NGT
[Odzież] Skarpety - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Odzież] Skarpety (/thread-331.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50


RE:[Odzież] Skarpety - ed - 09-01-2013


ed
2013-01-09 19:37:28
79.186.112.64 Głosów: 0


a powie ktoś coś na temat tych skarpet
Bridgedale Endurance Trekker ?
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:[Odzież] Skarpety - Kris@Bia - 09-01-2013

ed - bardzo wygodne , używam od niedawna , nie odczułem w nich zimna w tym sezonie, ani nie zagrzały mi się stopy, jedyne co bym zmienił to ściągacz na taki jak jest w Bridgedale Backpacker , czyli bez uciskowy i jednocześnie nie zjeżdżający, Backpackery używam ponad rok , skarpety sa rewelacyjne, śmigałem w nich od ponad +20 w Zamberlan Lhasa GT RR cało dniowe trekkingi , stopa sucha , zero obtarć , zero zapaszków do ok -30 , na długich postojach biło chłodem , ale w marszu całkiem pysznie, myślę że Endurance Trekker wypadną podobnie , choć ze względu na ten ściągacz będą służyły za zapas




RE:[Odzież] Skarpety - ed - 09-01-2013

Ja właśnie poszukuje czegoś co nie pozwoli mi zmarnać palcom w zwykłych wojskowych desantach (innych nie mogę mieć) te Mund H... miały bardzo dobre recenzje i cena przystępna 2 pary za cene 1 Bridgedale Endurance Trekker
-------------------------------------------
ED




RE:[Odzież] Skarpety - jARRodx - 09-01-2013

Kupiłem niedawno trochę Mundów: Aconcagua, Himalaya i Everest. Przy temperaturze w okolicach -10 w Aconcagua i butach z thinsulate'em było mi nieco za ciepło. Rano, gdy miałem zupełnie zamarznięte buty założyłem Himalaya i nawet nie czułem tego zimna (a kiedyś w skarpetach Ski Prolen Fjorda gdy rozmrażałem buty zamarznięte po nocy prawie odmroziłem sobie palca, ale wtedy było koło -20).
Everestów jeszcze nie miałem okazji przetestować, ale jak na razie jestem niesamowcie zadowolony z tych dwóch par, które już miałem na stopach.




RE:[Odzież] Skarpety - maciejfloyd - 09-01-2013

Mogę potwierdzić, że Mundy Aconcagua na temperatury minus 5 - 15 stopni są bardzo dobre, termika świetna, nie łapią ,,smrodku'' za szybko i nie mechacą się. Owszem, po paru godzinach pod spodem skarpeta jest delikatnie wilgotna, ale trzyma ciepło cały czas i nie czuć tej wilgoci.




RE:[Odzież] Skarpety - gadu - 28-02-2013

Szukam dobrych skarpet trekkingowych do butów nubukowo/skórzanych bez gore tex.
Na początku wiosny wybieram się na parę dni w góry. Głównie obawiam się otarć i wilgoci(przepocenia). Kolega polecał mi jakiś model Salew ''antyodciskowych''.




RE:[Odzież] Skarpety - klajso - 01-03-2013

Ile chcesz przeznaczyć na skarpety ? Ze swojej strony polecam Bridgedale, Smartwool. Polecane też są Mund, Lorpen. W skalniku można teraz trochę taniej kupić niektóre z nich. Na wiosnę może coś z Smartwool PHD MID, Bridgedale Endurance Trekker, Endurance Trail.
-------------------------------------------
w robocie




RE:[Odzież] Skarpety - ns - 01-03-2013

Do tych powyższych firm dodałbym Teko. No sprawa podstawowa dla mnie to dwie pary skarpet, jedna cienka (z ang. liner) i druga grubsza. Bardzo dobra ochrona przeciw otarciom.




RE:[Odzież] Skarpety - gadu - 10-03-2013

Wczoraj podczas 20 kilometrowego marszu przetestowałem SALEWA MTN BALANCE. Ogólnie jestem z nich zadowolony. Niestety obtarłem sobie nogę w tym samym miejscu co zawsze, na styku Achillesa i piety po wewnętrznej stronie stopy. Może zastosowanie cieńszych wewnętrznych skarpet by temu zapobiegło. Jakieś konkretne linery polecacie? Na następnej wyprawę planuję przetestować Smartwool PHD MID.




