NGT
[Odzież] Skarpety - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Skarpety (/thread-331.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE:[Odzież] Skarpety - mikel - 19-05-2014

Używałem raz, jako że zazwyczaj w okresie wakacyjnym nie jeżdżę, nie dlatego że nie dały rady. Z butami adidas sentrek (skórzana wyściółka, ale o wiele bardziej miękkie i przystępne od zazwyczaj używanych engadinów) dały radę. Wiadomo, cudów nie było przy 25-30 stopniach, ale jak na warunki i buty, zdecydowanie na plus. Spisały się na tyle dobrze, że w perspektywie tegorocznych letnich wyjazdów nie szukam nic nowego.

Z niskich to najtańszą opcją jest decathlon- 15 zł za 3 pary biegowych. Nie używam trekkingowo, ale na siłce z siatkowanymi butami- dają radę i w miarę szybko odprowadzają wilgoć przy bardzo intensywnym wysiłku i wysokim zapoceniu (zwłaszcza w porównaniu do stosowanych wcześniej bawełnianych). Trzeba pamiętać, że to już cienkie skarpety. Jeśli miałbym teraz iść gdzieś w niskich butach, to pewnie brałbym je- niska cena, działają ok.




RE:[Odzież] Skarpety - tooms - 19-05-2014

mikel, jak wyglada rozmiarówka tych Attiq? Będąc na granicy lepiej wziąć 39-42 czy 43-46?




RE:[Odzież] Skarpety - mikel - 19-05-2014

Trudno mi powiedzieć, zawsze biorę skarpety mające w przedziale 44 i tutaj też to się sprawdziło. Jeśli nosisz 42 to wydaje mi się, że 39-42 będzie leżało lepiej- skarpeta ma ok 3-5% elastanu (czy innego elastycznego dodatku), więc powinna się dopasować.
---
Edytowany: 2014-05-19 21:38:28




RE:[Odzież] Skarpety - Edgar - 23-06-2014

hej
czy ktoś używał tych skarpetek? :

http://www.skalnik.pl/obuwie/akcesoria/skarpety/skarpety-mountain-tech_293,s8602.html

będą dobre na lato i jesień w Tatry?
jaki rozmiar ich wziąć jak się ma stopę 42? bardziej 39-42 czy 43-46 ?
-------------------------------------------
pozdro




RE:[Odzież] Skarpety - PRS - 23-06-2014

39-42




RE:[Odzież] Skarpety - Phate - 15-07-2014

Cześć,
Ostatnio na trzydniowym wyjeździe do Karpacza udaliśmy się na wędrówkę do Słoneczników i Pielgrzymów. Wracając zaczął padać deszcz więc narzuciliśmy tępo. Na dole okazało się, że starłem sobie do żywego mały palec u lewej stopy. Buty mam trekingowe ale nie pamiętam jakiej firmy.
Teraz na lato znów się wybieramy w góry i nie chcę zostać wyłączony z wędrówki po pierwszym dniu dlatego chciałbym kupić jakieś skarpety na wędrówki (chyba to wykluczy problem).
Możecie coś polecić w przystępnej cenie ?




RE:[Odzież] Skarpety - PRS - 15-07-2014

Są ludzie, którzy nigdy nie dostają odcisków, nie mają obtarć, pęcherzy etc. Są też ludzie którzy nigdy nie rzygają w morzu. Jajogłowi mówią na to dewiacja.
Przeczytaj temat - dokonaj wyboru. A potem następnego aż do skutku. Bo nikt nie zna preferencji Twojej stopy i nikt nie wie jakie narzucasz TEMPO
-------------------------------------------
PRS z PKP




RE:[Odzież] Skarpety - Piotrunio - 15-07-2014

~Phate, żadne skarpetki nie pomogą, jeżeli but ma zamiar obetrzeć ci stopę. Zapobiegawczo oblepiam plastrem miejsca, o których wiem, że są narażone. Ostatnio stosuje plastry Compeed, chyba dawałem ci linka w innym wątku.




RE:[Odzież] Skarpety - T25 - 15-07-2014

@Phate - pytanie jeszcze, czy rozmiar butów dobrze dobrany.. ale pomijam, zapobiegawczo, tak jak pisze Piotr, bym newralgiczne miejsca oblepił plastrem/ami i zobaczyłbym czy będzie jakiś efekt.
---
Edytowany: 2014-07-15 11:26:17




RE:[Odzież] Skarpety - Phate - 15-07-2014

Nie wiem czy rozmiar butów dobrze dobrany, raczej nie kupowałem ich pod kątem wielogodzinnych wędrówek po górach tylko jako buty zimowe w mieście. Nie są to buty z górnej półki kosztowały w granicach 300 zł.
Plastry wypróbuje na pewno, co do skarpet to nawet nie wiem od czego zacząć przy ich wyborze... Kupić pierwsze lepsze w deca...onie ?




