NGT
Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II (/thread-3430.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - braavosi - 06-01-2009

jaco:
to może ja trochę przewrotnie:
Narzekasz na obniżenie merytoryczności. Sam podkreślasz swój wiek i doświadczenie. Czujesz się pionierem kupowania nowego sprzętu.
Klikam na twoją ilość recenzji...a tu jedynie 1, słownie JEDNA.

Dlaczego nie piszesz więcej recenzji???

To forum samo się lepsze nie zrobi. Zrobi się dzięki wkładowi wielu osób, Twojemu też. Jeśli większość tylko czyta, lub co gorsza tylko narzeka bądź wrzuca innym, lepiej nie będzie.
Osobiście, zamiast czytać Twoje posty w tym wątku, wolałbym poczytać o spodniach Milo Lahore, które gdzieś obiecałeś opisać.
pozdrowienia.braav




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - takie tu - 06-01-2009

braavosi > jaco opisał na outdoorze :)




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 06-01-2009

>> do klikających na + post braavosiego - przypomnijcie sobie, ile Wy napisaliście recenzji, dopiero potem klikajcie. Jaco, braav ma rację, zacznijmy każdy od siebie.

>> obserwator
1. jest coś takiego https://ngt.pl/thread-9398.html
2. była już taka propozycja, wielu ludzi zna się na reklamacjach, wielu rzeczywiście mogłoby napisać taką pigułę. ja sam bym chętnie napisał, ale nie mam o tym bladego pojęcia :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - -PITdoggy- - 06-01-2009

Bravoosi słusznie zauważył- nie chodzi konkretnie o Jaco, ale ogolnie- nie wystarczy sama wiedza i obecnosc na forum gdzies w tle. Trzeba chcec cos od siebie dac, poswiecic troche czasu i sporzadzic tą recenzję...to wplynie na poziom merytoryczny portalu najbardziej. To juz zreszta bylo napisane. Zwlaszcza, jezeli ktos ma jakis sprzet kilka lat, co widac po jego liście.
U mnie kilka rzeczy czeka na zrecenzowanie, najczesciej czekają ze wzgledu na to, ze chce ich jeszcze troche poużywać. Sukcesywnie i w miare mozliwosci staram sie moje skromne przemyslenia zamieszczac. Odstawilem już na bok obawy o to, że ktos skrytykuje to co napisalem, chociaz czasmi są spore. Najwyzej recenzje się poprawi albo usunie. Robie to, bo są na forum osoby, ktorych recenzje są dla mnie wzorem- skoro oni sie nameczyli by czyms sie podzielic, to w miare mozliwosci chcialbym zrobic to samo.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Warzyn - 06-01-2009

Oczywiście z całym szacunkiem ale o outdoorze tu nie mówimy.
Poza tym, myślę że na umieszczaniu recenzji na obu portalach nikt nie ucierpi.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Juno - 06-01-2009

Pozwole sobie w tak szacownym gronie.
Moze problem w tym, ze ngt majac wysokie standardy testow takze w kwestii dlugosci uzywania danej rzeczy niechybnie od tego tez cierpi. To co jest blogoslawienstwem i przeklenstwem byc moze.
Bo ilez to nowych i nowych producentow na naszym rynku jest dzieki nowym dystrybutorom. Od czasu wejscia do UE i zwiekszajacej sie zasobnosci portfela jak i dostepnosci w sieci, mamy mozliwosc oceny tyle dobra jak i zla.
Ale to co u nas nowe i nieopisane, tamuj juz znane i opisane. Jakze tu opisywac cos co sie kupilo 2 lata temu i sie to co najwyzej pare razy w gory wzielo czy na miasto, kiedy inni swoje rzeczy ciorgaja po lasach i skalach.
Moze za wczesnie jeszcze na tak czeste i wyczerpujace testy.
Bo wiekszosc tych rzeczy co maja cos po 6 lat i wiecej to polskie produkcje. I obecnie technologicznie juz nie nowinki.
Mozna MOZE uznac, ze wysyp recek sie dopiero zacznie. Trzeba tylko grunt przygotowac. Zeby sie forum nie tylko sprzetem zajmowalo, ale tez krzewieniem jakiejs idei, kultury turystycznej at all?
Narzeka''my'' na stonke. Ale stonka nie przyjdzie tu po rade jak stonką nie byc. Albo wrecz nie znajdzie w ogole forum, gdzie panuje nimb solidarnosci na wyprawach. Sa takie watki. Ale wiekszosc to jednak rzeczy. Marnosc nad marnosciami. Doczesnosc.
Moze dla nowych to nie jest jednak przyjazne miejsce i poki nie chca czegos kupic to tu nie zagladaja. Bo hermetyczne rozmowy bywalcow, ktorzy know whats goin on, a inni to stonka, odstraszaja?
Jest to pewnie cena bycia pasjonatem nie rozumianym przez stonke.
Mam wrazenie, ze widze wiecej mlodziezy i ludzi w ogole w gorach i nie ma to przelozenia na ngt w wizytach poza zakupowych.
Czyli potencjalni czytelnicy sa. Tylko czemu ich jest mniej niz statystycznie powinno ich byc?
:-)
Jest takie miejsce na krotkie recki, gdzie sprzet nie ma roku i mozna opisac pierwsze wrazenia. To tam gdzie sie 2 zdania wpisuje o swoim sprzecie. Moze te rubryczke udostepnic wiekszej ilosci slow?
Pozdrawiam.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Ged - 06-01-2009