RE:[Odzież] Skarpety - PRS - 11-03-2013

Prawdopodobnie to kwestia butów a nie konkretnych skarpet.
-------------------------------------------
PRS z komy




RE:[Odzież] Skarpety - gadu - 12-03-2013

Jest taka możliwość że powodem obtarcia prawej pięty jest but. W przeciwieństwie do lewego w prawym podczas chodzenia odczuwam minimalny luz w okolicach Achillesa-pięty. Jak idę to czuje że but tam pracuje i obciera piętę.




RE:[Odzież] Skarpety - Kris@Bia - 12-03-2013

gadu z reguły (chyba u każdego) długość stóp jest różna, u niektórych różnice sa mało istotne ale są, sprawdź,
dochodzi też kwestia samych butów jak pisze PRS (najpewniej to) ewentualny wad w konstrukcji i wyściełaniu wnętrza oraz czasami tak wynika z mojego doświadczenia błędów w wiązaniu /zaciskaniu obuwia , po testuj różne sposoby .
Zmierz sobie dokładnie również buty , może sie okazać że nie sa ''równie długie''
ps. długo masz te buty?




RE:[Odzież] Skarpety - gadu - 12-03-2013

Buty mam mniej więcej od roku i zrobiłem w nich maksymalnie 60 km.




RE:[Odzież] Skarpety - kwiatek74 - 13-03-2013

Słuchaj ed mam Bridgedale Endurance Trekker od kilku lat.Śmigam w nich latem i zimą i jest ok.Osobiście nie lubię cienkich i krótkich skarpet więc te Bridgedale mi pasują.Jeżeli chodzi o ściągacz to nic się nie zsuwa i nie uwiera.Stosowałem je do różnych butów Chiruca Gredos, Meindl Island i Haix Montana wszystkie buty były z goretexem.Polecam.




RE:[Odzież] Skarpety - gadu - 14-03-2013

Czy jest jakaś różnica przy wyborze skarpet do butów z Gore-Tex i bez?




RE:[Odzież] Skarpety - K2pro - 14-03-2013

Ja używam skarpetek wszelakiego sortu do butów gore tex. pod warunkiem że są to skarpetki termoaktywne.
-------------------------------------------
trzeba siać siać siać, a później orać orać orać




RE:[Odzież] Skarpety - cookiejaaar - 14-03-2013

Z tymi skarpetkami i gore to chodzi tylko o to, że but z membraną oddycha gorzej niż bez niej, więc tym bardziej będzie się pocić stopa i tym bardziej skarpetki bawełniane nie są dobrym pomysłem. Reszta to sprawa indywidualna, jakie lubisz i w jakich czujesz się najlepiej.




RE:[Odzież] Skarpety - akowalski - 14-03-2013

a co myślicie o czymś takim:
SKARPETY TPMW - trzywarstwowa skarpeta, o składzie:
- 50% Primaloft Eco Polyester Yarn,
- 25% wełna merino,
- 15% nylon,
- 10% lycra

w skalniku w promocji za 40zl.
?
-------------------------------------------
Adam




RE:[Odzież] Skarpety - cookiejaaar - 14-03-2013

1. Dawaj linki, tak jest prościej.

2. Wszystko przecież zależy od tego, do czego Ci ta skarpeta potrzebna. Dla mnie akurat byłaby fajna do siedzenia przed komputerem :D. Bo tu mi strasznie stopy marzną. W góry nie założyłabym takiej ciepłej skarpety nawet w zimie, bo bym się ugotowała

3. Przede wszystkim poczytaj sobie jakie są cechy materiałów, z których wykonane są skarpety. Jak działa primaloft, wełna (w szczególności merino), coolmax, albo bardziej ogólnie poliester czy nylon.




RE:[Odzież] Skarpety - eKubus.pl - 14-03-2013

Witam!

Zapraszam do sklepu http://eKubus.pl
Mamy w ofercie odzież między innymi skarpety dla dzieci i dorosłych oraz upominki prezenty i zabawki.
-------------------------------------------
eKubus.pl