RE:[Odzież] Skarpety - dwa razy - 15-07-2014

to zleży od budżetu. jeśli wydatek ok 5 dych, lub więcej, mieści się w twoim budżecie, to polecam smartwool, icebreaker lub lorpen. generalnie szukałbym takich z zawartością przynajmniej 50% wełny merino, w wadze medium lub light, np. takie:

http://tnij.org/rfbph42

http://tnij.org/1iuf8ny

wtedy wyraźnie poczujesz różnice ...ale jeśli but jest za wąski, czy za krotki to i tak lipa i czarne paznokcie :-( poczytaj też o wiązaniu i kombinuj z plastrami.
-------------------------------------------
2x




RE:[Odzież] Skarpety - Phate - 15-07-2014

Dobra dzięki za pomoc, będę szukał takich z min. 50% merino wool.
Czarnych paznokci po wędrówce nie miałem, więc chyba nie jest aż tak źle :)




RE:[Odzież] Skarpety - dwa razy - 15-07-2014

@phate tylko trekkingowe kup! to jest takie z zabudowaną piętą i paluchami. przejrzyj chociaż te linki, żeby zobaczyć, jak to powinno wyglądać. powodzenia!
-------------------------------------------
2x




RE:[Odzież] Skarpety - Phate - 15-07-2014

przyjrzałem się właśnie, będę działać.
dzięki za info.




RE:[Odzież] Skarpety - PRS - 23-10-2014

Wiem, że mogę przeczytac te 37 stron ;)
Ale może pojawilo się coś nowego.
Szukam bardzo grubych skarpet kasujących luz w trepach.
Noszone jako zewnętrzne, nie koniecznie supercieple (grube nie zawsze równa się ciepłe), rozm. 41, cena poniżej stowki.
Propozycje?
---
Edytowany: 2014-10-23 16:44:59




RE:[Odzież] Skarpety - Arni - 23-10-2014

W trepach zimowych?




RE:[Odzież] Skarpety - PRS - 23-10-2014

Jeżeli w sensie czy buty ocieplone to nie. ,,Licówka'' ze skórą w środku bez membrany - Alpinus Vertigo. Nie produkowali połówek, zgodne z moją numeracją były zbyt ciasne (musiałem uwzględnić ,,luz''' na spuchnięcie stopy), oczko wyżej są zbyt luźne, ale nie masakrycznie za duże. Dlatego chcę ,,skasować'' ten luz ,,półnumerowy''.




RE:[Odzież] Skarpety - Arni - 23-10-2014

Chodzi mi o polecenie metody chodzenia zimą z systemem VB własnej produkcji, który zakłada użycie dwóch par skarpet (cienka + średnio gruba) oddzielonych workiem śmieciowym. Taki system sam w sobie jest już dość gruby i nie potrzeba specjalnie jednej, grubszej skarpety. Rozumiesz? Zamiast jednej pary, dwie i to w systemie VB. Ale to tylko na zimę, stąd pytanie o zimę.

I jeszcze jedna propozycja, podklej sobie je za pietą kawałkiem skóry licowej np. z damskiej torebki. Dzięki temu nie przetrzesz oryginalnej wyściółki, a i 1mm luzu się sam skasuje.
---
Edytowany: 2014-10-23 17:48:16




RE:[Odzież] Skarpety - wiecznychlopiec - 17-11-2014

witam się tym pierwszym postem

chciałbym się podłączyć ze swoim pytaniem o skarpetki. Potrzebuję jak najcieplejszych skarpet, właściwie systemu 2 par. Skarpety do butów nurkowych - suchy skafander, nie mam w nim za dużo miejsca bo buty to elastyczne flexsole, więc nie mogę sobie naładować 3 grubych ocieplaczy na stpę itd.

chcę żeby było jak najcieplej, 3 standardowe skarpety frote to jest max grubość jaka mogę włożyć. Cena nie jest najważniejsza ma być ciepło.

kombinuje tak żeby pierwsza para była z Polartec Powerstretch Pro, robi takie np. Kwark lub NoGravity, driuga para to docieplenie, niestety nie ma szans na skarpety z Thinsulate bo te są już za grube, czy kolejna warstwa 100% merino to nie dublowanie pierwszej? nie lepiej coś innego?

wiem, że to nie forum nurkowe, ale założenia są podobne - palcami sie nie rusza w tym bucie prawie wcale, woda ma 3-6 stopni, dochodzi do tego jeszcze ściskanie przez ciśnienie wody. Szybko robi się zimno. Trochę tak jakby stać w butach na bardzo dużym mrozie i sie nie ruszać - jakie byście ubrali skarpety do takiego zadania: stanie bez ruchu na dużym zimnie - miejsce w bucie jest ograniczone. Jedna warstwa może być cieńsza i jedna grubsza lub 2 średnie.

dziękuje za pomoc
---
Edytowany: 2014-11-17 14:03:34




RE:[Odzież] Skarpety - zając - 17-11-2014

Nie znam się ale może takie coś dałoby radę (rozwiązanie jednowarstwowe):
http://sklep.kwark.pl/pl/p/Skarpety-Power-Stretch-Navy-Walonki/280