Cechą gatunkową forów internetowych są cykliczne zmiany najaktywniejszych uczestników dyskusji, ''wymieranie'' dawnych autorytetów. I żadne lamenty tego nie zmienią.
Nie ma też sensu rugowanie z forum dyskusji towarzyskich, bo nadmierny rygor zabije każde forum.
W propozycji jaco jest jednak sporo racji. Parę razy zaglądałem ostatnio na skiforum.pl. I muszę powiedzieć, że spodobał mi się tamtejszy system rankingowania uczestników przez... liczbę podziękowań. Ta metoda nie rozwiąże wszystkich problemów i nie wyeliminuje z życia wszystkich narcyzów, ale może przemyślcie to rozwiązanie.

Kolejna propozycja - najciekawsze według mnie informacje, zwłaszcza dla osób początkujących zawarte są w mało widocznym zbiorze artykułów, ukrytym pod linkiem ''porady sprzętowe''. Co więcej, nie można się tam dostać bezpośrednio z forum, ale trzeba najpierw wrócić na stronę główną ngt. Tymczasem, gdyby choć połowa pytających zadała sobie trud zajrzenia do tych artykułów, to na forum mielibyśmy dużo mniej jałowych dyskusji.

A że ludzie nawiązują na forum bliższe kontakty, dyskutują o grzywie Czesia i chcą się spotykać na realnych szlakach, to najlepszy dowód, że forum żyje i jest uczestnikom potrzebne.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 07-01-2009

Powolutku chcialbym by z Waszej krytyki oraz naszej dyskusji rysował sie obraz zmian jakie treewood będzie musiał dokonać:) sam skrobie sobie liste zmiana czesc juz sie robi.
-------------------------------------------
http://ngt.pl/porady-sprzetowe.html




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Jaco - 07-01-2009

Bravosi uważam że recenzje rozwiązują jedynie problem poważnego sprzętu , takiego który nie zniknie z półek sklepowych po sezonie lub 2
np.namioty,śpiwory.

Jedna partia towaru będzie dobra następna lipna , przedsiębiorstwa tak robią . Zmiany zachodzą zbyt szybko
Moim zdaniem rozwiązaniem są krótkie recenzje w liście sprzętu , więc od jakiegoś czasu skupiam się na takim rozwiązaniu i staram się gumiemu na to zwrócić uwagę .
Podoba mi się pomysł Geda . Powina być jakaś możliwość oceny forumowicza.
Nie biorę siebie pod uwagę ja i tak będę miał same minusy

Po powrocie do domu postaram się gumi przedstawić sposób w jaki to widzę.

Przykro niestety jest mi niezmiernie za te - a to ja wziąłem na siebie nakręcenie dyskusji, polemiki, kłutni która zwraca uwagę na pewne niedociągnięcia.
Widzę że jest tu sporo tych co mnie nie lubią , a ja taki dobry chłop tyle że się czepiam.
-------------------------------------------
zimo, zimo gdzie jesteś




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Juno - 07-01-2009

Nie wiem o co Ci biega z tym nielubieniem. Moze bys chcial. Ale zapomnij. Nie uda Ci sie.
:)




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - cantores - 07-01-2009

Jaco-z oceną premiującą użytkownika na podstawie listy sprzętu nie do końca się zgadzam. Nie uwazam się za szczególnie doświadczonego górzystę mimo, że 24 lata po tych jak to określiłeś pagórkach chodzę, ale parę słów:
- w liście sprzętu nie znajdziesz sprzętu zniszczonego, zmienionego, już wyrzuconego itp.
- część dawnego sprzętu nie nadaje się do zamieszczania (mam np. oceniać mój stary plecak Atlas- kto to teraz kupuje?) a w części juz się nie chodzi i trudno nazwac to sprzętem (koszule flanelowe, pionierki, chlebaki, bidony itp.
- nie zawsze doświadczenie łaczy się z zasobnościa portfela (jak mam markowy sprzęt to jestem doświadczony i mogę doradzać!?)

