NGT
Szkoła wspinaczkowa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Szkoła wspinaczkowa (/thread-3328.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE:Szkoła wspinaczkowa - hektor - 22-11-2006

@eNDe
Kluczowym w edukacji działalnosci górskiej/alpejskiej jest dostęp do doświadczonego partnera. Oczywiście możesz zrobić po kolei wszystkie szkolenia (skałkowe, taternickie letnie, taternickie zimowe i alpejskie) ale dadzą ci one ogólną wiedzę którą należy rozwijać indywidualnie. Mogąc wspinać sie z kimś doświadczonym (nie chodzi o poziom instruktorski czy Wielickiego) mozesz np. pominąć kurs skałkowy czy nawet letni taternicki i od razu pojechać na taternicki zimowy a potem alpejski. Wymaga to jednak znajomości obsługi sprzętu, budowy stanowisk, osadzania punktów itp. Najlepiej poszukać w swojej lub nieopodal swojej miejscowości Klubu Wysokogórskiego. Tam znajdziesz pasjonatów z którymi szybko nabierzesz doświadczenia i szansę na ewentualne wyjazdy w wysokie góry.
-------------------------------------------
Pozdrw !




RE:Szkoła wspinaczkowa - Molu - 22-11-2006

ja mam pytanie :)
mieszkam w tarnowie mamy tutaj calkiem niezla sciane wspinaczkowa czy ktos z okolicy korzystal z niej ? czy mozna tam sie zapisac na jakies szkolenie ewentualnie przyjsc i pocwiczyc pod okiem kogos znajacego sie na zeczy zeby pozniej zapisac sie juz na normalny kurs na prawdziwa skale ?




RE:Szkoła wspinaczkowa - SemperFi - 10-12-2006

Ja też mam pytanie:
Od jakich kursów podstawowych najlepiej zacząć przygodę ze wspinaczką ?
Jak radzicie ...

Z góry dzieki




RE:Szkoła wspinaczkowa - xxx - 02-02-2007

jarka poznalem w toprowce bede robil u niego kurs wkrotce.naprawde super koles.wie duzo o muzyce i wogole gosc jest lux.




RE:Szkoła wspinaczkowa - xxx - 02-02-2007

na kazdy temat wie duzo.jak ktos go spotka albo bedzie robil u niego kurs to nich sie go spyta co by zrobil gdyby muchy byly biale.




RE:Szkoła wspinaczkowa - xxx - 02-02-2007

semper od kursu jarka




RE:Szkoła wspinaczkowa - Fenrir - 03-02-2007

Heh.. No Jarek jest niezły gość:) Po prostu luksus chopie:) I mucha w rajtkach;) <tylko dla wtajemniczonych;)>
Pozdrawiam




RE:Szkoła wspinaczkowa - xxx - 03-02-2007

bylem w rabce




RE:Szkoła wspinaczkowa - wib - 03-02-2007

OT : wuj w halce :P




RE:Szkoła wspinaczkowa - Bison - 03-02-2007

Czy ktoś może mi polecić szkołe wspinaczkową która organizuje kursy wspinaczki skalenj w sokolikach....?


-------------------------------------------
Albo znajdziemy droge albo ją wytyczymy...




RE:Szkoła wspinaczkowa - quarol - 04-02-2007

Wiem, ze Marcin Gala robil dwuczesciowy kurs podstawowy - pierwszych kilka dni w Rzedkach (chyba 4 dni), drugie tyle w Sokolach - to juz powazniejsza czesc byla, ale nadal byl to kurs podstawowy. On widzial to tak: jesli ktos chce zaczac sie wspinac, to kurs w Rzedkach starczy, jesli ktos mysli o Tatrach, to Sokoly mialy byc przygotowaniem do tego. Mozna bylo wybrac tylko te piersza czesc w Rzedkowicach, nie wiem natomiast czy mozna sie bylo wpakowac od razu na Sokolikowa czesc.
-------------------------------------------
karol




RE:Szkoła wspinaczkowa - Bison - 05-02-2007

>quarol
Może jakiś link...:)
-------------------------------------------
Albo znajdziemy droge albo ją wytyczymy...




RE:Szkoła wspinaczkowa - chapi - 10-04-2007

Sorrki, że tak wyskocze, jednak mam takie pytanie co do szkoly Moniki Niedbalskiej ADUR oraz Góry i Alpinizm - Szkoła Wspinania, Joanna Piotrowicz, Aleksander Lwow.

