiatki takie bez minusów- ''Połączenie logotypu Fjorda z NGT to ewidentna reklama. Takie koszulki musielibyście uszyć za free + opłacić serwer na rok ;)'' Jakoś wielkie naszywki montano przeszły bez odpowiedzi. Dziwna cisza niektórych ''uprzywilejowanych'' uczestników forum reprezentujących konkretne firmy przechodzi bez echa bo są ludźmi a nie wirtualnymi postaciami. Jaki cel ma kupno produktów w niższej cenie dla większej grupy rozumiem ale determinacja by obojętnie co byle z logo NGT? Może dres z wielkim logo. Smutek ogarnia jak patrzę na to

ludz
2011-01-25 22:02:47
piteros: ja nie przeczę, że robicie coś fajnego. Mimo że nie korzystam z tych zamówień, to wielki szacun za chęci i poświęcenie.
Ale nie w tym rzecz. Teoretycznie ktoś może powiedzieć, że jak nie korzystam, to nic mi do tego, ale kij mu w oko :) Zauważam, że te zamówienia sa traktowane przez masę użytkowników z kilkoma postami na koncie jako źródło taniego sprzętu.
Niby nic złego, ale nie wiem, czy twoje poświęcenie, twój czas są warte tego by kupił jakiś produkt człowiek który na forum wpadnie tylko w tym celu. Teoretycznie gumi zablokował taką opcję pisząc, że tylko dla zarejestrowanych od 2 miechów.. ale to w gruncie rzeczy nie zmienia diametralnie sprawy - bycie zalogowanym a udzielanie się to dwie różne rzeczy.

Zloty to osobny temat, ale mam wrażenie, że przez rzadkie zloty, 'abyśmy się zdążyli stęsknić' ostatni zlot był hm. megakameralny. Jednak relacje między ludźmi opierają się na kontaktach a nie na tęsknieniu ;)

Poza tym przez ostatnie miesiące jakoś nie zauwazyłem zbyt wielu merytorycznych dyskusji na NGT, a jeśli były to stanowiły kroplę w morzu pytających o ciuchy na miasto. Nie jestem zadowolony z kierunku w jakim zmierza to forum, ale na to składa się już więcej czynników i w sumie to temat na osobną dyskusję o przyszłości, którą i tak trzeba chyba będzie odbyć na forum - tu piję do ciebie, gumi ;)


aktualnie, w moim odczuciu, NGT staje się outdoorowym 4chanem. Przykre, ale tak ja to widzę.

gumibearMarcin
2011-01-25 22:10:27
Munkas jakie to znamienne że jak sie zaczyna biadolic to sępy sie zlatują:) Kope lat kolego....nikt fjorda koszulek tu nie robi:) Ale sens wypowiedzi kumam
---
Edytowany: 2011-01-25 22:12:59

piteros
2011-01-25 22:20:54
Ja mogę się wycofać z załatwiania tego wszystkiego czym się teraz zajmuję .Forum już przed tymi akcjami montano ,atmos, buff zrobiło się typu ''ciuchy na miasto ''Wszystko zależy od tego czego oczekujemy po takim forum. Ja oczekuję ,porad ,dzielenia się swoimi doświadczeniami co do turystyki , testów, kontaktu z ludźmi gór i to wszystko tutaj mam.Patrząc na konkurencyjne fora gdzie codziennie głównym tematem jest opowiadanie kawałów lub wrzucanie linków z śmiesznymi filmikami to tutaj naprawdę jest nieźle.

-------------------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

ludz
2011-01-25 22:22:52
piteros - ja bynajmniej nie sugeruję, że forum stało się takie _z powodu_ tych akcji.

gumibearMarcin
2011-01-25 22:24:24
a to druga strona medalu o której pisze piteros. Czym jest atmos, buff, yeti.....wytworem pewnych firm. W himie jest cala masa farfocli których bym nie tknąl bo po pierwsze sam mam pare gniotów od nich a dwa od tego są fora by ostrzegac a akurat atmos im wyszedl. A do tego sygnowanie limitowanej serii naszym logo nie jest zbrodnią
---
Edytowany: 2011-01-25 22:25:47

Munkas
2011-01-25 22:41:36
Sępy? Przesadzasz trochę. Troche dopisałem do wypowiedzi kolegi ludz. Brak merytorycznycz dyskusji jak kolega napisał doprowadza forum do targowiska i pytań w stylu jakie glany na studniówkę .
Gumi jeśli logo ngt ma być pomocną reklamą dla firmy, jakąś formą reklamy to ciągnij to dalej i jestem ostatnim który potępi taką działalność. Kilka osób stworzyło forum i należą im się z tego tytułu profity ale wystopować należy z szacunku dla innych, bez których to koło sie kręcić nie mogło
---
Edytowany: 2011-01-25 22:52:43




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - piteros - 26-01-2011

Płacimy za to więc niczego nie reklamujemy gumi już o tym pisał.

-------------------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Janek - 26-01-2011

To tak słowem wstępu ngt czytam od dość dawna lecz nie angażuje się w jego ''życie'', więc moja opinia będzie raczej bezstronna.

Wybierając produkt jednej firmy w pewien sposób robicie im reklamę. Wyobraźcie sobie sytuację - przypadkowy człowiek trafia na to forum szukając wiatrówki i co widzi - jako produkt sygnowany logiem ngt została wybrana najlepsza opcja z możliwych. Jak myślisz jaką wiatrówkę kupi? Logo ngt może (przy szybkości organizowania takich akcji) stać się w pewnym momencie ''znakiem jakości'', który jednak ten dany produkt reklamuje.

A co do samego portalu ngt - stał się on, poprzez swoją obszerność, encyklopedią sprzętu w której można znaleźć wszytko czego się szuka (jeśli się szuka) więc tempo rozrastania forum po prostu zwalnia.

I co do tematów ''kurtka na miasto'' - ngt bardzo wysoko zaszło w pozycjonowaniu google więc nie ma się co dziwić, a że ludzie tacy leniwi to widać co się dzieje.

Pozdrawiam