Pytanie: Posiadanie sprzętu czy doświadczenie zdobyte w górach legitymuje do udziału w dyskusjach na forum?
-------------------------------------------
Lubię wszystkich :D




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - wiki - 07-01-2009

> cantores
> Nie uwazam się za szczególnie doświadczonego górzystę mimo,
> że 24 lata po tych jak to określiłeś pagórkach chodzę, ale parę słów:
> - w liście sprzętu nie znajdziesz sprzętu zniszczonego, zmienionego,
> już wyrzuconego itp.

dookładnie..
na dodatek wpisanie od kiedy się czegoś używa nieodmiennie mnie
osobiście wprawia w zakłopotanie, jakos nie chce mi się papierzysk
przegrzebywać za paragionami,
moje 36 lat na karku usprawiedliwia lekką sklerozę, i nie-lekie lenistwo
- i tak po raz kolejny porzucam szczytny cel wklepania co mam :o)

> - część dawnego sprzętu nie nadaje się do zamieszczania

przy corocznych zmianach kolekcji / sprzętu warunek 'dostępny
w handlu' się idzie po roku użytkowania rozmnażać

pomysł krótkich recenzji mi się
sporo piszących zdaje relacje z nowego sprzętu 'na bieżąco'
można-by to kleić w takie małe recenzje 'aktualne'...
-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 07-01-2009

wiki i tak to właśnie wygląda: ''jakos nie chce mi się papierzysk
przegrzebywać za paragionami,'' a sklerozą nie ma co się posiłkować - jak każdy tak podchodzi do sprawy to ze sprawy nic nie wychodzi, ot co. po co mam robić, skoro muszę się wysilić ?
mówiąc zupełnie szczerze irytuje mnie takie podejście, bo jedni się trudzą żeby cokolwiek zdziałać, a przeważającej części się po prostu jebutnie nie chce...
---
Edytowany: 2009-01-07 11:46:05
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - yaro1986 - 07-01-2009

Pomysl krotkich recenzji jest fajny ale moze nie wypalic. Skoro teraz zamiast wyczerpujacych dlugich testow pojawia sie sporo gniotow, to jak bedzie takie cos jak krotkie testy to forum moze zostac zalane nic nie wnoszacymi opisami wlasnie typu kurtka badziew, pruje sie itd. O ile przy drogiej zaawansowanej odziezy bedzie to mniejszy problem bo poza kilkoma szpanerami ktorzy sie beda chcieli pochwalic opisy pewnie beda sensowne, to juz przy ubraniach ktore sa u nas masowe w stylu bergson czy campus moze sie pojawic lawina opisow ktore tak naprawde nie wiele dadza.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 07-01-2009

yaro musimy zrobic szablon, gotowca który będzie pewne dane wymuszał - tak bym to widział
-------------------------------------------
http://ngt.pl/porady-sprzetowe.html




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Juno - 07-01-2009

Dlatego niech te recenzje beda w dziale sprzet uzytkownikow.
Niech kazdy pisze o swoich doswiadczeniach z wlasnym sprzetem tam wlasnie. Ale teraz tam ze dwa zdania sredniej dlugosci mozna wpisac.




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 07-01-2009

juno jesli podejmiemy decyzje to tam udostepnimy wiecej miejsca
-------------------------------------------
http://ngt.pl/porady-sprzetowe.html




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - wiki - 07-01-2009

> yaro1986
> Pomysl krotkich recenzji jest fajny ale moze nie wypalic.
> Skoro teraz zamiast wyczerpujacych dlugich testow pojawia
> sie sporo gniotow, to jak bedzie takie cos jak krotkie testy
> to forum moze zostac zalane nic nie wnoszacymi opisami

powtórzę:
| pomysł krótkich recenzji mi się
| sporo piszących zdaje relacje z nowego sprzętu 'na bieżąco'
| można-by to kleić w takie małe recenzje 'aktualne'...

czyli nie 'dodaj krótka recenzję'- bo to na pewno zawowocuje tym co opisałeś,
a wycięcie / wykopiowanie z danego wątku co szczegółowszych
ocen i z nich złozenie 'recenzji'
-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - Spineless - 07-01-2009

a kto by to kleił ?
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II - gumibear - 07-01-2009

nie glupie z tymi szybkimi testami w połączeniu z szafa sprzetową......inna ekspozycja na NGT i to może zatrybić
-------------------------------------------
http://ngt.pl/porady-sprzetowe.html