Proszę o jakieś opinie co do szkól oraz jak wiecie to o instruktorach.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
chapi




RE:Szkoła wspinaczkowa - Szobod - 13-05-2007

A jaka szkołe wspinaczki polecacie we Wrocławiu ??




RE:Szkoła wspinaczkowa - ludz - 13-05-2007

hm... a co przez to rozumiesz?? chcesz chodzić na sztuczną ściane gdzie ci pokażą jak asekuroać na wędkę i co robić żeby wejść czy jakiś ambiniejszy kurs, np. zgodny z programem PZA ??




RE:Szkoła wspinaczkowa - Szobod - 13-05-2007

Powiem tak . Zaczac bym chail na sztucznej sciance bo z racji pracy nie moge sobie pozwolic na tyg kurs gdzies w gorach. Wiec chce zaczac na sztucznej sciance a potem jak juz cos bede kumal zrobic kurs juz cos ambitniejszego.
Jesli mozna to prosze o rady gdzie najlepiej na sztucznej sciance sie uczyc a gdzie jakies ambintniejszy kurs.
Pozdrawiam i z gory dzieki za wszytkie sugestie ;)




RE:Szkoła wspinaczkowa - ludz - 13-05-2007

na sztucznej scianie zawsze cie jakoś przeszkola żebyś im sie zbyt szybko nie zabił... co do nauki techniki wspinania, to pytaj na sciankach we wrocławiu... a jesli chcesz dłuższy, porządny kurs to polecam www.abcwspinania.info - szkoła wspinaczki Krzyśka Wróbla... świetna atmosfera kursu, 6 dni w Rzędkach i okolicach
ahaa- taka uwaga... jak już chcesz się tym zająć jakoś senbsownie to dobrze jeśli od początku na ścianie jest ktoś kto ci mówi co źle robisz... bo baaardzo łatwo można się nabawić złych nawyków których oduczyć się jest cięęężko... wiem z autopsji, niestety...




RE:Szkoła wspinaczkowa - macias - 14-05-2007

co myślicie o tej szkólce, a może ktoś był:
http://www.trekking.com.pl/index.php
prowadzi ją niejaki Krzysztof Treter
-------------------------------------------
gg: 3201457




RE:Szkoła wspinaczkowa - duh - 20-05-2007

no ja niedawno robiłem u Krzyśka Tretera kurs skałkowy. według mnie gośc bardzo dobrze przygotowuje do kursu taternickiego, własciwie po tym kursie można by zrobić jakąś prostszą drogę w Tatrach... kładzie przede wszystkim duzy nacisk na bezpieczeństwo twoje i partnera, a jeżeli chodzi o wspinanie bardziej skupia sie na uczeniu cię technik w posługiwaniu sprzętem niz jakimś tam zasadom chwytania skały, układania ciała itp( to sam wyćwiczysz chociażby na sztucznej ścianie) . Bardzo profesjonalnie podchodzi do każdego zagadnienia, dokładnie tłumaczy ci wszystko jeśli czegoś nie wiesz i pytasz. Jest wymagającym instruktorem ale stara się cię mobilizować jeżeli sądzisz że czegoś nie potrafisz zrobić. Ma bardzo duże doświadczenie jeżeli chodzi o wspinanie w wysokich górach (Alpy, Pamir, Karakorum, Himalaje). Myslę że jego wadą jest czasem brak cierpliwości, no ale nikt nie jest przecież doskonały. Ogólnie to świetny facet, z którym mozesz pogadac na każdy temat, bardzo skromny jeśli chodzi o swoje osiągnięcia ( a byłoby się czym pochwalić!) no i przede wszystkim bardzo doświadczony. Nie wiem jak to wygląda u innych instruktorów w jego szkole, ale kurs u Krzyśka polecam tym, dla których wspinanie to cos więcej niz wekendowa rekreacja i dla których ważniejsze od koszulki i płytki ze zdjęciami jest zdobycie naprawdę rzetelnej wiedzy i umiejętności. My na kursie jeździliśmy z nim do Podlesic (tam jest baza), Rzędkowic i Mirowa a w razie paskudnej pogody mogliśmy ćwiczyć na sztucznej ściance w szkole alpinizmu Bogdana Krauze. Pozdro!




RE:Szkoła wspinaczkowa - Sammuramat - 03-06-2007

a ja mam pytanie z innej beczki. chodzi mi o zaświadczenie lekarskie, zdaje się, ze takowe jest wymagane przy kursie skałkowym.
od kogo je brać [lekarz rodzinny, medycyny pracy....?], jakie badania, czy dużo formalności [skierowania etc].
big thx za odpowiedz
S